Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

adrika25
27. feb 2012

Ahojte, akurát idem na príjem do Kocha a zajtra ma čaká cisársky. Potom napíšem svoje dojmy. Držte nám päste 🙂

suzan1111
27. feb 2012

@adrika25 jeeeeeeej tak to ti velmi moc drzim palceky, aj babatku samozrejme..potom sa ozvi ako to vsetko dopadlo 🙂
ja chcem ist tento mesiac na prehliadku porodnice, tiez dufam, ze budem s pristupom spokojna.. robia v kochu aj nejaku preporodnu pripravu??

jalu80
28. feb 2012

Ja odporúčam Sanatorium Koch všetkými desiatimi, pretože prístup lekárov a sestier je v tomto zariadení na nezaplatenie. Bohužial mám skúsenosť len s jednodňovou chirurgiou, pretože o bábätko sme prišli. V prvom trimestri mi zistili u bábätka vrodenú chybu nezlúčiteľnú so životom a preto som sa rozhodla pre tento zákrok. Pred tým som však absolvovala ešte konzílium na kramároch, kde so mnou jednali ako s chuderou, ktorá chce ísť na potrat a to bábo nechce. Ja som však pred týmto rozhodnutím preplakala zopár nocí a pýtala sa prečo práve my? V Kochu bol prístup lekárov a sestier maximálne ohľadulpný a veľmi citlivý. Ak budem opäť tehotná a bude všetko v poriadku a budem sa mať rozhodnúť kde rodiť, tak jednoznačne KOCH. Starostlivosť lekárov a sestier je úplne iná ako v štátnych nemocniciach.

dadula300
28. feb 2012

@adrika25 Moc vam drzim palce. Nech vam to dobre dopadne. Urcite potom napis, ako si to zvladala a ako to prebiehalo 🙂

@jalu80 to mi je luto, ze si mala taku zlu skusenost na kramaroch ☹ . a o kramaroch nejde jedno dobre slovo v poslednom case, mali by si vstupit do svedomia 😖 to je neuveritelne, akí dokazu byt ludia bezcitní. a hlavne tí, ktorí by mali mat pochopenie a jednaju s clovekom ako s handrou v tazkej zivotnej sitacii ☹ .

kwetinka1
28. feb 2012

ja som rodila na antolskej pred rokom, vtedy este koch nebol otvoreny. som ich pacientkou, ale zvazovala by som ci u nich rodit. je pravda, ze ten pristup je iny a dostojnejsi a hlavne tie podmienky, ale zas na druhej strane ani na antolsku nemozem nic povedat. na mna a aj spolubyvajucu boli takmer vsetci mili, aj porod sam o sebe bol fajn. tazko by som hladala chyby a to som dost narocna. co ma serie u kocha su tie prachy, za co mozem niekde stravit uplne super dovolenku. coho by som sa bala, tak prevozu v pripade komplikacii.

baryana
29. feb 2012

@kwetinka1 to uz tu bolo xkrat, nezacinajte zase...

ella_joy
29. feb 2012

Kocky, u Kocha, ked tam pacientka nema doktora, si moze vybrat porodnika ( tak ako u statnych, za extra poplatok) alebo je to tak,ze odrodi ten, kto ma sluzbu..? Vdaka

woman04
29. feb 2012

@ella_joy áno ,môžeš si vybrať pôrodníka za poplatok,myslím 300€ 🙂

saudi
29. feb 2012

ahojte, to kurenie sa dalo vypnut, mne tam bolo strasne teplo, tak som si to vypla a vetrala si.

saudi
29. feb 2012

ja som rodila 2x na antolskej, a bola som rozhodnuta aj 3.x, ale s tym klasickym napatim a neistotou, ze ake to bude. ked som si precitala toto forum, a pocula realne skusenosti 2 kamaratok, tak som sa rozhodla pre kocha a dobre som urobila. hned ako som bola na prvej poradni, tak zo mna opadlo cele to predporodne napatie a s kludom som cakala na porod. Poradnu som stihla 3x, u Mudr. Kostolneho a Mudr. Marcisovej.
porodnika som si nezazmluvnovala. do porodnice sme prisli rano okolo 4:30, hned ma chceli brat na pohotovostnu ambulanciu, ale ja som citila, ze uz to nema zmysel a pytala som sa hned na porodnicu, tak bez akychkolvek komentarov zhasli na ambulancii a odprevadili ma na porodnicu. tam ma prezreli a trochu skalili moje nadsenie, ze som len na 4 prsty 🙂 nemohla som tomu uverit, lebo pocitovo som bola dalej. boli ale mili, ziadne ironicke poznamky, ze co stresujem. nakoniec som mala pravdu, islo to velmi rychlo, lebo do 40 minut bola mala na svete. nakoniec ma pochvalili a povedali, ze s takymto rodenim mozem chodit aj castejsie 😀
manzel bol cely cas pri mne, dal im moj porodny plan, vsetko akceptovali, az na uplne doteplanie pupocnika, ale aj to mi mudr. ditte slusne vysvetlil, ze kedze ja mam krv RH negativ a dieta moze byt RH pozitiv (co nakoniec aj bolo), tak moze byt z toho problem. nechali mi dietatko chvilu na hrudi, potom ju rychlo vysetrili a doniesli mi ju nazad nahu, len zabalenu v plienke a osuske, aby som si ju mohla nahu na seba prilozit. pekne sme ju poprikryvali a hned sa prisala. nastrih nebol, ani epi.

velmi mi vyhovovalo, ze vsetko mi vopred vysvetlili a cakali ma moje rozhodnutie, netlacili do nicoho, nespochybnovali moje rozhodnutie. nechali ma napolohovat si porodne kreslo ako mi tovyhovovalo, chrbat skoro kolmo, nohy mi pekne dali nizsie, nemusela som ich nikam vykladat, len som sa pri tlaceni za ne chytila. to mi pri predchadzajucich porodoch strasne vadilo a oberalo ma to o sily, ked boli nohy hore a ja skoro leziac.

na 600nedeli mali vsetky izby obsadene po 1 mamicke, tak mi ponukli 3.poschodie, co som brala. lebo neviem si moc predstavit ako sa zmestia 2 mamicky s detmi na tie male izby, teda ak su aj na 600nedeli take male ako na 3. posch., to neviem.
Dost mi vyhovovalo, ze som si skoro nic nemusela brat z domu, vsetko som dostala. trochu ma pobavilo rozdavanie noveho casu, kazde rano, to som trochu nepochopila 🙂 ale asi sponzorsky dar.
tiez bolo fain, ze som si mohla kedykolvek zazvonit na sestricky a bez problemov prisli.
trochu mi vadilo, ze do takej 10:00-11:00 sa tam nezavreli dvere, no ale to je vsade. meranie teploty a tlaku musi asi byt o 6:00 rano vsade 😖

este velke plus bola polohovacia postel na izbe, pri kojeni to velmi pomohlo a tiez, ze sa dali zdvihnut bocnice, ked som chcela mat babo na posteli so mnou, tak som sa nemusela bat, ze mi spadne.

ked to zhrniem, tak mi vyhovovalo, ze akceptovali moje poziadavky, co nie, tak slusne vysvetlili, boli vsetci starostlivi, kompetentni, mili, bolo tam cisto, pohodlne, vyborne soc. zariadenia, sukromie a moznost celodennych navstev. to mi dost pomohlo, ze som malu nakojila a potom mi s nou pomohla mama, alebo manzel a ja som si mohla oddychnut.
este bolo potesujuce, ze deti prikrmovali, ked bolo treba, pasterizovanym materskym mliekom.

strava bola ok, ale predsa len nemocnicna 🙂 no a tiez niektore upratovacky boli dost primitivne.

takze vobec nelutujem, a som rada, ze som sa na poslednu chvilu rozhodla ist rodit sem.
drzim vsetkym palce 🙂 pa

canama
29. feb 2012

@saudi ta polohovacia postel na motoricky pohon bola super. doma sice mame tiez polohovacie rosty na posteli, ale manual a uz lutujem ze sme nezainvestovali viac. 😒 teraz pri malej polohovanie vyuzivame stale.

zuuzka
1. mar 2012

Tak maminky ja sa pridavam k tym s pozitivnou skusenostou z Kocha. Vsetko bolo uzasne od prvej minuty prichodu az po nas odchod domov. Absolutne nelutujem svoje rozhodnutie rodit tam. Stretla som sa totiz s uzasnymi, profesionalnymi, ustretovymi lekarmi a sestrickami, ktori nam nielen priviedli na svet nas poklad, ale pomahali aj po porode a akykolvek problem nam pomohli riesit s velkou trpezlivostou a ochotou. Patri im nasa velka vdaka, pretoze tento tak dolezity moment v zivote premenili v krasne a pozitivne spomienky. Dakujeme....

ellit
1. mar 2012

@saudi PRESNE TAKETO NAZORY TU OCAKAVAJU MAMINKY V TEJTO TEME 🙂 Uzasne rozpisane, som velmi rada, ze si bola spokojna. Jasne, ze musia byt aj negativnejsie veci, ale nikde to nemoze byt 100%.
Velmi ma potesila informacia, ze nemusi mat rodicka vyviazane nohy pomaly na plafone. V tych popruhoch co som doteraz rodila v Ruzinove je to ako vo vazeni. Zena sa nemoze ani pohnut a nuti ju to lezat, co je pri tlacení skor trapenie ako pomoc.

evel
1. mar 2012

Ahojte, tak aj moja mala Lucka je uz na svete, dnes nas pustili od Kocha.. Isla som vo stvrtok 23.2. na prehliadku k MUDr. Kostelnemu a po prehliadke ma hned hospitalizovali s preeklapmpsiou (opuchy a vysoky krvny tlak) a kedze sa im moj stav zdal zivotohrozujuci na druhy den, cize v piatok 24.2.2012 sa mala narodila sekciou v uplnej narkoze, kedze spinal sa im v mojom pripade nepodarilo zaviest. Mala starsne abgar score iba 4, lebo bola priskrtena pupocnikom, cize som stastna, ze su tam naozaj profesionali a mala aj aj sme ok.

Co sa tyka spokojnosti s gynekologicko. porodnickym timom je vsetko super, nemozem sa stazovat, naozaj sa mi dostala nadstandardna starostlivost. Operoval ma MUDr. Kostelny s MUDr. Ondackovou, ktora je velmi sympaticka,len som najprv bola trosku v soku,lebo posobi vyzorovo, ze ma 14 rokov.

Po pordode mi dve super sestricky pomohli na druhy den vstat, umyt sa, vybrali mi cievku a uz soms a potom pohybovala samostatne. Potom som s gyn sestrickami uz moc do styku neprichadzala,kedze som uz bola schopna sama sa o seba postarat, uz mi len nosili lieky a merali tlak a pod.. Na niektore sestricky budem naozaj spominat, boli super, poradili, pomohli....

Musima ale povedat, ze az take nadsenie nezdielam z novorodeneckeho oddelenia, co sa tyka niektorych sestier.. Jedna konkretne mi pobyt u Kocha vyslovene zneprijemnila... Moja malinka ma zltacku, mala horsie vysledky, tak bola 3 dni na fototerapii, cize nebola pri mne, chodila som za nou na novorodenecke.. ked tato osoba pracovala, nemala som tam chut ani ist.. neprijemna,s pristup ala erdeg baba zo zachytky - ludsky pristup nevidela ani na fotke... tiez mi hodne vadilo, ze bola extremne naparfemovana nejakou velkonocnou vonavkou a ked mi priniesla malu na kojenie, som necitila Lucku,ale lacny neprijemne silny odor spominanej sestry... po rozhovoroch s ostatnymi maminami, ktore tem so mnou boli som zistila, ze moje dojmy plne zdielaju... ale zas napriklad stanicna sestra + este take 3 dalsie boli super, ale naozaj staci jedna takjato osoba a dokaze pokazit cely dojem... hlavne ked je prvorodicka, ktora nemoze mat babtko z dovodu silnej zltacky pri sebe uplakana, tak treba na nu byt este neprijmny, vsak to mi pomoze...

Inak som mala stastie a bola som celych 8 dni sama na izbe, co som strasne ocenila... ale kedze momentalne maju babyboom u Kocha, boli sme len 2 na celom oddeleni, ktore sme mali taketo stastie...

ale komplexne som so sluzbami Kocha spokojna, stalo to za tie peniaze... len by trosku mohli zvazit par personalnych zmien a uplna jednotka ...

sashie
1. mar 2012

@evel tak blahozela k zdravej dcérke. ja som bola u dr. kostolného v piatok v poradni o 11 hod a prave sa chystal po mojej poradni na sekciu, tak to si bola asi ty. 🙂

kuratenko80
2. mar 2012

@evel ja som tiez mala problem s jednou sestrou, neviem ci to bola ta ista. ciernovlasa, kratsie vlasy a velmi chuda. je tam aj taka rysava, ta tiez nebola nic moc a tiez bola neochotna. ja som to aj povedala vrchnej, lebo pokial ziadna mamicka to neposunie dalej....

amouramour
2. mar 2012

ja len pridam tiez cerstvu skusenost, potrebovala som vybrat stehy, kedze mam tyzdnove babo, ktore kojim a nemozem nechat len tak poprosila som o objednanie na skutocne presny termin, ktory som samozrejme nedostala, ze nech si pridem a pockam, takze super...

canama
2. mar 2012

@evel blahozelam k babatku. z toho novorodeneckeho si nic nerob, ja som mala svoju dcerku az na stvrtu noc tiez pri sebe, lebo najskor bola 2 dni v inkubatore a potom 1 noc na fototerapii...a asi viem o ktorej sestricke je rec, mne malu tato osobka odmietla vybrat z inkubatora priniest na kojenie pocas noci...hlavne ze na druhy den po porode chceli odo mna pre malu mlieko!!!....coz ja som samozrejme este nemala ledva som vytlacila trochu kolostra do skumavky, takze som si tiez poplakala na izbe.

sashie
3. mar 2012

@amouramour blahoželám k dcérke. ako si nakoniec rodila? sekciou?

kape
3. mar 2012

@amouramour - blahozelam, nech malicka robi radost, asi si po sekcii. Mne pri prvom vyberali v Ruzinove, kde som rodila, Ty si mas ist vybrat stehy k svojmu gynekologovi ?

amouramour
3. mar 2012

@kape hej, ale uz som isla na Kramare, kde mi ich hned vybrali...hoc sa teda lekar dost hneval, ze vecne musi riesit pacientky zo sukromnych zariadeni...ale tak uplne chapem jeho postoj🙂

amouramour
3. mar 2012

@sashie sekciou, kedze vyvolavanie nezaberalo a mala bola vysoko, ja som sa neotvarala...ale som rada, ze uz mam za tym🙂

veve39
3. mar 2012

@amouramour no ja neviem, mne po porode SC na antolskej stehy vybrali na porodnici, taktiez zrealizovali aj kontrolu po 600nedeli...nemal by to byt standardny ukon v ramci porodnice, kde si rodila ?

amouramour
3. mar 2012

@veve39 nie, je to praca pre mojho gynekologa...v podstate chapem aj postoj na kramaroch, platim si v kochu a musia odmakat vsetko oni....a teda cakala som vacsiu ustretovost a objednanie presne na termin, kedze mam tyzdennu dceru ktoru kojim....a bola to asi 3 minutova zalezitost....

veve39
3. mar 2012

@amouramour gratulujem k dcerke...
je to asi vec nazoru, avsak podla mna vybratie stehov patri k porodu a k zariadeniu, ktore porod zastresovalo - ja by som bola v podstate prekvapena, keby ma z Antolskej nasmerovali vyberat stehy ku gynekologovi (tiez Koch) a povazovala som za samozrejmost, ze to vybavili oni....

baryana
3. mar 2012

@amouramour ty si tak velmi zaujata voci kochu, az ma prekvapuje, ze tam este mas gynekologa. a ked ti povedal, aby si si pockala, ty si mu na to nic nepovedala????asi zrejme nie. ale na druhej strane, ked pojdem ja na kontrolu, urcite sa nebudem spoliehat, ze mi lekar slubi, ze ma vezme nacas, pretoze je to lekarske zariadenie a nikto mi nezaruci, ze tam pojde vsetko ako na pase. ty nemozes cakat, ze ti vsetci utvoria koridor, lebo ty mas tyzdnove babo a kojis. tam je takych pacientov myslim minimalne 70%, kedze je to porodnica.

sashie
3. mar 2012

inak je to divné, že nevyberali stehy v pôrodnici. ja som bola na izbe s dvoma ženami, ktoré rodili sekciou a vyberali im stehy tam. hlavne že to dobre dopadlo nakoniec.

evel
4. mar 2012

@sashie
aaano to som bola ja, v tej dobe som uz pekne stresovala 🙂) ale mala ju super 🙂

evel
4. mar 2012

@kuratenko80

ale ja som sa rozhodla, ze na nu podam staznost.. viac maminiek sa mi do posty ozvalo, ze maju presne rovnake skusenosti s danousestrou .. len vsetky ked pridu domov, to uz chcu nechat tak.. ale podla mna to treba riesit, mozno vedenie nevie, aky skvost tam drzia... mne naozaj cele hodiny kedy mala sluzbu uplne zneprijemnila.. druhy den na mna navrieskala, ze neviem malu poriadne drzat, ze vrieska len ked je so mnou a co som to za matku, ze si ju neviem prilozit nakojenie.. som plakala jak male dieta..ale nastastie ma nasla v tomto stave ina sestricka, neviem akos a volala priezviskom,len viem, ze bola andrejka z gynekologickeho oddelenia a vsetko mi ukazala, ukludnila ma a hned vyslo slnko nad mojim dnom 🙂

evel
4. mar 2012

inak vcera mi MUDr. Ondackova vyberala stehy a som bola prekvapena, ze to je vlastne iba jeden dlhy steh.. a vobec som necakala, zobrali ma hned..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre