Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ladybaby
26. okt 2011

@kuratenko80 dik, ja som sa vcera pytala v Kochu a tam mi povedali, ze aj mesiac plati...
Co sa tyka, ci treba ist kvoli predoperacnemu vysetreniu najprv obvodnemu a potom internistovi, je to individualne, obvodna mi povedala, ze vsetko absolvujem u internistu - aj odbery, aj vysetrenie. Internista potvrdil, ze niekedy krv berie aj obvodny, ze to je jedno.

kuratenko80
26. okt 2011

@reni93 Ahoj, vidim, ze sme skoro v rovnakom tyzdni.. ty mas kedy termin porodu? Ja sa tiez chystam rodit u Kocha. Vcera som si to tam bola obzriet.

reni93
26. okt 2011

Ahoj🙂 v polovici januara mam termin, ale pan doktor ditte mi uz tretikrat potvrdil ze dietatko vyzera byt o 2 tyzdne starsie, tak uvidime. mozno nakoniec na prelome rokov. aj by som veru rada vyuzila tu akciu, ktoru v kochu maju do konca roka co sa tyka porodov🙂 ja uz sa na porod velmi tesim🙂 clovek sa tam naozaj citi ako doma. tiez som bola na obhliadke a nakoniec som si o tyzden na to nechtiac absolvovala aj hospitalizaciu. takze teraz kocha mozem dvojnasobne odporucat🙂

lenkagl
26. okt 2011

A kedy sa vlastne plati za porod? Ja mam termin koncom januara, nemozem zaplatit uz v decembri?

majonka79
26. okt 2011

@lenkagl Ahojky, na prvej poradni v Kochu (myslím tie predpôrodné) dostaneš na podpis pár papierov a jeden z nich je informovaný súhlas o pôrode a tam na konci budeš mať info o čísle účtu, o sume a o VS na zaplatenie pôrodu a môžeš to potom hneď uhradiť. Takže dá sa to cca 4 týždne pred oficiálnym termínom. 😉

kuratenko80
27. okt 2011

@reni93 no ja som podľa PM 30+4 no a podľa ultrazvuku som v 32+0. Termín máme stanovený na 1.1. tak uvidíme. Možno sa aj uvidíme v Kochu 🙂

reni93
27. okt 2011

@kuratenko80 podla toho co pocuvam v spravach, tak baby ktore tu z roznych dovodov pohrdaju kochom, nakoniec budu radi, ze budu mat kde odrodit. a nam sa nakoniec neujde miesta, bude plno🙂 uvidime. inak mas krasny termin, velmi ti prajem nech vsetko dobre dopadne..🙂

lenkagl
27. okt 2011

@majonka79 😉 dakujem. Dnes som tam bola a informovala som sa, presne takto sa to da....

cigaretka5
28. okt 2011

baby tak ja zavzujem poroed u Kocha , termin mam 31 januara,............ a kontraidnikaciu na cisarsky mala ste niektora planovany cisarak u KOcha?

veve39
28. okt 2011

@reni93 myslim ze o porod v Kochu bude taky zaujem, ze ho nedokazu kapacitne pokryt ak sa nieco neudeje....na Kramaroch dala vatsina porodnikov (vraj) vypovede....fuj, hnus!!!! a ten "....." stale sedi vo svojom kresle....ved toto je na okamzitu demisiu, do akej situacie dostal svoj rezort
viem ze som off topic, ale clovek sa nedokaze ubranit emociam ked cita aktualne info o stave v zdravotnictve.....Koch mal byt alternativou pre komfortnejsi porod a poporodnu starostlivost a nie zachranou ak sa zruti nas chory zdravotnicky system.....

canama
28. okt 2011

@veve39 presne si to napisala. este dodam, ze vysoky dopyt zvysuje cenu. mam termin koncom fabruara a dufam ze nebude dovtedy cena za porod u kocha 2500 eur...kde si pocula ze vacsina gynekologov na kramaroch dala vypoved? ja som vcera na kramaroch na sone pocula od lekara ze podali vacsinou mladi lekari, a na kramaroch je dost gynekologov po 40ke, takze som dufala ze to bude ako-tak ok. horsie je to ze ostane malo anesteziologov, takze neviem ako chcu riesit urgentne cisarske... ☹

veve39
28. okt 2011

@canama nahodne som zahliadla tu na fore v teme porodnica Kramare info, kt. pisala kocka co tam bola teraz na poradni.... ☹ 😠

ava11
28. okt 2011

Dievčatá, ktoré ste rodili u Kocha, viete mi poradiť? Som tehotná v 18-tom mesiaci, rozmýšľam nad pôrodom v tomto zariadení. Na prehliadky a poradne chodím normálne k svojmu gynekológovi. Dá sa u Kocha prísť len porodiť? Resp + tých pár posledných poradní. Ako skoro pred termínom pôrodu je treba sa tam nahlásiť a kde vlastne? Prídem na recepciu a poviem, že chcem u nich v apríli rodiť? Vďaka za odpovede.

reni93
28. okt 2011

@ava11 ahoj Ava, si v 18 mesiaci? to si uz davno mala porodit🙂))) viem, pomylila si sa🙂 tak ako vsade, 4 tyzdne pred porodom treba chodit do poradne, kde chces rodit, rovnako to plati u kocha. priblizne v tomto case ti staci ich informovat, ze tam mienis rodit. teraz je to este predcasne, si myslim...a ano, na recepcii, alebo ak si zavolas na ich informacie, ti povedia blizsie info🙂

ava11
28. okt 2011

@reni93 hehe, preklep 🙂 Vďaka za odpoveď.

kiribaby
28. okt 2011

@ava11 ahoj, presne ako povedala @reni93, na poradne by si mala začať chodiť od 36tt, čiže absolvuješ cca 4 poradne, avšak pri ich vyťaženosti ich bude isto menej (pokiaľ nemáš komplikácie, alebo nebudeš prenášať), pričom za každú poradňu sa platí 20Eur - túto sumu vyplatíš na recepcii predtým, ako pôjdeš na vyšetrenie 🙂 Registrácia k pôrodu je vlastne objednanie sa na prvú predpôrodnú poradňu (počas ktorej ti dajú niekoľko papierov na preštudovanie a podpísanie, spolu s číslom účtu na zaplatenie pôrodu), pričom sa stačí objednať telefonicky, na vyšetrenie si prinesieš len klasicky tehu knižku + kartičku poistenca. Pre lepšiu orientáciu sa môžeš objednať na obhliadku nemocnice a tam ti už isto podajú detailné info o všetkom, čo ťa zaujíma 🙂

reni93
28. okt 2011

@kiribaby ahoj kiribaby, pytala si sa na ubytovanie a stravu, co sa tyka ubytovania jediny rozdiel medzi hotelom a izbou v kochu, je ze ti tam nad postelou visia hadicky pre pripad infuzie, vedla tvojej je postielka pre dietatko atd...🙂 strava: na ranajky som mala orechovnik s kakaom, iny den napr. rybaciu natierku s kaizerkami a cerstvou zeleninou, na desiatu mi priniesli jogurt, na obed a veceru ( co je teple jedlo) si vyberas den predtym z troch moznosti aj na obed a z troch moznosti na veceru. to prve byva maso, vzdy okrem prilohy aj zeleninovy salat atd, druhe jedlo skor vegetarianske-zapekana brokolica atd, tretie nieco sladke - pirohy atd....detto na veceru. na olovrant mi doniesli nejake ovocie. ja som si pochutnala🙂 inak vzdy ked sa prisiel personal ci uz pytat na to, ci nieco nepotrebujem, alebo mi merat tlak atd, vzdy zaklopali a boli velmi mili, ked som mala navstevu, pockali kym odide atd...rano mi dokonca nosili dennu tlac, vzdy som mala na stoliku cerstvu vodu v krcahu, ak by si chcela caj, prinesu ti ten...mne tam nic nechybalo....bola som dost obsirna?🙂

majonka79
28. okt 2011

@reni93 sraaanda, ja som rodila pred mesiacom a vyberala som si len z dvoch jedál 😉 ...vylepšujú sa, to je suuuuper

reni93
28. okt 2011

@majonka79 alebo som od bolesti videla trojmo?🙂)))

quappa77
29. okt 2011

Ahojte, tiez sa chystam rodit do Kochu, viete mi pls potvrdit informaciu, ze ubytovanie je v 1 a 2 lozkovych izbach ako maju na stranke? Lebo jeden moj znamy bol tocit o Kochovi nejaky dokument a hovoril mi, ze skoro vsetky izby tam mali 4 postele. Vopred vdaka.

majonka79
29. okt 2011

@quappa77 Ahoj 🙂, tak to bol točiť asi niekde inde - ani jedna izba nemá 4 postele 🙂 Majú 14 dvojlôžkových a 2 jednolôžkové izby a apartmán. Izby sú trošku menšie, ale veľmi pekné. Myslím, že na webe majú nafotený len ten apartmán. Príjemný pobyt, podľa mňa si sa dobre rozhodla. 😉

majonka79
29. okt 2011

@reni93 netuším, ja som si na šestonedelí vyberala len z dvoch 😉 , ležala som u nich aj deň pred pôrodom a to som mala diétu, tak som si ani vybrať nemohla ☹ , ale aj tak to bolo chutné jedlo 🙂

quappa77
29. okt 2011

@majonka79 Dakujem za info - to mi docela odlahlo, lebo sa mi hned zdalo divne, ze by 4-postelove izby uvadzali ako nadstandard 🙂 Tiez si myslim, ze v dnesnej situacii je to najlepsia volba.

kaby
31. okt 2011

chcem sa spytat ako je to s testami na tehotensku cukrovku v Kochu.... je potrebne prist nalacno? co to vsetko obnasa? ako dlho to trva? moze sa jest, pit? .. dik za odpoved

kuratenko80
31. okt 2011

@reni93 ďakujem, aj vám nech sa darí a nech všetko dobre dopadne

kuratenko80
31. okt 2011

@kaby Ahojky, na test sa treba dostaviť nalačno, možeš piť iba čistú vodu. Treba prísť ak medzi 7-8 hod. Najprv ti zoberu krv do skumavky. Potom ti da sestrička vypiť tú sladku tekutinu, mne to najprv chutilo, ale potom mi to už nechutilo, tak som to šupsla do seba. Potom musíš zostať 2 hodinky v Kochu, byť v kľude a tiež iba piť vodu. Nejesť! Potom ti zoberú krv z prstu a zoberú ti aj moč. A to je všetko. Najhoršie je to čakanie 2 hodiny, ale vo vestibule som kukala telku a čítala si

kaby
31. okt 2011

@kuratenko80 dakujem za vycerpavajucu odpoved. 🙂

vika34
1. nov 2011

@kaby
dones si zo sebou citron,alebo limetku,nech ti to tam vytlačia ,potom sa to dá v pohode vypiť

kuratenko80
4. nov 2011

Chcela by som prispiesť so svojou pozitívnou skúsenosťou. Som klientkou GPN, primára Demečka. Včera nemal ordinačné hodiny, ale mal službu. Nakoľko sa mi tieto dni zdalo, že mám akosi tvrdé bruško išla som sa ukázať. Doktor prišiel asi do 5 minút, chcel sa na mňa pozrieť, ale všetky ordinácie boli plné. Tak ma zobral na 1. poschodie a dali ma na monitoring. Aspoň som si vyskúšala pôrodnú posteľ 🙂 Potom mi povedal, nech ma vyšetrí doktorka Vačková. Keď som skončila na monitoringu išla som dole a stretla tam doktora, hneď som mu ukázala ako dopadol monitoring, neboli tam žiadne kontrakcie a tak som potom išla na vyšetrenie k doktorke. Nepačilo sa jej to, tak si zavolala doktora, hneď došiel a pozrel si ma aj on. Týmto som chcela iba povedať, že aj keď som nebola objednaná a prišla som s problémom, hneď sa ma ujali, aj môj doktor, aj keď nemal ordinačné hodiny. A bol aj milý, povedal, že treba vždy prísť, aj keď si žena nie je istá. Ja som si myslela, že to môžu byť zastavené vetri, ale doktori nenechali nič len tak a všetko pre istotu skontrolovali.Ďakujem pánu primárovi za jeho milý a ochotný prístup.

lenkagl
5. nov 2011

Kocky, mozno to tu uz niekto spominal,potrebovala by som zoznam potrebnych veci do porodnice pre babatko a aj pre mamicku.Dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre