Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ivanka.7
30. jan 2012

@aduska_ba Spokojna, ja k nemu chodim uz par rokov a nikdy nebol problem, ked som daco potrebovala - niekam rychlo poslat (napr. na sono prsnikov, ked som si nasla hrcku alebo tak). Ale je fakt, ze ja som nikdy nemala ziadne vaznejsie problemy, takze neviem ako reaguje v takych pripadoch. Referencie na neho som pocula obecne pozitivne.

aduska_ba
30. jan 2012

@ivanka.7 prosim ta a kolko sa plati rocny poplatok u nho?

ivanka.7
30. jan 2012

@aduska_ba No on je sucastou Kochu, takze kedze si tehotna, tak 140 eur.

aduska_ba
30. jan 2012

@ivanka.7 a nevies mi prosim ta povedat jeho cislo do ambulancie v ruzinov. nemocnici? 😉

tea333
30. jan 2012

@tucika blahozelam 😵 podla popisu ta rodila moja doktorka Vacokova 🙂

ellit
30. jan 2012

@amouramour ja som myslela v statnej to kricanie na mamicky. Nie v Kochu

amouramour
30. jan 2012

@ellit no ved ja som to pochopila, ale neviem ako ty na mna teda este nekricali v statnej🙂tak neplati celkom ked statna tak vreskot🙂

biba11
30. jan 2012

dievcata, prosim vas, neviete v ktore dni ordinuje v kochu mudr. kostolny?? dik

saudi
30. jan 2012

@biba11 urcite tento stvrok, vtedy idem k nemu o 11:30 na poradnu, ine dni zatial neviem

henushka
30. jan 2012

@aduska_ba Pridavam sa k spokonym pacientkam Dr. Smolika 🙂 Tiez som presla pod Kocha len kvoli nemu. A na rozdiel od @ivanka.7 som sa pred par rokmi ocitla v situacii, ktora bola pre mna hodne kriticka a bol velmi zodpovedny a naozaj nic nepodcenoval. Na rozdiel od lekarskeho "kolegu", ktory ma v tej veci pozeral na Kramaroch... Cim samozrejme nechcem urazit tych slusnych a zodpovednych, ale zrovna som na takeho natrafila. Este stastie, ze som dala na Dr. Smolika a nemylil sa.

suzan1111
31. jan 2012

baby tak ja som sa chcela dneska objednat na prehliadku porodnice..vcera to nikto nezdvihal a dneska konecne hej, pani na recepcii ale nebola nejak extra mila..cakala som vludny mily pristup ale som sklamana..mozno len prvy dojem, co ja viem..pytala som sa kedy mozem prist na prehliadku..tak len od 14 hod. v pracovne dni..to moc flexibilne nie je,kedze vacsina ludi je v tej hodine v praci 😖, potom mi povedala ze skor ako v 30tt tam nemam chodit na prehliadku..ze az od 30tt..akoze sorry ale to preco??ved ja sa chcem rozhodnut v dostatocnom predstihu a ked nie som z ba tak pocas materskej dovolenky sa ani nebudem trepat 100km busom do bratislavy na obhliadku porodnice po 30tt ☹ potom som sa pytala aj ine veci ohladom platenia a tak..ael na vsetko..to vam povieme ked pridete na obhliadku..do kelu ael ved ta linka sa vola INFORMACIE..tak by ich tam asi mali podavat a ved im by malo zalezat na tom, ci sa rozhodnem pre ich porodnicu alebo nie..navela ked som bola otravna mi povedala, ze nech sa teda pytam co potrebujem vediet..tak som sa pytala ci robia aj planove porody(moja gynek. to hovorila, tak som chcela vediet ci je to pravda, kedze nie som z ba a obavat sa ci dobehnem sa mi nechce...) tak na tuto otazku som zase dostala odpoved..ked pri dete na poradnu,tam sa uvidi..porozpravate sa s doktorom, on vam povie. Nakoniec som to vzdala a ani som sa viac nic nepytala..cakala som fakt ze to zdvihne niekto s milym hlasom a ochotou odpovedat..no neveim..bola som skalopevne rozhodnuta pre Kocha, tak uvidim aka bude prehliadka v aprili...ked uz nemozem prist skor 😖 a podla toho sa ro zhodem..ale prvy dojem ma sklamal 😒

canama
31. jan 2012

@suzan1111 ja by som sa nenechala odradit. prosto sa objednaj na prehliadku a hotovo. ja som sa teda nijako nezdvoverovala recepcnej v kolkom som tyzdni a tak, proste som do nej chcela vediet kedy je volny termin...ked som tam bola potom osobne tak tam boli vkuse aspon 3 az 4 pacientky pri recepcii a do toho stale zvonil telefon....a to uz bolo poobede kedy by som cakala ze tam nebude vela pacientiek.

suzan1111
31. jan 2012

@canama a ked si tam bola osobne..boli mili a ustretovi alebo ani nie? lebo tak mne nejde o nove umyvadla..ja cakam praveze mily pristup..to je to za co som ochotna zaplatit, za to ze budu profesionali a budu sa privetivo spravat..nie ze ma niekto bude sekirovat☹ ..sak pojdem urcite na tu prehliadku a urcite zaciatkom marca..neskor nie...aj ta chceli hned na hlasit do poradne??aky dojem to tam na teba spravilo?

usacek79
31. jan 2012

@suzan1111 nuz porod by si baby velmi chvalia, ja som tam nerodila, ale som ich pacientkou a teda ambulantna starostlivost nie je ktovieco - prave s ohladom na absenciu ustretovosti, obcas aj slusnosti zo strany sestriciek a celkovo nic moc.. o nic horsie ani lepsie ako uplny priemer v beznej statnej ambulancii a to mna osobne velmi sklamalo 😒

tea333
31. jan 2012

@amouramour ja som nejak nepochopila, co v tejto teme stale robis. pisat mozes kam chces, ale poslednych XY stran iba odporujes maminam, co sem prisli napisat ze sa im v statnej nepacilo tym,ze pises ako sa tebe nepacilo v kochu. uz si to vsetci precitali niekolkokrat.
pises sem ze v statnej sa vobec nerodi tak zle (co ti povedali tvoje kamaratky alebo sestra) napriek tomu ze si sama nerodila a nevies, ako to rodicka vnima.
mozes sem pisat az kym po materskej nenastupis do prace, ale ja nevidim prinos tvojich prispevkov v tejto diskusii, kde sa mamicky musia pred tebou spovedat o tom, preco to bolo v statnej zle, aby si usudila, ze to take zle asi nebude. zelam ti, aby si mala v statnej ten najkrajsi porod a tu najlepsiu starostlivost, ale nesnaz sa tu presvedcit mamicky ktore uz rodili, ze je nieco inak, ako to same prezili.
aj ja som videla krik na pacientku na antolskej (kricala sestra)
ja si neviem predstavit ze by som teraz stale chodila pisat mamickam do temy antolska ako sa nemaju tesit, ako nemaju cakat nic dobre, ako zle som sa tam citila. staci postreh, nemusim to pisat kazdej zvlast

alicka7
31. jan 2012

@suzan1111 ahoj, ano jedna recepcna nie je moc mila, asi si natrafila rovno na nu ☹. Ale nedaj sa odradit, ja som pacientkou Kocha a chystam sa tam aj rodit, okrem tejto recepcnej nemam zle skusenosti. Na prehliadku porodnice sa mozes objednat v ktoromkolvek tyzdni, aj ked by si nebola tehotna. Mozes tam ist aj s manzelom, kamoskami atd. Ano, prehliadky byvaju zial iba o 14h a o 14:30.

biba11
31. jan 2012

@saudi dakujeeem

anglicko79
31. jan 2012

Ahojte! Naozaj si myslim ze je to v Kochu vsetko o tom ci mate stastie ci maju prave dobru naladu ci dobry den!
Ja som tam bola a na recepcii boli velmi mile jedna slecna a pani.....vysvetlili vsetko co mohli aj poradili...naozaj sa snazili...cakala som tam na doktora a videla som ake to naozaj maju plne 3-4 mamicky cakaju kedy ich vybavia lebo tam si aj recepty vyberali aj do toho stale tie telefony vyzvanali....to som tam bola po 14;00..........Videla som asi 5 sestirciek a kazda jedna sa usmiala a spytala sa na koho cakam a co chcem...a ci cakam pred spravnimi dverami......
Naozaj je to individualne ............

suzan1111
31. jan 2012

@alicka7 no nebola teda vobec mila a to sa urcite aj snazila byt 😀..musim si na to s manzelom vyclenit extra den..bud ked budem pn alebo dovolneku si zobrat...skoda skoda..ale aj tak tam pojdem kuk a potom si spravim obraz o tom.Nechce sa mi totiz spoliehat na to, ze sa mi "mozno " v statnej ujde nadstandard izba kde by mohol byt manzel so mnou..keby sa to dalo objednat na isto..tak mozno uvazujem aj nad inou porodnicou..ale ak sa nemylim, inde to zarucit nevedia.

alicka7
31. jan 2012

@suzan1111
@anglicko79
Ano, je to individualne, vsetci sme len ludia a nemusime mat prave svoj den. Zial tato recepcna sa sprava "cudne" vzdy. Ja som uz oddolna, ale myslim, ze ked pride nova pacientka plna ocakavani, vie ju to akurat tak odradit. Je to smutne, ze hned prvy dojem moze pokazit niekto "na zaciatku". My zeny sme citlive stvorenia a preto si myslim, ze ak vedenie Kocha nechce prist o potencionalne rodicky, malo by s touto recepnou nieco urobit.

suzan1111
31. jan 2012

@alicka7 no je to hruza, ale pokial by to ostalo este len u recepcnej..tak keby ma nastvala a ja si platim..tak by som sa na nu spravala asi rovnako ako ona ku mne..ale ak by bol celkovo pristup sestriciek takyto..tak za to by som si este aj platit veru nechcela ☹ No nebudem pesimistka..pojdem na prehliadku a uvidim..urcite nie su vsetci taki a ak len recepna..tu si asi ani nebudem vsimat,ked tam pridem rodit. 😀

ivanka.7
31. jan 2012

A povedal im niekto, ze tam maju neprijemnu recepcnu? Stazoval sa na nu niekto aj inak, ako len na fore takto medzi sebou? Lebo potom s tym tazko nieco urobia. Ja som nikdy pri telefonate do Kochu zlu skusenost nemala, naopak, takze sa nemam na co stazovat. Ale ked ma sukromna porodnica a gynekologia zlepsit svoje sluzby bez spatnej vazby... jasnovidci nie su. Na to maju maminy/pacientky pusu, aby sa ozvali.

Tak to jednoducho funguje - ked nam vo firme/obchode pride staznost na personal, tak to riesime, samozrejme objektivne, lebo aj zakaznik je casto "mimo". Ale ked je to realne, tak samozrejme zamestnanca instruujeme tak,a by sa podobna vec znovu nestala. Ale bez spatnej vazby si to tazko clovek vycuca z prsta, ked to nevidi sam.

nelinqua
31. jan 2012

@ivanka.7 hehe tak ta recepcna ci sestricka ci co to je...bola aj v gpn kym boli v ruzinove🙂) je to stara firma..mne raz do telefonu povedala ked som mala akutny problem a potrebovala som sa objednat cim skor...ze ci krvacam alebo umieram...odvtedy skratka ked nieco potrebujem necham sa prepojit rovno na doktora a s nikym inym nic neriesim 😉

usacek79
31. jan 2012

@ivanka.7 no tak musim povedat, ze zena mojho kolegu tam rodila pred 2 tyzdnami a vobec neboli spokojni, ale to nebudem rozoberat preco, lebo nie som akter..
ALE - moj kolega stretol na chodbe riaditela a povedal mu, ze spravanie sa sestriciek nie je uplne v poriadku a riaditel mu na to vraj povedal, ze "o tom sa s vami ani nebudem bavit" a otocil sa odisiel.. odvtedy ani raz nebol poziret jeho zenu, ktora tam lezala 2 tyzdne, hoci ine pacientky bol pozerat na vizitach.. 😒 a kolegu uz ani nepozdravil na chodbe, takze z tohto jeho zazitku mam pocit, ze kritiku absolutne nepripustaju, lebo neverim tomu, ze by sa nestazovalo uz viacero zien, v podstate vzdy ked som tam, tak nejakej prasknu nervy 😒 ale zrejme efekt upozornenia je nulovy 🙄

canama
31. jan 2012

@suzan1111 na prehliadke ma sprevadzala stanicna sestra. chovala sa profesionalne, ale zase nie prehnane afektovane usmevy....to ja osobne nemam rada. 🙂 ukazala mi izbu, porodne saly (mala som stastie ze sa akurat nerodilo), ja som sa spytala co som chcela vediet a bolo vybavene, myslim ze som tam nestravila viac ako 15 minut, ale mne to stacilo. co sa tyka ineho personalu, tak som zapocula nejake sestricky v druznom rozhovore a jednu upratovacku, no...prislo mi ze to tam dokonale nie je, na nieco frflali a nevadilo im, ze ich pocujem..zrejme naozaj tam maju trochu chaos s tou ambulantnou starostlivostou. do poradne ma neobjednavala, ja som tam bola asi v 31tt, takze to bolo priskoro. celkovo by som to zhodnotila tak, ze rodit u kocha je vhodne pre zeny, ktore stresuje prostredie velkych nemocnic, ktore potrebuju mat sukromie a komornejsiu atmosferu, po porode klud a popripade nejaky ten spanok, pre ktore je dolezita poporodna hygiena. a takisto pre tie, ktore chcu prve dni s dietatom stravit aj s oteckom, ab. inou blizkou osobou. takisto je to mozno vhodne pre tie, ktore maju nejake specialnejsie poziadavky na porod, v statnej nemocnici sa na teba vacsinou pozeraju ako na exota ked prinesies porodny plan, aj ked mas zazmluvneneho lekara, proste myslim ze tym ze je to male zariadenie nebudu mat taky problem vyhoviet pacientke, ale to je uz na diskusiu s konkretnym lekarom.

ivanka.7
31. jan 2012

@nelinqua Ja som v GPN len od septembra, kedze som prisla s doktorom 🙂 To bola len poznamka z vlastnych skusenosti 🙂

@usacek79 To je samozrejme ine a je to smutne (a mozno by bolo fajn, keby sem ta pani napisala, preco spokojna nebola, nech si urobia obrazok aj ine buduce maminy). Odporucala by som pisomnu staznost.

suzan1111
31. jan 2012

@canama z toho co si napisala to stale vychadza ako dobra volba..tak uvidim aky dojem budem mat..pre mna je priorita profesionalny lekar, mily prstup,cisty zachod a aby bol manzel pri mne aspon jednu noc 🙂

suzan1111
31. jan 2012

@ivanka.7 kvoli jednemu telefonatu predsta nebudem robit ofuky a volat niekomu ze nie som spokojna s ich recepcnou lebo je arogantna cez telefon..keby si tam zaplatim starostlivost a je ku mne neprijemna zoci voci tak potom by som sa asi isla stazovat rovno riaditelovi a urcite by som im spravila "dobru reklamu" kade by som chodila...ale hovorím, ze to by som musela byt fakt velmi nespokojna...takze chapem aj ine mamicky, ze hned neutekali sa na nu stazovat..a ved toto je forum..len tu diskutujeme co a ako..chcela som sa iba podelit s babami o svoju dnesku skusenost a popytat sa ci len ja som mala taky pocit,alebo aj niekto iny mal s danou osobou rovnaku skusenost.

ivanka.7
31. jan 2012

@suzan1111 To nebolo konkretne na teba, ale tak vseobecne 🙂 hlavne ked sa tu niektore veci a niektore dievcata opakuju 🙂 ja tiez nie som typ, co sa ide po prvej veci hned stazovat, vobec nie, kazdy moze mat zly den

canama
31. jan 2012

@suzan1111 toto je u mna kamen urazu. vacsinou je nadstandard v BA porodniciach o velkom stasti, uprednostnuju nan pacientky po sekcii, ktore su rizikovejsie, a ked si zoberies ake je percento nadstandardnych lozok a ake je percento sekcii, tak mne to na ten nadstandard velmi nevychadza. ☹ jedine ze si ho vybavis cez lekara ab. inu znamost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre