Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

reni93
1. dec 2011

@lenuska12 toho sa neboj, starostlivost je v kochu vyborna. nebude sa ti chciet ani odist.🙂 lezala som tam skoro cely tyzden a prvykrat v zivote som mala pocit, ze bolo pre mna, teda pre nas🙂, urobene maximum po kazdej stranke. dakujem pekne za prianie a aj tebe nech sa dari a nech vsetko dobre dopadne🙂

reni93
1. dec 2011

@kuratenko80 a v podstate je to jedno, hlavne nech sa nam narodia zdrave babatka, aby nepotrebovali v tejto kritickej situacii naslednu pomoc aj zo strany stastnych nemocnic a nech z kocha utekame rovno domov🙂 drzim nam vsetky palce..🙂

kuratenko80
1. dec 2011

@reni93 presne tak.. neviem si predstavit aka to moze byt teraz v statnych nemocniciach. Drzim vam palceky.. nech je vsetko v poriadku.. vsak urcite tu prispejeme s nasimi zazitkami z porodu v Kochu.

cecil36
1. dec 2011

Baby chcem sa spytat ci neviete, ci sa v Kochu robia planovane cisarske rezy. Nevie niekto?

libbie
1. dec 2011

@cecil36 Robia, ak mas na CR indikaciu. Ja som tam rodila pred masiacom planovanou sekciou 🙂 a bola som velmi spokojna 😉

lucikan
1. dec 2011

@libbie mozem sa ta spytat ako to presne u teba prebiehalo? Predpokladam, ze aj u mna bude pristupene opatovne na cisarsky a velmi ma zaujima, ake ukony robia predtym ako ti daju babatko cerstvo po operacii? Bolo mozne sa s nimi dohodnut, alebo maju nejaku svoju rutinu?

babiolla
1. dec 2011

dnes mi lekarka potvrdila "velke tajomstvo" - ze zvyhodneny poplatok za porod zostava aj po novom roku. potesi.... 😵

reni93
2. dec 2011

@babiolla juuuj babiolla, len nech je to pravda, velmi by ma to potesilo🙂. vsak popytam sa aj ja v pondelok na poradni a dam vediet.🙂

kuratenko80
2. dec 2011

@reni93 a skusim to overit aj ja v stredu u mojho doktora Demečka, aspon ked tak to budeme mat potvrdene z viacerych stran

cecil36
2. dec 2011

Tak baby ja mam prvu poradnu v Kochu za sebou a som velmi sklamana 😒 Takze rodit sem urcite nepojdem. No skoda, myslela som, ze ich uroven spociva nielen v peknych kachlickach.

krpcek
2. dec 2011

@cecil36 preco si sklamana?

lilaa
2. dec 2011

ahojte baby, aj mna caka prva poradna u Kocha tak by ma zaujimalo ako to u nich prebieha a ci ma niektora dr. Marečku.

lilaa
2. dec 2011

pardon Dr. mareša 🙂

adrika25
2. dec 2011

@babiolla Jej, no to by bolo super, nech len nič nezvyšujú 🙂 Ja som volala na recepciu a mne nevedeli povedať aké ceny budú platiť po novom roku. ☹

nelinqua
3. dec 2011

tak s tou cenou za porod...na to som zvedava...vcera mi volala sestricka od doktorky...ze by sa len chcela opytat kde planujem rodit...ze ona by len potrebovala vediet kvoli poistovni....prislo mi to take divne...skor ako keby prezistovali co a ako ked planuju zdraziet🙂)

reni93
3. dec 2011

nelinnqua ahoj, nie kvoli tomu, ze planuju zdraziet, ale kedze zazanamenali zvyseny zaujem o porod u nich kvoli momentalnej situacii v zdravotnictve, chcu vediet kolko ich pacientiek planuje rodit u nich, aby mali aspon predstavu, kolko ich mozu prijat "zvonku", kedze chcu svoje pacientky uprednostnit, take info mam ja.🙂

amouramour
4. dec 2011

@lilaa mam, pan doktor je v podstate mily,ale casto vidiet, ze je velmi vycerpany, je pretazeny najma poctom pacientiek....poradne su bleskove aj s vyzelecenim a vylezenim na kozu si do 5 minut von, mna sklamalo, ze aj ked som sa pytala naposledy na velkost mojho babatka tak mi povedal len udaje z tabulky....celkove nemam pocit nadstandartnej starostlivosti...ak mas problem je s panom doktorom tazke sa spojit,kedze obcas ma jednu taku divnu sestricku...

nelinqua
4. dec 2011

@amouramour ja som bola u Dr. Maresa nedavno na morfo...a teda mas pravdu zdal sa mi pekne vycerpany...verklikoval potichu co videl na ultrazvuku...celkovo sa mi zdalo ze to trvalo dost kratko...akoby sa zas niekam ponahlal...a ked som sa ho opytala kolko asi babatko moze teraz vazit odvrkol ze toto nie je cielom tohto ultrazvuku...zostala som dost zaskocena..

rossalinda
4. dec 2011

@amouramour bohuzial aj ja mam taky pocit z neho a to k nemu chodim uz 5 rokov a dokonca aj jedno tehotenstvo uz mame za sebou a naozaj vyzera vycerpane a nestiha a nevenuje sa mi tak ako predtym a to tam budem rodit.

libbie
4. dec 2011

@lucikan Ahoj, neviem ake ukony mas na mysli...Ale kedze som rodila v spinalnej anestezii, tak mne maleho ukazali hned po vybrati z bruska, potom ho odniesli tatinkovi, kym ma dosili. Prisli mi vsak povedat, kolko meria a vazi a ze ma Apgar 10. Po operacii mohol byt manzel s malym so mnou na izbe asi hodku, aj mi ho prilozili k prsniku a nosili mi ho potom aj v noci na prilozenie...Neviem, ci ti staci takato odpoved, lebo neviem, co konkretne by ta zaujimalo 😉

lilaa
4. dec 2011

Fuu kocky, to ste ma moc nepotesili, ja som na neho citala same chvaly na nete ale asi sa situacia zmenila ☹
Mne ho odporucila este aj jedna zamestnankyna u Kocha tak som sa spolahla....No co uz, idem za nim vo stvrtok a tiez mam kopec otazok na neho tak som zvedava ci ma neodbije po par minutach.

sashie
4. dec 2011

Tiež som písala svoje postrehy o dr. marešovi, asi tak pred 3-4 týždňami a ako svojho lekára by som ho mať nechcela. lenže oni sú preťažení podľa mňa všetci. Keď som bola na morfologickom ultrazvuku u dr. ditteho, inak veľmi milý lekár aj sympatický, tak 2x zvonila pevná linka - sestra bola odbehnutá, musel ho dvihnúť a asi tak 2x po 5 min. telefonoval a majú toho dosť. Neviem síce kto volal, či jeho nadriadený alebo známy, ale dotyčný na druhej strane chcel poslať nejakú pacientku na vyšetrenie k dr. - dohadlovali si termín a dr. mal plno, nemal ju kam dať. potom keď ten istý dotyčný zavolal druhýkrát, tak dr. ukončil debatu tým, že tak nebudem už ani obedovať, budem robiť non-stop bez prestávky. bolo cítiť, že majú toho veľa - ale ako som písala predtým, to je chyba manažmentu - preceňujú sa kapacitne (málo doktorov na toľko pacientov) a oni sú tiež len ľudia a majú svoje práva - ako právo na jedlo, prestávku a pod. Ale inak bol veľmi milý, nedal mi najavo , že by som ho otravovala alebo niečo podobné, čo sa o dr. marešovi povedať nedá z mojej skúsenosti.

neviete niektorá, či dr. mareš robí ultrazvuky okolo 30. týždňa tehotenstva, alebo je to len náhoda, kto má službu?

ivanka.7
4. dec 2011

@sashie ja som takto bola u Dr. Ditteho, ale mal tam vtedy sestricku, takze ked zvonil telefon, zdvihla ona, ale dotycny s nim chcel hovorit, tak to vzal, ale len cca na 30 sekund a potom sa mi dalej venoval (akurat to pekne vyslo, ked sa mu krpata blbo otocila, ze nemohol poriadne skontrolovat srdce cez rebra, takze to ani nevadilo🙂: Ale inak sa neponahlal, ked na daco nevidel, pockal a vobec nevyzeral nervozny ani nic take. Po mne dokonca v cakarni ani nikto nebol (ale podla sprav z toho dna kratko potom dalsie maminy prisli).

bamartinka
5. dec 2011

@zarya Ahoj, ja som sa zaevidovala u Kocha a potom o 2 mesiace akože skrachoval. Samozrejme, že neposkytli vtedy žiadne informácie, ani nás na to neupozornili. Len raz som išla na kontrolu a dvere zatvorené a iba SBSkár a jedna sestra, ktorá mi dala kartu... Ročný poplatok som nikdy nevidela späť. Ako aj mnoho iných žien, keďže sa o tom veľa písalo. Potom som išla tiež na súkromnú polikliniku za tou svojou doktorkou z Kocha, zaplatila znovu ročný poplatok (samozrejme naštvaná) a potom zaplatila svoju lekárku na úpôrod (spomínaných 7000 Sk). A nesťažujem sa 🙂

lucyferia
5. dec 2011

Tiez mam postreh k dr.Maresovi. Ked som si v BA, hladala nejakeho doktora typu "sukromna klinika" tak som volala do Kocha a dali mi na vyber dr. Vacokovu a dr.Maresa na ktoreho sa cakalo cca 2 mesiace. Tak ako som tuna citala, ta dr.Vacokova ma povest masiarky, tak som zvolila dr.Maresa. Takze moc na vyber nebolo...vsetci obsadeni na totalku. A na to, ze sa tam plati ten rocny poplatok som si starostlivost o pacientky predstavovala trochu inac. Dr. bol taky nejaky bez emocii, furt im zvonil telefon, potom jemu mobil. Vysetrenie bolo take, ze moja byvala lekarka bola jemnejsia. Lenze ak by som chcela vymenit doktora v Kochu, tak ani nemam za koho, a to ma na tom se..e najviac. Niesom tam z toho nejaka extra nadsena. A to nejdem hovorit, ze som bola objednana na konkretnu hodinu a cakala som tam 2h !!!!!!!! Furt ma niekto predbiehal, potom si doktor odbehol, potom kym mi vystavili papiere na podpis... akoze peklo. Toto sa mi u mojej doktorky nikdy nemohlo stat.

silviatko
5. dec 2011

no ja som tam pomaly rok ale zajtra si idem po kartu,nakolko je tam vzdy problem vobec sa objednat a ked sa uz dotelefonujete najskorsi termin je tak za dva mesiace.
nemali by brat nove a nove úacientky ked to nestihaju.

lucyferia
5. dec 2011

@silviatko - tiez si mam chut odtial zobrat kartu... a to som tam len par mesiacov a absolvovane iba 1 vysetrenie. A kedze prasule su im dobre, tak naberaju pacientky aj ked nestihaju. Nepaci sa mi ten ich system.

vera23
5. dec 2011

Ahojte,chcem sa informovať,tehulky ktoré chodíte ku Kochovi a rozhodli ste sa,že budete rodiť inde,nie u nich kvôli financiám.Keď ste to oznamili svojmu doktorovi zmenil sa potom nejak ich prístup k Vám?A ešte jedna vec po pôrode v inej nemocnici,kedy ste znova nastupili na prehliadky ku Kochovi,ako to potom funguje.Ďakujem za odpovede,kto chce moze mi napisat aj IP.Ďakujem,pomôžete mi🙂

ofinka
5. dec 2011

@mrnka_sk prosim ta, preradila si sa k niekomu inemu od Maresa? mas nejaky tip? ja mam zaplatene do septembra 2012, takze odist mimo sa mi fakt neoplati, len neviem, ku komu ist. k dr. Smolikovi?

ivanka.7
5. dec 2011

@vera23 mna sa naposledy doktor pytal, ci uz som uvazovala u porodnici, tak som sa ho opytala, ze nech mi poradi. A on sa ma spytal, ze v ktorom meste chcem rodit a ked som povedala ze v BA, tak mi vymenoval porodnice :D A neurcil ziadnu konkretnu ako najlepsiu, povedal mi, ze mozem ist na obhliadky a ze v Kochu je teda platena sluzba, ze je to 1200 zatial ale ze neviem dokedy (to uz vravela teda sestricka). Takze ziadne pretlacanie Kocha (aj ked on konkretne rodi myslim len v Kochu), len ze mam zacat rozmyslat, aj ked mam este dost casu.
A ja sama este nie som rozhodnuta, len som vylucila Ruzinov ( z osobnych dovodov, ziadnych objektivnych). Peniazky by sme na to aj mali, ale neviem ci je to AZ taka vyhoda oproti inym nemocniciam. S manzelom sme sa dohodli, ze sa pojdeme pozriet na Antolsku (aj tam svagrina a dve kamaratky nedavno rodili), Kramare i do Kocha a potom sa rozhodneme - mozno aj podla aktualnej situacie s preplnenostou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre