Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

woman04
16. sep 2011

Tiež chodím k MUDr.Marešovi...nemôžem sa sťažovať,ako lekár je fajn...len tiež mám pocit,že odkedy sú v Kochu,je tam totálny chaos..majú toho veľa...nikdy som nečakala menej ako hodinu,ale keďže som doma,tak som to neriešila,ale ak sa človek zamyslí,že si platí aj preto,aby nečakal 😒 ..na UTZ to isté..vždy sa čaká...u mňa je priorita ,že doktorovi verím ,preto neuvažujem o zmene...aj keď rodiť budem inde,ale to je len vec financií... ☹

shania31
16. sep 2011

@amouramour
preco zle skusenosti? vies, ja mam pocit, pokial nie je problem - je fajn, akonahle problem, tak je to fakt problem
ja som mala vobec problem otehotniet a dokopy za pol roka nic so mnou nerobil, uz bol nervozny, ze pri liekoch efekt nie podla ocakavania atd atd, ako dobreze mna sa uz nepytal, preco nie som tehu a ja to mam vediet??
potom som takmer po 2 rokoch konecne zostala tehu, bohuzial skoncilo to nestastne - MA- ten jeho pristup, ani troska sucitu, nic a nehovoriac o tom, ze zakrok nebol urobeny dobre
a je dost naladovy

marietta0
16. sep 2011

@verinka100 Ja mam termin 12.10., len to asi bude skor, dr. vacokova ma najprv poslala na krv ku nim ale potom ked pozrela rozmer panvy tak ma poslala k mojej internistke na interne predoperacne vysetrenie, ktore vraj aby som mala uz v stredu hotove, tak neviem kvoli comu tak skoro, ci kvoli anesteze keby nieco, alebo ci mi uz chcu dat pevny termin na CR. Navyse sa mala otocila v 37 tyzdni a je KP. Tak v stredu uvidim, zase idem hned rano. papa

majonka79
16. sep 2011

@verinka100 Tá prednáška je niekde hore na poschodí, Dr. Vačoková povedala, že sa mám ohlásiť na recepcii a že oni vysvetlia. Bolo by super, keby si šla v pondelok 🙂 Ak sa smiem spýtať, prečo ti indikovali CR? Tak dnes držím palce, aby tam nebol taký chaos 🙂 Mňa tiež vozí manžel, len našťastie to má v práci také voľnejšie, dosť sa pohybuje autom po BA, tak sa to celkom dá. Sama sa už bojím autom jazdiť, x rokov bez nehody, ale náhoda je blbec a zrovna do mňa niekto napáli ☹ No a problémom je tam aj to parkovanie☹

amouramour
16. sep 2011

@shania31 no tak to verim, clovek si naozaj vzdy odskusa niekoho az pri realnych problemoch....ja mam z celeho kocha taky velmi rozpacity pocit, asi buduci rok si tam ani nepredlzim zmluvu...

shania31
16. sep 2011

@amouramour
ja podobne mam z nich zvlastny pocit, proste nabrali si kopec pacientiek (vsak treba z niecoho splacat rekonstrukciu celej budovy), nestihaju teraz, jak na beziacom pase mi to tam niekedy pripada
a jak pises az pri realnych problemoch clovek zisti, co a jak
a suhlasim aj s
@majonka79 - to parkovanie ja tam fakt problem, vobec to nemaju poriesene

usacek79
16. sep 2011

@shania31 nuz ak pojdes na stranu 46 (a trosku aj 47), tak tam je moj nazor napisany 😉 sme ho preberali s jednou babou 🙂

kvetinka211
16. sep 2011

@mikymiky Ahoj, nevies nahodou ci na tych izbach co su dve postele je standardne v cene obsadenost po dve mamicky + deti, alebo jedna sama (+si moze si extra doplatit partnera)?

shania31
16. sep 2011

@usacek79
aha ano, uz som si precitala 😝
hm ja mam zasa problem s Demeckom- jak som uz na tejto strane pisala

usacek79
16. sep 2011

@shania31 no teda, asi si clovek fakt nevyberie ideal... 😒 mne prave on diagnostikoval MA, lebo Mares nemal sluzbu vtedy a praveze bol vemi mily, aj ma tak nejako nemotorne objal, ked som sa rutila a sa ma snazil upokojit... 😅 myslim, ze su asi rovnaki, asi naozaj zalezi od momentalneho rozpolozenia, lebo v principe ja nemozem ani na Maresa nic nejako zasadne zle povedat. Len ma vytaca to cakanie furt, ktore u Demecka nie je. Takze to je dost velky dovod..

kaby
16. sep 2011

@usacek79 ahoj, chcem sa spytat, ci sa Ti podarilo prehlasit sa k inemu doktorovi... Ja som tam dnes bola a osobne Dr. Ditte mi povedal, ze uz pacientky neberie, pretoze ma cez 900 pacientiek a len jeden den v tyzdni ma ambulanciu, ze jednoducho nestiha ani to co ma, nevraviac o tom, ze este ma aj nejake pacientky ktore tam budu rodit, plus porodnica..... aj na recepcii mi povedali, ze zeny, ktore maju zaujem tam rodit objednavaju dr. Vacokovej, a aj ta to uz ma riadne preplnene.... takze nepochodila som. Bolo mi trapne prosit ho, posobil dost zufalo....
Stve ma to, ale v podstate teraz uz mozem byt rada, ze mam vobec tu moznost chodit tam k lekarovi, vraj uz ani Mares ani Demecko nove pacientky neberu.... Je mi to vsak luto, ze nejde uskutocnit zmenu, Dr. Ditte bol na utz velmi mily, povysvetloval, poukazoval, a dokonca pozrel aj viac nez mal (vzhladom na problemy ake mam... ). Nebola som z neho tak nervozna .....

usacek79
16. sep 2011

@kaby este som to neriesila, lebo Demecko nemal az do 19.10 volny termin a potrebujem ist skor, takze som si nechala termin u Maresa. Ale podla toho, co sa kvoli mne pytala dulcinea tuto z fora, tak Demecko povedal, ze mam sa rovno objednat k nemu nabuduce, ze on uz to vyriesi... Tak snad..
No je to inak mrzute, ze su takto narvani, to sa potom ta dezorganizacia nikdy nezlepsi 😒 Mali by podla mna zvazit prijatie aspon jedneho noveho lekara ambulantneho.

marietta0
16. sep 2011

@zuzana555 Prosim ta, ako je to s cievkovanim pred CS, cievkuje sa az po uspati ci zavedeni spinalu ci pred tym? Pouziva sa nejaky mezokain, pripadne nieco na znecitlivenie? Dakujem

verinka100
16. sep 2011

@marietta0 Aha, takze ty na tu prednasku o anestezii v pondelok nejdes vsak? Ale ved mala sa este moze otocit spravne nie? Tak ti budem drzat palce. 😉 Ja mam dalsiu poradnu az buduci piatok poobede (tak ako dnes), ale v pondelok idem na tu prednasku o anestezii. Mne lekarka povie ci bude cisarsky alebo nie az tesne pred terminom, podla vysledkov krvi. 😝 😔 zatial papa

verinka100
16. sep 2011

@majonka79 Ahojcek, tak ano, idem aj ja v pondelok, vypocut si to 🙂 Este ho nemam indikovany, len je tam ta moznost, to sa este vsetko uvidi podla vysledkov krvi co chodim na hematologiu a aky bude o ten mesiac drobec velky, lebo mam vraj dost malu panvu. Ale ja staale dufam, ze pojdem prirodzene a aj s EPI 🙂 Stretneme sa tam niekde tak tesne pred zacatim prednasky?

majonka79
17. sep 2011

@verinka100 Ok, teším sa 🙂 . Ja tam budem už od rána, lebo by som do prednášky mala stihnúť ten odber krvi. Tak sa môžeme stretnúť okolo 09:25 na recepcii (resp. niekde na tej pravej strane pri vstupe, tam sú také biele kreslá). Ako ťa spoznám? 😉

akova
17. sep 2011

s tou zlou organizáciu mate uplnu pravdu, asi pred mesiacom som si volala na recepciu, aby som sa objednala na geneticku konzultaciu, objednali ma cca za dva tyždne, povedali meno doktora, ku ktoremu mam ist. Ked som v objednany termin dorazila do Kochu, tak ked som vyslovila ku komu idem, bolo mi povedane, že ten doktor ostal v Ružinove, tam stále ordinuje, že mi to mal môj doktor povedat(podotýkam, že nerobi v Kochu, len mi tam odporučil tu konzultaciu)!! Takže oni ked ma objednavali nepovažovali na potrebne ma na to upozorniť a ja som sa dotrepala do Kochu. A aby toho nebo dosť, tak sa ma spytala na meno, a nakoniec zistila, že nie som ani vobec ani objednaná. 🙄 Tak ma rychlo ešte objednali cca za 2 hodiny, to som teda išla do Ružinova a ake bolo moje prekvapenie, ked tam nikto nebol!! ked som znova volala na recepciu do Kochu, tak mi povedali, že doktor už odišiel, že si nevšimol, že mu tam ešte niekto pribudol.... tak ma objednali zasa o tyžden.....

verinka100
18. sep 2011

@majonka79 Ano som si potom spomenula, ze ty ides este aj na krv 🙂 Dobre, stretnime sa tam napravo, pridem radsej skor, lebo v pondelky su okolo 9 zapchy, tak aby som nezmeskala. Budem mat take cierne tricko bez rukavov s ruzovymi kvetmi a vlasy mam take bledohnede po ramena. A ja teba? 😅

verinka100
18. sep 2011

@akova Alebo objednaju pacientku o 12 resp o 13.00 a potom si lekar odide na obed a clovek tam nanho 45 minut zbytocne caka! A potom este vezme protekcne inu pacientku a objednana pacientka sa dostane na rad o vyse hodinu neskor. Mali by naozaj prijat este nejakeho ambulantneho lekara, lebo v poslednej dobe co tam chodim, tak ocividne nestihaju 😠

kaby
18. sep 2011

@verinka100 problem je skor v tom, ze lekari neambuluju kazdy den, len v urcity den, preto potom nestihaju... 😒

majonka79
18. sep 2011

@verinka100 Čauko, ja mám také polodlhé tmavohnedé vlasy, tiež po ramená 🙂 a mám v pláne si dať také čierne tričko s polodlhým rukávom a také bledohnedé nohavice. Tak zajtra 🙂

kvetinqa
18. sep 2011

Tak kocky, normalne som v uzase, ked som zacala citat diskusiu o kochu, tak som sa tam aj bala pomaly ist. Zle recepcne, chaos, dlhe cakanie. Asi som mala stastie, ale za posledny mesiac som tam bola trikrat a na recepcii ma raz tetusa nazvala katarinka, slniecko, pojdete dolava..., druhykrat ina zena uplne normalne, ze mozem ist a tretikrat ta prva tam bola. Ja chodim k dr. Maresovi a nedam na neho dopustit. Kazdemu ale vyhovuje nieco ine. Prve dva razy som cakala asi 10 minut, treti raz 15 minut, ale to mi pride uplne normalne. Takze na mna sa usmialo asi stastie 🙂 Tento tyzden tam idem znova, tak som zvedava... 🙂

usacek79
18. sep 2011

@kvetinqa nuz tak to si mala asi naozaj stastie, ja som tam chodila posledne tri mesiace ako na klavir a vzdy som cakala minimalne hodinu 😒 recepcne su mile, to im neberiem (okrem jednej, ta sa tvari, ze ma "kľúče od míšačky" 😀 , len teda su dost dezorientovane a pomale - stalo sa uz aj mne, ze som prisla a nemali zapisane, ze som objednana 😒 ale uz su tam aj nejake nove, tak je mozne, ze ich uz cepuju 🙂

mikymiky
18. sep 2011

@majonka79 ahoj, pokial si spravne pamatam, na sestonedeli boli tri mamicky a jedna bola prave na vzdycharni. Takze pohoda. Myslim, ze samotne porody zatial take predimenzovane nie su a dufam, ze v dohladnej dobe ani nebudu.

Drzim palce, daj vediet, co nove🙂)

mikymiky
18. sep 2011

@kvetinka211 Cena zostava rovnaka, ci si na izbe sama, alebo mas spolubyvajucu. Vzdy sa snazia ubytovavat baby iba po jednej, ak je samozrejme dostatok miesta. No a ak si sama na izbe a chces tam mat aj partnera, tak to je plus 100 eur na noc. Aspon teda ja som to takto pochopila.

majonka79
19. sep 2011

@mikymiky Tak to je riaaadna pohoda, lebo myslím, že majú 15 dvojposteľových izieb, tak asi zatiaľ ubytovávajú po jednej. Dnes som tam mala na vybavko toho viac a musím povedať, že dnes som nepociťovala absolútne žiadny chaos a ani dezorganizáciu. Všetko frrrčalo ako malo 😉 Absolvovala som odber krvi, poradňu, monitor, poučenie ohľadom EPI a opäť návrat do ambulancie lekárky a to všetko od 08 :30 do cca 11:00, čo je myslím v norme. Ja som bola spokojná. 🙂 Keď som na recepcii platila za poradňu, tak tam bola mamička, čo sa pýtala na ten poplatok, či sa bude zvyšovať cena, ale na recepcii jej nevedeli odpovedať.

mikymiky
19. sep 2011

Hej, zatial ubytovavaju po jednej, ale okrem porodov ubytovaju aj baby po roznych genykologickych operaciach, nie? Takze skutocnu obsadenost nevieme, kazdopadne to urcite zatial zle nevyzera.

Ono co sa tej ich dezorganizacie tyka, asi velmi zalezi, na koho narazis. Mna vtedy neskutocne nastvalo, ked sme bludili a ta pani z recepcie vyvolavala a hovorila mi veci ako "mali ste vyrazit skor", alebo "preco ste si cestu predtym nenastudovali na internete" a podobne. No a my sme aj isli skor, aj sme si to nastudovali na internete, ale tie ulicky su skratka hroza a aj ked je pravda, ze to bola nasa chyba a mna samu to velmi mrzelo, taketo nieco mi prislo velmi neprofesionalne. Sice sa nam nasledne ospravedlnila, ale vo mne to nezanechalo najlepsi dojem. No a potom, ked som sa objednavala na poradnu, tak nevedela, na kedy ma ma objednat (pretoze nevedela, od kedy sa ma chodit na poradne taz tyzdenne) a ked sme sa nakoniec nejako dohodli, tak som si musela vypocut, ze dufa, ze ju Dr. Vacokova nezabije, ked jej rozdeli termin. Akoby to mna malo zaujimat, ze lekari tam nestihaju. Potom by ma strasne zaujimalo, preco tak trvaju na tych styroch poradniach pred porodom, ked teraz uz mas moznost vyberu, ci chces chodit do nemocnice, alebo svojmu lekarovi az do konca.
Ja sa samotneho porodu tam vobec neobavam a myslim, ze budem v dobrych rukach, iba sa k nemu nejako prepracovat cez tie ich preplnene terminy a obcas mierne popletene recepcne. Co mi pri sume, ktoru si za to pytaju, asi aj trocha vadi. Ale myslim, ze sa to snazia vychytat, ved ty sama hovoris, ze dnes to bolo uplne pohodove, tak pevne dufam, ze ked sa tam ocitnem nabuduce, tiez to tak budem citit.

marietta0
19. sep 2011

@majonka79, prosim ta, pohovor u anesteziologa si mala naplanovany? Nevies nahodou kedy zvyknu byvat? Nehovorili Vam aj o cisarskom reze a anesteze- spinalnej ci celkovej? Podpisovala si aj nejake papiere uz teraz? Dakujem

majonka79
19. sep 2011

@marietta0 Čauko, tú prednášku som mala plánovanú, na prvej poradni mi p. doktorka spýtala, či chcem rodiť s EPI a zároveň aj oznámila, že sa to realizuje každý pondelok o 9,30. Vysvetlila mi kam mám ísť na odber krvi (výsledky, ktoré k podaniu EPI treba) - zrážanlivosť a krvný obraz. Tým, že mi vychádzala poradňa opäť na tento pondelok, tak sme sa dohodli, že to môžem dnes všetko absolvovať a tak sa aj stalo - odbery na ambulancii 1 i prednášku v jedálni. Myslím však, že je asi lepšie, keď už máš z tej krvi výsledky a potom ideš na prednášku, aby ste si vedeli odkonzultovať ak náhodou niečo nie je OK. Hovorila o EPI, spinálnej i celkovej anestéze. Trvalo to cca 20 min (ak sa nemýlim) - je tam aj priestor na otázky. 🙂

majonka79
19. sep 2011

@verinka100 Som rada, že sme sa stretli 🙂 Držím palce 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre