Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

saudi
22. jan 2012

ahojte, mozete mi prosim napisat kadial chodite do Kocha? kvoli parkovaniu, mam ist rasdej z Palisad tym oblukom, alebo skor zhora z kopca. mam pocit, ze ked pojdem z kopca, tak je vacsia sanca zaparkovat? ako to robievate vy? som si to tam bola vcera pozriet a vyzera to teda s parkovanim dost zufalo :(
kebyze tam pridem so surnym porodom , tak ma pustia zaparkovat na tie ich miesta v areali? dik

dena
22. jan 2012

@saudi my sme chodili z vrchu (z kopca) a aj sa nam vzdy podarilo pekne zaparkovat 🙂 ale pokial viem, ked prides, tak ze ides rodit, tak vas tam pustia, ale potom to musi ist vodic preparkovat 😎

tucika
22. jan 2012

@saudi : Ja chodim zo spodu z Palisad, vacsinou sami podari zaparkovat na chodniku pred kochom, vzdy treba dat pozor, aby zostalo 1,5m miesta na chodniku. Ked nie je tam, tak parkujem vyssie na chodnikoch za Hotel n. 16, tam su ale uzsie chodniky, tak tam fakt len kolesom stojim a tam je vzdy vela miesta...
Inak na parkovisku v Kochu sa neda nikdy parkovat, iba ak by ste mali apartman.

saudi
22. jan 2012

vdaka za info. @tucika k tomu hotelu sa dostanem aj ked uz raz odbocim dolu k porodnici? ci musim potom urobit zas kolecko cez palisady?

tucika
22. jan 2012

@saudi hotel je oproti kochu vpravo,cesta sa točí hore vpravo,ked ideš zdola.

saudi
22. jan 2012

@tucika tam pri hoteli je uz cesta obojsmerna? lebo pri kochu to je len jednosmerka, vsak?

ozaj, za porod sa da zaplatit aj priamo v kochu napr. kartou? ci len hotovostou? Alebo len prevodom cez ucet? vdaka.

lucyferia
22. jan 2012

@tucika no tak to mas stastie ze sa ti dari zaparkovat pri Kochu,... ja som tam pri mojich poslednych 2 navstevach mala veeelky problem. Vsetko okolo Kocha totalne plne! Je tam extremne velky problem s parkovanim... s manzelom sme sa dohodli, ze ked tam budeme rodit, tak si bereme apartman, tam mas aj parkovanie na pozemku Kocha included. Katastrofa je to v tom centre....

lucyferia
22. jan 2012

@saudi je jedno ci dojdes z ho ra ci z dola, pri Kochu je taka krizovatka, na ktorej sa dokazes otocit jak ti je libo. Len musis mat velke stastie a najst volne miesto... aj v predoslom prispevku som pisala, ze uz pocas mojich poslednych 2 navstev tam bol sialeny problem zaparkovat a vsetko tam bolo plne. Ci rano okolo 9h alebo okolo obeda po 13.00h ... furt to tam je rovnako...naprd

katarina_augustinic
22. jan 2012

Ahojte, ja som rodila u Kocha v septembri a nemozem si to vynachvalit, chodim uz dlho k doktorovi Maresovi este ked boli v Ruzinove. Preto to bola jasna volba. Platila som 1200 E, mali akciovu cenu. V tom je uz aj epidural. Ked som sa pytala, co doniest do porodnice, povedali mi, ze nic a bolo to tak, aj ked ja som na to nedala a doniesla som si celu tasku. Stacili mi len hygienicke potreby. Dali mi kosele, vlozk, tampony, pre malicku vsetko, co potrebovala od plienok, cez vlhcene utierky po oblecko. Maju tam krasne izby, kazdy den mi prezliekli po porode postel a dali cistu koselu, jedlo bolo tiez dobre. A personal veeelmi starostlivy. Porod samotny bol naozaj v pohode, doktor bol stale pri men, alebo vo vedlajsej izbe, sestricky boli stale tiez nablizku. Po porode, som mala bolesti, kvoli nastrihu, tak mi este dopichli do vyvodu na epidural analgetika. Stale sa chodili pytat ako sa mam ja ako malicka, ci ju chcem pri sebe, alebo si chcem oddychnut. Na vizitu chodi aj riaditel pan Cupanik, ten ma tiez uzasny pristup. Ked som odchadzala, tak som dostala kozmetiku pre malu a peknu teplu deku. Lucili sa s nami ako , keby sme tam boli rok a nie 4 dni. Takze boli to vyborne investovane peniaze. Nabuduce tam pojdem znova. S parkovanim je trosku problem, ale ja som vzdy v prilahlych ulickach nasla miesto. Ked sme rodili, tak nas pustili samozrejme do dvora.

tucika
23. jan 2012

@saudi : Ulice pred Kochom je obojsmerna. Ja chodim z Palisad, za EIC odbocim doprava hore (je tam sipka, ze Cafe Scherz na plote, aj znacka Hotel n.16), na konci ulicky odbocim vlavo (opat znacka Hotel n. 16), na konci odbocim do kopca vpravo (uz dvojsmerka Partizanska). Takto dojdes ku Kochu zdola a tam sa potom tocim a parkujem, alebo pokracujem vpravo a tam niekde parkujem. (pozor podla najnovsej vyhlasky sa musi parkovat v smere jazdy, tak aj na to si daj pozor a otoc sa 😉 )

K plateniu: da sa platit v hotovosti aj kartou aj prevodom.

suzan1111
23. jan 2012

@kuratenko80 ahoj, chcem sa spytat kolko do predu sa treba objednavat a ci za tych 1200e je samostatna izba,kde moze byt aj manzel..viem ze za neho sa potom priplaca tusim 120e na noc..ael stacilo by mi keby bol pri mne na porod a prvu noc...Rodit budem v maji, tak chcem vediet ci uz tam musim utekat sa objednat...btw:je tam aj nieco take,ze si nezaplatim nadstandard a som na izbe s viacerymi zenami ale neplati sa 1200e ale menej a zaplatila by som len potbyt plus este manzelovi tych 120e??? dakujem Ti. 😉

bebel
23. jan 2012

@suzan1111 Je zbytočné tam chodiť v polke tehotenstva, nič sa neobjednáva dopredu. Buď zaplatíš 1200+ 120 á deň za manžela na izbe alebo za 2200 Eur máš apartmán pre 2 sooby s PP na 6 dní. Ak chceš dlhšie tak 150Eur á každý ďalší deň.

suzan1111
23. jan 2012

@bebel a ked zaplatis 1200e +120e tak som na izbe s viacerymi mamickami a pri mne vedla moj manzel s nimi??hm..tak to som si tak nepredstavovala..no nevadi. 😒

alicka7
23. jan 2012

@katarina_augustinic dakujeme za podrobny opis, bodaj by to v kazdom pripade bolo takto 🙂. Srdecne blahozelam k babatku a prajem hlavne zdravicko. Chcem sa ta opytat, co sa tyka detskej lekarky pre babatko, kedy si musela nahlasit meno? Aky je postup, hned z nemocnice treba ist k lekarke alebo sa treba ohlasit do 24h? Nieco take som pocula, neviem co je na tom pravdy. Este nemame lekarku vybratu, myslim, ze je uz najvyssi cas. A so zdravotnou poistovnou ste to ako riesli?

jasminet
23. jan 2012

@suzan1111 ked zaplatis 1200€ to je porod a ubytovanie teba na 2 lozkovej izbe. ked zaplatis + 120€/den, tak si v tej izbe ty +manzel. ziadne ze ty, on a mamicky. 😉

dena
23. jan 2012

@suzan1111 ked zaplatis 1200€ + 120€ za manzela, tak ste tam len vy dvaja 😉

suzan1111
23. jan 2012

@jasminet aha..no supeer..apartman nepotrebujem a takto je to vpohodicke..dalsie dni uz budem rada aj s nejakou mamickou vykecavat..ak budem ok, len ten prvy den ,resp.noc po porode som chcela byt s muzom, ked sa budem nahodou blbo citit,tak jeho pritomnost bude na nezaplatenie..lebo sa hrozne bojim nemocnic a celkovo pod.zariadeni a manzel je pre mna najblizsi clovek,takze cez to najtazsie ho cchem mat pri sebe..aj pre tie radostne chvile,ked budeme mat babatko pri sebe.. 🙂 ..tak uz len dufat,ze do maja to bude za 1200 a nie za 1500e 😀 lebo este 120e+ zrejme sa musim povinne prihlasit za 140e tak to by bolo uz dost..ak bude cena 1200e,hadam sa zmestim nakoniec do tych 1500e...ci mylim sa s tymi cenami??

jasminet
23. jan 2012

@suzan1111 nerozumiem ako ze povinne sa prihlasit za 140€?? ked tam chodis ako tehotna, tak rocny poplatok je 140€ a uz ho v tomto tyzdni tehotenstva asi mas zaplateny, ak nie si ich pacientka a ides tam iba rodit, tak to je tusim 20€ za 1poradnu, cize 20€*4poradne.

suzan1111
23. jan 2012

@suzan1111 aha,no uz som si pozrela cennik a som mudrejsia..neviem preco som ja ratala predtym 1500e, asi som ratala aj vyber lekara..toho si vsak vyberat asi nebudem..lebo aj tak zaidneho nepoznam..budem verit,ze kazdy je tam odbornik s milym pristupom. 🙂

suzan1111
23. jan 2012

@jasminet aha no super, ja som myslela,ze sa musim povinne prihlasit na celorocne..ked tam chcem rodit.ak nie,tak to je fajn potom

suzan1111
23. jan 2012

aa este taka otazocka..plati sa to az po pobyte??alebo sa pobyt rezervuje dopredu?lebo ja by som chcela mat istotu, ze toto mam vybavene na maj a urcite tam mam izbu istu..objednanu..ale zase ak sa to vyplati dva tri mes. dopredu a nahodou sa nieco skomplikuje a budem musiet ist u nas v okoli do statnej nemocky..vratia mi peniazky? neviete ako sa toto riesi? 😕

jasminet
23. jan 2012

@suzan1111 to neviem, nerodila som tam, ani neplanujem, ale skor si myslim, ze sa to plati po porode. to je nemocnica, nie hotel, aby si si tam rezervovala termin pobytu od - do 😀

alicka7
23. jan 2012

@suzan1111 ahoj, najlepsie bude, ked sa ohladne tychto tvojich otazok budes informovat priamo v Kochu, tam by si mala dostat zarucene informacie, tu na fore su castokrat skreslene. Ja som bola minuly tyzden na obhliadke porodnice, pokial viem, za porod sa plati vopred, neviem kedy sa plati za ubytovanie otecka. Na obhliadke mi vsak sestricka povedala, ze otecko moze byt ubytovany v izbe iba v pripade, ze nebudu mat plno, na prvom mieste su rodiace mamicky, co sa uvidi az v dany den. Zatial vraj nebol problem, ale clovek nikdy nevie...

katun
23. jan 2012

@tucika jejda, v smere jazdy po novom,naposledy som veru zle parkovala teda.. dik za upozornenie. nuz ja stale cakam, ze sa daco zacne, vecer ma trochu boleli krize, ale nic.. tak snad coskoro napisem aj ja svoje skusenosti s kochom 😀 po porode..

suzan1111
23. jan 2012

@alicka7 no to si ma velmi nepotesila s tym ubytovanim otecka..to je pre mna dost dolezite ,preto si aj vyberam kocha, nejde mi o nejaky luxus ale o kvalitu sluzieb a o to aby bol manzel urcite so mnou..no ked to nevedia poskytnut na 100%,tak to ma troska odradza,ale na obhliadku chcem urcite ist..maju presne dni a hodinu kedy mozes prist,ci sa treba individualne objednat??dakujem

dena
23. jan 2012

@suzan1111 plati sa vopred tak ako pisala alicka7 🙂 a keby si musela rodit niekde inde tak ti peniaze vraj vratia 😉 a nemusis sa bat ze by tam nemohol byt ubytovany tvoj manzel aj ked navstevne hodiny su cely den, co je super 😉
na obhliaku sa musis objednat...

suzan1111
23. jan 2012

@dena tak to je fajn, ze peniazky vratia a hadam nejake to volne miesto 😉 na jednu noc sa hadam najde, potom to uz zvladnem aj sama..

majonka79
23. jan 2012

@alicka7 ahojky, tak lekarku nahlasis po porode, bud na druhy den alebo dalsi...mna sa pytala sestrica z novorodeneckeho na druhy den po porode, ked sme aj riesili papiere k rodnemu listu. Po narodeni baba je osetrovane na tvoju karticku poistenca...do 60 dni by si mala vybavit dietatu vlastnu a odporuca sa v rovnakej poistovni, ako je matka. My sme ju vybavili tak do 30 dni, pediter nas dost kvoli tomu tlacil...nechapala som, ale radsej sme vybavili, papa.

alicka7
23. jan 2012

@majonka79 dakujem velmi pekne za odpoved 🙂, nech sa vam dari!

katun
23. jan 2012

na stranke Kocha aktualizovali info o priebehu porodu a odpovedaju tam na niektore otazky, ktore sa tu riesili, napr. vybavenie porodnice pri komplikaciach dietata po porode a podobne, tak si pozrite ak chcete http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/priebeh-porodu/...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre