Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kaia
18. nov 2011

@sonatka, ja chodim k Dr. Smolikovi uz X rokov a som spokojna 🙂. Jeho pristup, odbornost, setrnnost a ziadne cakanie (objednas sa a ides) hodnotim na 1* 😎

sashie
19. nov 2011

Som prekvapena, ze tak dlho sa caká u Kocha - na partizanskej. Chodim k Dr. Zavodskej, kt. ide bohuzial pre mna na MD, ale hovorila mi, ze sa chce po skonceni MD vratit, tak dufam, ze sa to aj podari. Ked som sa jej pytala (este cca na konci septembra) kto prebera pacientov, povedala mi, ze si mozem vybrat Dr. smolika alebo Dr. vacokovu. Asi pred mesiacom zacala stredy ordinovat v Ruzinove Dr. Piskaninova, takze som sa rozodla, ze do dalsej poradne budem chodit k nej. Mne hovorila sestricka, ze Dr. Zavadska (predtym Svitekova), je jedna z tych, ak nie prva co ma najviac pacientok, pretoze nema prax inde narozdiel od niektorych lekarov ako je napr. Dr. Mares. (a mozno aj preto je podrazdeny a prepracovany). A este budem reagovat na p. Dr. maresa, ja som u neho bola raz na ultrazvuku - sono a nebola som s nim spokojna - je podla mna dost drasticky a odmerany clovek. Ked som bola na zaciatku tehotnosti a mala som problem, zavoala som na recepciu v sobotu, ze potrebujem prist, ci ma niekto vezme (to este robili soboty v ruzinove lebo neboli prestahovani), sestra mi povedala, ze mozem prist bez objednania. Ked som tam prisla a vosla do ambulancie bola som nemilo prekvapena, aky bol neprijemny, spraval sa ku mne ako k handre a nakoniec ma ani nevysetril, lebo asi sa mu nechcelo. Pritom tam necakala ziadna pacientka, pretoze tie, ktore mal objednane na tu hodinu ked som tam bola zjavne neprisli.

Ked som ja zacala chodit do GPN tak som povedala sestram, ku komu chcem chodit a povedali, asi na zaklade toho, ci lekar berie alebo nie, ze mozem chodit k lekarke, ktoru som si vybrala. Ale to bolo cca pred 3 rokmi.

A tiež nie je pravda, ako to niekto vyssie spominal, ze lekari, ktori ordinuju v ruziinove neodbiehaju, ked su ako zmluvni lekari, tak idu aj oni. Zazila som to pred mesiacom, ked dr. musela ist do kochu k porodu.

Tiez suhlasim s nazorom, ze ked maju tolko pacientiek, ze nestihaju a je to na ukor kvality a komfortu pre vsetkych, tak by mali obmedzit prijem novych. Navyse si neviem predstavit u Kocha cakat 2 alebo viac hodin na poradnu, ked lekar odide k surnemu pripadu alebo k porodu.. ved tam nie su vybaveni ani poriadnimi priestormi, co sa tyka cakarni - miesto a stoliciek. su tam 3-4 stolicky a ostatne zeny musia stat na uzkej chodbe. ale ja som s mojou lekarkou max. spokojna, najlepsia aku som mala a to som bola u viacerych gynekologoch.

ivanka.7
19. nov 2011

@sashie spomenula som to ja, lebo sa mi to zdalo logicke🙂 Jedine, co sa mi stalo, bolo, ze mi sestricka volala na mobil a presunula mi termin poradne, lebo Smolikovi dali na ten povodny termin klinicky den - co predpokladam znamenalo, ze bol cely den v Kochu.

sashie
19. nov 2011

ivanka, v pohode, len chcem povedat, ze mam lepsi pocit z atmosfery v ruzinove ako ked idem na partizansku. tam je ruch, plno zien, nemaju kde sediet. v ruzinove je atmosfera taka komornejsia, kludnejsia.

babiolla
20. nov 2011

ahojky, chcem sa spytat - tie co ste rodili v kochu. kolko po porode je standard, ze si mamicku s dietatom nechaju ak bol prirodzeny porod a vsetko je v poriadku? kolko po cisarskom? a zaujimaju ma poplatky k tomu. keby som zaplatila tych 1500, resp. teraz je to 1200 (bez lekara po porode) kolko dni po porode ma tam nechaju a od kolkych dni musim platit dalsie poplatky. vopred vdaka za odpovede.

stellamiapiccola
20. nov 2011

@babiolla ja som išla na štvrtý deň domov po sekcii záleží ako na tom si a aj bábo, anedoplácaš nič aj keď budeš dlhšie

lia158
20. nov 2011

Ahojte, mohli by ste ma informovat co stoji porod u Kocha?

kaby
20. nov 2011
kaia
20. nov 2011

@babiolla, nic navyse sa neplati. Dokonca ani v takom pripade, ak by si tam bola hospitalizovana skor, kvoli 'poterminovej gravidite'. Je to all inclusive 😎

usacek79
20. nov 2011

@lia158 www.sanatoriumkoch.sk 😉 je tam komplet cennik

sandy84
21. nov 2011

Caute Kocky, chodite niektora ku Kostolnemu do Kochu? Vraj je uz tam. Potrebovala by som vediet ci je tam stale alebo len v niektore dni.

kaia
21. nov 2011

@sandy84, skus zavolat na recepciu, mali by Ti poradit 🙂

lenkagl
21. nov 2011

ahojte, chodi niekto na predporodnu pripravu? Kontakty mam, ale chcela by som vediet ako to prebieha, co treba so sebou, kedy zacat, kolko krat ist... Dakujem 😉

tucika
21. nov 2011

@lenkagl : Ahoj ja idem teraz v stredu, tak potom dam blizsie info...Inak som volala pani Suskovej a ona mi povedala kedy mam prist. Zacina sa od 30tt.

lenkagl
21. nov 2011

@tucika o.k. budem rada 🙂

majonka79
21. nov 2011

@babiolla Ahojky, ja som bola dokopy 8 dní - hospitalizovali ma deň pred (kvôli vysokému KT) - v ten deň rozhodli, že na ďalší deň pôrod vyvolajú - rodila som klasicky. Bežne púšťajú po 4 dňoch. My sme boli dlhšie kvôli žltačke a neplatila som ani euro naviac...dokonca v odbobí 6-nedelia tam môžeš kedykoľvek prísť- keby si mala ty alebo bábo nejaký problém - aj cez víkend. 😉

lenkagl
21. nov 2011

@majonka79 ahoj, mala si aj zazmluvneneho lekara k porodu? Kolko Ti trval porod? 😉

maja16
21. nov 2011

Ahojte, neviete mi prosím poradiť, či robia sono prsníkov priamo u Kocha, alebo v Ružinove? Ďakujem. Maja

raffaella
21. nov 2011

@maja16 sono prsnikov robi u Kocha neskutocne mila pani doktorka. Ja som si ju este pamatala z prsnikovej ambulancie v Probiose, kde som chodila k MUDr. Smolikovi. Mna ta vysetrili velmi promptne, dalo by sa povedat ze az urgentne, skrz bolesti. Pani doktorka ma riadne vysetrila, aj sme pokecili, je to prijemna osoba. Navyse sa nic neplati (cela starostlivost je uz zahrnuta v rocnom poplatku.)

maja16
21. nov 2011

raffaella veľmi pekne ti ďakujem za odpoveď, veľmi si mi pomohla. Prajem ti krásny večer🙂

miriamapeter
22. nov 2011

@lenkagl ahoj, predpôrodnú prípravu robí veľmi milá pani, pôrodná asistentka. Ide o stretnutia, ktoré spočívajú v psychickej príprave na pôrod, rozpráva o jednotlivých dobách pôrodu, šestonedelí, robia sa rôzne cviky, dýchacie cvičenia, mňa osobne to veľmi dobre vždy naladilo, maximálne tam bolo 5 báb, takže to bolo aj také individuálne. Niektoré veci boli na stretnutiach povedané aj viackrát, ale veď opakovanie je matka múdrosti 🙂 Boli tam podložky a fit lopta na ktorých sa cvičilo. Trvalo to cca hodinu až hodinu a pol, bolo milé že pani nepozerala na hodinky, ale vždy to prebiehalo veľmi plynulo, bez stresu, mala na nás kopec času. Ja osobne odporúčam 🙂 Stačí si priniesť niečo pohodlné na cvičenie, nejaké tepláčky a tričko, alebo leginy a stačia ponožky. Dúfam, že moja odpoveď je dostatočne vyčerpávajúca 🙂

Mimochodom, pôrod v Kochu mám čerstvo za sebou, a môžem ho iba odporúčať, lepšiu voľbu som si nemohla vybrať. Pre mňa osobne to je primeraná cena za príslušnú starostlivosť. Nebudem sa vypisovať aké všetky pozitíva som v Kochu prežila, kto ma záujem pýtajte sa 😉

lenkagl
22. nov 2011

@miriamapeter Dakujem pekne za vsetky info 🙂

ivanka.7
22. nov 2011

@raffaella dr. Kovacsova presla tiez do GPN? 🙂 Ja si ju tiez pamatam z Probiosu a potom zrazu mamina prisla, ze uz tam nerobi (bola sklamana)... takze sem presla. Dobre vediet, kedze aj ja som uz v GPN kvoli Smolikovi :D

raffaella
22. nov 2011

@maja16 rado sa stalo 🙂

raffaella
22. nov 2011

@ivanka.7 ja zial neviem jej meno, lebo ta sprava od nej priamo putovala do mojej karty na gynekologiu, len podla popisu je to taka prijemna blondinka. Aj som jej vravela, ze si ju pamatam z Probiosu, vyzerala ze ju to potesilo 🙂

ivanka.7
22. nov 2011

@raffaella blondinka - tak to je ona🙂

ivanka.7
23. nov 2011

Tak som dnes bola na morfo, boli predo mnou 2 pacientky, na 9,15 som bola objednana a 9,55 uz som kracala po chodniku na Partizanskej fuc. A kedze som bola pripisana k inej pacientke na termin, tak musim povedat, ze to slo rychlejsie ako som si myslela. Doktor bol fajn, vsetko trpezlivo skontroloval, aj cakal, kym sa krpata otoci tak, aby mohol poriadne pozriet srdiecko, na vsetko mi odpovedal.
A po mne tam uz nebol nikto a vlastne cely Koch vyzeral tak pokojne a prispato :D

ivulik211
24. nov 2011

@miriamapeter ahoj chcem sa spýtať na tú predpôrodnú prípravu objednať sa treba na recepcii v Kochu? stačí si tam zavolať asi však? a tie cvičenia prebiehajú priamo v kochu alebo niekde inde
dakujem

miriamapeter
24. nov 2011

@ivulik211 Ahoj. do kochu si zavolaj a oni ti dajú kontakt na pani, ktorá prípravu robí, jej zavoláš a dohodneš si termín kedy by ti to vyhovovalo. Cvičenia prebiehajú priamo v kochu v jedálni.

ivulik211
24. nov 2011

@miriamapeter Ďakujem, áno už mám na ňu aj kontakt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre