Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

lenkagl
5. jan 2012

@baby2011 no ešte že tak 🙂

dorotkaa
5. jan 2012

@bebel Bufet tam nie je. Ale ani mi nechybal, vzdy sme dostali aj nieco na desiatu a olovrant. Vsetky potrebne vysetrenia babatka ti urobia tam. Povinne ockovanie proti TBC je od 1.1.2012 zrusene.

bebel
5. jan 2012

@dorotkaa 🙂 tak fajn. btw kedy ti pichli epidurál, hneď po príchode a vyšetrení?

dorotkaa
5. jan 2012

@bebel hned ako som si vypytala

ivanka.7
5. jan 2012

Tak som si volala pre vysledky, doktor ich uz mal prezrete, v pondelok si idem pre recept (som chudokrvna), ostatne je ok - protilatky aj cukor🙂

saudi
5. jan 2012

ahojte, chcem sa spytat, ake mate skusenosti s Mudr. Kostolnym. Zahlasila som sa do poradne pred porodom a jeho mi ponukli.
Este sa chcem spytat, ci sa na obhliadku porodnice treba vopred objednat, alebo su na to stanovene casy a staci prist, vdaka!! 🙂

adrika25
5. jan 2012

@dorotkaa Ahoj a môžem aj ja jednu otázku? Ked ti pichli epidurál, zabral ti hned? Ja len či ti ho dobre pichli lebo som počula, že nie vždy dobre pichnú. A dalo sa to potom vydržať, ten pôrod potom po epidurálke? A priložia potom bábätko na bruško? Dakujem veľmi pekne za odpoved.

lenkagl
5. jan 2012

Ahojte 🙂 chcem sa spytat, tie co ste rodili sekciou /alebo mate planovanu sekciu/ mali ste zazmluvnenych lekarov? Neviem sa rozhodnut..... 😖

kaby
5. jan 2012

@saudi s konkretnym dr. skusenost nemam, ale mozem odpovedat na tvoju druhu otazku... Na prehliadku je potrebne vopred sa objednat, byvaju zvacsa o 14.00 a 14.30hod., ale na kazdy termin v dany den ide na prehliadku len jeden par (nie je to nejaka hromadna "akcia" 🙂 )
🙂

saudi
5. jan 2012

fiha, takze sa musim objednat osobne na recepcii?

tucika
5. jan 2012

@saudi : Staci zavolat... Pocitaj s tym, ze termin na prehliadku dostanes tak do mesiaca...
Ja chodim do poradne pre porodom ku Kostolnemu, je to taky starsi pan, celkom sympos, hlavne tam ma taku mladu sikovnu doktorku, ktora robi vsetko zanho, on len zapisuje, tak to ide sup sup 🙂 Inak stale plati, kto sa pyta, vela sa dozvie, kto nie, nic mu nepovedia...Dnes ho zastupoval doktor Ditte, keby som nevedela, ze to neni on, tak si rozdiel ani nevsimnem...uplne rovnaki deduskovia 🙂
Inak dnes ani minuly tyzden som vobec necakala, dufam, ze uz ma caka max. 1 poradna a rodime 😀

saudi
5. jan 2012

@tucika aj si toho kostolneho ides zazmluvnit?

dorotkaa
5. jan 2012

@adrika25 netrvalo to dlho kym zabrala. Najprv mi anesteziolog dal taku testacnu davku,ta ucinkovala tak 45-60, min a ta mi prestala ucinkovat uz pri tych poslednych kontrakciach, tak mi este doplnil davku a na tretiu kontrakciu uz mi to zabralo. Bol to strasny rozdiel s epi a bez, ja uprimne obdivujem vsetkych co rodia bez toho.

kaviju
5. jan 2012

@dorotkaa konečne zobrali do úvahy štatistiky 😠 🙂

tucika
6. jan 2012

@saudi : Nie, nebudem si tam zazmluvnovat nikoho. Na koho natrafim, ten bude 🙂 Myslim, ze v Kochu je to ok, tam ma nemozu prehliadnut, ked maju cca:1-2 porody denne. Keby som tam bola niekoho dlhodobou pacientkou, tak je to ine, ale kedze som "externista" a k nikomu nemam vyvinuty blizsi doverny vztah, tak je to ine...

lenkagl
6. jan 2012

@tucika @saudi mna sa vcera moj dr.pytal (chodim k nemu od jula) , ci chcem aj jeho k porodu a ja ze mi je jedno kto ma odrodi a teraz nad tym rozmyslam, ci som ho neurazila 😖

bebel
6. jan 2012

@tucika
@lenkagl ja som na tom obdobne, aj keď môj lekár je v zozname pohotovostných lekárov, ktorí tam slúžia služby a je možné ho zazmluvniť, ale po mojom 2. pôrode som dospela k presvedčeniu, že keby tam bol akýkoľvek lekár v závere, bolo by mi to šuma fuk. Až do samotného tlačenia sa o nás starala len PA, inak sme mali súkromie a nikto nás neobťažoval.
A v závere som od bolesti absolútne nevnímala...bol to hardcore...teraz opäť mienim podstúpiť to radšej s epidurálom.

tucika
6. jan 2012

@bebel : Ty uz by si to mala zvladnut "hop-sup" a bezbolestne, nie? 😀 Jasa tu zamyslam, aky bude ten druhy porod a ty uz mozes porovnavat s dvoma 😉
@lenkagl : Podla mna neurazila. Ja si myslim, ze oni to inak beru...skor si myslim, ze su radi, ze nebudu musiet odbiehat od nedelnych obedov a v noci...aj tak maju strasne vela zazmluvnenych pacientok, tak ked niekto odmietne, tak sa tesia, ze maju aspon o trosku viac volna...Moj gyndos podla mna ani nespava, nechapem ako to vsetko stihaju, sukromne ambulancie, ambulancie v nemocnici, sluzby v porodnici, rodenie a este aj uci na VS...Kedy ziju?! 😨

saudi
6. jan 2012

ani ja si asi nikoho nezazmluvnim. prvy porod som mala KP, tak som si na antolskej radsej zazmluvnila, druhy bol hlavickou, ale nemocnica ma ja tak deptala, tak tiez so zazml. lekarom, ale tu sa mi zda, ze netreba. navyse som na oba porody prisla len hodinu a pol pred finale a lekar bol z toho so mnou asi 20 minut, tak dufam, ze aj teraz to bude taka rychlovka. snazim sa ostat doma co najdlhsie vladzem.

saudi
6. jan 2012

@tucika a inokedy si u kostolneho dlho cakavala, ci si mala len tie 2 poradne?

tucika
6. jan 2012

@saudi : Uz som bola "az" na 3 poradniach...pred vianocami tam bolo kopec ludi, tak som si hodku pockala, ale medzi sviatkami a ani teraz tam nikto nebol, takze som necakala vobec...

bebel
6. jan 2012

@tucika to isto 😀 , neverím tomu. Ani 1 nebol malina, tak do tretice to zas nepôjde len tak jednoducho 😝

iukapiuka
6. jan 2012

Ahojte, tato tema je uplne skvela, rada som si precitala ake boli zazitky z porodov, lebo sama sa do Kochu chystam..

mimo toho chodim k Dr.Smolikovi (ambulanciu ma v Ruzinove) a mam s nim len same dobre skusenosti. Prvy termin som mala 2 dni po tom ako my vysiel pozitivny test (a to som k nemu sla prvy krat ako nova pacientka), v cakarni som cakala vzdy max. 5 minut a jeho pristup je uplne profesionalny ale aj velmi srdecny a mam pocit ze sa o mna aj malu velmi dobre stara. V Kochu na Partizanskej som bola zatial len raz na morfe, necakala som vobec, a sice neviem ako sa ten Dr. volal ale bol uplne uzastny (taky starsi, chudy, sedivy), vsetko komentoval a podrobne popisoval aby sme chapali co vidime a odpovedal na vsetky otazky co sme mali 🙂 takze zatial mam len 100% pozitivne zazitky a dufam ze to tak zostane az kym nebudeme mat nasu malinku doma 🙂

sashie
7. jan 2012

baby, kto vám dával papiere potrebné k vyplneniu k pôrodu? na recepcii alebo priamo váš lekár? ďakujem za odpoveď.

reni93
7. jan 2012

ahoj @sashie, ked som prekrocila ten povestnny 34 tyzden ( od ktoreho sa u nich moze rodit ) sa ma moja lekarka opytala ci sa chystam na porod u nich alebo niekde inde. dala mi papiere na prestudovanie a do dalsej poradne som ich mala doniest podpisane. rovnako od tej chvile mozes uz aj previest peniaze za porod na ich ucet.

tucika
7. jan 2012

@sashie : Mne ich dali tiez hned na prvej poradni v 36.tt. Su to 3 informovane suhlasy: o SC, o EPI a vseobecne o porode.

sashie
7. jan 2012

reni, tucika - ďakujem veľmi pekne, mne sa zdalo že mi doktorka hovorila, že na recepcii, preto som sa pýtala. 🙂

kaby
7. jan 2012

@sashie na recepcii urcite nie, len u lekara. O EPI je vsak potrebne absolvovat aj prednasku (byva kazdy pondelok o 9.30) v KOchu, anesteziologicka si zapise tvoje meno aj do jej zosita, plus dostanes peciatku do tehotenskej knizky... Papiere o porode vseobecne, plus o cisarskom reze mi dali uz pred 34 tt... Asi je to individualne. Este som to nestihla ani odovzdat. 🙂

sashie
8. jan 2012

@kaby ďakujem pekne za info. budúci týždeň si vypýtam papiere od doktorky a pôjdem na prednášku, čo najskôr, pretože pri prvom som to ledva stihla.

katuska
9. jan 2012

@dena @chichinka @matka009 baby a ako prebiehal príjem na recepcii? neviem si predstaviť, že prídeme do Kochu, a ja budem mať práve kontrakcie, a budú chcieť niečo odo mňa vedieť....nachystala som mm do jedného obalu všetky potrebné doklady, tak snáď len prídeme a nebudú nas hned trápiť s uradovaním.... 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre