Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

jasminet
16. dec 2011

@katuska dakujem 😉

katuska
16. dec 2011

@amouramour ja som bola na prietokoch cca pred týždnom a bábätko kompletne od hlavičky až po päty pomerali, zhodnotili stav prietokov, dostatok plod. vody, umiestnenie placenty aj odhadovanú hmotnosť bábätka...... a plus som bola na ozvách srdiečka, to je v Kochu priamo na porodnej sále, trvá to cca. 1/2 hodku, je to krásny zážitok, napoja ťa na monitor, a počúvaš nahlas ako bábätku bije rýchlo srdiečko, ja som si to dokonca nahrala na mobil, mám krásnu spomienku 🙂

tea333
16. dec 2011

@tucika tak to je fajn, ze tam mozu deticky 🙂 ja by som nemohla byt 3 alebo viac dni bez mojho maleho velkeho chlapa 😵
@katuska niekde som to videla v diskusii, a tiez sa mi to nezdalo, kedze som k nej chodila prve tehotenstvo, aj pred nim..

kaia
16. dec 2011

@tea333, za mnou chodil manzel so synom kazdy den 😉. Byvala som sama na izbe a tak sme nikoho nerusili 😎

amouramour
16. dec 2011

@miselka252 plati sa 20 za morfo a 40 za 3D...a ultrazvuk je na kazdej ambulancii, len je to vzdy tak minutkova rychlovka🙂

tea333
17. dec 2011

@kaia super 🙂 ja som rodila na antolskej, a tam vsetci pozeraju cez sko 🙄 na babatko a mamicka musi chodit na chodbu 😠
mna by fakt zaujimalo, ci je moznost byt sama na izbe. su take izby? alebo mozno zaplatit aj za druhe lozko, aj ked tam mm spat nebude 🙂

lenkagl
17. dec 2011

kocky, je tu niektora, ktora rodila v Kochu sekciou, lebo sa jej babatko otocilo KP ? Mne to mlada dama urobila teraz 😖

kaia
17. dec 2011

@tea333, ja som prve rodina na Antolskej a to sa naozaj neda porovnat 😉. Pokial je v Kochu moznost, tak ubytuvavaju po jednom, vyuzivaju vsetky poschodia, ajked je novorodenecke iba na prvom. Ja som mala izbu jednotku a urcite je ich viac. Koch robieva pre zaujemcov aj exkurzie, kde Ti stanicna sestra vysvetli ako to tam funguje, tak to kludne absolvuj a uvidis sama 😉. Je to tam nielen krasne, ale aj pristup vyborny 😎 😎 😎

rossalinda
17. dec 2011

@sashie mne povedal ze v 34 tyzdni dovtedy sa rodi na kramarochalebo antolskej

silviatko
17. dec 2011

@katuska k mudr.Vačokovej som chodila skoro počas celého tehotenstva,bola som s ňou nadmieru spokojná.Veľmi milá,zlatá pani doktorka.s ochotou na všetko odpovie,nikdy sa neponáhľa pri vyšetreniach.odporúčam.ale nakoľko sa presťahovali,musím si nájsť iného v Ružinove ☹

sashie
17. dec 2011

@rossalinda ďakujem za odpoveď.

zeleny_cajik
17. dec 2011

@lenkagl rodila som u Kocha planovanou sekciou, ale z inych dovodov. Bolo to vsetko ok, co ta zaujima?

miselka252
20. dec 2011

@lucyferia Mne sa dnes podarilo dovolat na informacie do sanatoria na prvy sup, termin mi dali hned v polke januara. A vsetky formality vybavia za mna, nemusim sa od mojho povodneho gynekologa vobec odhlasovat atd atd. Zatial sa mi paci. Nechcela som ist na Partizansku, ale do Ruzinova, aj kvoli parkovaniu aj kvoli cakaniu. Tu dievcence vo fore mi odporucili MUDr. Smolika, ze su velmi spokojne. Skus sa pripadne dat preradit, hm? Ja som na taketo negativne zazitky tiez velmi vnimava, hlavne ked je hned prvy dojem zly, tak je to zla startovacia ciara. Najhorsie skusenosti mam aj tak s poradnami na Antolskej spred roka a pol, ked som cakala 1. dieta, a chodila som tam po 36. tyzdni a nemala som v tom case na vyber. Ja viem, neda sa to porovnat, statna a sukromna starostlivost, ale to je moj TOP. Tu si slubujem, ze to dotiahne jeden lekar az takmer do konca a nebudem sa musiet prave v tych najkritickejsich tyzdnoch dozadovat pozornosti nejakych otrlych sestier, ktorych cielom je odpudzovat pacientky, nech prave do ich ambulancie tolko vela nechodi. Cest vynimkam.... Drzim ti palce, nech uz mas len same prijemne skusenosti🙂

lucyferia
20. dec 2011

@miselka252 no mne sa tiez do sanatoria podarilo dovolat na prvykrat, ale: Ked som tam isla uplne prvy krat, cakala som 2 mesiace. Ked som nasla pozitivny teh.test, tak som im volala a objednali by ma tiez az tak neskoro. Nastastie medzicasom, predtym nez som otehotnela, som bola koli dacomu uplne inemu objednana, takze nastastie cakam iba 1 a stvrt mesiaca na to, ze mi to niekto potvrdi. Rozmyslam o tom doktorovi Smolikovi, snad tam nebudem cakat 2 mesiace, ved to je chore. A mala by som to aj o trosku blizsie. Takze s ambulanciami v Kochu spokojna rozhodne niesom. (aj to ze je sestricka v tej mini ambulancii, koza rovno oproti dveram a pod....) Ale co sa tyka miesta kde by som chcela v pripade, ze nebudu komplikacie rodit, tak urcite Koch. Alebo Rakusko.
Tu antolsku Ti nezavidim, ja by som tam nepachla ani v najhorsom sne... potom co tam umreli tie dve rodicky behom dvoch tyzdnov....

ivanka.7
20. dec 2011

@lucyferia Prave v Ruzinove su tie ambulancie tak normalne velke (teda podla toho co som zazila inde, zas nemam s cim porovnavat, ale rozhodne vacsia ako na morfo v Kochu na Partizanskej) a koza rozhodne nie je oproti dveram - bola som tam v dvoch ambulanciach a ani pri jednych otvorenych dverach nevidno na kozu (a ani tam nikto pri takom vysetreni nenechava otvorene dvere).

miselka252
20. dec 2011

@lucyferia Ked mas taketo zle skusenosti, odporucam obratit sa na vedenie s otazkou, ze co s tym chcu robit, ci je to podla nich ok. V takomto zariadeni by sa to nemalo stavat. A co sa tyka Antolskej, nemala som vtedy velmi na vyber, ono uz samotny porod /cisarsky/, sestonedelie a novorodenecke oddelenie boli fajn. Personal sa snazil, az ich obdivujem, na to, ze ake podmienky tam maju. Na novorodeneckom boli vyborne sestricky, az na par vynimiek, snazili sa pristupovat velmi ludsky, casto nad ramec povinnosti. Jedna alebo dve sestricky by si zasluzili dostat par cez usi, ale tak vsade natrafis na niekoho, kto sa zle vyspi. Aj v sukromnom zariadeni. Moja dcera bola obratena koncom panvovym a nechcela som riskovat v pripade problemov, tak som ozelela vlastny komfort v zaujme co najvacsej bezpecnosti. A mamicky, co tam zomreli, su velmi smutne pripady, ale stat sa to mohlo kdekolvek, bohuzial.

katun
20. dec 2011

Baby, nestiham teraz do Kocha zajst, ani sa mi tam nechce volat, mam choreho syna. Viete mi povedat, co vsetko mi v porodnici daju a co si mam pribalit ja? pisali ste tu nieco aj o nocnych koseliach, ze davaju, aby som sa vedela pripravit... a uz sa mi vobec nechce chodit na predporodnu pripravu, kedze som druhorodicka - je to povinne? dufam ze nie 😉

tucika
20. dec 2011

@katun : V podstate ti nic netreba, vsetko dostanes aj k porodu aj na sestonedelie, pre seba aj pre babo. Jedine, co spomenula boli ponozky, nejake prezuvky a hyg. potreby pre seba.
Predporodna priprava nie je povinna. Mozes si dohodnut prehliadku porodnice a prednaska o epi je kazdy pondelok o 9:30, netreba sa objednavat, staci dojst.
Inak dnes som tam bola na prvej poradni, poradna ok, ale tie sluzby okolo su nedostatocne. Ja som zvyknuta z Gynaexu na iny standard, tak uvidime na buduce, kolko budem cakat 😀 Dam im este jednu sancu a potom sa ozvem! Vykrikujuca sestricka, platenie vopred, nedtzanie sa poradia objednanych pacientiek... - to nie je dobra reklama!

adka0029
21. dec 2011

@lenkagl
Ahoj, ja mam tiez podobny "problem". Cakam chlapceka ktory je otoceny kp. Tebe dali na vyber ci prirodzeny porod alebo cs? Mne tvrdili, ze pokial nebude odhad porodnej vahy nad 3500g tak budem rodit normalne. Velmi sa mi to nepozdava, predsalen je cs v tomto pripade menej riskantny.

Baby a Neviete nahodou kto je z personalu v kochu najskusenejsi (co sa tyka kp porodov) ?

Dakujem

lenkagl
21. dec 2011

@adka0029 ahoj, mne lekar povedal, ze kp sa da rodit normalne, ale ze on by radsej volil sekciu, no a ze mam babo prehovarat, aby sa otocilo, ze sa mozno este otoci...tak prehovaram..... 🙂 V ktorom si tyzdni? Poslal ta lekar na interne predoperacne, lebo mna hej, ale zda sa mi to skoro 5 tyzdnov pred terminom porodu.....

adka0029
22. dec 2011

@lenkagl
ahoj, mna na predoperacne poslala moja dr. (Durinova - ona tiez rodi v Kochu) - ale ze to len pre istotu, ze ak pojde vsetko ok, tak budem rodit normalne. A ak sa mozem opytat, ktory doktor ti povedal, zeby radsej volil sekciu? Ja som t.c. v 36+0. Aj ja malemu dohovaram 🙂 len uz nedufam. Ja som prve (dceru) prenasala 11 dni, tak sa bojim aby to nebolo aj teraz tak. ☹

rossalinda
22. dec 2011

ahojte neviete náhodou ako to v kochu maju vyriesene s pupočníkovou krvou, chcem si dať odobrať dr mi povedal že sa o tom porozprávame na poradni v 34 týždni t.j. o 2 týždne ale ja sa neviem dočkať 😠

katuska
22. dec 2011

ahojte, v pondelok som bola na poradni v Kochu a pýtala som sa opäť na cenu pôrodu, či sa bude po novom roku meniť a Dr. Vačoková mi potvrdila, že zostáva stále 1200 Eur. Dokonca mi dala papiere k prirodzenemu pôrodu a cisarskemu rezu (informované súhlasy) a tam je uvedená aj táto cena pôrodu (1200 eur). Mám to doktorke na ďalšej poradni podpísané vrátiť. Takže ja sa na to spolieham, dali mi to čierne na bielom, že cena pôrodu je 1200 eur, ja mám plánovaný termín pôrodu až v novom roku, 28.1.12 🙂

katuska
22. dec 2011

maminky, čo ste rodili v Kochu, ešte ma napadlo, žiadna tu nespomínala ako je to s kúpaním a ošetrovaním dieťaťa (napr. pupček), môže kúpať v pôrodnici tatinko? Predpokladám, že si nemusíme nosiť žiadnu bórovú vodu či lieh na ošetrenie pupčeka, že to všetko je v cene, tak ako ostatné potreby pre bábo a maminku.....

sandy84
22. dec 2011

@katuska ..to je dobra otazka...aj mna by to zaujimalo...

dena
22. dec 2011

@katuska bábätká sa kúpu na novorodeneckom 🙂 prvý krát ti ukážu ako, a druhý krát ho kúpeš ty, alebo tatino 😉 a potom zas ako chceš, buď ti ho okúpu sestričky, alebo ty...samozrejme tam majú všetko čo je potrebné na kúpanie, alebo ošetrenie pupčeka...

katuska
22. dec 2011

@stellamiapiccola @monicka17 @dena @veron_ @chichinka @lemurko @matka009 ...... maminky, čo ste rodili v Kochu, ešte ma napadlo, žiadna tu nespomínala ako je to s kúpaním a ošetrovaním dieťaťa (napr. pupček), môže kúpať v pôrodnici tatinko? Predpokladám, že si nemusíme nosiť žiadnu bórovú vodu či lieh na ošetrenie pupčeka, že to všetko je v cene, tak ako ostatné potreby pre bábo a maminku.....

dena
22. dec 2011

@katuska už som ti na toto odpovedala 😀 tak ešte raz 😉
bábätká sa kúpu na novorodeneckom prvý krát ti ukážu ako, a druhý krát ho kúpeš ty, alebo tatino a potom zas ako chceš, buď ti ho okúpu sestričky, alebo ty...samozrejme tam majú všetko čo je potrebné na kúpanie, alebo ošetrenie pupčeka...

stellamiapiccola
22. dec 2011

@katuska neviem či môže kúpať tatinko , kupanie ti najprv ukážu a na druhý deň môžeš ty a ak sa dohodnete asi aj tatino.Všetko tam majú nemusíš si nosiť nič.

chichinka
22. dec 2011

@katuska ano u nas aj tatinko bol pri kupani a aj on mohol kupat...a nic netreba nosit,vsetko dostanete..🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre