Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kvetinqa
10. aug 2012

@evaryder dobre sa to cita 🙂 ja mam stale pochybnosti ci zazmluvnovat alebo nie.. Mam toho isteho osetrujuceho lekara ako ty a plne mu doverujem, vlastne aj kvoli tomu som sa rozhodla rodit v Kochu. Mam vsak v okoli niekolko ludi, co tam rodili a vsetci mi hovoria, ze je uplne zbytocne zazmluvnovat... :( tak teraz neviem...

marmete
10. aug 2012

@kvetinqa Podla mna Ti Tvoje okolie radi dobre 😉 Mam osetrujuceho lekara tiez z Kocha, ale rodit som isla s tym, ze ma odrodi ten, kto bude mat sluzbu a nemozem si stazovat, ze som spravila zle, radsej si € odloz pre malu 🙂

barbade
10. aug 2012

Ahojte damy, mozno som to prehliadla a ak ano ospravedlnujem sa za opakovanu otazku - ja mam "zmluvu s Kochom" respo. som tam pacientkou (aj ked moj doktor ordinuje v Ruzinove) a este teda fakt netusim, kde budem rodit a ako to chodi.
Znamena to, ze ked som pacientkou v Kochu, tak ma tam poslu na porod? Za porod samotny v Kochu sa plati aj ak som u nich? Neviete, kolko asi...?
Inak moja poznamka co sa tyka prostredia kliniky Koch by sa dala zhrnut do jednej vety = Vyzera to tam cisto a dostojne, to by mal byt podla mna uplne normal a standard (co teda nie je vo vacsine rozpadajucich sa a zapachajucich nemocnic na Slovensku). Tot moj pocit...

marmete
10. aug 2012

@barbade Doktor sa Ta coskoro opyta, kde chces rodit, cize je to iba na Tvojej volbe, nik ta nikam posielat nebude 😉 Ano, plati sa za porod 1200 EUR.

barbade
10. aug 2012

@marmete - Wow, 1200, to je teda celkom riadna supa! A to este keby som si chcela zazmluvnit mojho lekara, tak by to bolo este viac? Ale ja si ho zazmluvnit nechcem, nie som z neho zatial nejako obzvlast odviazana 🙄

marmete
10. aug 2012

@barbade Za vybraného doktora je + 300€, čiže 1500€.Ale v pôrodnici sú skvelí aj bez zmluvy🙂

barbade
10. aug 2012

@marmete - Diky moc za odpoved. Verim tomu ze su tam vsetci fajn, o to by som strach naozaj nemala. Ja som aj tak chcela ist povodne k Maresovi alebo Durinovej ale ti uz boli plni, takze by mi vobec nevadilo, keby tam bol niekto z nich 😀

dancul80
10. aug 2012

@kvetinqa za ten cas co chodim do kocha (vyse 5rokov) som nestretla lekara u ktoreho by som mala zly pocit. a neviem ci dr. kostolny a dr. slezak tam aj sluzia ale na nich su tiez same dobre referencie. zazmluvnila by som si iba keby som bola rizikova ale to by som si aj tak vybrala antolsku. pre svoju psycho pohodu som sa dohodla s dulou 🙂

5 porodov? fuha, podla toho co vidim tehotnych pred rozpadom tak jesen bude tiez dost plodna.

evaryder
10. aug 2012

@kvetinqa tiež som rozmýšľala, či s Marešom podpisovať zmluvu alebo nie. Nie je to málo peňazí. Nakoniec som sa rozhodla, že áno a vôbec som neľutovala. 100% pozornosť aj starostlivosť (a to aj pred pôrodom). Je to fakt odborník a vie sa rozhodnúť, čo je dôležité. Ďalšia lekárka v službe s ním väčšinu vecí konzultovala. V skutočnosti to bol on, čo pôrodný tím viedol . Keďže v Kochu mali tej noci naozaj frmol, bola som rada, že mi i napriek tomu venoval dostatočnú pozornosť. Následne ma niekoľkokrát prišiel pozrieť na poperačné. Neviem posúdiť kvality ostatných doktorov v Kochu, predpokladám, že všetci sú veľmi šikovní. Pre mňa však bola prítomnosť lekára, ktorému dôverujem, dosť dôležitá. Prajem veľa šťastia pri rozhodovaní🙂

kvetinqa
11. aug 2012

@dancul80 @marmete presne o mojich pocitoch pise @evaryder . Prvy porod som mala taky zvlastny, lekar na kramaroch bol sice mily, ale NIC som nevedela a kedze mi otazky ohladom sekcie, prichadzali postupne a nik mi na ne neodpovedal, nikto ma o nicom neinformoval ani pred ani po sekcii... Dr. Maresovi stopercentne doverujem a urcite by mi to psychicky pomohlo, mat ho tam, ale zase ked je niekolkohodinovy porod, aj tak zazmluvneny dr. Pride asi az na finale,ze? No neviem, fakt neviem

sugi81
11. aug 2012

Ahojte kocky, ja chodim teraz tiez do Kochu k Dr. Ditte, a urcite by som rada rodila v Kochu. Min.rok tam rodila kamoska a teda ked sme ju boli pozriet, hned som vedela ze aj ja tam budem rodit 🙂 Aj ona si velmi pochvalovala. Tiez rozmyslam, ci si mam zazmluvnit aj lekara, pri tych 1200 eur mi dalsich 300 nepride byt az tak vela, ale zase bude na kocik, tak neviem. Co vlastne znamena, ze si zazmluvnis lekara? lebo napr. tento tyzden som mala poradnu a moj Dr. vybehol, ze musi ist k porodu hore, dosiel tak za pol hodinku, tak neviem, ci to len priebezne odbiehal kontrolovat, alebo uz na final dosiel, odrodil a bolo.

dancul80
11. aug 2012

@sugi81 pri druhom porode som mala zazmluvneneho dr. na kramaroch. prvy porod bol....smutny. bala som sa. ale ako pises priebezne dr. odbiehal z ambulancie a skontroloval ma a potom prisiel na finale. a potom este raz prisiel na izbu.

evaryder
11. aug 2012

@kvetinqa Moja spolupráca s Dr. Marešom vyzerala nasledovne: V termíne pôrodu som prišla do Kochu, avšak mimi ešte nebolo pripravené. Následne som k nemu chodila na kontrolu každé dva dni. Vždy v čase, kedy mal službu. Nikdy som nečakala, hneď sa mi venoval. Rodila som taktiež počas jeho služby, takže bol neustále prítomný (prijal ma do nemocnice, vykonal potrebné vyšetrenia, vypísal papiere), chodil ma priebežne kontrolovať, rozhodol o zavedení epidurálu, odpustení plodovej vody.... Vo chvíli, kedy som sa prestala cítiť dobre, okamžtite prišiel, a po zvážení situácie rozhodol o sekcii, ktorú sám aj vykonal. Následne ma niekoľkokrát prišiel pozrieť na izbu.

ella_joy
12. aug 2012

Ahojte,ja som bola na prvej poradni, a chcem sa spytat,ci tam vzdy je tolko zien? Lebo som myslela,ze ked je pacientka objednana na urcity cas, tak tam nebudem musiet cakat dalsiu hodinu aj s ostatnymi zenami drziacimi ocikany papierik striehnucimi na dvere.....ci je to skor blba nahoda..mala som ist ku dr.Kostolnemu a nakoniec som skoncila u dr.Marcisovej..ja chodim na inu sukromnu kliniku, a tam necakam, a ak tak max 5 min..preto som troska zmatena..mam maleho syna, ktory v tej uzkej chodbe proste hodinu neobsedi a nechat ho tam lietat nemozem...inak s pristupom dr. spokojnost, len teraz mi to vychadza,ze budem chodit tyzdenne raz do Kochu a raz k mojemu dr. sa mi zda aj moc, ci?
Ten monitor sa mam objednavat separatne, ci mam povedat dr.?

verinka100
12. aug 2012

@ella_joy ahoj, ja som rodila v oktobri 2011 a presne takto som cakavala aj ja, niekedy aj dve hodky, ked odvolali k porodu s ocikanym papierikom v ruke 😀 Ale stalo sa mi mozno 2 krat, ze ma vzali do 20 minut, neviem ako je to tam teraz, ale to, co si zazila bolo minuly rok uplne bezne 😎 Mna na monitor poslala lekarka tusim v 37 tyzdni a potom este raz v 39 ked som uz aj potom porodila

chrumka84
12. aug 2012

@ella_joy
Ja chodim tiez ku Kostolnemu, ale prvy krat som cakala 2.5 hodiny, nakoniec ma vysetrila Ondackova. Druhy krat ma zobral Kostolny nacas. Treti krat som bola tiez nacas, ale vysetrovala ma Marcisova 🙂.
Idem do Kocha iba rodit, na gynekologiu by som tam nechcela chodit, lebo to clovek neovplyvni, ci nahodou prave nebude niekto rodit..
Na monitor sa netreba objednavat, to ta hned po poradni poslu na 1.poschodie a tam ti spravia monktor na jednej z porodnych sal. Pokial prave nikto nerodi 🙂. A so zaznamom sa vratis za lekarom - strcis papier sestricke a potom ti uz len vykukne povedat, ci je to ok.

ella_joy
12. aug 2012

@verinka100
@chrumka84
Dakujem kocky..myslite, ze tam nemusim chodit, ked mam svojho dr.? A prist tam iba porodit?
Ci Ty @chrumka84 si tam tiez musela chodit tie 4tyzdne pred TP? Tak to uz mas za dveramiii, uz babatko klopka aj na dvierka. Daj potom vediet, akooo..a Kostolny je aky? Tak prisne vyzeral,aj by sa mi nozky vari roztriasli 😀
Mna na ten monitor nikto neposlal, ani nespominali,ze mam ist, tak sa skusim buduci tyzden spytat proaktivne.
Inak ked zena prenasa,chodi tam castejsie ci stale raz tyzdenne? Ja budem podla mna zas posterminova 🙄
Ozaj a este jedna vec, uz si zaplatila ten poplatok? Lebo mne len teraz dali zmluvu,ze precitat a doniest,a tam je,ze 4tyzdne pred TP zaplatit, co by som uz aj ked mi to dali do ruky nestihala..tak neraz nefim ze jak, kedy, aby ma nespucovali, vdaka 🙂

zuzka_bluzka
12. aug 2012

Caute dievcence, mam otazku, ked nas pustili pred tyzdnom domov a mne sa nieco nepozdava s babatkom tak tam mozem ist hocikedy (napr. v noci) na novorodenecke nech mi ju skontroluju alebo ist normalne na Kramare na detsku pohotovost? Lebo ked som odchadzala tak mi u Kocha novorodenecke sestry povedali, ze ked bude nejaky problem tak nech pridem....co myslite?

mimikas
12. aug 2012

@zuzka_bluzka mne povedali že ak niečo mam ísť na pohotovosť na Kramare

moon1979
12. aug 2012

ahojte maminy, chcela by som poprosit Vas, co ste v Kochu rodili sekciou ako to tam vsetko prebiehalo - myslim od samotneho zakroku (hlavne ak ste mali spinal či vam ukazali mimino a hned ho zobrali prec, kolko ste boli bez babatka, kedy vam ho doniesli, kolko trval pobyt v nemocnici po sekcii, ci ste dostavali utisujuce lieky atd. ) proste cely priebeh. Dakujem vopred za kazdu odpoved 🙂

dancul80
12. aug 2012

@ella_joy ale ty uz chod len k lekarovi kde budes rodit nie ku obom. to cakanie je podla mna tym ze objednavaju uz len tyzden dopredu a to ta tam strcia niekde do zoznamu ale kym som chodila kazdy mesiac alebo som sa objednavala dlho dopredu tak som cakala max 5min. neviem v poslednom case je to trochu horsie

@zuzka_bluzka s dietatom uz len na kramare. babetka maju prednost tak keby si sla tak hned jak sa otvoria dvere upozorni ze mas malinke babo a necakaj.

evaryder
12. aug 2012

@moon1979 Ja som mala pri sekcii spinálnu anestézu, takže znecitlivenie iba od pása nadol, inak pri vedomí. Celá príprava trvala asi 5 minút. Keďže som bola pri vedomí, počula som ako dieťa prvý raz začalo plakať. Sestra mi ho ukázala už umyté a v perinke. Dieťatko sa na sále neprikladalo, kvôli teplu ho uložili do inkubátora. Následne ma previezli na izbu. Mala som zavedený permanentný kateter, cez ktorý mi anesteziológ mohol dopĺňať lieky od bolesti. S tým nebol žiaden problém. Lekár ma sám chodil pozrieť, či niečo nepotrebujem, resp. keď som požiadala sestričku, prišiel doplniť lieky od bolesti i mimo pravidelných návštev.Analgetiká som veľmi potrebovala prvých 48 hodín, a potom hlavne v noci . Keď som mala dieťa na izbe permanentne, už som na bolesť veľmi myslieť nestíhala 🙂 Kateter mi vybrali v deň odchodu z nemocnice. Dieťatko z novorodeneckého nosili cca 4x za deň a pomohli mi ho priložiť na prsník. Po prirodzenom pôrode dieťa nechávajú u matky okamžite, ja som dostala 2 dni na oddych Následne sme fungovali už naplno. Sekcia sa uskutočnila vo štvrtok a na nasledovný pondelok nás z nemocnice prepustili. To znamená, na 5 deň. 😵

zuzka_bluzka
12. aug 2012

@mimikas
@dancul80 diky baby, teraz vyzera byt v pohode tak aspon preventivne viem kam ist keby daco

nelinqua
12. aug 2012

@zuzka_bluzka mne povedali ze keby bol akykolvek problem pocas sestonedelia...ci uz s babatkom alebo by som ja nieco mala...tak prist k nim do kocha hoci aj v noci..

moon1979
12. aug 2012

@evaryder super dakujem za odpoved 🙂 ... a na sale si nedostala zimnicu? ja som bola v narkoze pri prvom cisarskom, ale vraj je na salach brutalna zima ... zimnicu som mala strasnu ked som sa prebrala ... nelutujes ze si mala spinal? ja uz z celkovou narkozou suhlasit nebudem, bolo to pre mna strasne ...

dancul80
12. aug 2012

@moon1979 ta zima je relativna. je to klimatizovane zhruba na 20stup. tvoje telo je v strese a po narkoze unavene. nebola som na sekcii ale mam za sebou x operacii.

moon1979
12. aug 2012

@dancul80 no keby som aj v strese nebola, tych 20 stupnov je dost malo 🙂 ale tak zrejme to tak ma byt 🙂 dakujem za objasnenie ...

lentila.g
13. aug 2012

@ella_joy ja som čakala max.5 min a to ma upzornili hned pri objednavaní že budem musieť asi počkať lebo že maju veľa

verinka100
13. aug 2012

@ella_joy uz by si nemala chodit k svojmu lekarovi, ale len do Kocha, ja som mala dokonca aj v tehu knizke napisane, ze od 36 tyzdna sa chodi do nemocnice, kde chces rodit, cize v tvojom pripade do Kocha 😉 Aspom si obzries lekarov, neviem, ci si nejakeho zazmluvnujes, ale mozno ta nakoniec odrodi ten ku komu budes chodit, lebo bude mat zrovna sluzbu a uz sa budete poznat 😎

chrumka84
13. aug 2012

@ella_joy kostolny bol v pohode. Som sa stazovala, ze tam maju teplo, tak zadrel, ze "zakaznik nas pan" a ze kolko stupnov chcem nastavit na klime 🙂. Akurat ze vysetrenie bolo neprijemnejsie ako som zazila u inych lekarov.
Na monitore som bola na druhej a tretej poradni a raz opakovane kvoli "nie ucebnicovemu" zaznamu 🙂.
Hej uz sa mi to blizi, akurat ze tp mam tak cudne vypocitany, ze v piatok tam idem uz stvrty krat, ale nanporod sa vobec necitim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre