Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ivanka.7
23. jan 2012

@majonka79 Ono je lepsie to vybavit skor, vraj nie je problem s osetrenim ale ked sa maju vypisovat napr. recepty na lieky tak je okolo toho vraj dost vela byrokracie (vravela mi teta z Dovery, ked som tam bola). Takze mozno preto vas tlacil.

majonka79
23. jan 2012

@ivanka.7 Aj ja myslim....a hlavne, ked sme sli na sono na klbiky (k inemu lekarovi ako nas pediater), tak tam ju uz bolo treba. Pa. 😉

majonka79
23. jan 2012

@alicka7 Podobne, vidim, ze uz sa ti to pomalinky blizi, tak mooooooc drzime palce 🙂

chloe001
24. jan 2012

Dievcata, ako prebieha morfologicky ultrazvuk v Kochu? Idem 1.2., a som zvedava, na co sa mam priblizne pripravit.

ivanka.7
24. jan 2012

@chloe001 Prides, zahlasis sa na recepcii, pojdes tam kam ti povedia, pockas a ked ta zavolaju dnu (moze aj partner), tak si lahnes, trochu zhrnies nohavice akurat, vyhrnies tricko a potom uz doktor pracuje - mne popisoval vsetko co pozeral, kazdy lalok mozgu, kazdu cievu ci kost - podla toho, co pozeral. Ked mu nieco branilo vo vyhlade, pozrel daco ine a potom sa vratil k predoslemu. Ak chces vediet pohlavie, povie ti, ak nie, nepovie - pyta sa na to. Nakoniec dostanes vytlacenu spravu, najlepsie zalozit do knizky, ja som dostala aj dve fotky.

chloe001
24. jan 2012

@ivanka.7 Dakujem a tento ultrazvuk je normalny ciernobiely, ci to robia 3d? nevies priblizne kolko to asi trvalo?

ivanka.7
24. jan 2012

@chloe001 Normalny ciernobiely, aspon mi vtedy taky prisiel, neviem ci sa da neda prepnut aj na 3D, ja som nepotrebovala, lebo som 2 dni predtym bola zadarmo na 4D; trvalo to tak 15-20 minut, moja bola dobre pootacana na kontrolovanie, len chvilku na srdce nevidel, ale kym pozrel nohy, tak sa natocila tak, ze uz videl aj to; len ksichtik spredu nechcela ukazat :D ale to nevadilo, lebo podnebie, usta a tak vedel skontrolovat, aj ked nebola priamo otocena, to z profilu kontroloval

jasminet
24. jan 2012

@chloe001 ked som tam bola na NT utz, tak bol ciernobiely utz, ale na chvilku mi ho lekar prepol aj na 3D... ja beriem na morfologicky dceru, myslim, ze sa jej to bude pacit, konecne uvidi babo aj inak ako na fotke 😉 😀

iukapiuka
24. jan 2012

@chloe001 Ahoj ja som tam bola teraz a bol ciernobiely, ak chces 3D/4D tak je to extra 40 EUR a tiez sa na to treba objednat - dohodnut termin, nespravia ti to v ramci morfa 🙂

chloe001
24. jan 2012

@iukapiuka ok, dakujem velmi pekne za odpoved 🙂

chloe001
24. jan 2012

@jasminet ja ked som bola na nt, tak bol len ciernobiely,preto som sa pytala...

chloe001
24. jan 2012
adrika25
25. jan 2012

Ahojte, chcem sa spýtať ako je to s absolvovaním povinnej prednášky u anesteziologičky, čo sa koná každý pondelok o 09:30 hod, či sa tam musím vopred zahlásiť na recepcii alebo len prídem a môžem sa zúčastniť. A neviete kolko to asi trvá?Ďakujem veľmi pekne za odpoved.

adka0029
25. jan 2012

@adrika25 ahoj, nemusis sa nikde objednavat, staci ak tam prides s tehu knizkou a s papiermi o pouceni o epi. Ked som bola ja, trvalo to cca 45min. A to aj preto ze anestez. musela odbehnut k porodu. Inak si podla mna do pol hodky vybavena, pokial nebudu mamicky moc zvedave a nebudu mat vela otazok 🙂

adrika25
25. jan 2012

@adka0029 dakujem veľmi pekne za odpoveď 🙂 a ešte ak môžem otravovať manžel môže byť so mnou?Nie, že by ho to veľmi zaujímalo 🙂 , len on má vezie, tak či ma môže sprevádzať alebo ho mám poslať domov 🙂

nelinqua
25. jan 2012

@adrika25 kludne moze pozerat telku v kresielkach oproti recepcii🙂

adka0029
25. jan 2012

@adrika25 myslim si ze moze byt kludne aj s tebou, ale ako napisala
@nelinqua urcite mu bude lepsie v kresielkach na recepcii - moj mm ma tiez tam cakal 😉

kuratenko80
26. jan 2012

@suzan1111 Ahoj, prepáč, skôr sa mi nedalo napísať ti. Cena 1200 eur platí do konca marca. Potom sa platí 1500. Všetky izby sú nadštandartné. Maximalne na izbe sú 2 postele. Pokiaľ môžu, mamičky dávajú samé na izbu. Ja som bola sama na izbe. Manžel chodil denne za nami a odchádzal okolo 21 hod. Niekedy bol aj dlhšie a nikto ho nechodil pozorňovať, že už musí ísť. Po pôrode manžel s tebou ostáva 2 hodinky. Na pôrodnej sále je s tebou stále. Ak chceš, môže byť s tebou manžel stále na izbe počas celého pobytu, ale treba si to zaplatiť. Môžeš si zaplatiť aj jednú noc.

kuratenko80
26. jan 2012

@alicka7 V pôrodnici som nahlasovala meno detskej doktorky, ale nakoniec sme si vybrali inu, ku ktorej sme isli asi na 3. den co sme boli doma.

kuratenko80
26. jan 2012

@suzan1111 Nemusíš sa báť, Koch vôbec nepôsobí ako nemocnica. Aspoň na mňa nie. Je tm príjemné prostredie, uvidíš.

nelinqua
26. jan 2012

Baby ktore ste uz rodili v Kochu, ako to prebieha ked by som prisla rodit v noci? Predpokladam ze bude treba v prvom rade sa tam dozvonit, recepcia asi nefunguje nonstop🙂

tea333
26. jan 2012

@nelinqua vsak zazvonis pri brane, musia ti otvorit a nechat zaparkovat ked ides rodit 😉

suzan1111
27. jan 2012

@kuratenko80 myslis ze isto je ta cena 1200e len do konca marca? Ja som teraz pozerala cennik a je tam toto:Poplatok za nadštand. služby pri pôrode a v šestonedelí 1 200,00 EUR
Nikde nevidim, ze je to do konca marca..hm..tak teraz fakt neviem..lebo ja som myslela ze to staci vyplatit max mesiac pred porodom, ale keby tam bol rozdiel 300e,tak by som to asi vyplatila radsej do konca marca..hoci tazko zase povedat ci nebudu mat nejaku akciu..lebo sa mi mari,ze niekde na fore som citala ze min. rok v maji mali akciu..aj ked to bola asi len nahoda..mozno tie "akcie" davaju v zavislosti od toho kolko rodiciek na kt. mesiac maju nahlasanych..budem tam musiet buduci tyzden zavolat. Som uz na 99%rozhodnuta,lebo tento tyzden ako som bola na poradni,tak som to spomenula mojej gynek. s obavou ci stihnem dofrcat 70km do ba ked budem rodit a ona sa pytala kde chcem atd..a ked som jej povedala, ze u Kocha,tak sa zacala ro zplyvat,ze to je super pracovisko,ona sa pozna s MUDr. Cupanikom a to mi vrelo odporuca a vraj vacsina porodov je planovanych, tak sa nemusim bat ze nedobehnem 😀

bebel
27. jan 2012

@suzan1111 pri prvom pôrode stíhaš bez problémov autom prejsť celú republiku to ti garantujem 😎
Kamoška stíhala oba pôrody realizovať napr. v Banskej Štiavnici, čo je od BA dosť ďaleko. 😉

alicka7
27. jan 2012

@suzan1111 zaciatkom roka bola na ich stranke cena 1.200,- (do 31. marca 2012), ale potom poznamka do 31.3. zmizla. Neboj ako prvorodicka dobehnes, vsade citam, ze porod trva 12 az 14 hodin.

suzan1111
27. jan 2012

@alicka7 tak asi ta cena stale plati 1200e, buduci tyzden sa dozviem..a 12/14hodin..tak to sa mame na co tesit 😀..mna ked boli zub polhodinu alebo hlava..tak mam dost..nie 14hodin nieco..ale podla mojej maminy to nic nie je a ona to vraj mala rychlo za sebou..tak dufam,ze to pojde rovnako.

romynka
27. jan 2012

Ahojte 🙂 Aj ja som na 90 % rozhodnuta pre Koch-a... Este som tusim na negativnu reakciu nenarazila...
Som zatial len v 7. tyzdni... mam este cas... no uz sa o to trosku zaujimam...
Aky je postup... teraz budem chodit ku svojej lekarke a potom sa v niektorom tyzdni tam mam zastavit? alebo je lespie si termin u nich "nahlasit" cim skor?

nelinqua
27. jan 2012

@romynka ak sa nakoniec rozhodnes rodit v KOCHU, lekarka ta upozorni, ze na poradnu budes posledne 4 tyzdne tehotenstva chodit uz tam. (1x tyzdenne) za kazdu poradnu sa plati 20eur, ak nie si pacientkou kochu, iba tam pojdes rodit. Netreba sa tam nejako specialne dopredu nahlasovat, iba sa objednas cez recepciu na tu poradnu. Ak sa rozhodnes pre epiduralku budes musiet absolvovat poucenie, to byva kazdy tyzden v pondelok 9:30. Taktiez ak sa budes chciet ist pozriet ako to tam vyzera, je mozne absolvovat prehliadku porodnice, na tu sa treba tiez objdenat...termin dostanes cca za mesiac-lebo robi sa to len par krat za tyzden..tot v skratke🙂

romynka
27. jan 2012

@nelinqua Dakujem 🙂

kuratenko80
27. jan 2012

@suzan1111 Ahoj, mali to napisane na cenniku, ktory maju na chodbe v Kochu.Ale moze byt, ze opat nieco zmenili a tu cenu 1200 nechaju nastalo. Skus sa na to opytat. Ono inak staci ak porod zaplatis tesne pred terminom. A keby si isla z nejakych dovodov rodit inde, peniaze ti vratia. Ja som inak nemala planovany porod. Planuju iba cisarske alebo potom ked prenasas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre