Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

suzan1111
31. jan 2012

@canama ved toho sa aj ja bojim, ze v kazdej nemocke maju tak dve tri izby nadstandard ani nikto nezaruci ze ho dostanes a nadstandard izba sa este nerovna nadstandard starostlivost..stale to moze byt len vynovena izba a neprijemny personal..co by bolo ako byt na samotke v base ...to potom radsej aj s ostatnymi zenami 😀..ja chcem mat ale hlavne manzelika pri sebe, nech mam pocit domova..lebo ja bez neho nechcem ani na krok a nie este do nemocky 😀

jasminet
31. jan 2012

@suzan1111 len vies, manzela po porode na izbe ti nevedia zarucit ani v kochu... aby si potom nebola sklamana z toho, ked ti povedia,ze sa to neda, lebo je vela pacientiek...

suzan1111
31. jan 2012

@jasminet no hej, nieco take som uz pocula, ze uprednostnuju...ale podla terminov by mohli vediet zhruba kolko rodiciek budu mat na mesiac..ze kt. ma kedy term..ci to bude mozne ci nie..a platit sa da aj ked rovno prides..tak ak len budem mat podozrenie ze asi to uz na mna ide..zdvihnem mobil, zavolam tam ci moze aj muz..ked nie..zavolam na antolsku ci maju volny nadstandard a ked hej..tak sa budem asi musiet pobrat tam 😀....ja fakt neviem co budem robit ale ja ho tam potrebujem...

tea333
31. jan 2012

@suzan1111 podla toho co pisali baby co rodili mali miesta vzdy dost. keby si nahodou vystihla vela pacientiek, muz za tebou moze chodit kedykolvek a aj ta mozno skor pustia domov ak bude vsetko ok.
my sme nemali po porode zdrav. problem ale musela som byt celych 5 dni a s muzom som mohla stat na chodbe, bez babatka, presne 2 hodiny poobede 🙄

tea333
31. jan 2012

@suzan1111 pozor, nadstandard na antolskej sa moze zaplnit sup sup. oni maju len jednu izbu a rodit vas tam moze 5 naraz. ked som rodila ja, rodili naraz asi 4 baby. nadstandard bol obsadeny cely cas.

jasminet
31. jan 2012

@suzan1111 a ked ani tam ani tam, tak porodis kde?? 😀 nechcem byt hnusna, ale manzel je viac uzitocny po porode ked si priveziete babo domov ako pri porode a v nemocnici kde je o teba postarane 😀 😉 ale kazdopadne ti drzim palce aby vam to vyslo 😉

canama
31. jan 2012

@suzan1111 na kramaroch je nadstandardnych izieb viac, myslim okolo 10, 2 su dokonca jednolozkove a ked je plne sestonedelie tak umiestnuju aj na pooperacne, kde je tiez nadstandard. a vdaka tomu ze ste trebars 2 osoby na jeden zachod a sprchovy kut, tak samozrejme je hygiena ovela lepsia, ako v sprchach kde sa denne vystrieda 40-50 zien. co sa tyka ceny tak si myslim ze snad kazda rodicka najde tych 16.60 eura na den, takze podla mna chcu ist vsetky zeny na nadstandard s vynimkou socialne slabych skupin. starostlivost je vsade rovnaka, aj ked ja sa nemozem velmi stazovat, co som zazila sestricky naozaj boli vacsinou mile. samozrejme sa obcas najdu aj take co citia neskutocnu potrebu sa na nejaku pacientku vykricat, s tym proste treba ratat ze sa to moze stat. s manzelom v statnej by som ale vobec neratala, to naozaj prichadza do uvahy len koch. a este ma napadla jedna vec...na nadstandarde na kramaroch sme mali od izby klucik, takze ked sme neboli ani jedna na izbe mohli sme si zamknut, boli tu aj take ohlasy, ze sa v nemocke kradne. 😒

canama
31. jan 2012

@jasminet zarucit sa to da, ked si objednas apartman.

jasminet
31. jan 2012

@canama hej, jasne, ten je asi takmer stale prazdny, aj ked... na minulej poradni odchazdala pani z kocha a podla rozhovoru co tam viedla s nikym na chodbe bola v apartmane ubytovana. takze aj to je otazne... a "objednat" sa neda, to nie je hotel 😉

suzan1111
31. jan 2012

@canama no na ten apartman by som musela zacat setrit trosku skor ako teraz 😀 ,,takze to isto neprichadza do uvahy 🙂

ellit
31. jan 2012

ahojte maminky, tak my mame dneska za sebou poradnu a stretli sme sa s pani doktorkou Lesnou a ta nam povedala, ze nemaju ziadny porod a na izbach maju az dve mamicky, tak ci nechceme vidiet Koch. No jasneeeee ze sme neodmietli. Vsetko sme si preliezli. Veru pekne, ciste.... Izby su standardne....maju mensie a vacsie izby, ktore sa lisia tym, ze v tych vacsich je este stolik so skirnkami a to v tych mensich nieje. Inak uplne pekne. Trosku som mala pocit stiesnenosti v tych izbach....take mensie mi prisli oproti Ruzinovu. Ale ta vona, cistota je uzasna. Boli sme aj v apartmane pozriet...kraaaaaaaaaaasny, normalne by som sa do neho nastahovala 🙂
A poplatok 1200 eur vraj ostava zatial nezmeneny mi povedala, tak snad to naozaj nechaju. A manzel ako nahle videl priestory, tak uplne zmenil nazor. Aj to, ze moze byt s babatkom a ziadne sklo a podobne. Takze nielen to, ze sa super staraju o babatko a maminku ale vsemozne pristupuju aj k tatom. Tak snad mi to vedia potvrdit aj maminy, ktore tam uz rodili 🙂

tea333
31. jan 2012

@ellit mne sa zda ten poplatok za apartman lahko prehnany 😀 keby bol polovicny a bola by som prvorodicka, cize by som tam muza chcela mat, tak by som do toho isla 🙂

sisko78
31. jan 2012

ahojko mam jednu otazocku a pevne verim pomozete my🙂))oj gynekolog siel robit do koch-u rodila som u neho aj kazdorocne som chodilana prehliadky kolko sa plati za preventivku???pomozte poradte nechcem o neho prist:(

jasminet
31. jan 2012

@sisko78 netehotne klientky kocha platia rocny poplatok 120€. je v tom aj sono prsnikov. cize ak nemas problem, tak tam ides presne 2x do roka - preventivka a sono a za to zaplatis 120€...

sisko78
31. jan 2012

@jasminet ufff teda dost:((((nie je cennyk aj najednorazove vysetrenie: ☹

jasminet
31. jan 2012

@sisko78 hm, to neviem, ale ked ti lekar robi preventivku, tak mas u neho asi kartu zalozenu, nie? a u nich vedenie karty znamena zaplatenie rocneho poplatku. ale lepsie ti asi poradi priamo lekar, pripadne na ich recepcii

sisko78
31. jan 2012

@jasminet OKI DAKUJEEEM🙂))ZAVOLAM TAM URCITE

katarina_augustinic
31. jan 2012

@alicka7 prepac, majonka ti uz odpovedala, Inak moj manzel bol pri porode, ale potom sa isiel domov vyspat a kedykolvek prisiel tak bol pri mne kolko chcel, pretoze zatial tam nerodi tolko zien, takze som bola sama na izbe, je tam kapacita 33 miest, cize nevedia 100% garantovat miesto, ale zatial je to este v pohode, nie je tam naval, lekara netreba vyberat, vsetci su vyborni 🙂

sisko78
31. jan 2012

@jasminet on robil na antolskej a karty zo sebou nebral:(((

sisko78
31. jan 2012

@katarina_augustinic nevies ani ty mi poradit ked moj dlhorocny gynekolog siel robit do koch bol predtym na antolskej keby som chcela brat kartu k nemu na preventivne rocne prehliadky...ako sa tam plati?dakujem

ivanka.7
1. feb 2012

@sisko78 Ja si myslim, ze ak chces mat dalej kartu u neho (je to Kostolny?), tak jednoducho musis zaplatit ten rocny poplatok.

tea333
1. feb 2012

ahojte,
bola som dnes na NT, necakala som vobec ani na utz, ani na krv ani na poradnu, chytila som na utz uplne noveho doktora Feldmara, je strasne zlaty! ked som vosla, sam mi podal ruku a predstavil sa. pytal sa, vysvetloval, vobec sa neponahlal, pokecali sme si o vekovom rozdiele aj genetickych testoch 😅
no hrozne mily. aj dr Vacokova hovorila ze je zlaty 😀

alica311
1. feb 2012

@tea333 ahoj môžem sa spýtať, za ako dlho do Kochu ťa objednali?, ja som v 13 tt a chcem od svojho gynekológa odísť

tea333
1. feb 2012

@alica311 ja som bola v kochu uz par rokov. aj ked boli v Ruzinove. mam tam svoju gynekologicku. takze som tam presla normalne s nou, a iba som sa objednala na prvu poradnu, potom uz objednavaju automaticky. staci ked tam zavolas alebo pojdes, vyberies si gynekologa a podla tyzdnov tehotenstva ta objednaju. samozrejme musis zaplatit 120eur, poplatok pre tehotne za rocnu starostlivost. teraz by si mala ist okolo 16tt, tak tam zavolaj a popytaj sa. predpokladam ze NT a krv si uz absolvovala a knizku mas.

cantharis
1. feb 2012

ahojte, ja som tam pred chvilou volala, tiez mam zaujem zmenit dr. a uvazovala som o Kochovi... vraj maju ale vsetkych lekarov plnych, jediny dvaja volny su Dr. Smolik a Dr. Piskaninova. obaja maju ambulancie v ruzinove, ale utz sa robi na partizanskej v novej budove ... Mate niekto s tymito dr. skusenosti? sa mi zda, ze o dr. smolikovi dobre vsetci hovoria...

babulina
1. feb 2012

@cantharis mne ponukli aj dr. demecka aj dr. vacokovu ked som asi pred dvomi tyzdnami volala, ze by sa tak rychlo naplnili 😒

nelinqua
1. feb 2012

@cantharis aj oni v ruzinove maju normalka ultrazvuky, do kocha sa potom chodi iba na tie velke ultrazvuky..cize 3x za cele tehu, inak aj MUDr. Smolik aj Piskaninova robi ultrazvuk na kazdej poradni🙂
ja som s doktorom velmi spokojna a super je ze v ruzinove je to take pokojne, este som nikdy necakala dlhsie ako 15 minut.

silviatko
1. feb 2012

@alica311 ja som do Kocha prestupila ked som bola v piatom mesiaci tehotenstva, nakolko som sa sem pristahovala a nebol ziaden problem. S vysledkami od predosleho gynekologa samozrejme a s tehot.knizkou nebol ziaden problem. Chodis kazde dva tyzdne na prehliadky a ku koncu tehotenstva castejsie.

silviatko
1. feb 2012

@babulina ja som bola pri Mudr. Vacokovej,bola mila,zlata p. doktorka ked som mala problem v tehotenstve nebol problem za nou prist aj ked som nebola objednana,ochotne ma prehliadla. Nakolko sa odstahovali z Ruzinova, musela som sa od nej odhlasit. A mali dosť pacientiek,ked niekedy na termin som musela cakat vyse mesiaca.

sisko78
1. feb 2012

@ivanka.7 hej hej je to on.)))velmi dobry lekar a nerada by som ho stratila 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre