Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

katuska
27. sep 2011

PS k EPI: každý pondelok o 9:30 je v Kochu prednáška/sedenie k epidurálke, netreba sa nahlásiť, objednávať, stačí prísť a vypočuť si to..... ak súhlasíte s EPI pri pôrode, dajú vám podpísať informovaný súhlas.

katuska
27. sep 2011

@canama praveže v Kochu preferujú jednoznačne pôrod normálnou cestou pred sekciou. Citujem slová Dr. Ditteho.

marietta0
27. sep 2011

@veve39 Oki, dakujem za povzbudenie 🙂 . Uz sa tak strasne neviem dockat, a chcem to mat za sebou, ze vsetko zvladam 😉 .

lemurko
27. sep 2011

@heln ja som netvrdila, ze zeny bez EPI nerodia, len ze ja osobne ako v realnom zivote som sa s tym nestretla. Ak si EPI nemala a nechces ju, je to samozrejme tvoje rozhodnutie, nemyslela som tym, nic zle. Chcela som poukazat na to, ze vo vseobecnosti sa EPI coraz viac vyuziva, tak mozno to je dovod, preco aj v Kochu doteraz mali velmi malo porodov bez Epi (teda, aby z tej diskusie nevyplynulo prave to, ze ten scenar je u nich vzdy rovnaky - EPI, nepostupujuci porod, sekcia)...
A mne ju pichali skor ako sa uvadza tych 4-5 cm. Bola som na 2 - 3 cm (ale nalez postupoval) a mala som krcok tuhy a babo vysoko. Prave tam este diskutovali s anesteziologickou, ze ked mi to pichne teraz, ze to pomoze aj tomu krcku a bude to zachvilu makke - a fakt bolo. Do nemocnice sme prisli okolo pol osmej, okolo desiatej mi pichali epidural a za hodinku od prvej davky uz som bola na 8 cm. Potom sme este cakali na krajsi datum, aby sa maly narodil az po polnoci. Neviem mozno by to tak bolo aj bez EPI, ale kazdopadne, po nej sa to vyrazne urychlilo. Tej kamoske co som pisala sa to na tych 3 cm zaseklo a viac sa neotvorila. K Epi sa teda nedostala. Takze ked si my dve porovnavame zazitky z porodu, tak ona nevie pochopit, preco jej tu EPI aspon neskusili pichnut.

amouramour
27. sep 2011

@katuska dakujem za odpoved🙂uz som zistila aj sa objednala...

cucovia
27. sep 2011

@marietta0 mna pichnutie spinalky nejako nebolelo, bol to len trosku zvlastny pocit a to som uz pisala, ze moj prah bolesti neni nic moc 😝 veeeeelmi sikovneho anesteziologa som mala vtedy v ruzinove, fakt! 🙂

tamoulik
29. sep 2011

Dievcata - tehulky z BA, pripadne okolia - v pondelok 3.10. bude v Materskom centre Podunajske Biskupice, Latoricka 4 stretnutie s dulou a certifikovanou laktacnou poradkynou o 16:00 ako zaciatok Kurzu pripravy na porod, dojcenie a rodicovstvo, kurz sa budeme snazit robit co najviac individualne, aby sa kazda mamicka dozvedela informacie, ktore ju zaujimaju 😉 kurz bude prebiehat v priebehu oktobra.

nelinqua
29. sep 2011

Neviete mi niekto poradit? Mudr.Svitekova teda po novom uz Zavodska...ako ma ordinacne hodiny v piatky? Dik🙂

marietta0
30. sep 2011

@ninam Prosim ta, po kolkych dnoch ta pustili domov? dakujem

majonka79
30. sep 2011

@verinka100 Ahojky 🙂 Už to máme od utorka za sebou, veľmi nečakane...(ešte sme tu) po poradni v pondelok si ma tu museli nechať, už ma ani nepustili domov a v utorok ráno mi indikovali pôrod kvôli vysokému KT a bábätku. Ak by si mala otázky kľudne napíš cez IP. Neviem, kedy nás pustia, ale hneď ako prídem domov určite odpoviem. Držím palce.

majonka79
30. sep 2011

Ahojte dievčatá, tak môžem pridať aj svoju skúsenosť...trošku nečakane skoro, ale máme to už za sebou. V prvom rade musím napísať, že som veľmi spokojná úplne so všetkým...či už je to prístup počas poradní a UTZ vyšetrení alebo pôrodu alebo šestonedelia. Naozaj oceňujem fundovaný a ľudský prístup lekárov a sestričiek, cítim sa tu ako doma a medzi ľuďmi, ktorý naozaj prejavujú neustále a veľmi často záujem o moje zdravie a zdravie našej babuľky.
Pôrod som mala indukovaný z dôvodu, že na poradni som mala vysoký KT, malinká prestala priberať a podľa monitora boli už v maternici nejaké vzťahy. Naplánovali to hneď na nasledujúci deň a od rána..rodila som klasicky, síce s oxytocínom, ale musím sa priznať, že ja tieto veci neriešim....dôverujem lekárom a rešpektujem ich rozhodnutia, lebo asi vedia, prečo sa rozhodnú tak alebo tak. A nemala som ani pôrodný plán a ani nič podobné. Keď som bola otvorená na 3,5, tak sme dali EPI a ja osobne ďakujem, že niečo také existuje...ani si neviem predstaviť, ako by to dopadlo, keby som ju nemala a či by som malinkú vôbec dokázala vytlačiť. Bola som v danom momente šťastná, že som sa pre ňu rozhodla. P. primárka ju zaviedla perfektne, vôbec ma to nebolelo a ihneď mi zabrala. Dávali sme potom po 1,5 hod. ešte jednu dávku, no a potom sa rozbehol pôrod a už nebolo treba. Nechcem opisovať svoje pocity bolesti a pod. pri pôrode a kontrakciách, lebo je to pre každú z nás veľmi individuálne a každý má iný prah bolesti a ich zvládania. Čo však môžem napísať je, že manžel bol pri mne celý čas, na sále boli úžasné pani sestričky s pochopením pre všetko, stále ma niekto kontroloval a pani doktorky s celým personálom boli pre mňa veľkou oporou po odbornej i ľudskej stránke a vďaka nim sme to zvládli na jednotku a teraz sme veľmi spokojné obe a aj tatino🙂 Neľutujem svoje rozhodnutie rodiť v Kochu ani v jednej sekunde a ako písali viaceré baby.... zatiaľ najlepšie investované peniaze v mojom živote 🙂 Ak máte nejaké otázky, po príchode domov rada odpoviem, môžete mi písať na IP. 😉

marietta0
30. sep 2011

@majonka79 Velmi gratulujem a prajem vela zdravicka obom babulkam 🙂 !

usacek79
30. sep 2011

@majonka79 gratulacie! vsetko naj vam zelam 🙂

miriamapeter
30. sep 2011

@majonka79 srdečne vám gratulujem a prajem veľa zdravíčka. Veľmi rada čítam takéto pozitívne príspevky mamičiek, ktoré to majú úspešne za sebou a stále som viac a viac šťastnejšia, že som sa rozhodla práve pre Koch 🙂

libbie
30. sep 2011

@majonka79 uprimne gratulujem a prajem vela zdravicka a pohodicky s malinkou 🙂 Myslim, ze vsetky, co planujeme rodit v Kochu, taketo pozitivne informacie ocenujeme.

mikymiky
30. sep 2011

@majonka79 jeeeeej, tak ty uz to mas za sebou! A to si sa bala, ze budes prenasat🙂). Velka gratulacia k dcerke, nech je ten pozitivny start predzvestou stastneho zivota!
Napisem ti do IP zopar otazok, ak by si bola taka zlata a nasla si troska casu na odpovedanie aj popri babatku, velmi by som to ocenila.
Zelam krasne dni🙂)

verinka100
30. sep 2011

@majonka79 Ahojceeek, tak velka gratulacia! 🙂 Som rada, ze ti vsetko dobre dopadlo a mas uz pri sebe babenko. Ja sa uz tiez neviem dockat, kedy budem mat mojho v naruci 🙂 Nech sa vam dari!🙂 A bola si na izbe sama, alebo ste boli dve mamicky?

amouramour
30. sep 2011

@majonka79 blahozelam k babatku🙂ono porody asi ozaj zvladaju, kedze ich nie je vela a ide o prestiz🙂len fakt skoda, ze ostatnymi sluzbami su skor priemer/podpriemer:(to potom tak troska kazi ten celkovy pohlad na koch...

majonka79
30. sep 2011

@verinka100 Ahojky, myslím, že pokiaľ nemajú všetko plné, tak dávajú mamičky po jednej, čo je úplne super 🙂Ja som zatiaľ sama na izbe a to mám pocit, že bolo za posledné dva - tri dni dosť pôrodov. 😉 Aj ja ti mooc držím palce a určite daj vedieť.

majonka79
30. sep 2011

@marietta0
@usacek79
@miriamapeter
@libbie
@mikymiky
@verinka100
@amouramour
Ahojte, veľmi pekne Vám všetkým ďakujem a prajem všetko dobré 🙂 Pevne verím, že budeme zdielať rovnaké skúsenosti. Ako som písala rada odpoviem na otázky cez IP...viem, ako som ešte pred pôrodom bažila po všetkých možných infoškách na MK o Kochu... 😀

nina_m
30. sep 2011

@marietta0 prijali ma v pondelok, mala sa narodila v utorok predpoludnim no a v sobotu sme isli domov 🙂 nemali sme zltacku a hned sme nabehli na dojcenie a aj ja som sa citila dobre.

verinka100
30. sep 2011

@majonka79 Ved preto som sa pytala, lebo dnes som tam bola a pytala som sa sestricky na porodnickom, ze kolko maju mamiciek a povedala, ze momentalne je Koch uuuplne plny, takze zrejme uz davaju mamicky aj po dvoch. Ale super, ze si sama, dufam, ze aj mne sa podari 🙂 Jasan, dam vediet, uz sa neviem dockat 😉

marietta0
1. okt 2011

@nina_m No super, dakujem. Som rada, ze pustaju aj cez vikend 🙂 . Mozes mi este prosim ta poradit co si mam okrem toho co pisu zobrat so sebou, co by mi mohlo pomoct po cisarskom, pripadne si si to davala neskor niekomu dokupovat, doniest? dakujem

majonka79
2. okt 2011

@nina_m Tak to ste mali šťastie 🙂 My sme ešte v Kochu, lebo máme žltačku a tak dúfam, že nás zajtra pustia...snáď.

canama
3. okt 2011

Ahojte, prajem vsetko dobre novym babatkam aj ich maminam. Mozem sa spytat kedy ste zacali riesit svoj porod u Kocha? Ja som tam volala minuly tyzden ze aky bude postup ak chcem u nich rodit a recepcna mi povedala ze staci ked pridem v 36tt. Nie je to neskoro? Myslela som ze si pocty porodov viac reguluju a planuju. Takto sa mi predsa moze stat ze mi v 36tt povedia, ze maju plno a na to aby som zacala riesit nahradne riesenie uz bude neskoro...

nina_m
3. okt 2011

@marietta0 dala som si doniest len rukavicky pre malu ...bezprostredne suviciace s cisarskym som nic nepotrebovala, mozno dlhsiu slamku na pitie, ale dzban s vodou mi priniesli aj s cievkou upravenou na slamku, takze myslia na vestko. Svoj som mala len krem na bradavky, klobuciky pre istotu - nepouzili sme, jednorazove nohavicky - pouzila som ich az posledne dni a stahovaci pas- to mi ale nik nevedel povedat od kedy ho mozem zacat pouzivat, tak som ho zacala nosit az doma. Co ti ale mozem poradit, prvy den a noc po sekcii som si pytala analgetika, kateter som mala zavedeny, tak mi celu noc chodili doplnat oblbovaky. Rano som uz odmietla, nebolo to potrebne. Vdaka tomu som si dobre oddychla a druhy den som uz plne fungovala. Ja cim som unavenejsia tym aj bolest znasam horsie a takto som treti den bola uz uplne ok.

nina_m
3. okt 2011

@majonka79 verim ze ste uz na ceste domov a prajem vela zdravicka 🙂 ja by som teraz brala, ked mala reve ako o zivot, keby sestricka z novorodeneckeho otvorila dvere s otazkou 'mamicka nepotrebujete pomoct?'

miriamapeter
3. okt 2011

@nina_m krém na bradavky v kochu neposkytujú prosím počas pobytu v zariadení?
Ďakujem za odpoveď

nina_m
3. okt 2011

@miriamapeter zial neviem povedat, mala som svoj, tak som si nepytala

verinka100
3. okt 2011

@canama Urcite staci v tom 36.tyzdni, lebo pred tym ta aj tak ziaden doktor nebude riesit, pokial s nimi (GPN) nemas uzavretu rocnu zmluvu. Alebo by si musela zbytocne dlhsie platit 20eur za kazdu poradnu, takto budes platit od toho 36.tyzdna do porodu. A nemyslim, zeby sa stalo, ze ta poslu prec, s tym ze su plni, lebo stale maju dni, ked su rodicky na izbe same a ked ich je viac, tak su po dvoch.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre