Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

sandy84
30. dec 2011

@innka09 Ahoj, MUDr. Kostolny, ordinoval donedavna na Antolskej. Ja som s nim mala dobru skusenost, vysetroval ma raz, ked ma prepustali z nemocnice a musim povedat, ze bol oukej, ziadne sado maso 🙂 Je trosku starsi a ma skusenosti. Ja som sa trosku bala, lebo som zvyknuta na zeny, ale bola som milo prekvapena.

innka09
30. dec 2011

@sandy84 dik moc za info 🙂

raffaella
30. dec 2011

Baby, chcem sa spytat, ci niektora mate skusenost s prestupom ku MUDr. Smolikovi. Totizto, ja som k Dr. Smolikovi chodila roky do Probiosu, potom ako odisiel som nevedela kam odisiel, v Probiose mi to samozrejme nepovedali, tak som si dala kartu do Kocha, dali ma k Dr. Demeckovi. Zial, az ked som mala zaplateny rocny poplatok u Kocha som sa dozvedela, ze Dr. Smolik ordinuje v Ruzinove, ale patri pod GPN. Nemate niektora skusenost s tymto, ze ste zmenili takymto sposobom doktora? Dakujem.

ivanka.7
31. dec 2011

@raffaella GPN a Koch je to iste, len sa ordinuje inde. Ja chodim k Smolikovi a ked som sla na morfo, automaticky som sla na Partizansku, lebo Smolik u seba morfo nema🙂
Ja som prave prebehlicka z Probiosu, lebo ked mi Smolik potvrdzoval tehotenstvo na konci augusta, tak mi vravel (aj ked som to uz vedela) ze ide prec, tak som sa spytala kam a bolo🙂

matka009
31. dec 2011

@katuska myslis si ze v Kochu potrebuju radu o tom , ze si maju kupit glukomer. Myslim si , ze par by sa ich v nemocnici naslo.Na to sa robi Ogtt , aby zistili hodnotu cukru v tehotenstve , ak ma baba silnu cukrovku tak uz davnosa o nej vie. Bud ma pregestacny dm alebo gestacny, teda pred tehotenstvom zisteny alebo v tehotenstve. Starostlivost o mna ja o babetko ao porodu az po den odchodu super, co sa mi pacilo vizita v klude, nikto nebehal ze ide velka vizita. normalne dosli pozrel riaditel , zreferovali mu , nemusela som odokryta cakat ako napr. na Kramaroch, usmievavy, srandovali, sestricky uplne uzasne , mile, pytali sa ci nepotrebujeme nieco oproti Kramarom ktore som tu uz spominala kde som lezala o 100% lepsie, dokonca som bola na kontrole u primara Demecka a zastupovala na ambul. porodna asistentka co mala sluzbu ked som rodila taka mlada baba s dlhymi vlasmi , velmi zlata. Poobzerali si malinku , popestovali... mozem len chvalit.. Uvidimem ako budu dalej s ambulanciami, ci nebudu dlhe cakacie doby a tak to by osm jedine vytkla kochu.

bebel
31. dec 2011

Ahojte,1200 Eur za pôrod do konca marca je iba pre zazmluvnené pacientky, čo si predplatili ročnú starostlivosť alebo úplne pre všetky rodičky?

tucika
31. dec 2011

@bebel : Ja som tiez externa pacientka a cena plati aj pre mna, takze asi pre vsetkych rovnako...

mirka35
31. dec 2011

@bebel pre vsetky to je ....

katuska
31. dec 2011

@matka009 ja som veľkým "fanúšikom" Kochu, a nezmenila by som svoje rozhodnutie tam rodiť, či meniť dr. ani kvôli dlhému čakaniu v čakárni, ani kvôli neprofesionalite niektorých sestričiek či personálu, ktorí rozoberajú diagnozu pacientiek na chodbe, pred čakajúcimi, ja som vo všeobecnosti veľmi spokojná s Kochom....
čo sa týka OGTT ja len viem, že nemerajú hladinu cukru v krvi pred týmto vyšetrením, čo by mali ....
či zistili, že pacientka má gest. DM už predtým, je otázne..... ak si dobre pamatám odbery krvi mi robili naposledy v 12 tt., a OGTT až okolo 26 tt, práve preto, že vtedy sa najčastejšie DM prejaví. Nie som odborník, nechcem sa hádať, no i moja diabetologička sa čudovala, prečo nemám vysledok z odberu pred týmto vyšetrením...sama sa vyjadrila, že sa im môže lahko stať, že im pacientka pri podaní takejto dávky cukru jednoducho skolabuje... Ani ja som do tohto vyšetrenia ani len netušila, že mám gest. DM, dovtedy som jedla uplne normalne aj sladkosti aj ovocie, všetko, čo teraz musím obmedzovať.....

amouramour
31. dec 2011

@katuska mne sa zda, ze mi celkove dovrzali testy cukrovky, lebo mne ani nezobrali pred vypitim roztoku krv a prvy krat mi ju vzali po hodine a pol po vypiti a to ma uz poslali aj rovno domov, v ten den dost chaosili...troska mi vadi aj to, ze si musim vela veci prestudovat a sama sa spytat a to ide o veci, ktore by mali byt samozrejmostou....

amouramour
31. dec 2011

@kaby dovolim si nesuhlasit, lekar mi prizvukoval niekolko krat, ze sa nemam obavat, ze on mi na 100 percent da vediet, ak su vysledky zle...takze tak🙂

bebel
1. jan 2012

@tucika
@mirka35 dík... môj lekár tam chodí rodiť ako externista, ale jeho k pôrodu nechcem, ani keby mi priplatil 😅
Ako je to s prihlásením sa do poradne , ak si neplánujem vyberať pôrodníka, na tie posledné 4 týždne?
Normálne prídem a absolvujem u toho, kto má službu, alebo sa mám telefonicky objednať? 😅

tucika
1. jan 2012

@bebel : Kludne si zavolaj na recepciu, povedz, ze potrebujes u nich termin do poradne, a ze u nich planujes rodit. Ja som sa objednavala tiez cca v 33tt/34tt, a k niekomu ta priradia. Mna dali k MUDr. Kostolnemu, uz som bola 2x, na prvej poradni mi dali informovane suhlasy, ktore som doniesla na dalsiu poradnu vyplnene...Je to take sup sup vsetko, takze mam vzdy listok s otazkami, aby som na nic nezabudla a vzdy sa mi snazia na vsetko odpovedat. Inak Kostolny tam ma strasne zlatu mladu pani doktorku a s nou ja komunikujem najviac, on len sedi a zapisuje 🙂 Ozaj a ako externa pacientka platis za kazdu poradnu 20 eur.

raffaella
1. jan 2012

@ivanka.7 dakujem. Skusim to teda tak, ze prestupim ku nemu naspat, pricom zostanem v ramci Kochu.

bebel
1. jan 2012

@tucika hmmm...tak to potom uvidím, príde mi to zbytočné. Tieto poradne mi vie spraviť aj môj lekár, len na pôrod potom prídem k nim.
Asi sa tam vybehnem pozrieť osobne na profylaxiu a info o EDA a hneď im vyplním, čo budú potrebovať.

kaia
2. jan 2012

@raffaella, ja som tiez chodila k Dr. Smolikovi do Probiosu a presla som s nim do Kocha. Sice ordinuje v Ruzinove, ale spada pod GNP. Takze, ak si zaplatila rocny poplatok u Kocha, plati aj u Dr. Smolika 😎.
Skus si presunut kartu od Demecka k Smolikovi a je to 😎

bebel
2. jan 2012

@tucika dík, už som objednaná do poradne aj na prehliadku pôrodnice. 🙂
Baby kde parkujete, keď tam idete na vyšetrenie?

amouramour
2. jan 2012

@bebel kde sa da v ulickach alebo pri nemocnici,ale vacsinou sa da najst miesto🙂

bebel
2. jan 2012

@amouramour toto ma trochu stresuje - moja sestra býva vedľa na Zochovej a vždy som mala problém nájsť miesto, keď som za ňou išla...ale zas je pravda, že to bolo väčšinou v čase, keď rezidenti boli z práce doma. 😅

raffaella
2. jan 2012

@kaia Diky moc za info, si zlata. Musim si to dat aj ja do poriadku 🙂

ivanka.7
2. jan 2012

tak, absolvovany glukotest, brali mi krv aj na protilatky (som rh negativ) aj na krvny obraz
Ziadny problem, doktor mily (dokonca som ja popleta prisla o 40 minut neskor, nechapem ako sa mi to stalo, prvykrat v zivote som splietla termin), sestricka super. Urobil mi aj poradnu, ziadne cakanie (az na tie dve hodiny kvoli glukoze) - ten roztok mi vobec neprisiel nejaky hrozny. Btw. ako ste tu spominali ten problem, ze ako vedie, ze im neskolabuje pacientka po tej glukoze - kontroluju predtym moc, takze keby tam ozaj mali pacientku s velkym problemom, tak sa im v moci podla mna ukaze (nie som biolog, neviem presne ako to funguje, ale myslim, ze ta kontrola je tam na to - pretoze som rozhodne dostala iny papierik ako inokedy🙂 ). A brali mi krv pred glukozou a potom po tych dvoch hodinach - oboje z prsta.

A pre vysledky si mam volat vo stvrtok - glukoza bude skor, ale protilatky im dlhsie trvaju, tak nech to mam naraz. Holt, u niektorych doktorov to zjavne funguje lepsie.

lucyferia
2. jan 2012

@ivanka.7 ktoreho lekara mas? Ja idem pozajta a som zvedava kolko zas budem k Maresovi cakat....

ivanka.7
2. jan 2012

@lucyferia Ja mam Smolika, on ordinuje v Ruzinovskej poliklinike v priestoroch GPN, nie je na Partizanskej, aj ked je pod Kochom samozrejme.

lucyferia
2. jan 2012

Jaaaj Smolik, to som si mohla mysliet, ze to nebude niekto z ambulancie priamo u Kocha... btw, platis unho tiez ten rocny poplatok co sa plati v Kochu?

ivanka.7
3. jan 2012

@lucyferia U neho je to uplne to iste. Jediny rozdiel je, ze neordinuje na Partizanskej ale na Ruzinovskej a ze na morfo som musela na Partizansku. Inak funguje rovnako ako keby sedel priamo na Partizanskej (akurat je u neho ovela mensi chaos a frmol ako to tu tak sledujem).

lucyferia
3. jan 2012

@ivanka.7 aha, ok, dakujem Ti!.. zajtra idem do Kocha, a pripadne sa dam rovno preradit.

katuska
3. jan 2012

@stellacampignola @dena @lemurko @matka009 @chichinka monicka17 maminky ešte jedna otázka: dali Vám v Kochu papiere do ruky, alebo to rovno posielajú oni na matriku a pediatrovi?
- hlásenie o narodení dieťaťa
- správu o novorodencovi
- správu o rodičke
Na ktorej matrike si máme vyzdvihnúť rodný list, resp. vybaviť určenie otcovstva? Je to podľa trvalého bydliska alebo podľa pôrodnice? (Koch je tuším 1 obvod) ..... ďakujem veľmi pekne za info vopred.

katuska
3. jan 2012

@stellamiapiccola @dena @lemurko @matka009 @chichinka @monicka17 maminky ešte jedna otázka: dali Vám v Kochu papiere do ruky, alebo to rovno posielajú oni na matriku a pediatrovi?
- hlásenie o narodení dieťaťa
- správu o novorodencovi
- správu o rodičke
Na ktorej matrike si máme vyzdvihnúť rodný list, resp. vybaviť určenie otcovstva? Je to podľa trvalého bydliska alebo podľa pôrodnice? (Koch je tuším 1 obvod) ..... ďakujem veľmi pekne za info vopred.

tucika
3. jan 2012

@katuska : Priznanie k otcovstvu sme my absolvovali vcera, to mozes urobit na hocijakej matrike a ten papier si beries so sebou do porodky. Pre rodny list treba ist tam kde rodis, cize na Vajanskeho nabrezi v pripade Kocha 😉 . Do porodnice by mala prist matrikarka, zapisat meno na zaklade toho papiera a potom posles muza alebo pojdete uz spolu na matriku pre RL. 😉

chichinka
3. jan 2012

@katuska hlasenie o narodeni dietata posielala novorodenecka stanica sestra 🙂 my sme to len s nou vypisali v porodnici, no a potom manzel bezal na Vajanskeho nabrezie pre rodny list. (je to podla porodnice) ostatne dva papiere dostanes do ruky pri odchode.. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre