Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

sashie
1. feb 2012

@cantharis ja chodím k dr. piskaninovej (zastupuje dr. zavodsku) - obidve sú vynikajúce, som veľmi spokojná. dr. piskaninova malého na každej poradni premerá cez ultrazvuk, na všetky otázky odpovie, je veľmi jemná čo sa týka vyšetrovania a precízna .- neponáhľa sa. je tam pohoda - kľud. ordinuje ale len stredy. na partizansku pojdeš len 2 - 3x na veľký ultrazvuk.

saudi
2. feb 2012

Prave sedim na poradni a bola som na porodnici na monitore. Tak som si konecne obzrela porod. salu ;) mala, ale utulna.

ellit
2. feb 2012

@saudi ja som pri pohlade na nu si pomyslela, ci sa tam okrem mna aj vojde este aspon porodnik 😀

bebel
2. feb 2012

@ellit 😎 a to by tam mali byť ešte: manžel, PA, detská sestra a pediater a prípadne anesteziologička 😎 😝
Tiež mi to príde extrémne stiesnené 😀

ellit
3. feb 2012

@bebel ale najlepsie je, ze ty mas na tej postely asi najviac miesta....bohuzial sa mas zo vsetkych tych ludi najviac zle 😉

nelinqua
3. feb 2012

No baby tak my to uz mame tiez za sebou🙂 dnes sa nam narodila dcerka Laura 3120g, 49cm...zatial to vyzera ze peniazky sa oplatilo investovat, ale tak zhodnotim objektivne neskor...a teda momentalne to tu vobec nie je prazdne..dnes napriklad 4 porody...personal sa tu teda nenudi🙂

lenuska12
4. feb 2012

@nelinqua gratulujem a prajem vela zdravicka. Ak ti to neprekaza, mozes dat prosim nejake info ze ako to tam prebiehalo, ked boli 4 porody? Ked sme boli na prehliadke porodnice, tak tam bola jedna miestnost pre rodiacu mamicku, jedna porodna sala a potom operacka. Na izbe su stale po jednom, ci ked vas bolo tolko, tak po dvoch. My sme tam vcera rano boli, ale len na kontrole a bolo dost ludi v cakarni, ale doktor ma zobral tak ako som bola objednana.

nelinqua
4. feb 2012

@lenuska12 a taak samozrejme nerodili sme vsetky naraz🙂 ale akurat na tej izbe kde ta daju pred porodom sme boli 2. Ja som uz pomaly rozchadzala kontrakcie a druhej pani robili ctg. teraz na sestonedeli som na izbe jednotke, na dvojkach neviem ako to je s obsadenostou ale ked nezabudnem opytam sa sestricky🙂

adrika25
4. feb 2012

@nelinqua Ahoj môžem aj ja otázku? Dalo sa to vydržať aj bez epi? Nestihli ti ju pichnúť alebo ti proste nezabrala?Gratulujem k dcérke, mňa to tiež čaká za chvílu 🙂

tea333
4. feb 2012

@nelinqua blahozelam ku zdravej dcerke 🙂 urcite si radi vsetky baby precitaju Aj podrobnosti o porodnici 🙂

sashie
4. feb 2012

@nelinqua gratulujem!

nelinqua
4. feb 2012

@adrika25 epi nezabrala:( pre mna to bolo dost zle, mozno ine zeny by to zvladli lepsie, ale tak nejak som to prezila..tie bolesti a pocity po nastrihu a siti, su ale horsie:D ale ten maly uzlicek co spinka v postielke za to stoji;)

ellit
5. feb 2012

@nelinqua uzasne gratulujeme, prajeme vela zdravicka a mliecka a budeme velmi radi, ak napises potom urcite viac. Koho si mala pri porode? Ano sitie boli ovela viac bez epi mam pocit ako samotny porod 🙂
Mohol byt pri tebe partner na izbe cakacke?

nelinqua
5. feb 2012

@ellit taka mladucka doktorka, neviem ako sa vola a Demecko, vsetci boli super, na cakackz bol manzel so mnou, ale len kym nedosla dalsia rodicka, dali ju tam na monitor.ked som bola asi na 4 cm uz ma dali do tej porodnej izby a tam uz bol muz so mnou cely cas.

ellit
5. feb 2012

@nelinqua Demecko je moj lekar 🙂 to je super, trafila si kvalitneho porodnika....bodaj by som aj ja mala take stastie 🙂

katarina_augustinic
5. feb 2012

@sisko78 ano plati sa tam rocny poplatok cca 110 eur, ked si tehotna, tak viac myslim, ze 140

lenkagl
6. feb 2012

Ahojte aj my sa hlasime, v piatok nás prepustili, Ninka sa narodila v pondelok 3240g 52cm.Nakoniec som išla sekciou (KP). Pripájam sa k spokojným mamickam, porod- veľká vďaka dr. Maresovi, pobyt v nemocnici, starostlivost taktiež super!

kuratenko80
6. feb 2012

@lenkagl Gratulujem k babatku a prajem vela dobreho, nech malinka poslucha. Mna tiey odrodil dr. Mares a tiez nakoniec sekciou, nerozbehol sa mi porod a plodova voda bola dlho odtecena. Tiez som s nim bola spokojna a myslim, ze ma aj pekne zasil...

ellit
6. feb 2012

@lenkagl gratulujem k princeznicke a vela zdravicka a mliecka. A preco sa rozhodli pre CR ak ti nevadi, ze sa na to pytam?

iukapiuka
6. feb 2012

čaute baby, chcela som sa spýtať ako často chodíte do poradne? keď som bola na priehladke v 24tt tak ma Dr objednal až o 5týžďnov, a to som si myslela že ma objedná za 3..ako u mňa je všetko v poriadku a nič mi nechýba, len ma to trochu zarazilo..tak som sa chcela spýtať či u vás dodržovali tie štandardné rozostupy poradní tak ako sú napisané v knižke?

ivanka.7
6. feb 2012

@iukapiuka Ja som chodila najskor cca kazde 4 tyzdne (niekedy trosku menej), raz bol interval 5 tyzdnov a teraz chodim kazde 3... ale sem tam to bolo aj menej, ked sa mi nahrnula glukoza a krvne testy a tak, tak som tam bola po 2 tyzdnoch. Teraz 13ho budem mat po 3 tyzdnoch a potom ma asi objedna o 2 tyzdne a potom uz zrejme nemocnica.

lenkagl
6. feb 2012

@ellit ďakujeme🙂 Mala bola zle otocena a ešte doma mi odtiekla plodova voda, nemala som ani jednu kontrakciu🙂 Všetko išlo veľmi rýchlo, uplna parada 🙂

lenkagl
6. feb 2012

@kuratenko80 Ďakujeme pekne 🙂

iukapiuka
6. feb 2012

@ivanka.7 hm no vidím že si chodila dosť často...ak ma nabudúce za objedná po takom dlhom intervale sa ho radšej spýtam, že to ako to 🙂))

ivanka.7
6. feb 2012

@iukapiuka Ale ved som mala aj interval 5 tyzdnov 🙂 bola som 25.8., potom 13.9. (prechadzala som do Kochu), potom 12.10., 9.11., 13.12., 2.1. (glukoza), 23.1. a teraz pojdem 13.2. 🙂 akurat medzi tym 2. a 23. som tam bola este raz na injekciu a pre predpis na zelezo 🙂 a plus pomimo toho este morfo (23.11.) ale to u ineho doktora. Takze 5 tyzdnov nie je standard, ale moze sa stat, hlavne ak nemas problem.

iukapiuka
6. feb 2012

@ivanka.7 jaj jasne 🙂 som to pred tym zle pochopila sorry 🙂 tak potom dobre, budem to brat tak ze sa mam dobre a nema dovod ma tam furt volat 🙂

ivanka.7
6. feb 2012

@iukapiuka Ja si myslim, ze by zavolal, keby mal dovod sa bat. U mna ten datum napr. nastavil aj tak, ze ked som sa na tyzden chystala do Nemecka, tak mi dal poradnu predtym, aby sme vedeli, ze je vsetko ok a mohol ma pustit a podobne. Vsetko je to dohovore 🙂 Ak si nie si niecim ista, popytaj sa, ved on je tam na to 🙂

zu11
7. feb 2012

@lenkagl Ahoj, v prvom rade gratulujem k malej Ninocke a obidvom Vam prajem hlavne vela zdravicka. Ak mozem, rada by som sa opytala na nejake podrobnosti ohladne sekcie, kedze aj u nas je mala zatial tiez otocena KP a je otazne, ci sa este stihne otocit.. Mala si na vyber medzi celkovou narkozou a spinalom? A co odporucaju viacej? A ako to prebieha po sekcii, kedy mozes vstat, ako kojis, ako sa vladzes starat o babatko atd.? Vopred dakujem, vobec si totiz neviem predstavit co a ako.

amouramour
7. feb 2012

@iukapiuka ono ja som mala vacsinou odstup tak 6 tyzdnov od jednej k druhej poradni

bebel
7. feb 2012

Baby, pls manžel si má vziať vlastné prezúvky, nejaké šlapky alebo tam vyfasuje erárne, ak pôjde so mnou na box?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre