Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

shania31
18. jan 2015

@rebecca16
U Kocha si v tomto bohuzial na zlej adrese.
Ja som cakala dvojky, ani zmienka o cisárskom- v statnych vacsinou automaticky planuju pri dvojickach sekciu- u Kocha eee. Tak isto poloha KP nie je pre nich automaticky dovod na sekciu.....

rebecca16
18. jan 2015

@shania31 A ešte mi nevieš prosím povedať ako je to u nich s 3D/4D utzv počas tehotenstva? Ako často ho robia a či je v cene ročného poplatku.

rebecca16
18. jan 2015

@shania31 oj, to sa mi veru nepozdáva.

shania31
18. jan 2015

@rebecca16
Plati sa. Raz pocas tehu ho robia cca 25-27 tt.
Ja by som Kocha nemenila ani co keby. Vsetkymi 10-timi by som Ti ho odporucala. Neviem, aky mas dovod, ze chces rodit sekciou (zrejme strach...). Je to vsak tvoje rozhodnutie.

rebecca16
18. jan 2015

@shania31 áno, je to najmä strach. V prípade, že by aj druhe dieťa chcelo byt tak veľké ako moje prve, strach bude ešte väčší. Čítam teraz dost o Kochu a vyrozumela som z tých mnohých diskusii a článkov, že prihliadaju na potreby a preferencie pacientiek. Že práve oni nie sú ti, ktorí rodicky tlačia do niečoho, čo same nechcú.

oira
18. jan 2015

@rebecca16 u Kocha som rodila v lete 2013. Maly sa narodil s porodnou hmotnostou 4,6 kg avsak do poslednej chvile vsetko riesili na prirodzeny porod. Samozrejme monitorovany... Bala som sa toho, vedela som ze babo je velke uz v 3. trimestri, ale "vybavit" si sekcii len preto ze sa mi to zdalo jednoduchsie nebolo mozne. Su tam velki odbornici podla mna, a ako taki su za prirodzeny priebeh s minimalnymi zasahmi do tela rodicky, pokial je vsetko v poriadku.

rebecca16
18. jan 2015

@oira Ďakujem🙂

oira
18. jan 2015

@rebecca16 Za malicko ... Ani s odstupom casu - Koch by som nemenila 😵

sziwi
19. jan 2015

@shania31 @rebecca16 Ja som mala babatko KP a presne.. Do poslednej chvile sa cakalo, ci sa neotoci a kolko bude vazit podla UZV. Nakoniec sa vsak aj tak sekcia udiala (planovane), ale sam moj lekar bol z toho nestastny, pretoze strasne chcel, aby som rodila prirodzene... Takze v Kochu na 100% nerobia sekcie na poziadanie 🤐

matuskova003
22. mar 2015

Baby chcem prestúpiť k doktorovi Smolíkovi , aké máte s ním skúsenosti ? ja som bola unho iba raz ked moja gynekologicka neordinovala a bola som spokojna velmi 🙂 Dakujem za vase názory

ivanka.7
25. mar 2015

@matuskova003 ja som s nim uz roky spokojna 🙂 kvoli nemu som v Kochu, presla som tam s nim ked odchadzal z Probiosu 🙂

junkfoood
25. mar 2015

@matuskova003 smolik je vyborny, ja som za nim tiez presla do kochu, odporucam.. 😉

cokobebe
25. mar 2015

ahojte, mozte mi prosim napisat z vasich skusenosti:
1. meno porodnika,
2. moznost volby polohy ano/nie,
3. respektovanie porodneho planu (bez vyvolavaciek, bez nastrihu) ano/nie,
4. bonding ano/nie
za kazdy jeden prispevok velka vdaka, velmi mi to pomoze pri rozhodovani

v podstate som rozhodnuta pre Koch, len este zvazujem vyber lekara, lebo som pocula, ze nietkori su s bodmi 2.-4. v pohode a niektori nie, tak si to chcem touto anketkou potvrdit alebo vyvratit

dadach84
30. mar 2015

@meluela mne dieta neumyvali iba otreli..dohodnute vopred aj s primarkou pediatrie a ziaden problem

meluela
30. mar 2015

@dadach84 super, to je dobra sprava ... tak si to tiez tak snad raz dohodnem 🙂

mimikas
30. mar 2015

@cokobebe tak pisem ti moje postrehy z mojho porodu 🙂, inak som bola max spokojna a ked bude druhe baby budem zas rodit v kochu;
1 - Ondrackova a Ditte - nezazmluvnovani
2 - povedala som ze mi je pohodlnejsie v sede a vyhoveli mi
3 - nemala som porodny plan 🙂, dr. Ditte sa snazil nastrihu predist, cely cas masiroval hradzu
4 - ano, maleho mi s pupocnou snurou prilozili na hrud, nechali dotepat pupocnik (moja jedina poziadavka 🙂 ), potom ho zobrali na vysetrenie, lebo maleho trebalo odsat a za 5 min mi ho doniesli a uz ho nevzali 🙂, maleho nekupali len poutierali, to myslim teraz robia ako standard

mimikas
30. mar 2015

@shania31 no uz ani v statnych neberu dvojicky ako automatiku na cisarsky, viem ze ked je vsetko ok tak cakaju na prirodzeny rozbeh porodu.

@rebecca16 ked som ja rodila v Kochu, bola tam jedna mamicka dvojiciek po normalnom porode a vravela ze to bolo uplne v pohode a je rada ze nemusela ist cisarskym a cely porod trval od prvej kontrakcie cca 6 hod.

martina46
26. jún 2015

nazeram na stranku sanatoria koch a pozerala som si cennik, nie je mi uplne jasne, kolko dokopy by som platila, cize 1200 + niekde som tam nasla, ze 20€ za kazdu navstevu ten cca mesiac pred porodom, ale neviem to teraz najst, kolko dokopy to teda je?
vdaka!

ivanka.7
26. jún 2015

@martina46 1200 za porod, 20 eur za kazdu poradnu pred porodom, ak nie si ich pacientka (mala by si chodit tusim od 37tt) a ak chces konkretneho lekara tak 300 eur este. Cize realne 1200 za porod a potom podla toho kolko poradni stihnes pred porodom 😀

martina46
26. jún 2015

@ivanka.7
Ďakujem 😊
Takže správne som si to pamätala 😊

djamilia
1. júl 2015

ja som estev v kochu ani nebola a uz mam negativnu skusenost. mala som tam ist dnes o 14.30 na obhliadku, vsetko vybavene> muz dovolenka, babysitting pre malu dcerku...objednana na tento termin som bola dva mesiace - skor sa nedalo. a pred par minutami teda dve a pol hodiny pred obhliadkou mi volaju ze bohuzial maju vela porodov a ze obhliadka sa rusi. a to som im este dneska volala rano, aby som sa ubezpecila o case prehliadky. jasne chapem ze maju porody, ved ak by som tam rodila, tiez by som chcela aby sa venovali mne a nie prehliadkam. ale nechapem naco vobec objednavaju na prehliadky a tak dlho dopredu ked potom ozaj nevyspytatelne mozu mat vela porodov. ponukla mi este obhliadku v auguste a tak sa pytam ze aku mam istotu ze mi nezavolate v auguste dve hodky pred obhliadkou ze sa rusi - no nemam! som myslela ze ked uz som cakala dva mesiace na prehliadku na konkr. cas ze tam mozno budu mat o sestru navyse alebo co... akoze ziadna tragedy ale trochu serioznosti uz by som cakala aj vzhladom na to ze lacny ten porod u nich zrovna nie je.

ivanka.7
1. júl 2015

@djamilia podla mna nejde o sestru navyse ale o plnu cakacku a porodne izby... ked som rodila, fakt som nechcela, aby sa mi tam premavala mamicka cakatelka 🙂 Ano, istotu nemas, to je fakt. Ja som na obhliadku vobec nesla, nebolo to pre mna dolezite, zaujimali ma ine veci, ale chapem, ze to zamrzi... oni maju fakt teraz plno, posledny den co som tam v noci lezala s babom mi dokonca priamo na izbu umiestnili maminku v kontrakciach lebo ju uz nebolo kam dat... cize zaujem je a ja len cakam, kedy zvysia ceny, lebo kapacitu kvoli historickej budove zvysia len tazko.

sardinka333
1. júl 2015

@djamilia a čo tam chceš ,,obhliadať,,? To je v každej porodnici - ak maju vela porodov tak snad sa im tam nebudeš motať popod nohy. Už aj v ,,blbom,, Ružinove to maju v papieroch napísané, že ak bude vela porodov tak proste sa to nedá. A mam čerstvu skusenosť napr. v sobotu aky tam bol frmol...dve sekcie, porody, žena s krvacaním na 600 nedelí...lietali ako včely. Moj porodník mal 24ku a ked rano prišiel za mnou ma skontrolovať lebo som jeho pacientka tak vyzeral ako po flame, unaveny, nevyspaty. Takže trea sa na to pozerať aj takto...lebo podobne to funguje všade. Sestričku navyše nikto platitť nebude - nie je to prehliadka muzea.
ja som rodila aj v kochu a bola som spokojná. Rodil ma Mareš, žiadne požiadavky som nemala čo som bola prekvapena že v štátnom ružinove mi bez toho aby som im povedala dali malu na brucho hned po narodení a ja som pozerala ao tela na nové vrata...v kochu odniesli, ale nevyčítam im to kedže som na to netrvala.

majusqa77
1. júl 2015

@djamilia nejde o sestricku navyse. ale co by ti ukazali, ked maju plne izby, plnu cakacku, plne porodne boxy? chodbu a recepciu a to ak chces vidiet sa mozes ist pozriet aj tak 🙂 aspon teda - ja som bola zvedava prave na porodny box a izbu ked som bola na obhliadke..

djamilia
1. júl 2015

@ivanka.7
@sardinka333
@majusqa77

ale baby jasne, to mi nepisete ziadnu novinku ... jasne ze keby tam rodim tak tiez radsej chcem aby sa venovali mne ako obhliadke. na druhej strane, vy by ste asi mali ohromnu radost keby ste cakali na termin dva mesiace a zrusia vam ho dve hodky pred obhliadkou, ze? muz ma dovolenku a pre dieta som zabezpecila babysitting. ja som bola sama trochu prekvapena, ked ma "objednali" jak u zubara, dva mesiace dopredu fixne na nejaku hodinu. Chyba nie je ze ma zrusili pre mnozstvo porodov, ale ze ma objednali dopredu. a zrusili na poslednu chvilu. inde je to ze pridem, ak maju cas a moznosti mozeme sa porozpravat. este inde je to ze rano si zavolam, oni odhadnu ze ako sa asi bude vyvijat den co sa tyka porodov a povedia mi ci v ten konkretny den ano/nie. inak ponukli mi moznost zavolat si rano cez vikend a podla ich kapacity mi povedia ci ano/nie (co je ten rozumnejsi sposob).a co tam chcem obhliadat - to je mi uz len otazka - naco ty chodis na fora o porodniciach - asi aby si sa nieco dozvedela 🙂 pod prehliadkou ja si predstavujem, ze mi niekto hlavne odpovie na otazky, face to face, ukaze co moze a neukaze co nemoze. pre mna je to lepsie nez pytat sa cez mail. navyse koch to berie ako samozrejmu vec, ponuka obhliadky na stranke, kamosky co tam rodili boli normalne na obhliadkach a nikomu to nebolo zvlastne. pre mna je toto zrusenie urcity signal, alebo znak, ktory som tu chcela zdielat. mozno to niekomu pomoze aby si utvoril nazor, nejde o ziadny prevratny prispevok;) .. len som necakala, take sarkasticke reakcie (sardinka).

sardinka333
1. júl 2015

@djamilia to je realita a nie sarkazmus. Jasne že ťa štve že ty si si všetko ,,nastajlovala,, a potom nič z toho. To by naštvalo asi každeho - ale aj s touto možnosťou bolo treba ratať, v papieroch sa v Kochu určite zazichrovali že je aj ,,možnosť,, že prehladka sa ruší.
Vieš...ja sa dozviem všeličo a všelikde...ale realita je často iná. Ja som si nebola KOch obzerať pred porodom, načo aj? Chodila som tam do poradne, na všetko som sa pýtala doktorky a v tom čase nebolo tolko internetových doktoriek ako je dnes s porodnými plánmi a požiadavkami niektoré až ,,ad absurdum,, Nehovorím že je to tvoj prípad. Proste prišla som a počuvala pokyny personálu, ktorí bol milí a ustretoví, mala som tam manžela a porodila som bez problémov a rýchlo. Nepotrebovala som k otmu nič...žiadne vymyšlačky okukavačky, plány - ktoré sa aj tak menia v závislosti od situácie a mám krásneho, zdraveho syna.
Ze ťa zrušili je signál čoho prosím ťa?? Pre mna len toho že maju plno a rušia všetko zbytočné a obmedzujuce prevadzku...o schopnosti, fundovanosti personálu, lekarov a neviem koho to v zasade nič smerodajné nehovorí. Zase nie si pupkom sveta - ani ty ani ja. NIekedy su prednejší tí čo to viac potrebuju ako my... 🙂

djamilia
2. júl 2015

@sardinka333 cize ja nemam narok napisat ze som bola nespokojna pretoze ty si v kochu spokojna bola. ja nemozem ist na obhliadku pretoze ty si tiez nebola. rodila si pred X rokmi ako sama pises, takze casy sa menia. moj prispevok bol len o tom o com bol, nevyjadrujem sa absolutne k fundovanosti personalu. dokonca pisem ze chapem ze maju plno a ze jasne ze zrusia prehliadku ak nemaju personal, ale preco objednavaju tak dlho dopredu na konkretnu hodinu, ked je pravdepodobne ze budu mat vela porodov. (ty si trosku aj citaj co pisem). BTW moj prispevok pomohol minimalne jednej babe, ktoru to tiez odradza, jej zrusili prehliadku den predo mnou, napisala mi IP (cize uz vtedy tusili ze budu mat plno). Ja zase opakujem ze neni to tragedia, a same o sebe to nic neznamena(a NIKDE! sa nevyjadrujem k odbornosti a schopnosti personalu tak si nevymyslaj), ale toto forum sa vola vase skusenosti a ja som si dovolila s tvojim ctenym povolenim napisat svoju skusenost. som nevedela ze este budem posudzovana nejakou sardinkou ze ci sa sem ta skusenost oplati napisat. Ale tak uzasne ze sa staras do druhych ludi, o ktorych nic nevies, ja nemam poziadavky ad absurdum, len som rodila na antolskej ked tam bol natresk a mam zlu zkusenost. no a ze som si to nastajlovala(ja by som napisala zariadila, ale ty si asi taketo bezne veci stajlujes) > to je uz len obycajna slusnost a predvidavost, ze tam nepridem s dvojrocnym dietatom a v osmom mesiaci sama. no a coho je to signalom ze ma zrusili> ze maju plno, ze im uz az tak nezalezi na novych zakaznickach lebo sa k nim baby len tak hrnu, ze uz (mozno) nebudu mat taky individualny pristup ako mozno pred X rokmi. Este ta poprosim keby si napisala do Kochu a zvozila aj ich ze preco pouzivaju termin "obhliadka" (pani na telefone) ze sak co tam tie zeny chcu obhliadat. A ten zaver ze nie som pupkom sveta,to uz je ake zufale a drze🙂 ale nieco to o tebe hovori. ja nie som pupkom sveta ani sa tak necitim, ale ty sa tak asi citis, ked potrebujes komentovat uplne odveci moj prispevok. BTW budes prekvapena, ale porodnice maju specialne v niektore dni personal ktory robi obhliadky alebo dava informacie(ked nemoze ukaze fotky) a vysvetluje veci, je to myslim raz do mesiaca napr. v Hainburgu, al. Breclavi ( nie su to muzea). Tvoj prispevok, vlastne dva, nepomohli nikomu, moj aspon babam co zvazuju koch a tiez ich zrusili par hodin pred obhliadkou! ... a ta posledna teatralna veta, dakujem, uz som pocucena nadosmrti od mudrej profesionalnej prispievatelky na forach MK.

amouramour
2. júl 2015

@djamilia to tu darmo budes vysvetlovat Koch nadsencom, ti iny nazar itak neprijmu....co sa tyka kochu ja som mala aj vytky voci profesionalite lekarov

madlei
2. júl 2015

@meluela super článok , ďakujem za tip. toto by si mali ako povinné čítanie dať všetky slov.PA a pôrodníci. na SR nemožné ani o 100rokov, nie kvôli neskúsenosti ale hlavne kvôli mentálnemu nastaveniu.

ivanka.7
2. júl 2015

@djamilia jasne, ja to chapem, ze ta to nahnevalo alebo zamrzelo, hlavne ak si si riesila organizaciu okolo toho, mna by tiez, ja som sa len snazila vysvetlit to, ze problem isto nie je chybajuca sestra 🙂 dvojmesacnym lehotam tiez nerozumiem 🙂 bolo by podla mna ovela lepsie to riesit flexibilne, lenze to je zas problem ze doobeda sa clovek na partizansku obcas ani nedovola... takze dalsie stresy navyse.
Podla mna je najlepsie sa na to popytat na prvej poradni pred porodom (co je samozrejme irelevantne ak je pre teba obhliadka otazkou ci tam budes alebo nebudes rodit). On aj ten ich porodny plan ktory davaju so zmluvou vselico napovie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre