Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

swiss
3. okt 2011

@nelinqua Ak ešte potrebuješ, tak Dr. Sviteková, po novom Závodská 🙂 ordinuje v piatok v Ružinove od 7-11:30 a potom od 13-15. Medzi tým je asi prestávka na obed. Ak by si potrebovala aj iné dni, tak sa ozvi. Dnes som si to čerstvo opisovala z dverí. 😉

nelinqua
3. okt 2011

@swiss dakujem, nejakym zazrakom sa mi podarilo dovolat v piatok rano do kocha a tam mi povedali ze ako robi🙂 a ano konecne si to vyvesili aj na dvere na ambulanciu🙂

libbie
4. okt 2011

@miriamapeter mne pri prehliadke porodnice sestricka povedala, ze krem na bradavky si treba doniest...

miriamapeter
5. okt 2011

@libbie Ďakujem Ti 🙂

didia
5. okt 2011

@canama ahoj, mna chceli objednat aj skor ale dala som si to az na 36. tyzden, lebo predtym je to podla mna zbytocne, tak som tam bola tento tyzden. Ked som sa objednavala tak mi povedali ze ak to na mna pride skor tak mam dojst a povedat ze uz som objednana, takze vtedy uz s tebou pocitaju.. Urcite Ta vezmu ak to na teba pride skor, neboj;)

majonka79
5. okt 2011

@nina_m Uz sme od pondelka doma...zatial celkom v poho 😉

ellit
5. okt 2011

ahojte maminky, chcem sa vas opytat. Do dnesneho dna som patrila pon pana riaditela Cupanika, ale ma toho teraz natolko vela, ze som suhlasila a bude sa pocas tohoto tehu o mna starat primar Demecko? mate s nim niektora skusenosti? aky je lekar prosim, aky ma pristup..... dakujem za kazdy postreh.

usacek79
5. okt 2011

@ellit ja sa k nemu prave presuvam 🙂 zazila som ho len raz, ked zastupoval mojho doterajsieho a prave to bola situacia, ked mi diagnostikoval missed abort. takze zla situacia, ale bol velmi mily a o jeho profesionalite nepochybujem 🙂 ak si precitas par stran dozadu, mylism, ze aj ine baby sa k nemu vyjadrovali, napr. dulcinea k nemu patri 🙂

ellit
5. okt 2011

@usacek79 dakujem za nazor a je mi velmi luto co sa ti stalo. Tomu terminu nerozumiem, ale koniec je koniec a je to velmi smutne. Drzim palceky a verim, ze obe budeme spokojne. Ja som ho zazila este v GPN v Ruzinove, robil mi UTZ pri druhom syncekovi, zastupoval Ditteho a bol velmi ludsky a usmiaty cely cas 🙂 robil mi morfologiu a prezila som krasny utz, bez stresu a strachu. Mala som na vyber ku komu pojdem a spomenula som si prave na tento moment a bolo rozhodnute 🙂

usacek79
5. okt 2011

@ellit dakujem ti pekne 🙂 som presvedcena, ze budeme u neho spokojne, je tu vela spokojnych bab 😉 drzim palce!

ellit
5. okt 2011

ja tebe drzim palceky, nech sa v Kochu stretneme a mas siroky usmev na tvari 🙂

ellit
5. okt 2011

Ale co by mohli v Kochu vymenit su urcite recepcne, clovek ma pocit, ze ich obtazuje akoukolvek otazkou...teda jednu z nich 🙂

kaby
6. okt 2011

@ellit Ak neratam obdobie, kedy zacinali v novych priestoroch, ja osobne mam dobre skusenosti s recepcnymi.. Urcite to nie je na chvaly, avsak co som kedy potrebovala, to som vybavila... Ked mi povedali, ze mi zavola hned ako nieco zisti, tak mi aj zavolali... Ked som chcela nieco vybavit cez nich osobne, tak som vybavila, ale samozrejme nenechala som sa odbit...Lebo obcas mam pocit, ze niekedy skusaju cloveka odbit. Ja sa vsak nenecham, jednoducho trvam na svojom a neodidem odtial, kym to nedosiahnem.... Samozrejme slusnou formou, aj ked keby boli drze oni, bola by som urcite aj ja .... 🙂
Rovnako musim konstatovat, ze chaos na recepcii je stale, hlavne v ich pc, avsak asi to bude podla mna aj tym, ze pristup k udajom ma mozno cely personal a menia si tam udaje ako kto chce..... Mne sa stala skor usmevna vec, ked som prisla na recepciu, zaregistrovat sa, ze uz som tam, a recepcna sa ma pyta, ci som tam uz v ten den nebola... Bola som uz totiz oznacena ako vybaveny pacient... 🙂 ale to bol len nepodstatny usmevny detail....

alicka7
6. okt 2011

@ellit Dr. Demecko je velmi prijemny a skuseny lekar, ma ludsky pristup a nemozem na neho povedat ani jedno krive slovo. Do Kocha som presla na zaciatku tehotnenstva, nevedela som sa rozhodnut, ktoreho lekara/lekarku si mam vybrat. Bolo to spravne rozhodnutie.

ellit
6. okt 2011

@alicka7 a mozem sa opytat na trosku smiesnu otazku? aky ma zvyk Demecko, treba k nemu nosit na vysetrenie suknu, alebo ako u inych ide sa z kabinky tak povediac na nahaca 😀 ?

usacek79
6. okt 2011

@ellit no myslim, ze Demecko nema ziadne preferencie, ze idealne latexova minisukna a stekle 😀 😀 tie ordinacie su take malicke, ze prejst od kabinky na kozu su asi dva kroky, takze to je uplne jedno 🙂 ja mam vzdy radsej suknu, teraz som tusim mala prvy krat nohavice a teda nijako som tym netrpela 😉

kaia
6. okt 2011

@ellit, prepac, ze reagujem na otazku, ktora nie je smerovana mne, ale chod na vysetrenie ako uznas za vhodne, ved Ty si klient 😉

alicka7
7. okt 2011

@ellit Ja si vzdy zoberiem so sebou suknu, ale ako pise usacek z kabinky na kozu su to dva kroky 🙂. Ja si myslim, ze to Dr. Demecko vobec neriesi.

ellit
7. okt 2011

ja som k Cupanikovi chodila normal, to som neriesila a v Ruzinove mal tu ordinaciu vacsiu 🙂 len niektorí lekari mavaju takuto poziadavku, nechapem sice preco 🙂)) tak to vyriesim dlhsim trickom, alebo svetrom...nechce sa mi v takej zime sukne nosit 🙂

anglicko79
7. okt 2011

@libbie Ahoj Ty si jedina ktora tu spomina prehliadku nemocnice tak sa cchem spytat ze ty si tam isla az teraz??
Uz skoro pred porodom...Ja by som tam chcela rodit byvam v UK a neviem kedy by som sa tam mala ist zahlasit ab so mnou pocitali aby nepovedali ze uz maju plno a mam po planoch.....termin mam koniec aprila 2012
Dakujem

kaia
8. okt 2011

@anglicko79, ked som tam bola na obhliadke ja, tak som sa pytala, ci je potrebne sa nejako zahlasovat kvoli dostatku miesta. Povedali mi, ze staci, ak absolvujem posledne 4 poradne pred terminom tam a uhradim poplatok za porod 😉

didia
9. okt 2011

@anglicko79 ahoj, ja som bola na obhliadke uz davno, ale tiez mi povedali ze na porod sa prihlasis tym, ze tam pojdes v poslednych 4 tyzdnoch tehotenstva do poradne, skor Ta ani nezahlasia, lebo tam sa da rodit az od ukonceneho 34. tyzdna tehotenstva, takze vtedy tam zatelefonuj a objednaj sa do poradne a ak aj budes rodit skor ako mas prvu poradnu, tak uz len povies, ze si bola objednana na 1. poradnu a oni Ta zoberu. Tak mi to povedali na recepcii🙂

miriamapeter
10. okt 2011

neviete prosím či na prednášku o epidurálke v pondelok o 9.30 hod. môžem prísť aj s doprovodom? Alebo ju môže absolvovať iba tehulka? Ďakujem

majonka79
10. okt 2011

@miriamapeter Ahojky 🙂 Myslím, že by to nemal byť problém. Keď som bola ja, boli sme len tehuľky, ale asi sa len treba spýtať ošetrujúceho lekára 😉

anglicko79
10. okt 2011

@kaia
@didia Ahojte dakujem za odpovede a drzim palce s detickami xxxxxxxxxxx 😉

zuzka_poba
10. okt 2011

Ahojte baby, termín pôrodu mám 25. január 2012 a ak bude všetko v poriadku, chystám sa rodiť u Kocha. Prvé dieťa som porodila na Kramároch a už by som sa tam vrátiť nechcela... Teraz pri druhom pôrode sa snažím eliminovať všetko negatívne a preto sa pýtam: myslíte, že je prehnané si do Kocha k pôrodu zobrať aj Dulu? Pri prvom pôrode bol aj partner. Pri tomto už byť nemusí, lebo možno bude musieť ostať doma s dieťaťom. A ja neviem, či mi tam nebude chýbať spriaznená duša 🙂

usacek79
10. okt 2011

@zuzka_poba mozes si vziat hocikoho - nie je to nijako obmedzene, hoci aj susedku 😀 len aby im moc nekecala do prace, to by asi nadseni neboli, ale zas dula vie, co robit a ako sa spravat, takze urcite je to dobra volba 😉

libbie
10. okt 2011

@anglicko79 presne ako ti odpovedali kaia a didia 🙂 Ja som bola na prehliadke Kochu zaciatkom septembra a dnes som bola na prvej poradni...ktora sice nedopadla podla mojho ocakavania, ale snad vsetko nakoniec dopadne dobre 😒

kiribaby
10. okt 2011

@libbie Ahoj, môžeš prosím ťa opísať, ako tá poradňa prebiehala? Ako dlho si sa tam zdržala a prijali ťa načas? Ak sa smiem spýtať, čo nebolo podľa tvojho očakávania - prístup lekára alebo zdrav.výsledok?

libbie
10. okt 2011

@kiribaby Ahoj. Na poradnu som bola objednana na 9,00 k MUDr. Vacokovej, najprv som na recepcii zaplatila 20 €-poplatok, kedze nie som klientom GPN. Vzali ma cca o 9,20 hod., to bolo v pohode. Aj doktorka so sestrickou su v pohode, mile, spisala si moju anamnezu, pozrela tehot. knizku a vysetrila ma a potom ma poslala na UTZ - prietoky. Tam som cakala asi 45 minut, robil mi ho Mares a ten ma dost vyplasil, lebo sa mu nezdala velkost telicka oproti hlavicke, takze za 10 dni mi UTZ zopakuje. A s vysledkami som opat sla k Vacokovej, kde sa ma este co to popytala a objednala ma na dalsiu poradnu. Takze som z Kochu odchadzala okolo 11,15. Negativne na vsetkom je pre mna to, ze maly je dlhodobo otoceny KP (Mares povedal, ze sa uz tazko otoci) a ja aj kvoli ocnej indikacii a uzsej panve som pocitala s planovanou sekciou, kedze ako provorodicka si netrufam rodit chlapceka zadockom a nejako s tym robia problemy. Aj ked ma poslala na predoperacne, vraj mi sekciu zatial nemoze zarucit ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre