Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kape
20. júl 2012

@hradnapani - No v roku 2008 a 2009 si myslim, ze to bolo asi v ramci celej SR a statnych zariadeni , ja som z BA a sestra rodila v Ilave. Krvna skupina sa v tom case zistovala len ak to bolo zo zdravotneho hladiska nutne.

kvetinqa
20. júl 2012

@hradnapani presne ako hovori @ivanka.7 nasnu malemu krv brali,lebo ja som rh negat.,v roku mu brali nj nasu ziadost krv znova,kedze podla mna je zaklad vediet krv.skupinu svojho dietata, a zaplatila som 20eur. Aj v porodnici ti krv zistia za poplatok,ak nie si rh.negat. @kape aj v kochu si podla mna treba doplatit.

kape
20. júl 2012

@kvetinqa , @ivanka.7 - dik za info, na cviceni 14teho augusta by sme mali mat pediatricku, tak sa spytam a dam sem vediet.

kvetinqa
20. júl 2012

@kape na cvicenie chodis do kocha?

bubinovci
20. júl 2012

@danjelca ahoj, môj malý bol otočený riťkou dole a bruško som mala tiež dole, takže sa nestresuj 😉

kape
20. júl 2012

@kvetinqa - včera som bola prvý krát, druhý som mimo , takže to zmeškám a potom bude ešte 1 x , 14.8. v rámci našej skupinky. V Kochovi majú tri tie stretnutia a v rámci cvičenia volajú gynekológa a aj niekoho z detského.

kvetinqa
20. júl 2012

@kape a co sa tam robi? to je povinne?

lentila.g
20. júl 2012

@kvetinqa ja som rodila 2011 v Ruzinove a na prepustacej správe malého som mala krvnu skupinu,lebo ešte muž mi povedal ked nás viezol že "Moj synačik"a hovorím a ja som nie tvoja?!a oN že ale to je moja krv ty si nie"a hovorím ved on zdedil krv po mne"🙂tak sme sa smiali že bud nás berie oboch domov alebo ma smolu 😎 😀 😵
@danjelca ja uz mám kludový režim,lebo maly sa akosi začal tlačiť von a ja by som rada vydržať ešte týždeň a včera mi mudr.povedala že keby čokoľvek tak nech prídem...takze keby som aj začala rodiť teraz tak sa s tým počíta,a kedže nenasvedcuje nič že malý by mal problém tak ich ani nenapadlo ma poslať inde.Hl.vydrží do tej prvej poradne u nich?ked nie si ich pacientkou aby si tam mohla byt hospit.a rodiť,ale na stránke píšu ukončený 34tt tak si myslím že by ta aj prijali a zhodnotili či a koľko vydržíš

marmete
20. júl 2012

@kvetinqa Ahoj, ak mozem, ja prave na taky kurz tiez chodim, povinne si myslim, ze to nie je 🙂 ale mne ho doktor odporucil a vobec mi nevadi, stretnete sa trikrat. U mna to prebehlo 1x cvicenie, potom prisla pani doktorka informovat nas ohladom porodu, 2x rovnako cvicenie, potom prisla sestricka z novorodeneckeho a rovnako nas informovala, ako to tam prebieha s tym, ze samozrejme odpovedali obe na otazky, ktore nas zaujimali, 3x sa este iba chystam a tam uz nebude nik iba si zacvicime a rozlucime. Pani, ktora nas vediet je velmi mila, vtipna a skutocne sa tam oplati ist. 1x nas tam bolo 5, neskor malo byt 6, ale jedna mamicka nemohla. Kona sa to v jedalni a cvicit na fit lopte a karimatke, zakoncene relaxaciou 🙂

stellamiapiccola
20. júl 2012

@hradnapani no 2009 v Ružinove nerobili a dodnes neviem synovu, dám mu to zistiť pri prvom odbere krvičky a u Kocha robia Malej mám .

lucyferia
20. júl 2012

@marmete tak to sme na tom poslednom cviceni v Kochu boli spolu v skupinke 🙂

marmete
20. júl 2012

@lucyferia Ak si bola v stredu, tak to mozne je 😀

lucyferia
20. júl 2012

@marmete V utorok som bola, cviko bolo aj stredu? Aha 🙂 tak potom asi nie 🙂

kvetinqa
20. júl 2012

@marmete vdaka za info, si zlata 🙂 Ja som sa pytala, ci je to povinne preto, ze mam doma male dieta a uz poradne su pre mna dost problem co sa tyka strazenia..

marmete
20. júl 2012

@lucyferia cvicenia byvaju utorok, streda, stvrtok, ako som pochopila 😉

marmete
20. júl 2012

@kvetinqa podla mna nie su povinne, skor je to zamerane na prvorodicky, cize tym, ze dieta mas, tak pohoda 😉 somnou do skupiny chodia aj mamicky, ktore uz rodili, ale chcu si to zopakovat, jedna nemohla a nepocula som, zeby si dohadovala nahradny termin, mozno potom na recepcii, ale pri dohadovani na dalsie cvicenie a cas to pani cvicitelka neriesila

kvetinqa
20. júl 2012

@marmete a byva to predpokladam doobeda?

marmete
20. júl 2012

@kvetinqa aj aj, ale to je vec dohody, u mna bol cas 7:30, 7:45 a 8:00, ale spominala, ze byvaju aj o 14:00 hod. ale to uz v iny den.

kvetinqa
20. júl 2012

@marmete sorry, ze som taka zvedava, ale este jedna otazka. ako dlho to trva? vdaka

marmete
20. júl 2012

@kvetinqa v pohode, mne to nevadi, rada poradim, ak nieco viem 😉 hodinu, hodinu az pol. Ale to je v zavislosti, ako mozu doktori resp. personal dobehnut na tie konzultacie ohladom porodu a novorodeneckeho 🙂

kvetinqa
20. júl 2012

@marmete asi budem musiet porod zvladnut aj bez toho ☹ 🙂 este raz dakujem!

marmete
20. júl 2012

@kvetinqa jeden si uz zvladla, druhy urcite tiez, drzim palce😉

kvetinqa
20. júl 2012

@marmete vdaka 🙂 ja tebe tiez!

marmete
20. júl 2012

@kvetinqa Dakujem pekne 🙂

nelinqua
20. júl 2012

@kape my sme na sprave o novorodencovi mali napisanu krvnu skupinu a pritom neboli ziadne komplikacie ani pocas tehu ani pri porode, tak snad to robia standardne...len teda ja som to nahodou nasla na tej sprave ked som si ju studovala..

kvetinqa
20. júl 2012

@nelinqua takze to asi robia, to je super! 🙂 aspon nieco ide automaticky 🙂

lucyferia
20. júl 2012

@marmete aha, vidis, to som nejako nepostrehla 🙂

hradnapani
20. júl 2012

@stellamiapiccola @kape no tak super, ze aspon niekde to teda robia. Ja som z toho velmi prekvapena, ze si to nechavaju lekari zaplatit, za taku zakladnu info. Ja teda neviem akym zazrakom viem od porodnice na kramaroch synovu KS, aj v prepustacej sprave to mame, aj kamaratka ma, druha zase nema, tak fakt divne.
Kedysi sa to myslim robilo vsade. Aj ja, aj moj brat sme to mali zapisane v zdravotnej karte uz od porodnice...

kape
20. júl 2012

@kvetinqa - no uz si medzicasom dostala odpovede na vsetky otazky, ja mam presne o 14tej cvicenie a boli sme tam minule do 15tej. A nie je to povinne, ja som sa na to pytala, mame v ramci rocneho poplatku pre tehotne.

A inak minule som tu hladala cennik, musim ich pochvalit , dostala som od nich to co som potrebovala a boli mili pri osobnom stretnuti 😉

A super, ze aj krvnu skupinu nasich deti budeme vediet, mne to zatial pride ako zbytocne dodatocne trapenie maleho, takze zatial sme odber krvi na zistenie krvnej skupiny nedavali.

kape
20. júl 2012

@hradnapani - ale mne sa nieco pletie, ze v case ked som ja rodila v Ruzinove a kamoska na Antolskej, my sme nemali zistenu krvnu skupinu, ale tie co rodili na Kramaroch ju vedeli.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre