Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ellit
13. jan 2012

@tea333 tak ta musim sklamat....ked sme boli na morfo, tak tam bola jedna babula na recepci a ta nevedela ani svoje meno, nie to este nejake info. Ale ja tam zajtra do obeda urcite zavolam a povyzvedam ako som slubila

amouramour
13. jan 2012

myslim, ze v statnych to nie je katastrofa, nedavno mi rodilo viacero znamych na kramaroch🙂na nemocnicu, odborny personal, sestry a laktacne sestry nedali dopustit🙂ono jasne, vzdy sa najdu ludia ktori nie su spokojni...ale ti nebudu asi nikde🙂takisto su v kochu, za to moje tehtenstvo sa nahromadilo vela nagativ, vdaka ktorym by som im moj ani zivot mojho dietatka nezverila...ale zas neodsudzujem ak ma niekto chut si zaplatit za luxus🙂lebo ono vlastne plati sa tam len za to...🙂ale tak vyskusali sme a som o skusenost bohatsia, i ked nie prave o najpozitivnejsiu🙂

tea333
13. jan 2012

@ellit super. ja teda dufam, ze ak tu cifru zmenili, uz ju tam nechaju. lebo to by sa pacientkam nepacilo, ze im dr potom povie o 300 eur viac. na recepcii maju zmatky. naozaj ju nemuseli robit tak malu. tie dve baby sa tam tlacia, a stale odbiehaju a neustale vyzvanaju telefony. a do toho tam za nimi do tej "skrine" vkuse niekto chodi. nerobi to najlepsi dojem. ono je mozne, ze to znizili, lebo nemaju tak vela rodiciek. vsak kriza 😀

@amouramour ja som tiez na Kramare nepocula tolko zleho, ale po tom, co som si prezila v statnej, radsej ozaj idem do sukromneho zariadenia. deti planujeme len dve, takze je mozne, ze to bude moj posledny porod 🙂

amouramour
13. jan 2012

@tea333 inak k tej cene, moja sestra ide rodit v aprili v kochu a povedali jej, ze to bude uz za 1500 eur

bebel
13. jan 2012

@amouramour aby si nebola prekvapená z Kramárov. 😎 Mne tam rodili za posledné 2 roky 4 kamošky, všetky zaplatili primára/či prednostu pekne oficiálne, aj neoficiálne (vypýtal si) a vyšlo ich to dokopy so všetkým na 1000 Eur a teda s menším pohodlím ako máš u Kocha a s programom ako v každej štátnej nemocnici.

veve39
13. jan 2012

@bebel asi tak...ja nebudem radsej pisat, kolko ma stala Antolska (10dni na nadstandarde za 66€/den)...+ ine vydaje 🙂
vtedy som este nemala Kocha na vyber....

amouramour
13. jan 2012

@bebel vies, ja mam informacie spred mesiaca a priamo od sestry, takze pre mna dost doveryhodny zdroj, plus kamaratky, ktore tam rodili za posledny rok, takze tieto nazory maju vcelku velku vahu...taktiez zatial co som tam bola ja, nemozem vytknut nic, sestricky boli velmi mile, co v kochu nebolo standartom a samozrejme aj zodpovedny pristup....mna koch na zaciatku zaujal ako nova zaujimava alternativa, len ma dost sklamal....

tea333
13. jan 2012

@veve39 dufam ze si to nebola ty co si tam bola na nadstandarde vtedy ked ja som marne dufala, ze sa uvolni 😅

veve39
13. jan 2012

@tea333 no neviem-neviem, ked pozeram vek deticiek 🙂 ale ver, ze 10dni nebol moj zamer 😉 boli sme tam od 3.9. do 13.9.

tea333
13. jan 2012

@veve39 my sme boli 20.-25.8., tak nic 🙂

ivanka.7
13. jan 2012

@amouramour a nerodila ti sestra na Kramaroch? Ci toto je ina? 🙂 Alebo babo cislo dva? 🙂

lenuska12
13. jan 2012

@tea333 myslim ze aj to sledoval, lebo som mu dala vzorku mocu. priznam sa, ze som bola dost zaskocena, dost ma to vydesilo. teraz sme boli s manzelom kupit tlakomer, tak ma kontroluje a uz je to v pohode. nerada by som lezala v nemocnici. ak by ta nahodou nieco napadlo, co by mi mohlo pomoct na tlak (nejake jedlo, caj, ....) tak mi prosim daj vediet.
a co sa tyka nemocnici na Kramaroch, tak v lete tam jednu mamicku odrodil vlastny manzel na parkovisku, lebo ked prisiel na prijem po vozik, tak povedali ze mu ho nedaju, ze ma prejst peso, no a uz bolo na iny presun neskoro, potom si siel len po sterilne noznice. O Kramaroch viem zase svoje a myslim, ze aj celkom objektivne zhodnotit a moze hovorit hocikto, hocico ake su zeny rozmaznane, ked chcu v Kochu slusne zaobchadzanie. Podla mna, zena ktora radsej da peniaze za dostojny porod a staroslilivost o seba a babo, je uplne normalna a vazi si sama seba a svoje dieta. Celkovo je velky rozdiel medzi statnou starostlivostou, sukromnou a tretim sektorom. Pocas mojej praxe s rodinami na poradenstve (co maju pribuznych tazko chorych s psychiatrickou diagnozou), som mala moznost vypocut si rozne pribehy a ziadnu chvalu na statne zariadenia som si bohuzial nevypocula :(

bebel
13. jan 2012

@lenuska12 kamoška takto odrodila s manželom takmer sama teraz pred mesiacom a pol na Antolskej a všetko mala zaplatené. 😎 Sestričky aj lekár mali ťažko v paži....a jej manžel len hystericky kričal a hľadal niekoho, kto by k pôrodu prišiel, lebo ani smrad po nich nebol na chodbe, či v okolí pôrodného boxu, keď už bola vidieť hlavička ...keď boli vonku ramienka, prišiel láskovo aj zaplatený doktor. 🤐 a nejednalo sa o náhly pôrod.

tea333
13. jan 2012

@lenuska12 urcite papaj magnezium, a snaz sa racionalne a nie vela jest. priberanie to moze iba zhorsit. a obmedzenie fyzickych aktivit sa tiez odporuca. skor by si mala byt v klude.ono je to dost vazna diagnoza, lebo zhorsenie moze nastat sup sup, ale netreba stresovat. ak budes merat tlak a jest to magnezko, a bude ta sledovat lekar, urcite nic nezanedbas. Ak by si mala akekolvek bolesti, napriklad hlavy, treba zajst za dr, lebo to moze byt horsie. su na to aj nejake lieky, ale neviem kedy a pri akych tazkych pripadoch sa pouzivaju. urcite na tom nie si zle, lebo uz by si lezala v nemocke, keby to bolo zle. setri sa a snaz sa nemysliet na zle veci. je pravdepodobne ze budes rodit skor a cisarom, ale teraz sa nad tym neznepokojuj. hlavne, ze babatko bude zdrave.
inak neopuchas?

amouramour
13. jan 2012

@ivanka.7 ja mam dve sestry🙂

@lenuska12 a preto, ze si vazim seba a dieta prave preto koch nie🙂raz som mala problem, vykaslali sa na mna, vysledky z testov na gestacnu cukrovku som sa dozvedela po 6 tyzdnoch, co ma riadne zvozil aj diabetolog, co to ma znamenat, ze idem az po tom...a bohuzial poznam aj zle pripady z kochu aj zo statnych🙂nepausalizovala by som, co je spravne a co nie, kazde ma svoje plus, pre mna je napriklad staticky subor 15 ludi dost relavantny na to, aby som mohla zhodnotit ci je smerodatny alebo nie...🙂

amouramour
13. jan 2012

@lenuska12 inak na ten tlak ti dobre radia magnezium, ale od 35tt vyssie urcite konzultovat s lekarom, lebo moze myslim sposobovat oddialenie porodu...

lenuska12
13. jan 2012

@bebel nenachadzam slova, len pane Boze, kde to zijeme :(

lenuska12
13. jan 2012

@amouramour vdaka za radu. no ja mam tiez velku vzorku a aj osobnu skusenost, samozrejme nevravim, ze sa najdu len zli ludia v statnych zariadeniach alebo len dobri ludia v sukromnom alebo tretom sektore. je to aj o stasti na koho clovek natrafi. drzim ti palce, aby to vsetko dobre dopadlo a mala si uz len dobre skusenosti

amouramour
13. jan 2012

@lenuska12 presne tak🙂sama poznam lekarov, ktori su velmi kvalitny aj ludia na pravom mieste a robia v statnych nemocniciach a beriem vzdy s rezervou vsetky nazory, lebo ani pacienti nie su vsetci anjeli a vedia dost potrapit🙂...len sa mi nepaci take pausalizovanie, ze nieco je cierne a nieco biele🙂drzim palce pri porode...🙂

lenuska12
13. jan 2012

@tea333 vdaka za rady, budem sa snazit to dodrziavat 😉 opucham zatial iba trochu, skor mavam bolesti hlavy, ale ja som migrenik, len neurologicka mi zakazala uzivat lieky pocas tehotenstva a potom kojenia. dufam ze to bude v poriadku. este raz dakujem a drzim palce a hlavne vela zdravicka prajem

veve39
13. jan 2012

@amouramour ja ta registrujem v tejto diskusii od zaciatku otvorenia Kocha, aj sme spolu uz diskutovali, moj pocit z tvojich prispevkov je taky, ze ty si bola na nich nabrusena este pred znovuotvorenim porodnice - aspon ja to tak vnimam
neber to osobne, tolko moj postreh

a silne nesuhlasim s tym, ze zeny preferujuce porod v Kochu si platia len za "luxus"
urcite aj v statnej nemocnici mozes mat nahodne dobru starostlivostba vyborny dojem...ja osobne ak by som mala moznost vybrat si, by som v pripade porodu na nahodu nic nenechala
a nie, tie otrasne historky na margo statnych nemocnic v nasom stave zdravotnictva si zial zeny nevymyslaju

ad Kramare - poznam baby - kamosky, ktore boli max.spokojne
a zaroven poznam aj take, ktore zvazovali podnet na Urad pre dohlad..., resp. odisli po 3 dnoch od porodu na reverz domov koli otrasnym podmienkam

amouramour
13. jan 2012

@veve39 to sa mylis, inak by som tam nesla🙂ja som sa sama tam rozhodla napriek odhovaraniam prihlasit na zaciatku tehu🙂sa mi pacilo, ze je to nieco nove, dokonca som im dala druhu sancu, kedze som tam pred troma rokmi uz chodila a cakala som, ze sa niekam posunuli, aj nove priestory vyzerali slubne....
a veve aj ja poznam priamo z kocha tiez nie najstastnejsie pribehy, ale nepojdem ich tu rozpisovat....ja by som si len nedovolila ohodnotit ako niektori tu, ze nieco je len zle a nieco len dobre...vsade pracuju ludia a to su nestale veliciny🙂
za tym luxusom si troska stojim🙂co sa tyka nejakeho medicinskeho zabecpecenia, starostlivost o problematickych novorodencov je to troska minus kocha...lebo v pripade nejakych naozaj problemov to nie su adekvatne schopni pokryt - samozrejme to nebolo ani ich cielom, takze nevycitam...a ta suma je prave za to, ze tam mas peknu izbu, mily personal a vyhnes sa nejakej buzeraciii...prepac, ak sa mylim, tak to vidim ja🙂

veve39
13. jan 2012

@amouramour len ten personal, kedze si ich klient, sa k tebe proste musi spravat slusne, zaroven je tam upustene od buzeracii, ktore este zial v niektorych stat.nemocniciach nepochopitelne pretrvavaju a ta ustretovost a ochota/moznost pomoct ti napr. s kojenim, klud po porode ...su pre rodicku nesmierne dolezite...a to je urcite hlavny dovod zien, ktore sa rozhodli zaplatit za porosd u Kocha nemalu sumu

a ako pisu mamicky, ktore tam rodili a prispeli do tejto temy, to co ocakavali Koch nadmieru splnil

su pripraveni na porody tak ako ktorakolvek mestska nemocnica - o prevoze babatiek sme uz pisali, ten sa moze pritrafit aj vo FN (z Kramarov na Antolsku a pod.)

ivanka.7
13. jan 2012

@amouramour aj ja mam dve🙂 ale obe mladsie, tak od nich skusenosti nenachytam :D
A preco teda ide jedna do Kocha, ked mate v okoli aj v rodine taku dobru skusenosti s Kramarmi? 🙂 (neber to prosim v zlom, naozaj ma to zaujima, ja som tiez u Kocha ako pacientka, ale rodit tam zrejme nepojdem 🙂)

amouramour
13. jan 2012

@ivanka.7 no ta najstarsia uz ma aj svoj vek a nenechava to na nahodu aby mala pohodlie zarucene na 100 percent, plus pozna svojho lekara z kocha skoro 15rokov🙂

ivanka.7
13. jan 2012

@amouramour jasne, tak ked je to doktor takto, tak to je ine 🙂 ja ziadneho nepoznam :D okrem svojho, co rodi v Kochu, ale zas to to nie je take, ze by som len u neho musela (ani to nikdy nespomenul)
Tak to ste sa pekne vsetky tri zisli v rozmedzi pol roka na babatka 🙂

Ale aby som nebola uplne mimo temu - v pondelok som si bola pre recept na zelezo a na injekciu kvoli protilatkam (som rh negativ), takze mam pekne vsetko vybavene. Cakala som do 10 minut (ale prisla som skor ako som bola objednana) vsetko rychlo urobene, dobre vysvetlene, akurat sa sestricka zasmiala, ked som si na injekciu zacala vyhrnat rukav na svetri a kazala mi stiahnut nohavice :D
Glukozu a vsetky testy mi robili minuly pondelok a stvrtok som uz mala kompletne vysledky (ale to som sem zrejme uz pisala). Takze u mna stale 100% spokojnost 🙂

baryana
14. jan 2012

@amouramour doteraz som len citala a neprispievala, ale po tvojich prispevkoch mi neda nereagovat, pretoze tiez nesuhlasim s tvojim nazorom, ze sa v kochu plati len za "luxus". ja som rodila na kramaroch tri krat a bola som vzdy spokojna v ramci moznosti kramarov. pristup lekarov bol standardny, sestriciek perfektny, az na vynimky, socialne zariadenia komentovat nebudem. to je zbytocne, ale v statnom zariadeni u nas sa ani niet co cudovat. ale posledny porod mi zneprijemnila prave lekarka, ktorej meno doteraz neviem, lebo som ho ani vediet nechcela. a v podstate som sa hnevala na vsetkych lekarov, ale stale to nebol dovod, preco som sa rozhodla pre kocha. ja som zacala chodit do gpn do ruzinova a netusila som, ze je to "koch". rodit som tam nechcela, pretoze aj mne sa to zdalo dost penazi. ale u mna zavazila situacia, co sa dialo so zdravotnictvom v decembri a ked som si k tomu pridala este spomienky na posledny porod, bolo u nas rozhodnute. a preto vlastne reagujem. viem, ze kazdy ma narok na svoj nazor, ale mna sa ten tvoj, amouramour dost dotkol. nejdem tam rodit len pre "luxus", aj ked priznavam, ze aj pren, ale hlavne pre klud, pokoj a ludske zaobchadzanie po vsetkych strankach. a mimochodom, neplati sa tam tolko LEN za luxus. ked si zratas vydavky vratane nadstandardu v statnej, vyjde ta to skoro na polovicu. a ked k tomu pridas priplatok za sukromnu kliniku, vyjde ti z toho koch.

bebel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tucika
14. jan 2012

Ja si platim za "luxus" (domaci standard, luxus si predstavujem trosku inak, to by mi tam museli servirovat jedlo na striebornych podnosoch a spalaby som na egyptskej bavlne, mala by som kingsize bed, izbu len pre seba a cast izby by bola prisposobena na prijimanie navstev 😀 . To by bol luxus, ale to by som musela rodit v NY ako Beyoncé 😀 ), takze si platim za cistotu, jedle jedlo, usmevy na tvarach personalu a za svaty pokoj! Nikto ma nebude na silu budit o 5, aby som si zmerala teplotu, nebudu ma nutit ist jest, ked nechcem, nikto mi nebude nadavat, osocovat ma a kritizovat, nestretnem sa zo ziadnym smradom na wc, v jedalni, kupelni a nebudem musiet vyliezat na postel rebrikom...Nebudem musiet nic, len oddychovat, relaxovat, prikladat a fotit synceka, spat a sprchovat sa a vsetko dookola, od rana do vecera a od vecera do rana...Tak sa tesim! 😵

amouramour
14. jan 2012

@baryana jasne ved je to volba kazdej z nas🙂ja som napriklad tie peniaze neriesila....a pises mi, ze to isto nie je cena za luxus...tak potom zaco?co maju viac, co sa tyka profesionalnej stranky personalu a technickeho vybavenia oproti normalnej nemocnici? a neviem teda ci mam problem ja s matematikou, ale nadstandartne izba na kramaroc na tri noci - 30x3 a epi 150 a 16 za otecka mi na polovicu ceny u kocha nevychadza🙂
a to, ze mozu chodit navstevy do 21.00 za tebou na izbu ja neberiem za vyhodu, ak by som tam mala cely cas nasackovanu rodinu, partnera spolubyvajucej asi by mi to troska vadilo a na sukromi nepridalo🙂a wifi je uz pomaly vsade🙂len ma vzdy zarazi, ked vas tu pocuvam, ci rozpravame stale o tych istych nemocniciach ked spominate utrapne podmienky na kramaroch, antolskej a pod🙂lebo ja mam tiez zarucene info z priamych zdrojov a nepripada mi to take udesne🙂...a ved presne ako pisete kazda ma ine priority pri vybere zdravotnickeho zariadenia a tak super, ze si mozeme kazda vybrat co sa nam paci🙂mna totiz taska navyse pri baleni absolutne nezatazuje🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre