Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

charity
23. sep 2015

@katkakovac Maju u Kocha JIS? Bez JISky pre dospelych a pre dieta by som ja osobne porod neriskovala a uz vobec nie prirodzeny porod po sekcii. Vtedy sa Ti moze JISka sakra hodit.

ivanka.7
23. sep 2015

@charity na celom slovensku je asi 5 detskych jisiek... co taka maminka z Trstenej? Do Martina cely sever pojde rodit?

charity
23. sep 2015

@ivanka.7 Ja viem. Ja som za detskou JISkou tiez vycestovala rodit do ineho mesta.

Na vychodnom Slovensku je vyssia umrtnost novorodencov, lebo tam dlhsie trva prevoz dietata do vzdialenej JISky. Ale ked tuto info viem, tak sa zariadim tak, aby som zbytocne neriskovala. Btw je bezpecnejsie dieta prevazat v brusku matky ako v sanitke lapajuce po dychu.
Ked sa moze rodicka rozhodnut ci porodnica bez JISky alebo tri nemocnice s JISkou v okruhu 50 kilometrov... Tak je to na nej. 😉

ivanka.7
23. sep 2015

@charity jj to suhlasim 🙂 prvu som preto sla rodit na antolsku, lebo som chcela mat tu istotu... po porode mi doslo, ze pri mojom tehotenstve by mozno bolo uzitocnejsie rodit v trochu inych podmienkach... mozno nie s jiskou za zadkom ale radsej s moznostou mat partnera ko mplet cely porod pri sebe (lebo som prosto taka povaha). Takze druhu som sla rodit do Kocha a dobre som urobila 🙂 nie som za zbytocny risk samozrejme ale vzhladom na moju situaciu som si to vyhodnotila tak ze suma sumarum mi vysiel lepsie Koch a neolutovala som to 🙂 je podla mna dobre, ze mame na vyber 🙂

charity
23. sep 2015

@ivanka.7 Sla by si tam rodit aj v pripade prirodzeneho porodu po cisaraku?

V Trnave je mozne mat JISky aj otca v kuse pri sebe.

ivanka.7
23. sep 2015

@charity ano, rodila som prave preto ze som chcela rodit prirodzene po akutnej sekcii 🙂 komplikacia sa v podstate zopakovala a ja som napriek tomu porodila normalne 🙂 na antolskej som mohla mat manzela pri sebe len odkedy som bola na porodnom boxe, co v mojom pripade bohuzial znamenalo ze som bola cely den sama na cakacke a to na psychike nepridalo a porod postupoval strasne pomaly.

katkakovac
23. sep 2015

@charity ja som prvejo syna rodila planovanym cisarskym na kramaroch, aby som bola blizko kardiocentra, kedze mal podozrenie na vadu srdca. Aj napriek tomu, ze o mne vopred vedeli a detska nemocnica je hned vedla, syn cakal na prevoz sanitkou 2 hodiny. Jedina nemocnica v okoli trnavy(zapadne slovensko) ktora ma oddelenie pre predcaniatka a patologickych novorodencov v jednej budove ako porodnica je antolska. V kochu maju vsetko co je pre porod potrebne, aj v pripade komplikacii rodicky 😉

demo
24. sep 2015

@katkakovac ja som tam rodila sekciou dva krát. Druhý pôrod som chcela prirodzene, ale rozhodli, že bude plánovaná sekcia. Vysvetlili mi to tak, že keď je predpoklad, že sa dôvod prvej sekcie môže zopakovať, volia aj na druhý krát radšej sekciu. Keď je naopak dôvod náhodný, napr omotana šnúra okolo krku, tak sa ide druhý krát prirodzene, lebo sa nepredpokladá, že sa situácia zopakuje. Poporodna starostlivosť bola výborná, sestričky pozorne a ochotne. To nemôžem povedať o sestrickach z novorodeneckého, ktoré boli doslova nesnesitelne. Bola som tam pred takmer 4 rokmi, takže je možné, že to novorodenecke poriesili.

cokobebe
25. sep 2015

Pridam aj ja skusenost s Kochom. Od zaciatku tehotenstva som vahala 50:50 Antolska:Koch. A jedine kritetium, ktore mala rozhodnut bolo zdravie dietata. Ak bude zdrave Koch, ak sa vyskutne cokolvek, tak Antolska.
Do 35tt bolo moje dietatko tabulkove, v 36tt nasli babatku na sone abnormalitu. Hned ma poslali na rizikovu poradnu na Antolsku. Prvy dojem bol katastrofalny. Nechceli ma zobrat na vysetrenie, ze sa musim objednat. Pritom po telefone tvrdili, ze sa neobjednava. Po odvolani sa na lekara, ktory ma poslal ma napokon vysetrili ale nevedeli mi povedat co vlastne nasli. Chceli si ma tam nechat, ale potom druhy lekar, ze mam ist domov a mam prist keby som necitila pohyby. To je pre boha aky pristup! Ved ked sa nebude dietatko hybat, bude uz predsa neskoro. Objednali ma o tyzden na kontrolne sono s tym, ze vlastne nevedia co nasli, ze to moze byt nador ale nemusi, ze to moze byt zlyhany organ a ine katastroficke scenare a poslali ma domov. Ze nebudu ma prijimat lebo aj tak by ma nenechali u nich rodit, ze mam ist na Kramare.
Nebolo mi viac treba. Este v ten den som sa objednala sukromne na specialne sono vysetrenie. Zistili hned o co ide, ukludnili ma a poslali rovno do Kochu rodit. Ze tam budem urcite v bezpeci ja aj dietatko. Upozornujem, ze zariadenie kde som bola sukromne nema s Kochom nic spolocne.
Objednala som sa teda na vstupne vysetrenie do Kochu. Chcela som si ich otestovat, tak som spominany nalez nespomenula. Chcela som vediet, ci si to vsimnu, ako to vyhodnotia a ako mi to podaju. A tiez ako sa postavia k porodu u nich. Bola som velmi milo prekvapena. Uplne iny pristup, od recepcnej, cez lekarov, sestriciek az po pani upratovacku boli vsetci velmi mili a aj ked padali na hubu unavou, stale usmiati. Nasli presne to iste, co na sone, pekne mi vsetko vysvetlili a ubezpecili ma, ze mozem u nich rodit uplne bez problemov. Bolo rozhodnute.
Porod samotny super. Profesionalny a velmi individualny pristup. Boli sme s muzom od prveho vkrocenia do porodnice az po prevoz na sestonedelie stale spolu. V mojom pripade spolu 10 hodin. Mohol prist na navstevu hocikedy. Boli sme spolu na izbe a mohol si uzivat dietatko a zoznamovat sa s nim. Spolu s mojim sa v tu noc narodilo v Kochu 6 deti, na dvoch porodnikov super vykon a keby som nepocula, ze to tak bolo, tak to nepostrehnem. Stale sa nam niekto venoval. Vsetko nam vysvetlili. Nemala som porodny plan, no napriek tomu bol automaticky bonding, s babatkom nas nechali samych 2 h, len jedna sestra sa bola 2x spytat, ci nieco nepotrebujeme. Po prevoze na izbu prisla sestra, pomohla ak bolo treba vstat a osprchovat sa. Prisli s novorodeneckeho vysvetlit komplet starostlivost o babatko, kojenie a boli nonstop na telefone ak bolo nieco treba vzdy ochotne dobehli. Na treti den po porode ukazali kupanie. A este ocenujem, ze nekrmia umelym mlieckom hned ale podporuju velmi v dojceni.
Za mna celkovo maximalna spokojnost a aj napriek zdrazeniu sa chystam aj druhe rodit tam. Vedia co robia a robia to velmi dobre.
A este malickost, rodila som v tych najvacsich tohtorocnych horucavach - ta klima sa moze zdat byt zbytocnost ale pre mna na nezaplatenie.

cokobebe
25. sep 2015

A este dodatok, na poradne som chodila k dr. Sebikovej. Porodnika som zazmluvneneho nemala. V tu noc co som prisla sluzili Ditte (sekcie) a Ondackova (prirodzene porody). Bola som prvorodicka, bez epi, bez nasrihu, bez sitia, bez oxytocinu aj ked ho maju v porodnom plane, ze davaju vzdy. Nie, ked netreba nedavaju. U mna by som si dovolila tvrdit, ze islo o prirodzeny porod. Jasne, keby som sa dala napichat, asi by to bolo rychlejsie ale nechcela som.
Po 3 dnoch som sa vypytala domov. Porobili vsetky vysetrenia a bez problemov nas pustili.
Este som tu citala nieco na temu vizita. Zenska bola uplne v pohode. Nik sa vo mne nesparal. Kontrolovali len zavinovanie maternice pohmatom cez brusko a pri prepustani robili sono. Detska vizita super. Detski lekari boli vsetci uzasni, mili a velmi ochotni.

natalka13
8. okt 2015

Prosim vas ako je to sparkovanim pred Kochom? da sa?

peta1711
8. okt 2015

No je tam niekedy problem.

shania31
9. okt 2015

@natalka13
Da sa, niekedy je to tam plnsie. Ale vzdy som zaparkovala. Netreba ocakavat, ze rovno pred Kochom bude vzdy volne miesto. Treba ist trosku vyssie ako je hotel NO.16 a tam sa vzdy nieco najde.

aibinka
18. okt 2015

Ahojte, aj ja som sa rozhodla teda vlastne my, po rozhovore s vybavenym gynekologom v ruzinove rodit v kochu...som prvorodicka som v 35tt malinka straaasne kopka jak keby bola niekde na futbale 🙂 a uz celkom tlaci dolu, vo stvrtok idem posledny krat na gyndu, a jednoznacne sme sa rozhodli ze ideme do kocha...minuly rok som si prezila najstrasnejsie chvile, pretoze nam povedali v 16tt ze babatko ma crievka mimo brusnu stenu a do tyzdna sa rozhodnut a zrealizovat cely potrat... Boli sme na kramaroch znamy gynekolog ale pristuo jednotlivych ludi nejde ovlivnit aj ked mas znamych...Statne nemocnice v nasej republike su v katastrofalnom stave!!!Je smutne ze chces priviest drobceka na svet a ked ho chces kultivovane a z uctov k zene musis ist do sukromnej aby sa zena citila ako zena...Termin mam v novembri okolo 20teho tak verim ze sa tam s niekym z MK stretnem 🙂) pekny vecer prajem, my mame futbalovy zapas v brusku ;))

janna88borin
6. nov 2015

Baby, prosim Vas, co ste uz v Kochu rodili, alebo mate info, je tam mozne rodit aj inac ako v lahu s nohami hore pocas 2. doby porodnej? Konkretne mam na mysli vertikalne polohy ako v drepe, na styroch/opreta rukami o kreslo (pripadne ked uz nic ine, aspon s nohami dole)? Chcela by som predist nastrihu, ak to bude mozne 🙂 Je v takom pripade lepsie zazmluvmit si niekoho? Alebo to staci mat v porodnom plane, kt. predtym niekto "schvali" a kazdy lekar by to mal respektovat?
Je aj sukromna skupina, kde sa riesi Koch? Ak ano, mohla by ma nejaka dobra dusa pridat/pozvat, prosim, velmi zvazujem rodit prave tam. Dakujem!

roamers
6. nov 2015

@janna88borin v kochu je mozne vsetko, niesi kus handry ani poradove cislo, ale clovek. Ak povies nohami dol, budes nohami dole ale preventivne si napis do porodneho planu, ze nechces nastrih. Myslim, ze zazmluvnit si nemusis, budu respektovat. Urcite ak zvazujes, odporucam. Ja som tam bola teraz druhy krat a kamoska minuly tyzden tiez.

janna88borin
6. nov 2015

@roamers dakujem za reakciu, dufam, ze mas pravdu a budu plan respektovat. I ked co viem (dufam, ze sa mylim 🙂 ), nie su velmi nakloneni "alternativnym" poloham.

ivanka.7
7. nov 2015

@janna88borin v ich porodnom plane je napisane ze rodit je mozne len na ich porodnom lozku.

janna88borin
7. nov 2015

@ivanka.7 oficialne info poznam, len ci mozno nejaky porodnik neumozni aj inu polohu, ale asi som velka optimistka 🙂

maciatkolulu
7. nov 2015

@charity ja som rodila prve na sulekovej, co bola top porodnica s top odbornikmi a nikto vobec neuvazoval, ci tam je jis pre babatka, alebo matku. Tak ja neviem, čo sa vkuse rozobera tato tema. Ani zochova nemala a tazke pripady sa prevazali naň Kramáre a antolsku. A fakt to boli top pôrodnice. Ja som rodila tretie u kocha a pre mna a mojho manzela to bol zazitok na cely zivot. Ze mohol byt pri casarskom cely cas pri mne. Od momentu, co sme prisli do porodnice az po moment, kym som nan izbe nezaspala. Pre mna to bolo nesmierne dolezite a ako sám povedal aj preňho. Takze za.mna koch ano. Ale ked ma niekto paniku a boji sa, alebo mu hrozi predcasny pprod, tak jasne nech zvoli porodnicu s jiskou.

ivanka.7
8. nov 2015

@janna88borin myslim ze sa zariadia aj oni podla situacie... v istom momente mojho porodu som bola presvedcena ze uz na lozko nevyleziem a porodim postojacky vedla neho... doktorka sa tvarila v tazkej pohode, hoci manzel povedal ze jej po tvari prebehol letmy vyraz prekvapenia ci mozno zdesenia 😀

elenkaba
29. nov 2015

baby, tie co ste boli na vysetreni NT v Kochu, mohol ist s Vami manzel dovnutra, aby bol pri vysetreni?

ivanka.7
29. nov 2015
miamama123
30. nov 2015

Ahojte,ak mate len trochu moznost,adporucam zazmluvnit si Mudr.Ondackovu. Je uzasna doktorka,naklonena aj alternativnym poloham,ma skvely pristup a dobre na nu spominam,aj ked som s porodom u Kocha nebola vobec spokojna. Celkovy dojem mi ostal dost zly,no nechcem strasit,mozno to bol moj subjektivny nazor,nerada by som niekoho negativne ovplyvnila,kedze vacsina z vas si z Kocha priniesla pozitivnu skusenost. Prajem hlavne zdrave deticky 🙂

janna88borin
2. dec 2015

@miamama123 ahoj, dakujem(e) za info. A mohla by si, prosim, priblizit preco mas celkovy dojem dost zly? Pripadne i do IP, planujem tam rodit, tak by som bola rada pripravena na vsetko, i na negativnejsie "zazitky" 🙂 Dakujeem

miamama123
2. dec 2015

Jasne,chapem,len som myslela,ze je to najskor moj subjektivny pocit,lebo som prvorodicka,cize ine som este nezazila 🙂 no za tie peniaze som proste cakala viac..napriklad hned pri prichode mi chcelo rovno prasknut vodu,napriek tomu,ze som bola otvorena iba na 3cm. Prijali ma len na zaklade toho,ze som mala kontrakcie a bola som po termine,pricom porod vobec nepostupoval a po prasknuti vody som sa vobec neotvarala,tak som nakoniec rodila skoro 24 hodin. Keby nebolo zlatej dr. Ondackovej tak neviem ako by som dopadla,lebo malej uz padali ozvy ked prisla na smenu ( nemala som ju zazmluvnenu). A osobitna kategoria bolo novorodenecke oddelenie. Tak protivne sestricky,ktore neboli ochotne mi pomoct s dojcenim (az na jednu),ani nicim inym. Nikdy predtym som nedrzala v rukach babatko a vobec som sa nestretla s ochotou pomoct mi ju prebalit,ked som ledva stala na nohach po tych x hodinach bolesti.
No ale aby som sa len nestazovala 🙂,super bolo,ze boli celodenne navstevne hodiny,takze mi pomohla v prvych dnoch rodina. Len za tie peniaze si to clovek predstavuje trosku inak 🙂

janna88borin
3. dec 2015

@miamama123 dakujem za info 🙂

aibinka
8. dec 2015

@miamama123 ja som tam rodila 15.11.2015 a tiez nemam uplne najlepsie spomienky, presne za tie peniaze by som chcela viac!! ja som tiez nespokojna s pristupom a tiez ma rodila Mudr. Ondackova...

miamama123
8. dec 2015

@aibinka ahoj,tiez si mala porod,do ktoreho bolo zasahovane? Ci aj na oddeleni sestonedelia to nebolo uplne ok? Inak je hrozne ze ked chceme rodit aspon ako tak na urovni,tak si musime zaplatit neskutocne peniaze a ani tak to nie je ono...:/

ivanka.7
8. dec 2015

@aibinka lenze kocka vyssie s nou prave spokojna bola 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre