Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ivanka.7
15. nov 2011

Ja som sa s tymto nestretla este - asi preto, ze chodim sice do GPN, ale Smolik ordinuje v ruzinovskej poliklinike. Moje max. cakanie bolo asi na druhej poradni - 5 minut mimo objednavaci cas. Ale 23.11. idem na morfo a mali problem s terminom, pripisali ma k nejakej pacientke, takze cakat isto budem (a dopredu sa ospravedlnujem dievcatam, ktore budu cakat dlhsie kvoli mne, ale nie je to moja chyba🙂).

dena
15. nov 2011

keď som to tu tak čítala, tie vaše skúsenosti čakaním na vyšetrenie, tak som prvý krát tam išla z hrôzou a upozornením manžela, že si tam posedíme dve-tri hodinky 😎
Ale musím povedať, že ani raz som tam nečakala na vyšetrenie viac ako 30 min. 🙂 moja najdlhšia návšteva u Kocha (teda zatiaľ) bola asi cca dve hodinky a to preto, lebo najprv som išla na prietoky, potom do poradne, z poradni ma poslala dr. na monitor a potom opäť do poradne...

mrnka_sk
15. nov 2011

Mna iba prekvapuje, kde vzali tolko pacientiek 🙂 Ked som pred dvomi rokmi kamoske poradila MUDr.Maresa, tak jej v GPN povedali, ze on uz nove pacientky neprijma a odporucili MUDr. Ditteho s ktorym bola nakoniec velmi spokojna. Teraz to vyzera tak, ze prijmaju nove pacientky aj lekari, ktori vobec nestihaju. Asi okrem MUDr. Cupanika, ktory sefuje. Zda sa mi to fakt nefer k povodnym pacientkam a jednoznacne by to mali v Kochu akosi zmanagovat inak. Takto sukromna klinika nema fungovat. Mali by nabrat novych lekarov, alebo by lekari mali ordinovat iba v Kochu a nie kade tade. Ak vsak naberu novych lekarov, nie som si ista, ci maju dostatocne velke priestory aby to kapacitne zvladli..zda sa mi to tam dost male.Na druhej strane ked som tam posledne bola, tak medzi 8-9hod. rano, akoby ziadna ambulancia nefungovala.Kde su vsetci lekari?

mrnka_sk
15. nov 2011

@amouramour hmm, to ma prekvapuje. Kamoska chodila k Maresovi iba do poradne- (nie v Kochu, kedze ona s nimi nema zmluvu), na vysetrenia s ultrazvukom ju ale Mares posielal do Kochu, prip. este ked bolo GPN tak tam.. Tie vysetrenia si sice platila, ale velmi si pochvalovala. Vobec necakala a o babatku vedela uplne vsetko.

jasminet
15. nov 2011

ja sa teda pridavam k hroze z terminov.
min. tyzden som volala, ze potrebujem termin k dr. maresovi, kedze mi vysiel pozit. tehu test, a prvy volny bol 25. JANUARA.... 😕 😕 😕 a ze sestra ma nemoze nikam dopisat, lebo lekar zakazal, ze mam priamo jemu volat.

cely den!! od 9-15 som volala. bud to nebrali na recepcii, alebo bolo obsadene, alebo lekar vysetroval, bol na obede, nevratil sa z obeda, skocil si na cigaretku, opat vysetroval... neuveritelneeee a ted este pisete, ze cakacia doba napriek konkretnej hodine su 2 hodky, ved ma muz rovno zabije... si odskoci z prace malu postrazit, ale takto...

co ma este zaujima je - rocny poplatok este v gpn som zaplatila v januari tych 96€. teraz som na zaciatku tehu, je koniec roka, mala by som doplatit do tehotenskeho poplatku cca 44€... je to tak, ze teraz doplatim 44€ a v januari zas budem platit celorocny 140€?? to mi baba na telefone nevedela povedat, ze to priamo na recepcii sa mam pytat 😅

ivanka.7
15. nov 2011

@mrnka_sk oni takto prave vzali Smolika ako noveho doktora a pokial viem, tak on ordinuje 5 dni v tyzdni v GPN, cize asi nikde inde (kedze je tam 7,00-15,00, resp. piatok do 14,00). Akurat mu sem tam daju klinicky den, takze je priamo v Kochu a nie v Ruzinove, vtedy si pacientky presuva o den skor alebo neskor, ale to jeho sestricka zavola rovno na mobil dotycnej a dohodne sa s nou - a tak to u neho aj vyzera, vzdy pokojna cakaren bez stresu a ponahlania. Jediny raz co som tam bola, tam bolo viac dam - asi 5-6 a to cakali do dvoch ambulancii.

amouramour
15. nov 2011

@mrnka_sk no jo, ale to bolo za starych dobrych casoch asi🙂ja som tak na poradni vnutri asi 5 minut s minutkovym ultrazvukom....

mrnka_sk
15. nov 2011

@amouramour no to bolo iba par mesiacov dozadu ved porodila len teraz..🙂

kuratenko80
16. nov 2011

@usacek79 nech to tento krat vyjde, velmi ti to prajem!

kuratenko80
16. nov 2011

@zeleny_cajik Gratulujem k babatku a prajem vela peknych chvil. Chcela by som sa ta opytat, ak si rodila prirodzene, tak ako dlho ti nechali babo na brusku este pred tym nez ho zobrali vysetrit?

kuratenko80
16. nov 2011

@zeleny_cajik gratulujem k babatku a prajem len to najlepsie, nech s vam dari. Chcela by som sa spytat, ak si rodila prirodzene, ako dlho ti nechali babo na brusku po porode, pred tym nez ho zobrali vysetrit.

usacek79
16. nov 2011

@kuratenko80 dakujem ti krasne 🙂 verime, ze to vyjde 😉

kuratenko80
16. nov 2011

No je to smutne, ze aj napriek tomu, ze si zplatime rocny poplatok, tak tak dlho sa caka na vysetrenia. No ja nastastie taku skusenost nemam, chodim k primarovi Demeckovi a som s nim velmi spokojna. Niekedy vobec necakam, niekedy len par minut. Ale je pravda, ze k inym sa caka. Raz som bola na 3D k Marešovi objednana a to som cakala hodinu a pol, lebo bol zrovna na sale a ked prisiel tak predo mnou este boli pacientky. Mali by to trochu inak doriesit. Ked ma byt doktor v ordinacii, tak by nemal chodit na porody, okrem zazmluvnenych. Maju to trochu zle zorganizovane. Ale kedze do rekonstrukcie dali vela penazi, pripada mi to tak, ze chcu co najrychlejsie zarobit a preto beru pacientky aj ked sa im nestacia venovat.

ivanka.7
16. nov 2011

@kuratenko80 To je fajn pri doktoroch, ktori su na Ruzinovskej - tych nemozu odvolavat len tak hocikedy, tym mozu len hodit klinicky den a vtedy zas doktor neordinuje v ambulancii. Cize bud je v sanatoriu v nemocnici alebo v ambulancii. Ale zas tam nemaju vsetko vybavenie, cize na niektore vysetrenie sa aj tak musi do Kocha (morfo napr.).

jasminet
16. nov 2011

@ivanka.7 a kt. lekari ostali v gpn? teda ak tam nejaki vobec ostali... 😉

ivanka.7
16. nov 2011

@jasminet no prave, ze neostali, je tam len Smolik, ktory je v GPN od septembra, potom tam ordinuje Zavadska, ale ta uz konci, ako som pochopila a potom som tam videla este jedneho doktora, ale meno neviem, nestarala som sa 🙂

kaia
16. nov 2011

Ahojte, ked tam citam posledne strany, tak mam dojem, ze chodim niekam inam... 😒
Do Kochu som sa doteraz vzdy dovolala na prvykrat, zatial ma ani recepcne alebo iny personal svojimi informaciami alebo spravanim vobec nesklamali 😉. Nikdy som tam necakala dlhsie ako 5 minut a pristup bol zatial fajn 🙂.
Jedine, na com som bola nahnevana je, ze mi odtiahli auto, ked som isla na prietoky, ale to by som nepripisovala Kochu...

jasminet
16. nov 2011

@ivanka.7 ale dr. mares je urcite u kocha, ano? nie ze tam pojdem a on sedi v gpn ked uz som si ten termin vytelefonovala krvopotne 😀 😀 😀

kaia
16. nov 2011

@jasminet, Dr. Mares ordinuje u Kocha 🙂

jasminet
16. nov 2011

@kaia dakujem 😉

nelinqua
17. nov 2011

@jasminet v ruzinove ostala MUDr. Zavodska...ta ale ku zajtrajsiemu dnu nastupuje na matersku...bude prec vraj len pol roka...a namiesto nej ordinuje Smolik...neviem ci preberie vsetky jej pacientky, ale mne povedali ze na najblizsiu poradnu sa mam hlasit u neho..mam to buducu stredu tak som zvedava

usacek79
17. nov 2011

@jasminet urcite nedoplacaj ten rozdiel, lebo nerada to hovorim, ale do konca prveho trimestra ziadne tehu nie je iste (coho som prikladom 😒 )
ja som tiez nedoplatila rozdiel, proste az niekedy v tretom mesiaci by som tak urobila, ved oni sa na to ani pytat nebudu, je to uplne fuk 🙂 neboj, oni by sa urcite nepretrhli, aby ti potom ten rozdiel vracali naspat, takze ten mesiac-dva vydrzia, kym to bude iste a ty zaplatis rozdiel 😉
a teda presne ja som ten isty pripad, tiez mi davali termin na koniec januara, co som ich s prehladom poslala do pr..le, tak ze mam prist naslepo, ze mam povedat, ze idem ako urgent..
ak to risknes aj ty, mozes si byt 99% ista, ze budes min. hodinu cakat... tolko sa zhurba caka aj ked si objednana, takze zle 😒

jasminet
18. nov 2011

@usacek79 ja som nakoniec vytelefonovala termin na 1. decembra na pol 10.
priamo s maresom po celodennych nervoch pri telefone. ale naozaj sa mi nechce doplacat ten rozdiel na jeden mesiac a v januari platit zas celu sumu...
ty uz si tam bola teraz niekedy? cize si neplatila nic a budes platit az v januari?

usacek79
18. nov 2011

@jasminet ja som bola tehotna v juni - zaplatila som 120eur normalny poplatok a nikto nic neriesil, potom pri dalsej kontrole som Maresovi povedala, ze doplatim rozdiel az ked to bude iste, koncom prveho trimestra a povedal, ze OK.. a kedze som sa konca trimestra nedockala (potrat), tak som ani nic nedoplacala napokon.
ale vobec to nemusis riesit ani s maresom, s nikym, oni predsa nekontroluju aku vysku poplatku mas zaplatenu, si registrovana ako ich pacientka a dovi 🙂 naozaj by som to zatial nechala tak..

ja ak sa rozhodnem ostat u nich (co velmi zvazujem), tak urcite doplatim tych 20 eur az v januari, ked budem koncit trimester..

jasminet
18. nov 2011

@usacek79 ved ja tiez rozmyslam, ci tam naozaj ostanem, hlavne po tychto poslednych par stranach co tu baby pisu. uvidim aka bude situacia na prvej kontrole a podla toho sa rozhodnem. v kochu som este nebola. gpn som si vybrala aj z dovodu ze som to mala kusok od domu, tie ceny boli tiez nizsie, pristup celkom ok (az na niektore recepcne co si ma asi pomylili s neposlusnou dcerou)... teraz su v r... volakde, ceny vyssie, cakacie doby zda sa ako u obvodaka...

usacek79
18. nov 2011

@jasminet no ved to 😒 akoze ja nemozem ani pol slovom spochybnit odbornost lekarov, aj pristup by bol fajn, nebyt tej ich vycerpanosti a pretazenosti, aj teda baby su z porodu u nich nadsene, no pre mna su tie cakacie doby neunosne - aj na termin aj potom v cakarni 😖 ale este nehadzem flintu do zita, dam im druhu sancu teraz nasledujuce 2 mesiace 🙂

jasminet
18. nov 2011

@usacek79 drzim palce 😉 a budeme sa tam asi obcas stretavat 😀
o odbornosti lekarov sa nebavim, to nemozem povedat nic zle. 😉

sonatka
18. nov 2011

Ahojte mamicky, nemamicky,

precitala som si par prispevkov na sanatorium KOCH. Ja momentalne necakam babatko, ale rada by som navstevovala gynekologiu v tomto centre. (zakladne prehliadky a pod.) Mate niektora skusenosti s tymto? Beru aj pacientky, ktore nie su tehotne alebo sa len zameriavaju na buduce mamicky? 🙂.

Dalej co by ma zaujimalo, ci si mozem gynekologa vybrat alebo mi ho urcia. Pocula som dost pozitivne ohlasy na dr. Smolika, ale z tychto informacii usudzujem, ze on ordinuje v Ruzinovej. Pred rokom sme sa prestahovali do BA a planujem si postupne najst lekarov, takze ocenim akekolvek rady o gynekologoch. Dakujem.

kuratenko80
18. nov 2011

@sonatka Do Kocha mozes chodit aj ked nie si tehotna.Tiez sa plati rocny poplatok, ale v nom mas aj sono prsnikov. Neviem, ci si budes moct vybrat lekara, ze vraj niektori neberu nove, lebo toho maju vela, ale neviem ako je to naozaj. Ja chodim k dr. Demečkovi a som s nim spokojna, nikdy som vela necakala ako u ostatnych doktorov. Skus sa opytat na recepcii snad ti poradia.

ivanka.7
18. nov 2011

@sonatka Smolik ordinuje v Ruzinove, ale spada pod Kocha. Ja som s nim spokojna, chodim k nemu asi 4 roky - bol predtym v Probiose a presla som s nim do Kocha, kedze som akurat v tom case mala platit znovu rocny poplatok.
Ale co sa tyka ostatnych doktorov, tak tu v teme uvidis, ze co sa tyka odbornosti, vsetci su v norme (alebo nad nou).

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre