Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
27. mar 2012

@veve39 ...asi nikde nic nebude dokonale,dokonalost je cista utopia ale ja uprimne nevidim zmysel investicie 120 eur na dalsi rok...hmmm zaco?

ivanka.7
27. mar 2012

Ani ja som sa este nestretla s tym, ze by stehy vyberali inde ako clovek rodil. Ano, Antolska robi aj kontrolu po sestonedeli (akurat mi to dnes doktorka spomenula, ak som ju dobre pochopila). Ano, povodny doktor by tiez mal robit kontrolu po sestonedeli - cize ma zenu na starosti do 36ho tyzdna a potom od konca sestonedelia, medzitym to ma porodnica. Ale napr. moj doktor (z Kochu) mi povedal, ze keby som aj medzitym mala problem, ze mam volat, takze tolko opinkavania a neochoty v tom asi nebude.
Len fakty jednej z dalsich pacientok bez akejkolvek averzie k akemukolvek zariadeniu, kedze ja som trapne vsade spokojna (zatial).

veve39
27. mar 2012

@amouramour ja som si presla ine sukromne zariadenia v gynekol. starostlivosti - napr. Procare, tam boli v mojom ponimani "preslapy" omnoho vacsie, ale lekar bol fajn a po odbornej stranke profik
Koch je vyborne diagnosticky vybaveny aj co sa tyka odbornej starostlivosti - mamografia napr. nie je standard u sukr.gymekologov (v ramci potrebneho odborneho USG vysetrenia na Kramaroch som si zazila, co to je cakat doslova 1/2dna na vysetrenie s presne objednanou hodinou, nie koli velkemu poctu pacientiek, ale koli nulovej organizacii a nulovemu zaujmu o pacienta, aby necakal hodiny, ak to nie je nutne....)

u Kocha som si presla nejakymi zakrokmi jednodnovej chirurgie(laparoskopia), starostlivost v tehotenstve - a maximalna spokojnost, urcite vyrazne lepsi dojem, ako u predchadz.3 gynekologov...statnu nemocnicu-spominane USG vysetrenie ani nespominam

amouramour
27. mar 2012

@ivanka.7 a ty si tam rodila?lebo k tymto pacientkam su totiz ustretovejsi, ako k tym, co tam nerodili...viem porovnat ja vs.sestra ktora tam ide rodit...

ivanka.7
27. mar 2012

@amouramour Ja som este nerodila nikde 🙂 a nejdem rodit do Kocha 🙂 TP mam 4.4. a moj doktor samozrejme vie, ze nerodim v Kochu ale na Antolskej.

amouramour
27. mar 2012

@ivanka.7 tak mas stastie🙂ja som tam raz v 20tt dosla na pohotovost, samozrejem 2hodiny predtym som volala, nechavala odkazy, ziadna odpoved, ked som sa tam vybrala sestricka mi so sirokym usmevom povedala, ze jej to vy ste nechavali odkazy?pan doktor ich asi stratil a potom ma posielali z ordinacie do ordinacie a nik na mna nepozrel finalne...

ivanka.7
27. mar 2012

@amouramour Ja nic nepropagujem, ani nie som proti. Len som pridala nazor + skusenost. Ja nemam zle zazitky odnikadial. Kazdy nech si vyberie podla vlastneho, ale pripada mi chore sa tu donekonecna hadat Koch vs. Kramare.

amouramour
27. mar 2012

@ivanka.7 a kde som povedala, ze propagujes?🙂som napisala, ze si stastna, ze sa fakt staraju🙂ja som o kramaroch zacala len preto, ze sa tu niekto pytal ake su statne nemocnice, nic viac, nic menej🙂

kvetinka211
27. mar 2012

@danjelca @elise
Ahojte. Mam skusenost s Kochom aj statnou porodnicou (Antolska), pretoze som pacienka gpn a este som nestihla otvorenie Kocha, takze som isla na Antolsku. Z mojej skusenosti aj z dostupnych informacii mozem povedat, ze v oboch porodniciach su profesionali ktorym zalezi na zdravi tvojom a tvojho babatka. Na oboch miestach sa obcas vyskytli drobnosti, pre ktore by som mohla kritizovat. Sestricky boli na oboch miestach velmi mile aj menej mile. Najprv som sa antolskej bala, nakoniec som vsak bola velmi spokojna a kludne by som tam isla znova. V Kochu mas okrem odbornej stranky ktora by mala byt cca. rovnaka vyhodu isteho komfortu pre teba a babatko co je dobre pre psychicku pohodu po porode, dalej istotu ze pri tebe moze byt po porode manzel (chodit na navstevy) a zrejme (dufam) aj vacsi priestor dohodnut sa v istych medziach na postupe porodu. No urcite by som si na to nebrala pozicku ... aby ste to zasa nepochopili zle ... ani ja neviem ci na to pri dalsom porode budem mat ... ak nie, pojdem kludne na antolsku. Je to samozrejme vasa vec, ale myslim si ze pre babatko je lepsie ked si rodicia nechaju trosku financnu rezervu na cas po porode nez keby sa mali zadlzit kvoli samotnemu porodu, to mi pride zbytocne hlavne ked sa da mat fajn porod aj v statnej porodnici. Samozrejme ked sa len rodina uskromni a nejde rok-dva na dovolenku kvoli porodu v kochu, to dava zmysel ...

janula8375
27. mar 2012

@amouramour este by som sa ta chcela spytat ak by ti to nevadilo kolko ta stal ten nadstandard na kramaroch a treba si to nejako dopredu zaistit alebo ako to tam funguje?dik

ivanka.7
27. mar 2012

@amouramour Nie, nepovedala, to ja uz len pre istotu, aby som tu nebola za niekoho na nejakej strane. Lebo nie som 🙂 kazdy ma, co si vyberie, to je cele.

ivanka.7
27. mar 2012

@janula8375 odporucam presun do prislusnej temy, inak 🙂

danjelca
27. mar 2012

Mňa by zaujímalo, jedno: či ste rodili aspom v sede, či automaticky prikladajú bábätko, či sa s nimi nemusím prieť o dotepanie pupočníka a neprevracajú očami pri normálnych požiadavkách. plus ako je to pri pôrode-mali ste tam pokoj kľud, súkromie?
Uvítam popis pôrodu v Kochu ...🙂

tucika
27. mar 2012

@danjelca : Maju v priemere 1 az 2 porody denne, takze sukromie a intimita zarucene, ja som rodila v 40tt+6d, nikto ma nenutil do vyvolavania, len som castejsie (2x denne) chodila na monitor. Pocas prvej doby nas nechali na cakacke samich, kontrola kazde 3hod., na sale maju lehatko, ktore sa da napolohovat skoro az do sedu, ja som rodila a ani som nemala vyviazane nohy, babo davaju na brusko a dotepanie pupocniku sa riesi individualne podla okolnosti (dlzka porodu, krvne skupiny rodicov...), nikto neprevracia ocami, vsetci su zastancami prirodzeneho porodu, ziadne oxytociny, ani injekcie na stiahnutie maternice...babo mi prilozili ihned a bolo so mnou stale, iba na chvilocku ho zobrali na kontrolu a potom sme uz boli stale spolu, vkuse prisati, raz na jednom, raz na druhom prsku, Na sestonedeli som mala uplne sukromie a klud, ziadne nezmyselne kukanie medzi nohy vsetkymi zucastnenymi na velkych vizitach a personal a sluzby boli bezchybne!
🙂 🙂 🙂 Najkrajsi zazitok v zivote, najkrajsi tyzden v mojom zivote!!! 😵 😵 😵

danjelca
27. mar 2012

@tucika 🙂))paráda takže pri dvoch porodoch je malá šanca že niekto niečo opomenie..

matka009
27. mar 2012

AHojte , tak po dlhsom case sa zase zacitavam do nasej kochovskej debatky.Vidim , ze AMOURRAMOUR stale drzi tema kramare a koch ,stehy a pod. Uz prosim ta chod do temy kramare a ench aj nas tu debatit si , urcite je dobre ked su tu pozitiva aj negativa , aby sa s nich mohli v nemocnici poucit a vychytat chyby. Ja sa na svoj poord nemozem vobec stazovat , uplne super zazitok na prvorodicku. Velmi mile a zlate porodne asistentky, ked som ja rodila cakali sme tri na porod a vobec sa mi nezdalo , ze by sme boli ochudobnene, venovali sa nam . Na porodnej sale vladla super atmosfera, srandovali sme . Urcite sa tam najdu aj slabsie clanky ktore su mozno neprijemnejsie ale to uz je skor o povahe cloveka a o tom jak sa chova. Ja som si ich velmi oblubila, pri odchode sme sa vystiskali ako stary znamy, mojim porodnym asistentkam ktore somnou cakali som kupila kazdej kvetinku aby som sa jej podakovala. Dalej musim spomenut uzasnych lekarov a prosto vsetok personal. Robila mi tam chvilu jedna znama, a od nej viem , ze platy tam vobec nie su ako sa na sukromne sanatorium patri. Takze vrelo odporucam koch , aj ked je to investicia vacsia ale stoji za to ., 🙂

danjelca
27. mar 2012

@matka009 ako prebiehal porod?🙂 som rada že máš taký dobrý zážitok🙂)

canama
28. mar 2012

@danjelca Automaticky neviem ci babo prilozia, ale ak poziadas, v pohode ti vyhoveju, aspon u mna to tak bolo. Co sa tyka dotepania pupocnika to neviem, ono, tu by mohli namietat kvoli babu a jeho stavu po narodeni, ale to zavisi od celkoveho priebehu porodu...takze toto podla mna ti nezaruci nikto a bude sa to vediet az v tom momente ci je to mozne alebo nie. Co sa tyka polohy pri porode viacere baby tu spominaju ze im napolohovali na sale stol tak ako im to bolo pohodlne, ja som rodila v klasickej polohe chrbat iba mierne vyvyseny a nohy v strmenoch, ale kedze sa vsetko zbehlo velmi rychlo a babo som vytlacila lahko na 3-4 zatlacenia, tak som to nevnimala ako nejaky diskomfort. Za moj pobyt v Kochu vyvracala oci iba jedna sestra z novorodeneckeho...viz, diskusia o par stran skor, vsetok ostatny zdravotnicky personal sa choval velmi profesionalne, vsetko co sa so mnou pocas porodu dialo mi vysvetlovali a spravali sa ku mne ako k osobe ktora ma rovnake IQ ako oni, nie ako k "retardovanej" (pardon za vyraz, ale bohuzial vacsina lekarov na Slovensku trpi pocitom nadradenosti). Viacere pacientky Koch kritizuju za to ze neponukaju alternativny porod, ze porod je uplne klasicky ako v statnej nemocnici, ale tu musim povedat ze aj napriek tomu ze ano, robia klasicke medicinsky vedene porody, mne velmi mi vyhovovalo, ze pocas porodu bolo na sale iba jemne stropne osvetlenie (nie neonky do tvare), celu dobu tam panovala prijemna a pohodova atmosfera (vsetci sa tam chovali ze porod je ta najprirodzenejsia vec a nie ze pozor pacient ide ti o zivot a my ta tu zachranujeme, t.j. ziadny stres ktory by personal preniesol na pacienta), pri druhej dobe porodnej som mala pocit ze je Stedry vecer a vsetci cakaju ze pride jezisko, ako tam bolo az nezvykle ticho 🙂 A toto neverim ze je v statnej nemocke bezne. Kedze som bola na cakacke sama a na izbe po porode tiez mala som maximalne sukromie ake som mohla mat...klud a sukromie vsak predsa len tak uplne nemas, lebo stale je to len nemocnica, takze cely den sa otvaraju a zatvaraju dvere - sestra s teplomerom, upratovacka, sanitarka, vizita rano a vecer, 5x za den prinesu jedlo + pitie...ale aspon vzdy zaklopu 😉 a ked pride vizita a ty si zrovna na toalete tak proste idu do dalsej izby a vratia sa neskor...coz na Kramaroch sme cakali na vizitu pomaly v pozore a ked vizita meskala aj 3/4 hodinu tak sme sa nemohli ani naranajkovat. 🙂

danjelca
28. mar 2012

@canama Canama ďakujem...neviem prečo ale som sa na ten koch upäla, z ostatných nemocním mám paniku.
Raz som bola na pohotovosti v TT nemocnici-bolo to večer, prišla tam rodiť jedna baba: maximálne nechutná stará sestra..otrasný priestor, neonové svetlo v ktorom všetci vyzerali ako mrtví..a tá baba tam chuda pobehovala akoby ani nešla rodiť ona, len s papierami..strašne zlý pocit som mala, čiže už len taká vec že ticho, jemné osvetlenie a nestres je pre mňa dôvod investovať.Tak si ma moc potešila🙂 Presne tak nejak si to predstavujem🙂

nelinqua
28. mar 2012

@danjelca presne preto som tam isla rodit aj ja, doslova som mala paniku ze by som mala rodit niekde inde...ked sme sa s manzelom definitivne dohodli ze to bude koch, kde privediem svoje prvorodene babatko na svet aj on videl, ze som sa velmi uvolnila a nemala som z toho celeho taky stres...a tak by to malo byt...tesit sa a zbytocne sa nestresovat, teraz z odstupom 2 mesiacov by som bez problemov isla rodit zas :D samozrejme do Kocha🙂

ellit
28. mar 2012

Ahojte maminky a buduce rodicky v KOCHU 🙂) tak som sa zase pobavila na poslednych dvoch strankach 😀
otvorila som si temu, ci je tu nejaka nova maminka, ktora rodila v Kochu....ci napisala svoje plus a aj minus a co necitam. Amouramour sa tu zase hasteri o kramaroch. Prosiiiiiim chod prispievat do temy kramare, tam urcite zaujima maminy ktore tam idu rodit, ake to tam je. Ak si nerodila v Kochu a nevies nam nijako poradit, tak prosim uz sem nepiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis 🙂
Ja som vcera v poradni dostala uz papiere o EPI, cisarskom a podobne....vtedy mi doslo, ze uz sa mi to naozaj blizi a "jednaju" somnou ako s buducou ich rodickou. 🙂 Jasne ze som pripravena aj na negativa, ale hrozne sa po dvoch porodoch v statnej tesim na KOOOOOOOOOOOOOOOCH 😀

akova
28. mar 2012

Ahojte. Ja som rodila v Kochu v r. 2006, ešte pred rekonštrukciou svoje prve dieťa, a bola som velmi spokojná. Rodila som pred dvoma mesiacmi na Antolskej, nemôžem povedať na porodnicu krivé slovo. A ked možem porovnať, tak v Kochu to bolo určite lepšie už z toho dôvodu, že na porodnej sále som bola sama rodička, čo na Antolskej nie je 😒 ja som mala pri druhom CR, takže som tam v boxe bola iba chvilku čo ma pripravovali, ale rodila tam akurát jedna mamička a teda neviem si predstaviť, že by sme tam rodili viacere naraz, aj ked asi by som to tak v tych bolestiach nevnímala... V Kochu som bola na izbe potom sama, čo bola velka vyhoda, všade klud... na Antolskej sme boli tri, takže v noci žiadne spanie, oddýchla som si až doma. Starostlivosť je na vysokej urovni v oboch zariadeniach. Kedže ceny su teraz v Kochu dvojnasobne ako v r. 2006, rozhodla som sa, že to "prežijem" aj na Antolskej /aj ked som bola rizikova a ležala som aj v nemocici, čo by ma v Kochu asi nezobrali, kedže hrozil predčasny pôrod a babatko dostalo aj v 27 tt kortikoidy na vyvin pluc/, kto na to má, určite odporučam Koch 😉

baryana
28. mar 2012

@amouramour tak toto, co si napisala o celebritach vs maminkach, co musia dat posledne uspory na porod v kochu bola asi ta najlepsia hovadina, na ktorej som sa zasmiala. len tak dalej dievca.

baryana
28. mar 2012

ahojte, ja som bola vcera na kontrole po 600nedeli a mna taky sentiment chytil... tam bolo tak fajn po porode, ze by som sa tam normalne vratila. bolo mi luto, ze aj malicky uz podrastol 🙂 , ze uz nie je taky drobnucky, aj ta starostlivost, klud a pohoda, normalne by som sa tam vratila, trosku si polezat, oddychnut. tak mi prislo luto, ze je to uz za mnou))) a mozem povedat, ze s takym milym usmevom ma moj lekar dr. demecko privital. najprv standardne pozdravil a pisal dalej a ked dvihol hlavu a zbadal ma, uzasne sa usmial a vraj ma pekne vita. tomuto ja vravim nadstandard. a ze som cakala 15 minut? mozno aj dlhsie. no a? aj dlhsie by som cakala, lebo tie spomienky mi kratili cas. a este jedna vec. jedna dost znama osoba z tejto diskusie nam nepriamo vycitala, ze ked sa nam nepacil pristup personalu v statnych nemocniciach, mozno to bolo aj nasim spravanim. bohvie, ako sa ta osoba sprava, ked ma zahadne len negativne zazitky. niektora mamina spominala z detskeho jednu velmi chudu sestricku. viem, ktora to bola, aj na mna bola taka dost chladna. ale ja som sa jej nieco spytala, usmiala som sa, ona to zrejme necakala a jej pristup sa zmenil. tak len to. proste, ak tam uvazujete niektora rodit, tiez odporucam. super pohoda a klud. a ked pojdete odtial aj z batozkom, hned sa objednajte na kontrolu po 600nedeli. mne to tiez lekari pri odchode z porodnice odporucili, lebo vraj maju vela pacientiek, tak aby som necakala dlho na termin.

amouramour
28. mar 2012

@baryana boze ja som zabudla, ze sem chodis aj ty...takze ako inak si to nepochopila🙂tak skusim pomalinky a zrozumitelne...bolo to myslene v style, ze o kramaroch ako kvalitnej nemocnici svedci aj to, ze tam rodia v poslednej dobe aj prave celebritnejsie mamicky a teraz druha cast myslienky pozor na to, aby si si to nespojila zas dokopy bol moj nazor, ze uprimne nechapem mamicky co daju posledne peniaze a sa aj zadlzia kvoli porodu v kochu, lebo jedna teta povedala, ze vsetky statne zariadenia su zle...pochopila si, ci mam skusit inak?lebo celkove ty si vsetko zakazdym interpretujes velmi svojsky🙂

amouramour
28. mar 2012

@baryana a, ze narazas na to, ze ja som len mala negativne zazitky a asi si ich vymyslam...nemusis mi verit, mne na osobe tvojho druhu nezalezi a nie som tak uboha, ze by som si potrebovala vymyslat...mozno to je tvoj styl ale moj isto nie🙂 ja viem co som zazila a nemam potrebu klamat ani nie som hystericka prvorodicka, co trpi psychickymi problemami a blokmi typu nemozem rodit nikde inde ako v kochu, hlavne ked o inych zariadeniach nemam ani prehlad - toto by som si ja nikdy nedovolila kritizovat nieco s cim nemam skusenosti a odsudzovat zariadenie a ludi ktori tam pracuju len preto lebo som si to precitala na fore a niekde nahodou zapocula🙂ja poznam lekarov zo statnych nemocnic a vela z nich su pani doktori, aj ked pracuju za smiesne platy a v nie idealnych podmienkach....ja som koch skusila lebo mi prisiel ako zaujimava alternativa k inym zariadeniam, ale zistila som, ze je to len pozlatko a bohuzial maju vela nedostatkov, sposobenych hlavne tym, ze nabrali si neumerne vela pacientiek, cim kvalita ide dole vodou...samozrejme, ze su aj ine negativne nazory, aj jedna mamicka mi pisala co tam rodila ale napisala, ze ani to sem nejde pisat, lebo to mamicky ako ty a par dalsich ani nepochopia...a ma uplnu pravdu, niektorym tu skoda nieco rozumne vysvetlovat🙂na inteligentnu debatu clovek ozaj potrebuje rovnako naladenych ludi a ludi ktori dokazu prijat aj iny nazor a nie len ten svoj...

baryana
28. mar 2012

@amouramour, no ja sem zajdem uz len obcas, netrcim tu cele dni, ako ty, venujem sa svojmu babätku. a tym, ze ma budes urazat, ti na tvojej inteligencii tiez neprida. ako si si vsimla, nie som jedina, ktora uz tvoje komentare pozna naspamät. ale jedno predsa nepochopim... preco si si na urazanie vybrala prave mna. ocividne je nas tu viac, komu uz lezies na nervy.

baryana
28. mar 2012

@amouramour a mimochodon, nie som si vedoma, ze by som ta obvinila, ze si vymyslas. takze je zrejme, ktora z nas dvoch je menej chapava. ja si skor myslim, ze ty si na personal v kochu protivna,/co mi asi viac dievcat z diskusie da za pravdu, podla tvojich ironickych komentov/ preto mas len zazitky s neprijemnym personalom. a ak si ani toto nepochopila, tak este detailnejsie..............TY SI TA NEPRIJEMNA, NIE PERSONAL KOCHU.

ivanka.7
28. mar 2012

@baryana
@amouramour Mohli by ste prosim vas prejst na komunikaciu v ramci IP?

amouramour
28. mar 2012

@ivanka.7 myslim, ze to nie je potrebne, slecna preukazala ako je uboha poslednymi spravami, myslim, ze si uz nemame ozaj co povedat, a tebe ivanka stastny porod🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre