Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
13. dec 2011

@lilaa nuz ono ked ho zastihnes na zaciatku sluzby tak je to ozaj neporovnatelne lepsie....mna len trapi to, ze si od zaciatku tehotenstva nenasiel cas napriklad na moju rodinnu anamnezu, prekonane choroby, potencialne problemy - mam napriklad vysoke dioptrie a musela som si sama vyhladat, ze by to mohol byt problem...a ked som mala nejaky problem tak ma odbil....:(...mozno ma speci pristup k tebe aj preto, ze vie, ze tam budes rodit a vie, ze prinesies slusne peniaze....myslim, ze nekomplikovane porody tam zvladaju so starostlivostou super...len ambulantna starostlivost je dost biedna, co je skoda lebo to tak vyrazne kazi obraz kocha ako takeho

amouramour
13. dec 2011

@ivanka.7 no nevyhoda kocha je to, ze ekd je problem, neporiesia ho...koch je urceny len na bezproblemove porody....jedna maminka tam mala zaplateny porod, len sa vyskytla komplikacia a museli ju aj s babom odviezt...toto mna napriklad dost odradza...lebo mi to potom cele pride len ako cena za luxus a usmevy.....

sandy84
13. dec 2011

Caute Babenky, chysta sa niektora z Vas zazmluvnit aj p. Dr. Durinovu? Je vypisana na stranke, ako jedna z moznosti. Alebo ste niektora pri nej rodili?
Chystate sa na obhliadku nemocnice? Co take sa pytat? Som prvorodicka, tak presne neviem na co sa sustredit.

sandy84
13. dec 2011

@amouramour
Asi pristupuju k tomu hlavne vtedy ked je to uz vaznejsia komplikacia. Nechce sa mi verit, ze hned ako sa vyskytne mala komplikacia tak prevazaju, to ta nerobia cisarske rezy?

amouramour
13. dec 2011

@sandy84 tie robia, to som ale nezaradila do komplikacii, ked su indikovane🙂cisarskym uz sa mi zda, ze rodi kazda druha🙂

sandy84
13. dec 2011

@amouramour No to je pravda, ze tie cisarske sa rozbehli ako na pase. Ja by som radsej klasikou, je to tazsie ale zena sa rychlejsie pozbiera, predsa je to dane prirodou. To ze prevazaju som pocula, ale neviem, kedy presne k tomu pristupuju.
Hlavne ked nemas doveru tak chod do inej nemocnice, rodit by si mala tam kde sa citis bezpecne. Ja zase ked vidim klasicku nemocnicu tak mam husiu kozu.

amouramour
13. dec 2011

@sandy84 ono zalezi aj od skusenosti a je to strasne individualne, mas uplnu pravdu🙂z mojho okolia rodili viacere mamicky na kramaroch a boli prevelmi spokojne, ci uz s personalom alebo starostlivostou...ono je to ozaj vzdy loteria, ze ako ti to prave vyjde, na koho budes mat stastie...u mna si to tento koch zvrzal tou ambulantnou starostlivostou...som tam isla s nadejou, ze veci budu fungovat lepsie, len to tak nie je..mozno casom, ked to tam nejak utrasu🙂myslim, ze im umerne k poctu pacientiek chybaju hlavne lekari, to by mali nejak vyriesit

tucika
13. dec 2011

@sandy84 : Ja som uz bola na prehliadke porodnice. Sestricka alebo PA Vam poukazuje tie najdolezitejsie miestnosti a povysvetluje ako to cele prebieha. Pytat sa mozes na cokolvek, co ta zaujima, su otvoreni vsetkym moznostiam, hlavne to je o komunikacii s rodickou a personalom. Mna napr. zaujimalo, ci mi po porode polozia babatko na brusko a ci strihaju pupocnik az po dotepani. Odpoved bola, ze samozrejme ak bola 2.doba dostatocne rychla a babatko je v poriadku, tak urcite vsetkemu vyhoveju.
Ja som tam bola aj na prednaske o epi (kazdy pondelok) a aj na predporodnej priprave: ta prebieha, tiez formou dialogu. Mamicky sa pytaju, co ich zaujima a PA informuje ako prebieha prva a druha doba, ako sa komunikuje s rodickami, ako s partnermi. No a potom sa cvici, ukazete si ako dychat, posilnujete panvove dno, hopsate na fitloptach a pod.
Celkovo tam vladne klud a vsetci sa usmievaju, zda sa mi, ze je tam velmi harmonicka atmosfera a to je velmi dolezite, aspon pre mna! 🙂

sandy84
13. dec 2011

@tucika Na prednasku o EPI sa tiez chystam a aj na predporodnu pripravu. Ja som si vybrala zatial Koch hlavne kvoli tomu, ze ocakavam, ze za tie peniaze budu aspon trochu milsi a nie ako v statnych, kde na teba zazeraju lebo nahodou nieco chces vediet. Idem rodit po 1x tak nech z toho nemam traumu.
Mas aj niekoho zazmluvneneho?

tucika
13. dec 2011

@sandy84 : Nie, nebudem si zazmluvnovat, pretoze tam nikoho osobne nepoznam, ja som neni pacientkou GPN, ale gynaexu, takze az buduci tyzden tam idem 1x do poradne. Celkom som zvedava 🙂 Ja mam super gynekologa a porodnika, len ten rodi v Ruzinove a tam som uz nechcela ist. Prvy porod som mala super,len ten pobyt na sestonedeli bol "strasidelny", takze teraz by som si to chcela UZIT so vsetkym, co k tomu patri! A ocinko tiez! 🙂

sandy84
13. dec 2011

@tucika Ked ja pocujem, ako mamicky nadavaju na pristup na sestonedeli tak mam husiu kozu, dost ze je zena doranana z porodu a vystrasena z prveho babatka, tak este ,,skvely,, pristup personalu nech riesi. Ja tiez nie som ich pacientkou,takze vseliak rozmyslam co by bolo najlepsie. Aj na obhliadku kvoli tomu chcem ist, nech viem, ako to tam vyzera.

ivanka.7
13. dec 2011

@amouramour to si ja velmi dobre uvedomujem🙂 Na druhej strane ani na Antolskej ti nezarucia ze ti dieta neprevezu do detskej na Kramare a naopak (o Ruzinove ani nehovoriac) alebo ze teba v pripade problemov neprevezu do inej nemocnice, lebo zrovna tam budu mat pre teba v tom momente lepsie podmienky/pristroje etc etc.
Na ambulantnu starostlivost sa stazovat nemozem🙂 najdlhsie som cakala na morfo sono - cca 20-25 minut🙂

Ja jednoducho len nie som rozhodnuta, neprotezujem ani jednu z porodnic - zrejme sa do vsetkych troch (vyjma Ruzinova) pojdem pozriet na obhliadku a potom sa rozhodnem.

dena
13. dec 2011

ja som rodila na Kramároch (síce veľmi dávno), druhý krát v Ružinove a do tretice som rodila u Kocha...a keď sa ma niekto opýta, kde má rodiť, tak mu poviem jednodznačne u Kocha...
a pritom my sme mali problém...malinkého som mala štyri dni v inkubátore, bol na infúzkach a antibiotikách, dokonca mu hrozil prevoz na inú detskú kliniku, ale nakoniec sme to zvládli...

veve39
13. dec 2011

@sandy84 vobec nemaj obavy, ja skutocne neviem o prevozoch pacientiek, mozno sa stal nejaky uplne vynimocny pripad, toto mi pride bez nblizsich suvislosti ako JPP informacia
kazda baba, ktora v Kochu rodila je nadsena...tie, co mozu porovnat s inymi porodkami, jednoznacne vyzdvihuju Kocha
zvladnu tak isto komplikacie pri porode, ako ine statne porodnice...kolko kiksov sa btw stalo napr. za posledne roky v statnych porodniciach ?
maju premakane porodne saly
je to tim skusenych odbornikov, riaditel Cupanik rodil deti este aj za socializmu
ovela lahsie plnia aj individ.poziadavky mamiciek - skin to skin na porodnej sale - statna porodnica, ktora je kolos a rodi sa tam ako na pase, proste nema na to podmienky
v statnej porodnici nikdy nemas istotu, ze sa dostanes na nadstandard - takze je to loteria (mozes po porode napr. par hodin stravit v posteli na chodbe pri cakani na uvolnenie miesta) - bezny stav, zazila pred par tyzdnami moja kamoska...
pre dobru poporodnu adaptaciu je mimoriadne dolezite to, aby si mala klud a vybornu starostlivost, pomoc v laktacii...a toto ti statna nemocnica pri najlepsej voli nemoze poskytnut
(rodila som na Antolskej, mala som stastie na nadstandard a bola spokojna....keby bol vsak Koch otvoreny, urcite by som isla tam)

ivanka.7
13. dec 2011

@veve39 ten jeden konkretny pripad prevozu dietatka na Kramare (myslim) je tu o x stran dozadu priamo od jeho maminy. Takze v tomto pripade to nebolo JPP info, ale konkretna info od konkretnej maminy 🙂 Neviem presne kde to tu je, len ze chlapcek je ok a vola sa Marek. Treba si pohladat. Stat sa to moze samozrejme, ale od toho jula, co je Koch otvoreny to tu spomenula len jedna mamina - a ako som pisala, stat sa to moze aj v statnej nemocnici - podla kapacit a momentalneho vybavenia.

veve39
13. dec 2011

@ivanka.7 ale nebola to ta mamina, ktorej chlapcek uz ma cca 5 rokov ? cize este za "stareho"Kocha....iste nemaju vybavenu novorodenecku JISku na urovni Kramarov ci Antolskej, ktore su spicka v SR...ja ked som lezala na Antolskej, jednej mamine prave prevazali babo na Kramare - cize stat sa to moze vzdy...ja som reagovala na to, ze ktosi pisal, ze Koch je urceny na bezproblemove porody - tioo nie je pravda
komplikacie pri porode zvladnu tak, ako ina porodnica
je jasne, ze nerodia predcastniatka do urciteho tyzdna, kedze na to nie su vybaveni...co je pochopitelne...

zaroven pisala aj na tejto stranke mamina, ktorej babo museli previezt na Kramare do DFNSP ona rodila na Kramaroch, co je uplne ina nemocnica a vobec to pre nu neznamenalo nejaky komfort typu ze su "pod jednou strechou"
bola to ina nemocnica a az ked ju prepustili z porodky mohla s babom plnohodnotne byt...

maznacik007
13. dec 2011

@ivanka.7
myslis maminku s malym marekomjej reakcia je z tejto strany
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/sanatorium-koch-boli-ste-spokojne/
ale to bolo pat rokov dozadu ... takze to nie je nova info...

a prevazaju novorodencov aj z ruzinova na antolsku ci na kramare a aj z kramarov je to podla diagnozy

veve39
13. dec 2011

@maznacik007 presne, to bol uplne iny Koch...s inym vybavenim, zazemim...co neznamena, ze k prevozu nemoze dojst - ale tak ako ty pises, z kazdej nemocnice....ako som ja uviedla len pripad kym som ja bola na Antolskej - babo prevazali na Kramare...takze tymto klucom by sme si tazko vybrali, kde rodit...
jasne je len to, ze ak by malo ist o velmi skore predcastniatko - tak tam je spickou v celej SR antolska

sandy84
13. dec 2011

@veve39 Dik za infosky, si ma povzbudila. Buduce mamicky nerady citaju zle infosky, to je normalne,hoci kazda jedna z nas sa aj na to opyta-pre istotu.
Tiez si myslim, ze previest mozu z hociktorej nemocnice, hlavne ked jepreplnena. A na chodbe by som fakt nechcela cakat, to by ma asi drblo 🙂 ale asi sa to nestava casto.
Ako moja mama hovori, ony rodili a nemali tolko informacii ako my, i to nie je dobre, ked vieme az prilis vela a zbytocne sa znervoznujeme.

kaby
13. dec 2011

@sandy84 🙂 to je svätá pravda, čím viac toho vieme, tým je to horšie, len sme nervoznejšie..
Ja som este pred pol rokom videla Koch v negativnom svetle, v zmysle nespokojnosti s ambulantnou starostlivostou, cakanim, recepciou, so sestrickami aj s lekarom... Ale dost sa to zlepsilo, utriaslo sa to a v zasade som uz spokojna. Dokonca som tam zo zaciatku ani nechcela ist rodit.... Ale stalo sa zial to, ze som si musela ist dvakrat polezat na horne poschodie a musim povedat, ze starostlivost spickova, neustale sa ma pytali, ako sa citim, ci nieco nepotrebujem, sledovali moj stav, atd... V statnej nemocnici som to teda nezazila, skor pravy opak...
Je mi jedno z akeho titulu sa personal usmieva (ci z dovodu spokojnosti so svojim platom alebo nejakeho pisomneho etickeho zavazku voci tomuto zariadeniu... ), podstatne je, ze som sa tam citila dobre a hlavne bezpecne. Vedela som, ze je o mna postarane.
Prostredie porodnice je spickove,clovek sa tam citi vyborne a predstava, ze tu by moje dieta o par tyzdnov malo prist na svet bola jasna. Neviem si predstavit lepsie prostredie. Tym ze rodia zeny od ukonceneho 34 tt, si nemyslim, zeby mali na mysli len bezproblemove porody... Suhlasim s @veve39, aj v inej nemocnici môze dojst k prevozu z akychkolvek dovodov...
Pre mna vobec nie je dolezita nejaka telka na izbe, ale hlavne to, aby sa babo narodilo v klude, aby ma lekari pocuvali, aby mali zaujem so mnou konzultovat, aby som mala dostatocnu pomoc pri dojceni (mam velmi zlu skusenost so statnou nemocnicou), aby som neskoncila niekde na chodbe, lebo budem uz na sale "zavadzat", aby som aj po porode bola dostatocne sledovana... Hygienicke prostredie povazujem za nieco co by malo byť standardom vsade... Zial v porovnani s inymi statnymi nemocnicami je to klasifikovane ako nadstandard. Nuz, predstava o hygiene je asi vsade odlisna....
Ja osobne za velku vyhodu povazujem aj to, ze do porodnice nemusim ist s mega taškami, tato starost mi odpada. A na zaver uz len dufam a pevne verim, ze sa zaradim medzi spokojne mamicky a uz sa na to tesim. 🙂

matka06660
13. dec 2011

ahojte.. chcem sa spytat... co vsetko si treba zbalit, zobrat do porodnice u Kocha?
diky

sashie
13. dec 2011

ďakujem veľmi pekne za odpovede. som slepá asi. 😀

ivanka.7
13. dec 2011

@veve3 @maznacik007 jo, myslela som tu maminu a ospravedlnujem sa, ze som prehliadla to info o "starom" Kochu🙂
A veve, iste si si vsimla, ze ja som predtym prave o tych prevozoch pisala, takze mne o nich hovorit nemusis ;)

veve39
14. dec 2011

@ivanka.7 jasne, vies, ja uplne nesledujem ktory nick co pise, reagovala som tak obecne, aj ked som to adresovala tebe...
hlavne som reagovala na info, ze je urceny len na "bezproblem.porody "(ako trefne pise @kaby, kedze rodia uz od 34.tyzdna tie asi az tak bezproblemove nebudu), v podstate kazdy porod moze skoncit ako problem a oni na to musia byt pripraveni....
neda mi nereagovat na infosky vytrhnute z kontextu - cize to, ze prevazaju deti a ten konkretny pripad co sme uviedli, ktory sa vlastne stal pred 5rokmi...(cize uplne ine zariadenie)

mnoho mamiciek, ktore sem zabludia, su vo faze vyberu porodnice a natrafia na diskusiu si mozu odniest prave pojmy "prevoz babatiek, urceny len na bezproblemove porody" a uz to radsej hned s Kochom zabali...a pritom by to boli neobjektivne informacie
ja stranku sledujem a nie je tu jedina reakcia mamicky, ktora u nich rodila a nebola by max.spokojna ci az nadsena celou starostlivostou o nu a o babatko...co je super

P.S. nerobim PR Kochu, nie so ich zamestnanec, ani pribuzny zamestnanca 🙂 , roky je mojim gynekologom riaditel Dr.Cupanik, v tehotenstve som veeeelmi chcela, aby uz fungovali, zial nestihla som ich 😉

ivanka.7
14. dec 2011

@veve39 to sice chapem, ale nemyslim, ze sa buduca mamicka rozhodne na zaklade jednej dvoch sprav🙂 Aspon ja som tuto diskusiu prebehla celu a Kocha ani v najmensom neodsudzujem, ci nijako nezaznavam, naopak, stale je v mojom vybere porodnic🙂 Keby som mala nieco proti nim, tak u nich nie som pacientkou, ze🙂 (sice cerstvou a kvoli doktorovi, ale to na veci nic nemeni, pretoze by som nesla do zariadenia, ktore mi nevyhovuje len kvoli doktorovi)

V kazdom pripade, bola som vcera na poradni a okrem toho, ze je vsetko ok (krpata mavala do monitoru), tak sa mi Smolik zdal trochu... zda sa mi, ze prilev pacientiek od doktorky Zavodskej uz citi na vlastnej kozi🙂 ked mi sestricka davala termin na 2.1. (glukozovy test), tak na nu len udivene pozrel: "A ja tam mam este volno?"

tucika
14. dec 2011

@matka06660 : Do porodnice si treba vziat iba veci na svoju osobnu hygienu, cize to co bezne ty doma pouzivas do sprchy a tak, ja si este beriem aj jednorazove gatky. Pre babo nepotrebujes nic, vsetko dostanes, ja si akurat beriem dudku, rukavicky a ciapocku. No a na samotny porod, co len chces, vraj nic netreba, tak ja si zoberiem hroznovy cukor, balzam na pery, prezuvky a jedlo a pitie pre partnera, nieco na citanie a comp (budeme pozerat nieco funny, smiech pomaha otvaraniu 😀 )

amouramour
14. dec 2011

inak tie co ste boli na prietokoch v kochu...ako prebiehali?boli ochotni aspon tam povedat kolko priblizne vazi dieta a nielen odverklikovat tabulky???

dena
14. dec 2011

@amouramour odverklikujú všetko do tabuľky 🙂 ale keď sa opýtaš, v pohode Ti odpovedia na všetky tvoje otázky 😉

amouramour
14. dec 2011

@dena lebo na poradni som sa opytala a dostala som itak len udaje z tabulky🙂tak musim dnes troska pritlacit...ved taketo info davaju bezne u beznych nesukromnych lekarov na pockanie, tak zas raz za tri mesiace by mohli aj v kochu🙂inak ty si bola na prietokoch tam asi...bola to len taka rychlovka medzi dverami?lebo podla popisu na stranke by mali skontrolovat aj polohu plodu a prave vahu a dlzku....

dena
14. dec 2011

@amouramour na poradni ani mne dokopy nič nepovedali, len že je všetko v poriadku 🙂 je to v podstate taká rýchlovka, ale kontrolujú tam všetko, tak ako si písala, polohu, dĺžku, váhu a pod....dr. si to kontroluje, niekedy ti aj povie čo...potom všetko nadiktuje sestričke, z čoho aj ty sama sa dozvieš neaké info, ale ja som sa ešte aj pýtala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre