Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kvetinqa
21. júl 2011

@tasiko nedotkla, uz je to v pohode. Ja som to prezivala zle vtedy, ked mi hovorili, ze maly je vo vaznom stave. A pritom to bolo uplne zdrave babatko... Rodila som na Kramaroch.

tasiko
21. júl 2011

@usacek79 aha...tak to ani neviem že mi také dačo robili...ale snáď hej 😀 😀 vieš aj kde to máš v tej tehu knižke zapísané?možno že sa na to dodatočne pozriem... 😝 😝 inak k tým takým nečakaným situáciám...veľakrát si tie "dotyčné/í ani neuvedomia aké to je trápne a pre niekoho ešte aj stres...preto ja sa riadim hesla že sa nenechám ničím zaskočiť a vždy zareagujem adekvátne na daný podnet 😀 potom to aspoň neľutujem .Veľa krát sa mi tiež stali podobné prípady/nielen v zdravotníctve/ a žasli by ste že ten "vrac" mnohí vôbec nečakajú a potom sa úplne otočia o 180° 😎

tasiko
21. júl 2011

@kvetinqa tak to ti verím.aké na to mali dôvody?hlavná vec je ale že je malý v poriadku a že ste štastní 😵 každopádne máš môje smyknutie klobúkom dolu,verím že takáto situácia každého istým spôsobom poznačí.Držím palce do budúcna už len čo najmenej problémov či všeobecne či s malými nielen tebe ale všetkým maminám. 😉

usacek79
21. júl 2011

@tasiko ja este nemam tehu knizku, lebo sme este nevideli plod - minuly tyzden bol len gestacny a zltkovy vacok (som o cca 1-2tt oneskorena oproti poslednej MS), nabuducu stredu by sme ho uz urcite mali vidiet, idem na to velke sono a hadam uz dostanem aj tehu knizku 🙂
inak ja som po skusenostiach tiez zistila, ze netreba do niektorych chlebom, ak oni od teba kamenom.. Niektori ludia su proste taki kreteni, ze ak im nedas rovno "facku", tak sa neuvedomia... Len niekedy ostanem az taka zaskocena, ze proste nemam sil zareagovat 😒

tasiko
21. júl 2011

@usacek79 aha.tak prajem nech drobca čoskoro uvidíš.. 😀 ja som išla tiež odtiaľ vyškerená ako lečo 😉
to poznám,aj mne sa občas stane...mne občas pomôže aj veta necítite sa tak trošku úboho? a idem ďalej,nech je reakcia bohvieaká,ale neuveríš,už som mala aj také stavy/neviem či je to tým tehu/ že som na istom úrade skoro prisušila šanónom dotyčnej ktorá sa predbehla pred všetkými a ešte sa aj na mňa oborila a nazvala čúzou 😲 😀 keď som jej pripomenula na čo ľudia stoja v rade.No neverila by si.A to hádam aj 50 tnička a vyzerala normálne. 😀

kvetinqa
21. júl 2011

@tasiko Dik, si zlata. No ja znesiem vela, ale po tomto zazitku sa mi ani druhe dieta mat nechce. Vsetky fotky- oktem jednej, z porodnice som vymazala a aj tie, co som fotila na oddeleni patologickych novorodencov v detskej fakultnej. Porod som mala uplne v pohode, porodnik perfektny, mala som ho vybaveneho aj cez maresa, ale toto mi dalo zabrat.. Maly isiel v 38., resp. v 39. tt (podla gynekologa v 39., podla pediatra v 38.) cisarskym, lebo bol KP. V den porodu sa sice otocil, ale to zistili, az ked ma otvorili. Narodil sa a vsetci tam hikali, aky je krasny a zdravy, apgar mal 10/10. Mna previezli na aro a tam som na neho cakala. Sestricky som otravovala otazkami, prosbami, nakoniec som zavolala svojmu porodnikovi, ci mi nemoze zistit, co sa deje. Prisla sestricka doniest dieta zene vedla mna, spytala som sa kde je moje, ze ved ja som rodila rano a ta zena poobede. A ona na to, ze vase dieta vam nedonesiem. Ked som sa spytala preco, povedala mi, ze to mi nemoze povedat. Vtedy som sa uplne zosypala a obvolavala dalej. nakoniec prisla ina sestricka a povedala mi, ze maly je v pohode, ale ze pre istotu ho dali do inkubatora. Pytala som sa, ze ci je to pravda a ona ze ano. Rano ma previezli na sestonedelie a isla som za malym na novorodenecke. Tam mi lekarka povedala, ze maly dycha strasne rychlo a oni nevedia preco a ako mu maju pomoct. A ze mu brali krv a krvny obraz ma katastrofalny. Isla som za nim a len mu spievala a snazila som sa ho ukludnit. Potom ma poslali prec, ze ho idu vysetrit, ked som sa vratila, tak ze oni nevedia co s nim a ze ho idu previezt. Z detskej fakultnej na kramaroch mi hned po prevezeni volali, ze maly je uplne zdravy a vobec sa nemam bat. Vraj sa stava dost casto, ze detom po cisarskom ostane voda v nejakom organe a vacsinou sa to do dvoch dni vstrebe a je klud. Tym, ze mne maleho nechali den a pol len tak, tak mu to trvalo dlhsie, ale na 10. den od porodu som si ho odnasala domov ako zdrave chlapciatko. Vsade citam chvaly na novorodenecke oddelenie na kramaroch, ale po tom, co mi lekarka v detskej fakultnej povedala, ze tu zlu adaptaciu maleho sposobili oni neprimeranou starostlivostou, zvazovala som aj zalobu, ale nakoniec som bola rada, ze mam doma krasne zdrave dieta a ze sme z toho vyviazli uplne v poriadku. Aj ked zo mna bola dost uzkostliva matka, kontrolovala som kazdy jeho nadych..

kvetinqa
21. júl 2011

@usacek79 mne dali tehu knizku v gpn az v 12. tyzdni. Pred ukoncenim prveho trimestra nezvyknu davat knizku.

usacek79
21. júl 2011

@kvetinqa hej, tiez by som to chapala, ak by pockali az do 12tt.. Len akurat na fore "marcovky 2012" kam patrim, uz davaju babam v 6tt, hned ako uvidia plod, a sestricka mi v pondelok pri odbere povedala, ze vysledky su udaje do tehu knizky, tak asi preto tak tajne dufam 🙂 ja som sa asi nikdy na ziadnu knizku tak strasne netesila, ako na tu tehu 😉 a to teda sa z kniziek tesim dost 😎

kvetinqa
21. júl 2011

@usacek79 ja som sa za nou ani nehrnula, mala som respekt, ze co ak by sa nieco stalo a ja by som potom mala iba smutnu spomienku doma... ja som dokonca aj na ultrazvuk isla dost neskoro, aby som mala istotu, ze uz bude bit aj srdiecko..

tasiko
21. júl 2011

@kvetinqa ☹ ☹ ☹ tak to je mi ľúto.neviem čo mám na to povedať.tiež ma napadla žaloba,viem že je podstatnejšie zdravie tvojho syna,ale napadá ma ešte jedna otázka...ak sa toto stane viacerým,a tí sa tiež "uspokoja že je všetko ok " a nepodajú žalobu,bude sa to podľa mňa stávať častejšie.Možno taká žaloba aj keď viem koľko nervov a úsilia a aj financií to v našom štáte stojí,ale možno by sa začalo niečo riešiť.Ktovie... 😒 Ale viem že mne sa ľahko hovorí,keď som také niečo neprežila. 🤐 Každopádne ešte raz klobúk dole. 😔
A čo sa týka ďalšieho bába,určite raz ak budeš pripravená sa rozhodneš a určite správne. 😉

usacek79
21. júl 2011

@kvetinqa no ja som prvy utz chcela cim skor, aby som mala istotu, ze to je v maternici 🙂 a teraz uz trpezlivo cakam, nastastie ma objednal relativne kratko po prvom sone.. ale teda kalendarovo budem next week uz v 9tt, aj ked podla velkosti som tak 7tt max zaciatok 8tt.. tak ci onak, na srdiecko uz je cas 🙂

kvetinqa
21. júl 2011

@tasiko Mna prekvapilo to, ze v detskej fakultnej mi povedali, ze je to celkom casty jav a aj tak na novorodeneckom nevedeli co robit. Resp. mozno aj vedeli, ale nevedeli co s tou krvou... No ja neviem, takychto otazok som mala v hlave tolko, ze uz som sa v tom potom ani nevyznala... Mali ho hned previezt a hotovo..

Vies, len u nas je zaloba riesenim na dlhe lakte a mne by to aj tak stratene nervy nevratilo. Stravila som tyzden v detskej fakultnej, kde som 3 dni po cisarskom musela behat okolo maleho a vsetko robit sama. Kazde tri hodiny prebalovanie, krmenie, podanie lieku, vecer vazenie, kupanie a cely kolotoc stale dookola v trojhodinovycg intervaloch. Na vsetko si tam sama, aj ked sestricky vzdy ochotne pomohli, gro je na tebe.. A bolo to tak aj lepsie, nemala som cas riesit a rozmyslat. Odchadzala som odtial tak vystavena, ze uz som si povedala, ze kaslem na cele novorodenecke na kramaroch a idem si uzivat svoje dieta..
Vdaka za povzbudenie 🙂 Ja prajem kazdej z vas bezproblemove tehu a lahky porod 🙂

kvetinqa
21. júl 2011

@usacek79 nechcem byt zla, ale vak v maternici este nic nezarucuje..

usacek79
21. júl 2011

@kvetinqa ja viem, presne preto sa neviem dockat stredy.. ale teda mimomaternicove vylucil na zaklade toho..

kvetinqa
21. júl 2011

@usacek79 No moje prve tehu bolo mimomaternicove a vak som mala aj v maternici aj mimo... Ale to asi nie je casty jav.. Kazdopadne drzim palce! 🙂

usacek79
21. júl 2011

@kvetinqa nuz necham to na doktora, ak to vylucil, tak mu verim.. vacok mi od pondelka do piatka narastol na dvojnasobok aj so zltkovym vakom.. dikes za palce 🙂

tasiko
21. júl 2011

@kvetinqa ja ta úplne chápem.Dosť sa toho bojím ,ani nie tak pôrodu ako to že či budem vedieť prebaliť,okúpať,hlavne kojiť,lebo to že vraj moc nevysvetľujú,a ako zistím či nemá zapchatý nos a podobne..... 😕 😕 Sama si to síce neviem predstaviť,a to som zvažovala že radšej rodiť cisárskym ako sa celá dotrhať... 😖 no ale teraz prevláda názor že prirodzene.Nech už všetko dopadne akokoľvek,dúfam že aj my budeme mať doma krásnu princeznú,zdravú a bude nám robiť len radosť. 😅 😅

kvetinqa
21. júl 2011

@usacek79 ja som ta nechcela plasit ani nic, len v tom prvom trimestri je vsetko neiste, tak ja by som sa s tou knizkou az tak neponahlala... drz sa.

@tasiko nic neries a nechaj to na prirodu. A aj vsetky materinske city po porode pridu, vobec sa neboj. S kojenim ti ale v nemocnici velmi nepomozu, teda neviem ako u kocha, ale na kramaroch nic moc, tak si to radsej nastuduj 🙂 Neboj, vsetko dobre dopadne

tasiko
21. júl 2011

@kvetinqa 🙂 dúfam.joj,na to by som musela vééééľmi dlho kradnúť aby som išla rodiť do kocha... 😀 😀 zatiaľ mám vybratý ružinov,viem ale že ani tam nič nevysvetlia že vraj.čítam o tom veľa,ale predsa je realita iná.a umelé mliečko je dosť drahé,a hlavne nič nenahradí materinské podľa mňa,takže určite by som chcela kojiť.dúfam že sa to podarí.

swiss
21. júl 2011

@lenulice nemáš za čo. Hádam bude miesto a podarí sa ti objednať na tú stredu. Držím palce. 😉

kvetinqa
21. júl 2011

@tasiko urcite ano, neboj sa.

aduskatt
21. júl 2011

@kvetinqa no nezavidim ti......ale s tym novorodeneckym davam za pravdu...ja som dva dni presviedcala primarku, ze maly ma zltacku a ona stale, ze nie, ze ona to vie lepsie a kojene deti su zlte.a maly bol uz ako citronik........a ked som presvedcila inu lekarku, nech mu vezmu krv, mal bilirubin skoro 400.tak tolko k novorodeneckemu na kramaroch

pici
21. júl 2011

@kuratenko80 len sa nepototo :D

kvetinqa
21. júl 2011

@aduskatt no mna uz asi pri tom oddeleni neprekvapi nic..

aduskatt
21. júl 2011

@kvetinqa ani mna, lebo pripadny druhy porod nebudem absolvovat na Kramaroch, xixi.mam vyhliadnute ine miestecko

kvetinqa
21. júl 2011

@aduskatt Ja som s gynekologiou na Kramaroch problem nemala, ale uz len kvoli tomu, co sa stalo na novorodeneckom by som tam znova nesla.. Len my zatial este druhe neriesime. Drzim palce, aby to tebe coskoro vyslo.

rukjatko
21. júl 2011

ahojte kocky, neviete mi poradit? citam zopar stran a nebolo to tu rozoberane, iba ze na recepcii sedia nejake mimozy, ktore nevedia poradit a su neochotne. aj tak mam v plane tam buduci tyzden volat a objednat sa k nejakemu lekarovi (je mi to jedno, ku ktoremu) kvoli porodu. len ci mi neviete povedat, ci nebude problem s tym, ze nie som klientkou GPN - ze ci ma bez problemov vezmu, ak chcem rodit u kocha. dakujem 😉

dulcinea
21. júl 2011

@rukjatko urcite ta vezmu bez problemov 🙂 popripade robia aj kazdy den prehliadky porodnice, len sa na ne treba objednat, kde ti vsetko ukazu a odpovedia na vsetky otazky. Tak vela stastia 😉

rukjatko
21. júl 2011

@dulcinea dakujem 😉

dulcinea
21. júl 2011

@rukjatko nie je za co. Mozno sa vidime v porodnici 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre