Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

majonka79
5. nov 2011

@lenkagl čauky🙂 ja som si doniesla len kojenecké podprsenky a tampóny do nej+kozmetika+jednorázové nohavičky. Všetko ostatné sme dostali - každý deň čistá nočná košeľa, župan, na požiadanie výmena uterákov, pôrodnické vložky, podložky nepremokavé, plienky pre bábo, mastička na riťku, oblečko pre bábo, svoje oblečko pre bábo len v deň odchodu domov...už ma nič iné nenapadá🙂 No a ak budeš rodiť klasicky, tak pôrodnické vložky a tie jednorázové nohavičky, príp. také sieťované (kúpiš v lekárni) sa ti určite zídu aj doma kvôli hojeniu rán, príp. hrádze. Ja som ich potrebovala tak 4 týždne. papa

lenkagl
5. nov 2011

@majonka79 Dakujem pekne za info 😉

kaby
5. nov 2011

Neinformovala sa ziadna z vás ohladom porodu a jeho ceny, ak rodite v januari alebo zac. februara, ci je mozne mat ho za staru cenu (1200 eur), ak si ho zazmluvnite a zaplatite este v decembri?
🙂

lenkagl
5. nov 2011

@kaby Ahoj,ja som sa informovala, rodim koncom januara, da sa zaplatit uz v decembri za akciovu cenu 😉

kaby
5. nov 2011

@lenkagl jej, super 🙂..... A s kym sa to vybavuje? s mojim lekárom v Kochu, alebo maju nejakeho manažéra, ktorý to rieši? 🙂

lenkagl
5. nov 2011

@kaby zatial som to zistovala len u recepcnej, takze neviem...Kto je tvoj lekar?

didia
6. nov 2011

Ahojte, tak uz aj my mame za sebou porod u Kocha, vo stvrtok nas hospitalizovali kedze sme tyzden prenasali a v piatok rano sme dostali vyvolavacku aby trochu zosilneli kontrakcie, neskor nem dali aj epiduralku a je to na nezaplatenie, urcite o nu poziadam aj pri dalsom porode. Vsetci boli uplne super, mili, ochotni a napomocni. Velka vdaka celemu personalu, druhe babatko by som tiez chcela rodit tu. 🙂

quappa77
6. nov 2011

Ahojte, ja som bola u Kocha minuly tyzden, ale povedali mi, ze na prvu poradnu pred porodom mam prist v 36. tyzdni. Na recepcii bol velmi mily personal, ale mam prist bez objednania a rano tam pockat, kym sa dostanem na radu. Ani vas neobjednavali na prvu poradnu? Vdaka.

amouramour
6. nov 2011

@kuratenko80 to je super, ze sa snad v tomto poucili🙂lebo ja som zazila presny opak, nezaujem a neochotu a nik ma pri problemoch ani nepozrel...ty si uz po 30.tom tyzdni, bola si aj na tej priprave organizovanej kochom?

didia
6. nov 2011

@quappa77 ahoj, aj ja som chodila od 36 tyzdna a bola som 5 krat kedze malicky si dal nacas. Ale vzdy ma objednali..

quappa77
6. nov 2011

@didia Hm, to je divne, no pojdem tam teda ako mi povedali bez objednania a uvidime....... snad ma zobere niekto
🙂

stellamiapiccola
6. nov 2011

ahojte , ja som rodila u Kocha 25.10 a môžem povedať, že som mimoriadne spokojná od čistoty až po starostlivosť sestričiek a doktorov.Lekára som si nezamluvnila a rodil ma nakoniec riaditeľ MUDr. Cupaník skvelý človek milý starostlivý, a MUDr. Lenka Ondačková mladučká, ale moc zlatá a šikovná mala som plánovanú sekciu.
Dúfam, že každá čo sa tam rozhodne rodiť bude mať príjemné spomienky ako ja 🙂

majonka79
6. nov 2011

@quappa77 podľa mňa ťa pošlú k MUDr.Vačokovej - ona zvykne brať pokiaľ nemáš nikoho zazmluvneného. 😉

majonka79
6. nov 2011

@stellamiapiccola Blahoželám k bábätku a prajem veľa zdravíčka 🙂 Tak už to máte za sebou 😉 MUDr. Lenka je strašne podarená, mala som s ňou česť najmä na vizitách a v čase, keď mala službu. Vždy sa prišla opýtať, či všetko OK. Keď som ja bola v pôrodnici, tak MUDr. Cupaník nás maminy bol dokonca pozrieť mimo služby cez víkend. 😉 Aj ja si vážim ten super prístup...všetky moje skúsenosti s Kochom sú len pozitívne 🙂

stellamiapiccola
6. nov 2011

@majonka79 ďakujem moc moc , som rada že je to zamnou a maliká je pokladík 🙂

kuratenko80
6. nov 2011

@amouramour pamätám si, že si mala opačnú skúsenosť, preto som to tu aj napísala. snáď to bude ozaj v tom, že sa polepšili a ku každej teraz takto pristupujú. Nie, nebola som na žiadnej príprave, absolvovala som iba prednášku o epidurálke. A ešte že som ju absolvovala tak skoro, lebo teraz mám nariadené ležať, nemôžem nič robiť, inak riskujem, že mi odtečie plodová voda. A ty si niečo absolvovala?

amouramour
6. nov 2011

@kuratenko80 myslim, ze je to az od 30tt takze nie🙂ale popytam sa na najblizsej poradni v stvrtok🙂

ivulik211
7. nov 2011

@quappa77 ahoj takže sa vôbec netreba v tom 36tt objednávať? iba skrátka prísť a oni ma zoberú? dúfam ze to tak bude. ale chcela by som tam ešte predtým zájsť na prehliadku, už to tu tuším bolo spomínané že sa dá objednať. jaj teším sa že mate pozitívne skúsenosti 🙂

quappa77
7. nov 2011

@ivulik211 Ahojky, no skus si tam asi pre istotu este radsej zavolat. Ja tam idem zajtra rano, tak dam vediet ako to dopadlo 🙂

kaby
7. nov 2011

@ivulik211 pochybujem, ze sa netreba objednavat. Ja tam chodim pravidelne kazdy mesiac na poradnu a musim byt objednana dopredu.... Tak to tam funguje u kazdeho lekara....
Je dost mozne, ze pokial nastane kolaps v zdravotnictve, ze daju prednost co sa tyka porodu svojim pacientkam..
Ale snad nic take nenastane 😉

krpcek2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fedina1
7. nov 2011

Ahojte.
Chcela by som prispiet svojou pozitivnou skusenostou s KOCHOM. Bola som nadmieru spokojna. Neda sa to so statnou nemocnicou porovnat. Ochota od zaciatku az do konca.
Mala som planovany cisarsky rez a zazmluvneneho doktora, ktory chodi do KOCHa len rodit. Preto som do poradne chodila k nemu az do konca, nie do KOCHa a nebol to problem.
So vsetkym som bola nadmieru spokojna - planovany prijem, velmi mily personal, vzdy zaklopanie na dvere pri vstupe na izbu, pytanie sa personalu, ci nieco nepotrebujem niekolkokrat denne, zaujem u lekarov, odpovede na vsetky moje otazky a tie, ktore nevedeli odpovedat (u mladsich sestriciek), obratom zistili a hned mi prisli oznamit odpoved..., proste vsetko bolo tak, ako by to malo byt. Prijemne ma prekvapilo, ze pri porode personal so mnou komunikoval pri vsetkom, co robil a o vsetkom som bola informovana. Bolo velmi prijemne, ked som vedela o vsetkom, co so mnou robili.
Strava bola vyborna.
Z osobnych veci, ktore som potrebovala boli osobne hygienicke potreby. Tehotenske vlozky, nepremokave podlozky sme dostavali, tekute mydlo bolo pri umyvadle. Mali sme uteraky, nocnu koselu, zupan a cokolvek bolo treba vymenit, vymenili, hoci aj denne. Pre dietatko boli k dispozicii plienky, vlhcene obrusky, kremik na ritku, oblecenie.
Pri odchode sme dostali deku, kozmetiku - vzorky, denne cerstva tlac priamo na izbu.
Polohovatelne postele som si nevedela vynachvalit. Dali sa zdvihat aj do vysky, co som ocenila pri prebalovani dietatka, kedze som bola na izbe sama.
Neviem, co viac napisat. Za tie peniaze to urcite stoji, clovek sa citi ako osoba a nie ako nejake cislo v statistike...
Keby boli nejake otazky, pytajte sa. Ak budem vediet, odpoviem.

dena
7. nov 2011

@quappa77 skús radšej tam hneď ráno zavolať...na poradňu sa treba objednať, lebo majú toho dosť a veru aby si tam nešla zbytočne...

ivulik211
8. nov 2011

@kaby dakujem, ved som si aj myslela, preto som sa pýtala. určite tam budem volať ale eštemám čas. No ja tam plánujem rodiť odkedy sme bábo plánovali, nie kvôli stavu v zdrav. je mi jasné že pri kolapse zdravotníctva tam nebude môcť rodiť celé slovensko. ale nemyslím si že zdravotníctvo skolabuje 😉 tak si držme palce.

majonka79
8. nov 2011

@fedina1 Blahoželám k bábätku a držím palčeky, aby ste boli zdravučkí a všetko sa rozbehlo, ako má. Som rada, že sa ti tam páčilo...aj mne straaašne a veľmi rada spomínam na pôrod a šestonedelie v Kochu. 😉

majonka79
8. nov 2011

@verinka100 Ahojky, tak ako máte to za sebou? Dúfam, že áno a všetko OK 😉

kuratenko80
8. nov 2011

@fedina1 Ahoj mamička, gratuľujem a prajem všetko len to naj.. chcela by som sa opýtať, či sa mi môže hodiť vankúš na kojenie. Viem, že keď sestra pred 2 rokmi rodila v USA, tak aj keď mala super polohovateľnú posteľ, tak sa jej tam zle kojilo a doma si na začiatku pomáhala s vankúšom. Na prehliadke ma to nenapadlo opýtať sa.

kuratenko80
8. nov 2011

Mamičky, čo ste rodili v Kochu, ako dlho vám nechali bábätko na bruško po narodení?

ladybaby
8. nov 2011

@fedina1 ahoj, srdecne blahozelam a prajem vam vsetko dobre🙂. Je mile citat taketo spravy.
Nakolko aj ja mam planovany cisarsky rez - spinalkou, chcela by som sa spytat, ci ti babanko doniesli hned po narodeni,(predpokladam, ze mm/partner nemohol byt pri porode) ci bolo mozne ho aj hned prilozit k prsniku. Prvy den ked si lezala, kolko si mohla mat babatko pri sebe? Od dalsieho dna ti ho nechali na izbe? Pomohli ti s kojenim?
A co sa tyka tej deky - to si aku deku dostala? dakujem. Este raz vsetko dobre!!!

quappa77
8. nov 2011

@ivulik211 Ahoj, tak to mam za sebou, aj ked na mna recepcne pozerali dost vyjavene, ze preco nie som objednana, ale nenechala som sa odbit, tak ma objednali este dnes. Aj tak by som sa odtial nepohla 🙂. Takze je urcite lepsie trvat na tom, ze chces datum a hodinu prvej poradne, lebo evidnetne im to tam moc nefunguje. Vnutri som bola cca 10 minut, co zahrnalo tlak, obligatne otazky, ci mam nejake problemy a extra rychly ultrazvuk.Potom sa ma pytali, ci budem chciet epiduralku, lebo ak ano, treba absolvovat odbery krvi a skolenie. Objednali ma zasa o tyzden a na recepcii som zaplatila 20 eur. To bolo vsetko. Inak som dost dlho cakala, lebo doktor bol zrovna na sale pri porode, takze meskal. Osobne som ocakavala trosku osobnejsi pristup, ale s tym sa asi musim v nasom ci uz statnom, alebo sukromnom zariadeni rozlucit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre