Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

maznacik007
14. jan 2012

@amouramour ja som rodila v ruzinove a poviem ti ze ked som potrebovala gyn. operaciu tak som si priplatila sukromne centrum...
a preco kvoli veciam ktore by mali byt standardom a kvoli pocitu ze sa chcem citit ako clovek....
kazdy mame ine priority niekto musi mat kocik za 1000 EUR niekto neviem aku postielku atd.. atd.. a niekto chce aby so svojim dietatom stravili prve chvili v tak citlivych dnoch... rozbehnutie kojenia hygiena pri hojeni a najma je to o psychike tych prvych dni.... ak niekto si chce dopriat toto a ma na to tak preco nie...

inak je zaujimave ze kocha si voli vela dievcat co uz rodili v statnej nemocnici v BA... je mozne a som si ista ze niektore mensie porodnice mimo BA su na tom lepsie co sa tyka sluzieb .... ale v BA je to prosto masovka... a nie kazdemu vyhovuje.... a radsej niekedy investovat ako potom riesit psychicku nepohodu a zle spomienky mamicky

a k tej taske pri baleni to ani mna nezatazovalo... skor bol problem to tam nacpat do skrinky na cakacke a potom na izbe kde ta stale niekto buzeroval za to ze to tam mas... ale zazitky su neprenosne

amouramour
14. jan 2012

@maznacik007 ved presne to som napisala, kazdy sa rozhodujeme podla toho co sa nam zda pre nas najdolezitejsie a je to tak fajn🙂

bebel
14. jan 2012

@amouramour keď som rodila v TN posledne, upadla im tam 1 rodička do kómy a museli ju presunúť na JISku....komplet celé osadenstvo malo problém s jej taškou a kto spíše jej obsah a zaručí sa, že jej nič nezmizne až kým sa nepreberie.....posúvali si tú jej megabatožinu ako horúci zemiak a všetky sestry aj lekári boli z toho celkom slušne podráždení. Netuším, kde bol jej manžel. Myslím,že sa jednalo o ruptúru maternice. 🤐
Wifi je tam tiež akože garantované, reálne sa na sieť wifi pripojili pacientky tento týždeň na 3.-4. deň, čo ich ubytovali- dovtedy to nechytalo signál.
Okná napr. netesnia v štátnych nemocniciach....deti mali prievan a zapálené očká, ušká, prípadne už šli so soplíkmi z pôrodnice.
Nasáčkovaná rodina je práveže v čase od 15,00- 19,00, kedy boli návštevné hodiny .
Bola to taká návštevná miestnosť cez dlhú chodbu. Kde sa zišĺi na kompletku "Hujerovci" pre každú rodičku. Na Antolskej sa pozerá stále cez sklo 😝, keď nevyjde nadštandard.
A spomula som si, že keď rodila ďalšia kamoška na Kramároch - mala všetko zaplatené a vybavené priamo u prednostu, takže bola vtedy spokojná, ale zažila na vlastné oči fantastickú scénku. Kedy lekár 1 mamičky neprišiel, manžela poslali domov. Žienku nechali na chodbe s taškou samú....rozbehol sa jej pôrod, kričala od bolesti....sestričky ju iba okrikovali nech nehysterčí. Až keď im odpadla na tej chodbe, konečne sa jej niekto začal venovať, brali ju na akútnu sekciu. Keď prišiel otecko, tak mu to prezentovali, že ju zachránili za 5 min 12.... tá žena tam na chodbe stepovala sama s taškou bezprízorne, lebo mali plno, 5 hodín.

amouramour
14. jan 2012

@bebel lenze su rozne pribehy aj z kochu, len sa o nich nepise...a ja verim skor tomu co mi povedali ludia ktorych poznam🙂takze verim, ze tak strasne to nie je🙂

bebel
14. jan 2012

@amouramour aj ja verím, že sa vedia postarať, ale o tie o ktoré sa fakt dobre postarali, vyplatili za to 1000 Eur v štátnej nemocnici a polovicu na čierno do vrecka - to sa mi nepáči. Radšej zaplatím oficiálne a chcem to mať garantované - príde mi to fér.

amouramour
14. jan 2012

@bebel sestra nezaplatila ani euro, teda hej zaplatila za nadstandart🙂ja ti drzim palce aby si teda mala garantovane to za co si zaplatis🙂

bebel
14. jan 2012

@amouramour v to dúfam a pevne verím 😝

amouramour
14. jan 2012

@bebel asi tak ako kazda z nas🙂

baryana
14. jan 2012

@amouramour snad nie som vztahovacna, ale mam pocit, ze tak trochu zacinas byt utocna, ked som nesuhlasila. chces tou vetou naznacit, ze problem s matematikou mam ja? ja som v 2009tom platila za jednu noc 33€ a nie3xale 4x tak to mas hned o par €viac. a to do poslednej chvile nemam istotu, ze sa na ten nadstandard dostanem. takze si musim kupit to, co tu uz asi kazda tretia maminka menuje. plienky, vlozky, podlozky, toal. pap. nocnu koselu, zupan ak ratam, ze musim mat svoj a ja napriklad bezne doma zupan nepouzivam, ale to uz je fakt detail, ktorym som nechcela zatazovat. a to, ze mi museli priniest vlastny pribor mi bolo smiesne. aspon som sa pobavila. a kedze som mala stale po operacii opuchnute nohy, musela mi moja mamina nosit potraviny, ktore obsahuju bielkoviny a vlastne jedlo, ktore je najvhodnejsie pri dojceni a tvorbe mlieka, co by mala byt tiez samozrejmost aj v statnom sektore. ale ako som uz pisala, toto vsetko by som vydrzala, ja sa na kramare nestazujem. jedine, co by ma desilo, ze by sluzba vysla prave tej sebeckej lekarke. a zaplatit si lekara? ani tam nie je istota, ze pride. kazda z nas, hlavne tie, co uz maju "VLASTNU" skusenost, vedia, ci tie peniaze v kochu stoja za to, alebo nie. a co sa tyka tych navstev, to je pre mna tiez jeden z hlavnych dovodov, preco koch. ze chcem byt sama na izbe. nie je to zarucene, ale ako som si zistovala, snazia sa o to, aby bola kazda matka sama. ale ked uz by sa tak aj nestalo, myslim, ze sme natolko inteligentni ludia, ze nebudeme svojimi navstevami zatazovat spolupacientku na spolocnej izbe. ale smutne je, ze to, co sa v kochu nazyva podla teba "luxux", a za co si chceme zaplatit, je v podstate standard snad u kazdej z nas doma. a co som nespomenula v prvom prispevku, ja po poslednom porode a aj z inych dovodov potrebujem manzela pri porode a na kramaroch to prave mozne nie je, tak som rada, ze som toho kocha nezrusila. momentalny pohotovostny rezim na kramaroch urcite nie je len obmedzenie manzela pri porode.

veve39
14. jan 2012

@amouramour toto je tema o Kochu, tak kludne napis tie negativne pribehy ktore spominas - bavime sa tu o porodoch, takze predpokladam ze ide o pribehy z porodnice ci sestonedelia...

ja som tu citala len nadmieru spokojne, az nadsene vyjadrenia kociek co v novootvorenom Kochu od leta rodili a nasledne sa podelili o skusenost...tak pokojne uved aj tie negativne, v tejto teme to bude urcite baby ktore sa rozhoduju kde rodit zaujimat...

amouramour
14. jan 2012

@baryana 🙂myslis pohotovostny rezim do 25teho🙂mne sa zdalo, ze koch ide dlhodobo v pohotovostnom rezime, teda aspon podla chaosu co tam casto funguje🙂ja si luxus uzivam na inych miestach ako porodnice...tam su pre mna dolezitejsie ine kriteria🙂...ale nebud teraz vztahovacna ty, kazda z nas si vybrala predsa to, co je podla nej pre nu najvhodnejsie🙂
@veve39 prepac, ale ja tu nebudem vytahovat sukromne zazitky inych ludi, respektujem sukromie inych ludi a o tych svojich som napisala🙂

adrika25
14. jan 2012

Pridávam sa aj ja, kamoška rodila v Ružinove a bola spokojná, druhá rodila na Antolskej všetko možné mala zaplatené a aj tak skončila dva krát v nárkoze, čo jej čistili maternicu a dostávala transfúzie. Veľa som počítala aj o pôrodoch tu na stránke a aj inde. Kramáre mám prezreté a jednoznačne ak ,malinká bude v poriadku idem rodiť do Kocha. A môžem povedať, že si ho vážne nevyberám kvôli plazme a luxusu ale hlavne kvôli prístupu a, že si zato musím zaplatiť 1200 EUR je bohužiaľ smutné. Že môžem mať muža pri sebe, že ho nevyženú preč, že na vzdychárni som sama iba s ním......Že tam mám čisto a súkromie. Že ma nikto neodbije ak niečo budem potrebovať, že na vizitu nepríde 10 lekárov ktorí sa mi budú kukať medzi nohy....Sú to moje peniaze a keď sa rozhodnem ich investovať do Kocha je to moja vec a každej jednej z nás....

veve39
14. jan 2012

@amouramour jasne, tvoja vec
sukromne zazitky v teme o ktorej sa bavime (pozitivne ci negativne skusenosti s porodom v Kochu) sa daju sice podla mna podat tak, ze sa sukromie nijako nenarusi...ale samozrejme je to vec pohladu 😉

amouramour
14. jan 2012

@veve39 vies, ked mi niekto nieco napise sukromne alebo povie medzi styrmi ocami ja to beriem tak, ze to sirit len tak medzi cudzimi ludmi nemam🙂ja ludi respektujem...

veve39
14. jan 2012

@amouramour pekne podprahovka 🙂 ja teda asi nerespektujem 😉
vsetko dobre ti zelam 🙂

amouramour
14. jan 2012

@adrika25 mozno to nebola chyba lekarov ale mala nejake problemy?vies pri porode sa mozu vyskytnut komplikacie nech uz rodis kdekolvek...mamicky co tu napisali nazor mali nekomplikovane porody takze to nie je pre mna reprezentativna zlozka....

amouramour
14. jan 2012

@veve39 ja ta neviem sudit ako cloveka ale napriklad ked uz mi niekto napise do IP namiesto toho aby to napisal tu, pre mna to nieco znamena...

canama
14. jan 2012

@amouramour tiez by som chcela pocut viac o tych negativnych skusenostiach. som stale na vazkach ci ist do Kocha alebo na Kramare a som v 35tt, takze sa musim rozhodnut rychlo. 🙂

Suhlasim s @bebel, ze pokial si zena zrata vsetky poplatky v statnej nemocnici za nadstandardne sluzby a porodnika plus vsimne, tak mne to vychadza na Kramaroch okolo 1000 eur, a to nie som nijak velmi stedra a ak pravdaze nebudu komplikacie a budem tam naozaj len 4 noci co je minimum. Plus musim ratat s tym ze otecko si dieta prve dni zivota neuzije (ja novorodenca na tu spinavu chodbu k vytahom vynasat v chripkovom obdobi odmietam), otecko bude len pri samotnom porode, celu 1. dobu budem na cakacke sama (resp. z inymi cakatelkami, ktore mozu byt fajn ale mozu mi aj vadit), aj ked budem mat nadstandardnu izbu, tak bidet ani sprska tam nie su, takze asi budem musiet po pouziti toalety ist zakazdym do sprchy 😒, no a treba ratat s tym ze tam nie je klud, kedykolvek ti ktokolvek nabehne do izby bez zaklopania a pod. a samozrejme ked chces nejake slusne jedlo, tak ti ho otecko bud navari doma alebo objedna v restike a prinesie. V podstate mi to vychadza na ten Koch, ibaze ja mam na Kramaroch svoju lekarku a mala som uz v minulosti nejake gyn. komplikacie, ona ich pozna a verim ze ked by sa nieco dialo pri porode tak zareaguje promptne.

baryana
14. jan 2012

@amouramour ano, myslim ten pohotovostny rezim, a kedze mam prave vtedy termin, je to pre mna dost dolezite. a myslim, ze si ma nepochopila. ja som pisala, ze JA som asi vztahovacna, lebo sa mi nepaci sposob, akym odpisujes tym, co s tebou nesuhlasia. a to co ty nazyvas luxusom v kochu, je podla mna normalne slusne prostredie, ktore by sme si ako platcovia zdravotneho poistenia zasluzili ako samozrejmost. ved je to ubohe, aby sme si nosili este aj podlozky pod pacienta. nemyslis? ako pisala dievcina o stranku skor, ten "luxus" a klud je dost dolezity aj pred aj pri aj po porode. suhlasi s tebou, ze kazda z nas si vybera to, co je podla nej a pre nu najvhodnejsie, ale v prispevku, na ktory som vlastne prvy raz reagovala si este pripisala, ze nech si zaplatime, ked potrebujeme luxus.

adrika25
14. jan 2012

@amouramour chyba lekárov to bola, nakoľko jej to aj druhý lekár potvrdil ale ja mám tiež pocit, že tu ide o niečo celkom iné ako o Koch......... 🙂 ale nechám to tak, hádať sa nebudem je tu diskusia a každá môže mať svoj názor, všetko dobré tebe a bábätku prajem 🙂

veve39
14. jan 2012

@amouramour ja uz len naozaj posleny komentar - ak by som si ako rodicka zaplatila nie malu sumu 1200€ a v Kochu by nesplnili, alebo zasadne sklamali moje ocakvanie, resp. inym sposobom nedodrzali to, co mam zaplatene, neviem si predstavit ak by som bola aktivna na MK, neuviest do tejto temy negativny prispevok - aby si to ostatne mamicky dokladne premysleli, ale pisat ho v IP...

no, ale to by som bola ja a kazdy sme predsa iny.... 😉

avsak dost by to pridalo na "vierohodnosti" tych zlych scenarov, ktore sa v porodnici ci na sestonedeli v Kochu ako pises udajne udiali

zuuzka
14. jan 2012

Ahojte. tak ja mam z Kocha este nie skusenosti z porodu, ale absolvovala som tam uz par krizovych situacii a vzdy som bola nadmieru spokojna.Vzdy mi venovali maximalnu pozornost, snazili sa pomoct a aj psychicky povzbudit. Aj na zaklade tychto skusenosti sa tam teraz chystam rodit a verim , ze to pojde v podobnom duchu.Viem, ze pre mna bude pri a po porode vela znamenat psychicka pohoda a teda sukromie, pritomnost manzela, cistota, ochotna pomoc zdravot. personalu a pocit pohodlia. Toto vsetko som zatial v Kochu vzdy dostala a preto z mojho pohladu nemam, co riesit. Aj ja mam kopec znamych, ktore absolvovali porody v statnych nemocniciach...skor prevladaju negativne skusenosti, nie z porodu samotneho, ale z obdobia po a to si myslim, ze je pre zenu po psychickej stranke tiez dost dolezite. Jedine rozmyslam nad tym, ci zazmluvnit alebo nie nejakeho lekara z Kochu. AKo ste sa rozhodli vy?

jasminet
14. jan 2012

baby pisete tu o pristupe k pacientkam.

ja mam cestvu a nie velmi pozitivnu skusenost s kochom. zaplatila som si ako kazda za nadstandardny pristup, objednanie na termin a podobne veci. kedze mam dieta o ktore sa v case poradne treba postarat (aby so mnou nemusela absolvovat poradne), tak manzel odbieha z prace. vsak mam termin a nemusim nikde cakat... chyba... prva poradne cakanie pol hodinu, ultrazvuk cakanie pol hodinu, dalsia poradna cakanie hodinu.... pacientky sa volaju po mene dovnutra, ked zavolali poslednu co bola predo mnou a po nej prvu co prisla po mne a mna samozrejme nie, to uz ma naozaj dozralo. po hodine cakania som vosla dnu, lekar a sestra ofucani, ked som si dovolila sa ozvat, ze to rovno mozem chodit k obvodakovi a zadarmo tam cakat....ziadne prepacte, ale ZVYKNITE SI alebo si najdite ineho lekara... - slova sukromneho lekara v sukromnej klinike... 😠 hlavne ze lekar aj sestra maju pred sebou vytlaceny papier s menami a terminom pacientiek....

tea333
14. jan 2012

@jasminet ja chodim do GPN/Koch uz dlhsie. chodila som aj v prvom tehotenstve. stalo sa, ze som cakala aj pol hodinu na poradnu, ale bolo zjavne, ze dr ma toho vela a nestiha. ja som vzdy pripravena tu chvilu cakat a tak si organizujem aj poradnu.u noveho kocha som bola 2x. prvykrat ma zobrali do 5 min, aj to mi sestricka prisla povedat ze mam chvilku pockat a pouzila PROSIM, a druhykrat som sa tam isla len vtriet koly jednej otazke, ale pacienky nesedeli a necakali dlho.

matka009
14. jan 2012

ahojte mamicky, tak zase som tu dlhsie nebola a vidim ze nic sa tu nezmenilo. Stale si niekto neuvedomuje , ze tu sa bavime o Kochu a pristupe, radach a podobne aby aj ostane spolumaminy mali info o nemocke a mohli mat pekny zazitok s porodu ako my ostane. amouramour neviem na co sa zapajas do diskusie ked len podpichujes ... Ohladom toho noovorodeneckeho oddelenia mi moja znama lekarka hovorila , ze koch je standartne vybaveny pre novorodeniatka. Maju tam aj tazsie pripady ktore neprevazaju. Ked si zoberiete aj z ostatnych nemocnic ako je napr. Ružinov ak je vazny stav prevezu na Kramare alebo na Antolsku lebo to su perinatologicke centra kde su taketo zavazne stavy.
Majte sa, nasa malinka rastie jak z vody, halvne vela zdravicka nech to maminy cakatelky vydrzite a narodi sa Vam zdrave krasne babo. 🙂

jasminet
14. jan 2012

@tea333 ja chodim ku kochovi tiez dlhsie. v ruzinove som nikdy necakala dlhsie ako 5 min. viem pochopit aj tu pol hodinu, dokonca by som pochopila aj tu hodinu, ale slovko PROSIM a PREPACTE tam nepouzil doteraz nikto... a ze toho ma dr vela a nestiha, ano, da sa pochopit, ze pride neobjednana pacientka, ale nie aby mi povedal lekar, ze si musim zvyknut. preto som u sukromnika, lebo som si na to nezvykla v nestatnom sektore. mna ako platiaceho klienta predsa nemusi zaujimat ze jeho nadriadeny ho nuti nabrat dalsich 100 zien aby co najrychlejsie zaplatil za rekonstrukciu...

tea333
14. jan 2012

@jasminet no, ja by som asi na tvojom mieste neostala ticho. asi by som im pripomenula, ze ja som klient ktory si zaplatil za slusny pristup. ja zas beriem, ze aj doktor moze mat velmi zly den a zapotit nieco odveci, ale ked som klient, mozem sa stazovat.

jasminet
14. jan 2012

@tea333 no ved to som teda ticho naozaj neostala... a sestra este zapotiala, ze kde mam tehotensku knizku, na moju poznamku, ze som ju doteraz nedostala, zakrutila ocami, ze ju bude musiet teraz vypisovat... a kedy inokedy ju akoze chcela vypisat???
ja beriem, ze moze mat zly den, milion pacientiek, ale preco by som mala byt prave ja ta, ktora si to zlizne...

amouramour
14. jan 2012

@matka009 ja sa vyjadrujem kedze sa tu ocakava nazor na koch vseobecne🙂alebo tu nemaju byt nahodou nejake aj negativne ak su????
a ako tu pisala jasminet tiez som ocakavala, ze objednavanie na termin funguje🙂mozno ostatne nepracujete, ale je vela zien, ktore su pracovne vytazene, maju dolezitu pracu, a na konkretne terminy sa spoliehaju...kedze objednavanie na termin je jedna z veci, ktore davaju za prednost v kochu...takze tak🙂ja som narocna, kedze som zvyknuta ze su ludia narocni na mna...a tie peniaze za kocha si zarabam sama takze je normalne, ze za to ocakavam adekvatne sluzby🙂

baryana
14. jan 2012

@amouramour ))))))))))))))))))))))))))) budes musiet velmi ale velmi polavit zo svojej narocnosti, kedze ides na kramare. veelmi. hlavne s tym cakanim na monitor a poradne. ale velmi.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre