Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

katuska
3. jan 2012

@tucika @tucika super, dakujem vam obom za užitočné info. 🙂

baby2011
4. jan 2012

Dievcata poradite mi coste si pobalili so sebou do Kocha, nech tam netrepem zbytocne veci, ktore tam dostanem. Dakujem

lenkagl
4. jan 2012

@baby2011 ahoj 😉 ja som na tom podobne.....mne uz tu sice kocky pisali, ze dostanem skoro vsetko, ze treba len kojenecke podprsenky, vlozky do nich, jednoraz. nohavicky, veci pre seba na sprchovanie...a ze pre babatko nic, az pri odchode, ale mohli by v Kochu dat nejaky zoznam....

kaby
4. jan 2012

@baby2011 Mne pri prehliadke porodnice povedali, ze nosit si nemusim nic, len svoje hygienicke potreby (tym bola myslena len kozmetika), ak chcem tak koselu, ale pri porode odporucaju ich kosele, uteraky, zupan zena dostane tiez, pre babatka netreba nic, len potom pri odchode treba doniest veci, ktore sa oblecu babatku... Na bradavky poskytuju krem bepanthen, ale ten sa tusim musi zmyvat pred kazdym dojcenim, niekto si teda zvykne vziat svoj (cisty lanolin, ktory nie je potrebne zmyt..)..
Neviem este ci tam maju ciapocky pre babatko, niekto tu pisal, ze si to berie do porodnice.
Sama som fakt zvedava co budem potrebovat a co nie 🙂

bebel
4. jan 2012

@kaby kamoška tam teraz je a písala mi, že treba len kozmetiku pre mňa a podprdu na kojenie 😉

kaby
4. jan 2012

@bebel super, a vlozky do podprsenky maju, alebo si treba priniest svoje? Na to som sa nejak zabudla spytat... BAbatka som tiez videla s holou hlavickou, tak tiez neviem ci netreba aspon tu ciapocku 🙂
cloveka vsetko napadne az neskor....

bebel
4. jan 2012

@kaby ja vezemem oblečko pre bábo na cestu domov, kde budem mať aj čiapočku, tak tú budeme používať, keby bolo treba...čiapočku bábo nezašpiní 😝

baby2011
4. jan 2012

@lenkagl ahoj, pozeram ze si v rovnakom tyzdni ako ja. Chystas sa rodit tam? Ja by som chcela, zajtra idem na poradnu tak uvidim co mi povedia 🙂, chodis tam aj na ctg?

baby2011
4. jan 2012

Dakujem za info zajtra sa popytam, to ma len tak napadlo sa tu opytat tych dievcat co tam uz rodili 🙂)

jasminet
4. jan 2012

baby do poradne si mam doniest moc alebo tam dostanem papierik a pojdem ho ocikat? 😉

mirka35
4. jan 2012

ahoj baby prosim vas kolko to stoji u Kocha ?Netreba tam byt registrovany?

kaby
4. jan 2012

@jasminet dostanes poharik, odovzdas sestricke a s papierikom to uz riesi ona 🙂

@mirka35 do konca marca stoji porod 1200 eur, potom 1500... Nie, nemusis byt ich pacientkou, aby si tam mohla rodit, myslim, ze len mesiac pred podorom tam chodia mamicky do poradne, za ktoru platia 20 eur...
Tie co su ich pacientkami, platia rocny poplatok pre tehotne 140 eur + porod... 🙂

jasminet
4. jan 2012

@kaby fuj, to je ake, vzdy som tie pohariky neznasala... 😝 😀 k mojej ex gyndose som si uz z domu nosila moc. kazdopadne diky za odpoved 😀

kaby
4. jan 2012

@jasminet teraz som si spomenula, ze uz som raz videla maminu co si moc doniesla a sestricka ho v pohode vzala... Mozes skusit 🙂
Ale co viem, moc by nemal mat viac nez 60 minut, kvoli objektivnosti vysledku.... aspon tak je pisane v navode k tym diagnostickym pruzkom, mam ich doma... 🙂
A niet za co. 🙂

tehua
4. jan 2012

inac k tym vlozkam do podprseniek - na kramaroch nas za to sestricky karali, ze co si robime zle, ze takto prve dni si mame nechat prsia vonku, nech sa nam tie ranky pekne vetraju a hoja. myslim, ze to bola dobra rada. ked som bola na izbe sama, tak som si rozopla koselu a uzivala si pocit hore bez. a fakt to pomahalo.
tie vlozky som potom este bohato vyuzila na chodenie po meste a tak

amouramour
4. jan 2012

ahojte ake su mmt cakacie doby na poradniach?ci pridem o nervy alebo pohodka ked zajtra pojdem🙂

lenkagl
4. jan 2012

@baby2011 Ahoj, jasne budem rodit tam, aj ja mam zajtra poradnu 🙂 13:10, chodim k Maresovi a Ty? Termin mam 28.1. Ty?

tea333
4. jan 2012

@tehua presne tak, vetrat je najlepsie 🙂

mirka35
4. jan 2012

@kaby ja idem na poradnu 10teho a mam ju az o 12 30 dovtedy by som sa 5krat pocurala tak mi kazala ranny moc a do chladu

baby2011
4. jan 2012

@lenkagl ja mam 11.50 kostelneho a o14.00 prehliadku porodnice, tak tam v case ked prides niekde budem 🙂, mame uplne rovnaky termin. Aj ja 28/1 ale zevraj pojdem skor, tak uvidim ci mi uz zajtra daju trmin

lenkagl
4. jan 2012

@baby2011 no super 🙂 , aj ja asi pojdem skor, uvidim co zajtra, mam ist sekciou, mala je otocena kp...Na prehliadku idem 9-ho, chcela som ist zajtra, si mi asi vyfukla termin 😉

tucika
4. jan 2012

@kaby : To som bola mozno ja 🙂 Ja si vzdy nosim moc so sebou, tiez som tak zvyknuta od mojho dokiho. 🙂

lenuska12
4. jan 2012

@baby2011 ahoj, my mame termin prehliadky o 14,30, tak pojdeme hned po vas 🙂

bebel
4. jan 2012

@lenkagl aj moja malá je zatiaľ KP 😎 😉 Boľvševikovi dávam 4 týždne 😀

@baby2011 vidíme sa na prehliadke pôrodnice 😉

dorotkaa
4. jan 2012

Ahoj @bebel, tak dnes nas uz pustili... upresnim co vsetko som mala ja zo sebou a nic mi nechybalo: pre mna - kozmetiku (fen je v kupelni), slapky, ponozky (ale je tam tak teplo,ze ani nebudete potrebovat), podprsenku na kojenie aj s vlozkami do nej (to neviem ci tam maju k dispozicii), jednorazove nohavicky a pre babo som si zobrala rukavicky a tenku ciapocku - ale keby ste si vypytali tak vam daju - inak som ju ani nepotrebovala, iba po kupani som ju malemu navliekla. Veci na cestu domov pre maleho mi manzel doniesol,ked prisiel pre nas. Mala som este samozrejme fotak a telefon, zobrala som aj iPad, ktory som dost vyuzila,lebo maly vela spal.
No a to fakt staci,vsetko ostatne dostanete.
Kazdy den dostanete na izbu aj Novy cas.
Co sa tyka jedla, je na vyber kazdy den z dvoch jedal na obed a veceru, ak si poviete urobia vam aj nieco individualne. Dzban caju alebo vody tiez dostanete kazdy den na izbu.

baby2011
4. jan 2012

@dorotkaa dakujeme za info. Rodila si normalne cis?

baby2011
4. jan 2012

@lenuska12 tak to sa tam uvidime 🙂)

baby2011
4. jan 2012

@lenkagl ja niee, termin mi dali oni, lebo ked som tam bola naposledy este 1/12 uz vtedy som mala mat prehliadku len mali vela sekcii ak prehluadky v ten den zrusili a volali mi asi 20/12 ze aby som prisla 5/1 aj na poradnu aj na prehliadku nemocky 🙂

dorotkaa
4. jan 2012

@baby2011 normalne

bebel
5. jan 2012

@dorotkaa dík 🙂
tak to si vezmem ešte nejaké časáky a konečne nejakú dobrú knihu 😉
Je tam aj nejaký bufet?
Ako je to s vyšetreniami a očkovaním bábätka, robia to priamo tam alebo teraz ešte musíte ísť na vyšetrenie ušiek, ten screening na fenylketonúriu a očkovania?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre