Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

paris3
21. sep 2011

@dulcinea To je nahodicka, pri mojom porode bol tiez Ditte a Mares asistoval 🙂 Tak isto CR pre nepostupujuci porod a museli ma nakoniec uspat, lebo epiduralka nezaucinkovala 100 percentne.

libbie
22. sep 2011

@dulcinea gratulujem a prajem vela zdravicka...velmi dobre sa citaju taketo skvele spravy, ked su mamicky spokojne so starostlivostou, dufam, ze aj my, co nas to "o chvilku" caka budeme moct napisat nieco v podobnom duchu 😉

usacek79
22. sep 2011

@renatkas Ditte???? som sokovana, ved on je prave povazovany za totalnu spicku! 😒

beginka1
22. sep 2011

Ja chodim k primarovi Demeckovi a som s jeho pristupom spokojna. V cakarni sa mi zatial nestalo,ze by som cakala viac ako 15min. Teraz ked mi robili tu urgentnu cerklaz, som tam prisla neobjednana, iba som si zavolala na recepciu ci tam je a zastihla ho akurat vchadzajuceho do vytahu,co uz bol na odchode. Sice najskor mi povedal,ze pokial som trosku krvacala a uz teraz nie,ze mam ist domov, vylozit nohy a lezat,ale nakoniec mu nedalo a vratil sa so mnou do ambulancie skontrolovat,ci som ok. A potom po zisteni,ze som otvorena v 23tt na 3cm si privolal este na kontrolu riaditela Cupanika a zhodli sa na urgentnej cerklazi este v ten isty den. Robil ma Dr. Cupanik a Vacokova. Viacerym som naburala program,ale boli aj tak mili.

renatkas
22. sep 2011

@usacek79 ja nehovorim ze neni spicka, on je zevraj velky odbornik na ultrazvuk ale tak vidis, asi ma toho uz fakt vela a potom to tak vyzera. Ja som mala naj referencie na Demecka a na diskusii som citala prave o Dittem ze je tam najlepsi tak preto som isla k nemu.

amouramour
22. sep 2011

tak ja musim koch pochvalit, dnes som bola objednana na 14:00 na morfo a 14:50 k maresovi na poradnu a stihla som to vsetko nakoniec do 14:50 aj s poradnou a doktor mal aj velmi dobru naladu🙂a budeme mat dievcatko🙂

ladybaby
22. sep 2011

ahojte, potrebovala by som tlacivo na matersku pre zamestnavatela, aby to podstupili do socialky. Neviete ci toto tlacivo mi da lekar - konkretne Ditte? Prip. mam ist do socialky po tlacivo a potom to dat potvrdit Dittemu? Tlacivo som nikde na nete nenasla. dakujem.

marietta0
22. sep 2011

@ladybaby Tlacivo ti musi dat lekar, je presne oznacene cislom a kodom, neda sa nikde stiahnut. Ty ho potom das zamestnavtelovi a jeho povinnostou je to postupit dalej socialke.

ladybaby
22. sep 2011

@marietta0 dakujem za odpoved, a tebe to tiez dali u Kocha? Som rada, aspon nemusim ist do socialky.

nelinqua
22. sep 2011

@amouramour taktiez som bola dnes na morfo v kochu...ale uz o 11 som bola objednana...a fakt ich musim aj ja pochvalit...presne o 11som isla dovnutra...normalne som bola v soku...a u nas to bude tiez baba...

amouramour
22. sep 2011

@nelinqua blahozelam🙂mna len prekvapila ta 20ka co si rovno vypytali🙂

nelinqua
22. sep 2011

@amouramour to kde si platila? ja som neplatila nic...

renatkas
22. sep 2011

ja som tiez platila 20 Eur za morfologicky, to maju normalne aj v cenniku...
@ladybaby ked ti to Ditte zabudne dat tak si to vypytaj, ja som si to tiez pytala okolo 30tt.

amouramour
22. sep 2011

@nelinqua no tak to je velmi zaujimave🙂na recepcii ked som povedala, ze idem na morfo, hned si vypytali....

nelinqua
22. sep 2011

@amouramour a ty mas normalka lekara v kochu? ci si tam bola len na morfo?

ladybaby
22. sep 2011

@renatkas oki, dik, budem si pytat 🙂 . Ja som teraz v 30tt, pozeram, ze tebe sa to uz krati. Aj si ho zazmluvnujes k porodu?

kaby
22. sep 2011

Zeny, ktore maju lekara v Kochu, platia za morfo utz v 20tt - 20eur, tie co nie su pacientkami to maju drahsie, myslim okolo 60 eur.... Este som nepocula o ziadnej vynimke, ktora by za tento utz nemusela platit. 🙂

renatkas
22. sep 2011

@ladybaby nie, ja uz chodim do poradne na Antolsku.

renatkas
22. sep 2011

@nelinqua tak to si potom asi mala stastie ze si to od teba nepytali 🙂 mna hned poslali zaplatit 20 Eur ked som povedala ze som prisla na morfo a sestricka si to na ultrazvuku pytala, ale to bolo este ked boli v Ruzinove.... mozno teraz tam maju chaos a nieco im uniklo, bud rada 😉

veve39
22. sep 2011

za morfol.UZV sa platilo u zazmluvnenych pacientiek 20€ este v GPN v Ruzinove...
Inak neviem o tom, ci je tento UZV niekde vobec zdarma resp. ci je niekde lacnejsi....

nelinqua
22. sep 2011

No sranda baby lebo pred ultrazvukom mi na recepcii nevraveli nic a po ultrazvuku som tam bola zas lebo som si este doplacala ten poplatok pre tehotne...lebo som doteraz mala zaplateny len normalka ten rocny.

amouramour
23. sep 2011

@nelinqua normalne tam mam lekara🙂a tiez som platila 140 na rok🙂takze mozes byt asi rada lebo jednoducho na teba zabudli....myslim, ze ked ta poslu na ziadanku od normal lekara doplacas len 10 eur ale nie som si ista...ibnak v ich cenniku som to nevidela, ale tak verim, ze ma nechceli okaslat....🙂

kiribaby
23. sep 2011

@veve39 @amouramour ahojte, nie som pacientkou Kocha, iba tam planujem porodit, ale k Vasej diskusii o morfo usg, ja som na zaklade ziadanky od gynekologa platila za morfo usg u spec.lekara 25EUR, inak od inych bratislavcaniek som pocula omnoho vyssie sumy,,, takze 20EUR pre zazmluvnene pacientky u Kocha je myslim uplne ok 🙂

kuratenko80
23. sep 2011

@renatkas Ja chodím k Demečkovi a som spokjná. Nikdy som nečakala, dokonca tento pondelok som tam prišla neobjednaná ohľadom menšieho problému čo sa vyskytuje v tehu, a iba som počkala pokiaľ vyjde pacientka a hneď ma zobral. Ako tak čítam, tak som rada, že k nemu chodím, lebo aj u Mareša sa dlho čaká. Vlastne u Mareša sme čakali vyše hodinu na 3D, manžel meškal do práce a nakoniec sa ani nevydarilo, zle bol malý otočený.

veve39
23. sep 2011

@kiribaby presne tak, ja viem iba o BA sukromnych ambulanciach, taktiez som od priateliek pocula uplne ine, vyssie sumy za konkretne morfol.UZV...

amouramour
23. sep 2011

vcera som koch pochvalila...ale dnes na neho mozem povedat, ze je to len plateny OTRAS a HANBA....volala som tam dnes vyplasena s urcitym problemom, sestricka mi nedala lekarak telefonu, co je ok kedze vysetroval, povedala mi nech si zavolam ekd tam nebude mat pacientku...co teda neviem ako mam odhadnut, tak som jej navrhla ze necham cislo na co mi povedala, nech si radsej pockam na linke, po 6 minutach ked som si detailne vypocula problemy jednej pacientky ktoru vysetrovala si vzala telefon a ze teda ci pockam este, povedala som, ze sa mi to nezda efektivne, ze jej necham cislo a ze poprosim aby sa mi lekar hned ako moze ozval, presla hodina pol...takze som sa po tomto neproduktivnom 2,5 hodiny trvajucom natahovani vzala do kocha sama...kde mi na recepcii povedali...a nepockate do pondelka????...ja ze nie tak mi povedali, ze sice pan doktor ma vela ale ze pani vacokova by ma mohla vziat, ked vysla pacientka od pani vacokovej a dalsia uz necakala som sa jej spytala ci ma na mna cas, povedala,ze nie lebo skoncila...prosila som ju, ze sa nieco opytam a nekompromisne zopakovala nie, pockajte si na sluzbu...tak som vysla a medzitym sa otvorili dvere mojho lekara, kde som vosla prosiac ze len jednu otazku,lekar mi povedal, ze ale rychlo mate minutu...tak som zo seba narychlo vysypala problem, ledva na mna mrkol a povedal, ze to je pravdepodobne z vysetrenia a ked bude problem nech pridem a uz bol na odchode...celkove spocitane nik ma neupokojil a navyse mi ostala otazka ze aka tu je asi starostlivost???a kde sme?tymto ludom dat 1500 eur za porod?dakujem, neprosim...

kiribaby
23. sep 2011

@amouramour ☹ niet k tomu co dodat..smutna skusenost.. len jedno by som sa ta spytala, kedze je z tvojich prispevkov viac ako jasne, ze "Koch" ta uz viackrat sklamal, nechapem, preco tam este stale chodis??? Ja ked som bola nespokojna so svojim gynekologom, bez mihnutia oka som ho zmenila a lepsie som veru ani spravit nemohla! A som rozhodnuta tak konat aj v buducnosti, pokial mi akykolvek iny lekar nebude vyhovovat 🙄

usacek79
23. sep 2011

@amouramour ja v prvom rade dufam, ze tvoj problem je uz zazehnany, resp. nie je to nic vazne, drzim palce!
v druhom rade je toto skusenost hodna obecneho zdravotneho strediska 😒
ja zacinam byt stale viac a viac presvedcena o prestupe k MUDr. Cunderlikovi, on je overena kvalita s perfektnym, az osobnym pristupom..
len teda ako tu jedna dievka pisala, neviem nakolko to je v poriadku, zmenit gyne 2x v priebehu jedneho roka...

amouramour
23. sep 2011

@kiribaby
@usacek79
no ja len dufam, ze je to ozaj v poriadku...mozno to naozaj nie je nieco vazne, ale myslim, ze kazdu mamicku by vylakalo, hlavne ked ide o prve tehotenstvo, keby dosla na wc a nasla si na spodnom pradle velku hnedu skvrnu...v 20 tt...a mne stacilo skutocne konstruktivne vysvetlenie a tochu pochopenia...najma ma dojala aj sestricka, ktora sa mi pomaly smiala do tvare, odkaz rozhodne neodovzdala a povedala, ze no ale ved pan dr. ma vela pacientiek a ked dojdu take ako vy neobjednane...no comment...ja som bola ochotna pockat aj na zaver jeho hodin, keby mi aspon niekto venoval trocha pozornosti...a nie, ze ona sa tvarila, ze o, pan dr. asi niekde zabudol vase cislo...ziadne prepacte...a chodim tam preto, lebo som si to po prve uz raz zaplatila a nemam len negativne skusenosti a ak sa aj nieco stalo, dufala som, ze sa to opakovat nebude...a si hovorim, ze ved tie tri mesiace to dokopem a potom budem chodit k lekarovi, kde budem aj rodit...

kajkape
24. sep 2011

musim pridat moju dnesnu skusenost: syn je 3.tyzden chory, od pondelka berie antibiotika, po pondelkovom 1 1/2 hod. cakaní v cakarni u detskej lekarky sa dostavilo nevyhnutne. V utorok som ochorela aj ja. Sice bez teplot, hrdlo v ohni, dutiny chytene, v noci sa 5x prezliekam, co som spotena, nemozem dychat, spat, nevysmrkatelny nos ..... Na cajoch, paralene a Homeogene 9 som prezila do piatku a kedze nic z toho nebolo produktivne a moja lekarka mala a ma cely nasledujuci tyzden dovolenku, obratila som sa na svojho doktora u Kocha, ci mi nemoze poradit, co mozem uzivat a ci netreba antibiotika... /je tazke sa liecit, ked sa potrebujete starat o chore dieta.../. K svojmu lekarovi som sa sice nedovolala /bol na operacke/, ale prepli ma z recepcie na Dr. XY: "Jasne, pridite kludne aj cez vikend, nechodte na pohotovost na Kramare, tam vam nic nepredpisu, tu maju sluzbu 2 doktori a urcite vam jeden nieco predpise." Po dalsej prebdenej noci som rano povedala, ze uz dalej takto nevladzem, ze chcem lieky a ide sa do Kocha. Uz na recepcii som sa mala otocit a odist, ked som videla pohlad pani za pultom, ked som jej v strucnosti vysvetlila moj problem :D..... lekar ma sfukol ako sviecku. Ze si mam kupit Tantum Verde a dat si urobit vyter z hrdla, pockat dalsie tri dni na vysledky a potom im zavolat, ze ci lieky, ktore mi predpise moja doktorka, mozem vobec uzivat. Zacal sa tukat po cele, ze odkial som zobrala, aby mi na gynekologii predpisovali lieky na anginu. Tak som vzala kartu poistenca a povedala, nech si urobia poriadok. Ani neviem, ci na nieciu obranu, ale smerovala som na Kramare, kde si ma ani po 45 min. nikto nevsimal, takze som vstala a sla domov.... pol dna zabiteho, lepsie mi nie je, ale ako povedal moj manzel, aspon sme si vyskusali cestu autom do Kocha...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre