Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

shania31
23. sep 2013

@renatkas
Ahoj, ja som jeho pacientka- caka sa u neho minimalne.
V tehu starostlivost uplne super. A preco chces odist od Ditteho?

baryana
24. sep 2013

@renatkas ja chodim tiez k demeckovi a spokojnost velka. je taky pohodak. a cakanie je tiez v pohode, lebo on vybavi dolezite a podstatne a berie dalsiu pacientku.ale vsimnite si ich stranku, od 1. oktobra maju zmeny, uz maju ordinacne hodiny aj dr. ondackova a marcicova a tiez perfektne doktorky. co sa tyka zmien, dr. demecko bude ordinovat uz len v ruzinove.

renatkas
24. sep 2013

@shania31 s Dittem som nebola spokojna. Ani raz mi nezavolal vysledky z vysetreni, ani ked som mala zle vysledky sa nikto neunuval mi zavolat a iba sa stale vyhovaral (mala som tehu cukrovku a nikto mi nedal nic vediet), v tehu som mala malo zeleza a tiez mi nic nepovedal, az v nemocnici mi vynadali ked som priniesla vysledky od Ditteho ze preco som nebrala lieky, pred porodom som si musela obhanat vsetky vysledky co potrebovali do porodnice na Antolskej lebo on mi nic v tehu knizke neznacil a hlavne cakala som u neho pravidelne aj hodinu, ako sa prestahovali do Kochu tak robieval ultrazvuky a preto ordinoval len 1-2 dni a to mal na jeden termin aj 3 pacientky lebo mal plny stav. Neviem ako je to teraz, ale nejak nemam voci tomu lekarovi doveru, aj ked moze to byt odbornik ale proste mne tieto veci vadili.

junkfoood
24. sep 2013

@vierka84 ja som rodila v decembri a behala som tam bosa a mala nonstop otvorene okna 😀 asi sme otuzile

demo
24. sep 2013

@renatkas aby si nebola rozcarovana. Sice som u neho nikdy necakala dlhsie ako 5 min, vysledky zavola osobne, ale pristup je podla niekoho pohodacky, podla mna skor lajdacky. Bagatelizuje uplne vsetko, pricom aj to co by nemusel.

demo
24. sep 2013

@junkfoood vo vseobecnosti to tam je sialene prekurovane (podla lekarov je to kvoli novorodencom).

Skor si treba nachystat nieco na zvlhcenie nosnej sliznice - ked ma niekto sklony k ich vysusaniu v obdobi kurenia,

martinka008
24. sep 2013

@demo Ja som rodila zaciatkom oktobra a vtedy sa este nekurilo, bolo to take prechodne obdobie ked sa zacalo ochladzovat, ale zima v izbach nebola. Ja som taka zmrzlina, ze nosim ponozky skoro stale, niekedy aj v lete 😅

demo
24. sep 2013

@martinka008 ja nosim doma vzdy dvoje ponozky,v lete jedny 🙂

anglicanka1981
25. sep 2013

Tak uz aj ja mam osobnu skusenost. Po par dnoch, co som tam lezala som sa rozhodla, ze urcite budem rodit tam. Teda dufam ,ze krpec tam vydrzi do terminu. Velmi sa mi pacil pristup celeho personalu. Aj intimita, na vizitach nas zbytocne nevyzliekali. Vyzera, ze maju teraz dost plno, sama na izbe som nebola, aj ked sa snazili, to sa ceni. Ale aj tak lepsie ako v statnych nemocniciach. Rodit mam v decembri, ale ked som sa snazila dostat na ten predporodny kurz, stale plno, tak si nerobim iluzie, ze budem mat po porode sama izbu. Ale snad to vyjde. Velmi sa mi pacilo ,ze moja lekarka prisla za mnou aj ked jej uz skoncila sluzba. Akurat, tiez mi tam bolo teplo, asi uz kurili?

evka18
26. sep 2013

@anglicanka1981 aj ja som tam teraz nedavno lezala 🙂 tiez som bola velmi spokojna so vsetkym,aj lekari boli super. a mam tiez termin v decembri, tak sa tam mozno stretneme 🙂

suzi1617
26. sep 2013

baby chodila ste nam niektora z vas aj na to cvicenie od 20-teho tyzdna ktore je zahrnute v tom poplatku starostlivost o tehotne 299 eur?

evelynba
26. sep 2013

@anglicanka1981 a nemoze to byt tak, ze zeny po porode sa skor snazia dat same na izbu a ked tam len lezis s nejakou komplikaciou pocas tehotenstva, tak daju po dve na izbu? To mi pride take logicke, ale ktovie. Lebo kamoska tam rodila pred dvomi tyzdnami a v ten den ked prisla rodili 4 az priebezne ale na izbe bola sama. Ako mne nevadi byt na izbe po dve, teda pokial spolubyvajuca bude rovnako ohladuplna a nebude tam mat navstevy od rana do vecera. :P

demo
26. sep 2013

@anglicanka1981 snazia sa, aby zena po porode bola sama. robia pre to vsetko, aj popresuvaju pacientky tak, ze nelezia na poschodi,kde podla diagnozy patria. ked som tam bola ja, bolo tiez plno a nejako to popreskupovali. par dni pred porodom som mala spolubyvajucu, po porode uz som bola sama.

martinka008
26. sep 2013

@anglicanka1981 Neboj, v decembri nebyva vela porodov, este tu tusim nitko nepisal ze by boli vtedy na izbe dve mamicky. Na predporodnom kurze bol natresk presne v tomto istom case aj pred rokom, v septembri je statisticky najviac porodov. Uz som tu raz pisala, ze ma dost hnevalo, ze niektore mamicky si na kurz "spomenuli" doslova tyzden pred porodom a potom ich tam museli nasilu pchat na ukor mamiciek, ktore este mali cas ☹
Na sme bol nedavno celkom dobry clanok o "sezonnosti" porodov aj s interaktivnym kalendarom 🙂
http://ekonomika.sme.sk/c/6908217/kolko-deti-sa...

martinka008
26. sep 2013

@suzi1617 Ano, myslim ze sme tam chodili pred porodom vsetky 🙂, co potrebujes vediet?

suzi1617
26. sep 2013

@martinka008 ako casto to byva a co sa tam zhruba deje 😉

ewca
26. sep 2013

baby ako je to s tyucenim o epiduralke...povodesom chcela rodit bez, ale nejake veci sa mi skomplikovali a zacinam nad nou uvazovat...co v pripade, ze zacnem rodit skor, predtym ako mi daju poucenie, to mi ju nebudu moct dat? alebo ako to je?

anglicanka1981
26. sep 2013

@evelynba snazia sa dat kazdeho sameho na izbu, pocula som konverzaciu lekarky a sestricky, ked sa ma snazili umiestnit 🙂 Ale rodiace zeny maju asi vyssiu prioritu. Tiez sa snazia davat na izbu spolu baby v priblizne rovnakom tyzdni, ak su tehotne.
@martinka008 no ta sestricka mi hovorila ,ze aj decembrovych rodiciek uz ma dost, ale novembrove musia ist skor. Ale je pravda, ze statisticky je najviac porodov v septembri a najmenej v decembri.

jarkax
27. sep 2013

Ahoj chcem sa opytat... Moj dr. Ma poslal na morfologicky uzv do Kochu.. Neviete niektora kolko sa tam za tento uzv plati? dakujem pekne

bimbo37
27. sep 2013

@suzi1617 ahoj, ty pojdes do koch? jeeej, pozeram, ze mame cca rovnaky termin tak sa tam mozno aj stretneme😊

suzi1617
27. sep 2013

@bimbo37 ano pojdem 😉 ale ja uz tam chodim teraz, zaplatila som si aj ten rocny poplatok pre tehotne a je v tom vraj aj nejake cvicenie od 20 tyzdna, tak som chcela vediet co s tym nema niekto skusenosti... kazdopadne tam ale zavolam a zistim info 🙂 ty tam budes az rodit, alebo tam uz k niekomu chodis?

bimbo37
27. sep 2013

@suzi1617 nie nie, ja mam kamarata gynekologa, len on rodi v galante, aj ked by som u neho rada aj rodila je to dost od ruky a velmi sa mi nechce ist do izby s 2 dalsimi zenami. kamaratka rodila v kochu minuly rok a ked som to videla tak nebolo o com. ja teraz od oktobra zacinam chodit na yogu na gosslingovu. uz sa tesim, lebo ja som doma na rizikovom a prve tri mesiace som sa z gauca a postele ani nepohla😊, tak sa tesim, ze mam povolene cvicit. tak snad sa mozno vo februari vidime😊

suzi1617
27. sep 2013

@bimbo37 ja som mala tiez prvy semester kludovy rezim, ale teraz uz mozem cvicit, akurat teraz v stredu som bola prvy krat na cviceni pre tehotne v Goleme v Centrale. Bola som tam ja a este jedna baba takze super individualny pristup, stoji to 6 eur na hodinu a poviem ti ze je to pekna makacka, do teraz mam svalovicu, ale musim sa uz konecne rozhybat lebo pred tehu som dost sportovala a teraz som skysla jak taka kysna 😀 hotova katastrofa, ved som uz kvoli tomu kludovemu rezimu pribrala skoro 10 kil 😕 ja som totiz ani raz nevracala, vobec mi nebolo ani raz zle 😉

bimbo37
27. sep 2013

@suzi1617 no ja som tiez ani raz nevracala. ja som si grosslingovu vybrala lebo sa mi nechce nikam trepat autom a toto budem mat cez cestu. tiez uz by som sa mala zacat hybat trochu 😊

suzi1617
27. sep 2013

@bimbo37 az teraz som si vsimla ze som napisala semester nie trimester, uz mi to tehu tlaci na mozog 😉 ty si zazmluvnujes aj konkretneho porodnika v Kochu? Ja nie, pocula som ze tam su vsetci dobri 😉 mala som ist povodne do Ruzinovskej nemocnice, ale aj ked na nich nemozem povedat jedno krive slovo co sa tyka odbornosti lekarov, tak z toho novorodeneckeho odd mam strach... ja budem radsej v klude a priplatim si za to ako v Ruzinove znasat nervny personal 😉 stare zariadenie mi az tak nevadi, operovali ma tam v maji a dalo sa to prezit...

baryana
27. sep 2013

@ewca ked mi sestricka davala papiere ohladom epi a porodu v 36 alebo 37 tyzdni, tak mi povedala, ze ci chcem, alebo nechcem epi, mam pre istotu na to poucenie ist a radsej co najskor. lebo ked ho nebudem mat, tak mi potom epi nedaju, aj keby co bolo.

poussin
27. sep 2013

@ewca ja tiez chcem rodit v Kochu. Kazdy pondelok o 9h30 robia stretnutia s anesteziologom a tam podpises poucenie. Ja tam idem uz tento pondelok. Istota je istota. Pred EPI tusim musis byt poucena. Viem, ze v Ruzinove ti bez poucenia EPI nepichli. Radsej tam chod preventivne akoby malo byt pri porode uz neskoro.

ewca
27. sep 2013

@poussin ja tam idem utorok prvy krat do poradne... tak sa na to spytam a ten dalsi by som sla na to poucenie, dakujem

martinka008
27. sep 2013

@suzi1617 su to tri hodinove stretnutia, cca 1x za tyzden, podla toho ako si dohodnes termin. Na kazdom stretnuti sa precvicuje dychanie, jednoduche tehu cviky, ak je cas tak sa na zaver relaxuje. Uplne najlepsie je, ze na jedno stretko pride porodnik (vacsinou Dr. Marcisova) a porozprava ako u nich prebieha porod, na co vsetko sa treba pripravit, co sa da dohodnut a pod., na dalsie cvicenie pride porodna asistentka alebo sestricka z novorodeneckeho (ako maju cas) a tiez poskytnu vela uzitocnych info, mozes sa ich na vsetko popytat.

evelynba
27. sep 2013

@ewca mne dali prvy termin do poradne az v 38tt- nejak to tak vyslo, bol to stvrtok, tak som uz ten tyzden sla v pondelok na poucenie o epi- keby nahodou... cize tam mozes ist aj pred poradnou, keby si sa obavala ci to stihnes. 🙂 Ja som sa kazdopadne obavala zbytocne, uz veselo prenasam :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre