Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kuratenko80
7. júl 2012

@kape hej rodila som tam v januari, celkovo som bola spokojna az na niektore veci ako niektore (2) sestricky a zlu vahu. vtedy mali iba jednu a to im zle vazila a nikdy som nevedela kolko maly spapkal.bola som z toho dost vystresovana. na sukromnu nemocnicu si mozu dovolit viac a kvalitnych vah.a to sme im to tam viac krat hovorili.myslim si, ze za tu cenu by sa mohli trosku viac posnazit.vtedy tam nemali ani laktacnu poradkynu co by bolo fajn.viem, ze viacere mamicky sa stazovali na jednu konkretnu sestricku a zvacsa tie dobre odchadzaju, ani sa necudujem, ked im malo platia.ale keby som mohla tak by si myslim, ze by sm tam isla este raz rodit. celkovo som sa citila velmi dobre, byt sama na izbe je velka vyhoda.velmi mi to prospelo k mojmu zotaveniu nakolko som rodila sekciou.

amouramour
7. júl 2012

@kuratenko80 inak s tymi sestrickami som to pocula z doverneho zdroja aj ja, je to smutne, ze si nevedia docenit ich pracu

kape
7. júl 2012

@kuratenko80 - dik za info. Ja som rodila prveho tiez sekciou, ale mne dopichaval EPI, ja som mala "zvlastnu" lekarku a ta aj napriek tomu, ze vedela, ze uz pojdem na cisarsky povedala , ze mi EPI pichnut maju a potom to bolo velmi dobre, aj ked to ranne prebudenie na druhy den.... to som myslela, ze neexistuje ze sa raz na vlastne postavim. Ja mam strach z normalneho kedze prvy bol velky nemyslim, ze teraz to bude ine, tk dufam, ze tu ak bude teda cisarsky budem mat uz dobre skusenosti aj s "rozjkojenim sa". A vahu to bol inak dobre stresovy faktor, to si pamatam, stresy zakazdym, ze nic sa odo mna nenapil 😒 . Ale aj mlieko nakoniec prislo. No uvidime, akoze si nerobim iluzie, ze vsetko bude 100 % , ale dufam, ze hlavne pristup tu bude ludsky a nie ako kus za kusom a ze sa mi nestane , aby som sa k svojmu dietatu aj po cisarskom nedostala viac ako 24 hodin po porode.

lupatko
8. júl 2012

@lenuska85 ja k nemu chodím na poradne a som veľmi spokojná... je to príjemný lekár aj sestričku má fajn... veľmi dobre sa cítim, keď som tam.. je tam vždy taká uvoľnená atmosféra.. aj posranduje a tak... a vyšetrenie ma nikdy nebolelo... 😉

lenuska85
8. júl 2012

@lupatko Dakujem. A kolko ma asi rokov? Je to mlady lekar alebo starsi? Citala som tu nejake referencie na neho a vsetky vraveli o jeho svojskom humore. Co to znamena? 🙂

lupatko
8. júl 2012

@lenuska85 Taký starší... príjemný pán s bielymi vlasmi 😅 😀 svojskom humore.. čo ja viem.. 😅 bola som u neho asi 3krát a raz na UTZ... takže neviem.. ale na mňa pôsobí úplne v pohode.. a hlavne uvoľnene...

lenuska85
8. júl 2012

@lupatko tak som zvedava na prve vysetrenie. a dakujem za pozitivne ohodnotenie, citim sa trocha pokojnejsie. 🙂
A zelam aby porod dopadol v poriadku, pozeram, ze si uz 41tt. o chvilu mas babo pri sebe 🙂

lupatko
8. júl 2012

@lenuska85 neni zač 😉 a ďakujem 😉 uvidíme či sa drobec umúdry... ak nie, tak v piatok ideme na príjem...

vampgirl
9. júl 2012

@lenuska85 Ahoj, ja som tiez objednana k Dr. Kostolnemu, ale az zaciatkom augusta na prve vysetrenie, a tiez zhanam informacie, tak ak sa ti bude chciet, napis potom ako sa ti pozdava 😉 Diky 🙂

demonique
9. júl 2012

@lenuska85 Ahoj Leni. u mna bol pri porode Dr.Kostolny a bol super. Sice ma rodila taka mlada lekarka, ale aj on tam bol, vzdy prisiel, spytal sa, ci som ok, ci nieco nepotrebujem, usmial sa, pohladil ma po vlasoch, povzbudil. bol supis, ale ja mam pocit, ze tam su vsetci velmi mili. drz sa 🙂

sendym
9. júl 2012

@kvetinqa ahoj,prosim ta za morfologicky ultrazvuk sa plati aj ked sme si zaplatili ten poplatok za tehotne a za porod???

kvetinqa
9. júl 2012

@sendym za morfologicky sa platilo vzdy... len ma prekvapilo, ze to tak zdrazelo..

sendym
9. júl 2012

@kvetinqa co im sibe?tak naco sa potom plati celorocny poplatok za tehotne a porod?to uz je sila

lenuska85
9. júl 2012

@vampgirl ja idem 19.7. tak dam potom info 🙂

kvetinqa
9. júl 2012

@sendym predpokladam, ze tie, co zaplatia 190 eur za rok uz za morfo platit nebudu...

kuratenko80
10. júl 2012

@kape po sekcii som bola dost unavena a ubolena. ani neviem ako casto mi nosili maleho.rodila som vecer a myslim, ze cez noc mi maleho ani nedoniesli.ale na druhy den hej. ale nakolko som mala este bolesti, nenechala som si ho na izbe, lebo som sa bala.ale ak ty budes chciet, tak ti maleho na izbe nechaju, keby si isla sekciou.ked som rodila ja, tak sa deti kupali kazdy druhy den, ale ked mamicka trva na tom, ze si chce dieta umyt kazdy den, tak by nemal byt problem.

vevuska1
10. júl 2012

@kvetinqa ahoj, tak ja nie som pacientkou kochu, ale bola som tam na NT aj na morfologickom vysetreni, za NT sme platili 20 eur a za morfo sme platili 50 eur s tym, ze moja dr. ma u nich nejaku zlavu, inak stoji tak 70-80 eur

kvetinqa
10. júl 2012

@vevuska1 a to bolo este pred 1.7.,ze? To kolko musi stat teraz?!

vevuska1
10. júl 2012

@kvetinqa ano bolo to tak pred 2 mesiacmi este, teraz ake maju ceny uz netusim

danjelca
11. júl 2012

Dievčatá čo posldne rodili v Kochu-čo ste si zobrali a aj využili?

tea333
11. júl 2012

@danjelca ta tema tu bola viackrat, aj v poslednom case, tak som si urobila taky maly zoznam podla toho co sa pisalo.
jednorazove gatky po porode a vlozky iba ak chces svoje, jemnejsie ..
osob. hygiena- cize sprchac, sampon,balzam na pery,kefka, pasta, odlicovanie alebo licenie 😀, ziletka..
krem na bradavky
papuce a zabky do sprchy
2 podprsenky na dojcenie a pripadne aj vlozky do podprsenky
nieco male na jedenie pre otecka pri porode (ja balim M&M sky)
hroznovy cukor
rukavicky pre babo, prip. ciapocka (ale v budove je zatial stale teplo)
ipad, iphone alebo ine multimedium 😝

danjelca
11. júl 2012

@tea333 iba tolko? dakujem takže malá igelitka🙂)))

didia
11. júl 2012

@danjelca k tomu co tea333 pisala este nezabudni zupan a ja som rodila v novembri a bolo tam velmi teplo, ciapocku malinky nepotreboval ani rukavicky.

tea333
11. júl 2012

@didia
@danjelca zupan mam zbaleny, zabudla som napisat, ale iba taky extra tenucky bavlneny z ikei som kupila, kedze je tam teplo.
ja som zbalila aj cca 10 vloziek, a stale mam fakt prazdu malu cestovnu tasku, kedze kozmetiku som brala malicke balenia. tak ale mam velky fotak s obalom, takze to tam trosku doplni

a este som zabudla ze mam zbalene homeo

nelinqua
11. júl 2012

@danjelca zupan nemusis, ten sme tam dostali...teda aspon ja.

katun
11. júl 2012

zupan je tam k dispozicii - taky hrubsi biely

danjelca
11. júl 2012

@tea333 aké homeo?

lentila.g
11. júl 2012

Ja som tam bola na obzeracku v nedeľu a pani na recepcii vravela že len osobnú hygienu,a ja mám zbalené ešte tiež to čo @tea333 hr.cukor,home na mlieko a fakt poloprazdna kabelka
Ináč bola som tam v čase obeda a tam to tak dobre rozvoniavalo..normálne že človek sa tam teší
A vtedy akurat mali 2 porody a na každej izbe mamicku,tak sme moc toho nevideli...ale každopádne človek sa cítil tam dobre nie ako v nemocnici
@tea333 ty si bola uz na prednaške o epi?lebo mne pani vravela že mám az po prvej poradni sa nahlásiť(ja nie som ich pacientkou)

tea333
12. júl 2012

@lentila.g ja som pacientkou kochu a na prednaske som bola v pondelok, byva to o 9.30 v pravej chodbe na prizemi. dovod preco az po poradni je, ze ti domov daju informovane suhlasy o epi, oporode a cisarskom.
cize na prednasku o epi uz pojdes s vyplnenym suhlasom 🙂

@danjelca mam takuto zasobu 🙂
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/bihan/clanok...

lentila.g
12. júl 2012

@tea333 a super,ďakujem ja len dúfam že to stihnem🙂 absolvovať tu prednašku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre