Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

swarovski
19. feb 2013

@medka33 ozaj, mozem sa opytat, preco ti planuju sekciu?

medka33
19. feb 2013

@swarovski ja uz mam jednu za sebou, mala ma teraz 3800 g a prvykrat som ju mala z dovodu ze som nevedela dva dni porodit tak bola akutna

swarovski
19. feb 2013

@medka33 ahaaa... lebo mna dnes doktorko potesil, odhad uz mame cez 4,4 kg, nechapal... meral ma 20 minut... zistoval, ze ci sme v rodine taki velki... tajne dufam, ze ma nenecha sa trapit. vobec sa neotvaram, nic a kontrakcie mi dnes namerali kazdych 8 minut... ale vobec ich necitim...

medka33
19. feb 2013

@swarovski fiha riadne babo ale mne sa pri prvom sekli o pol kila🙂 den pred porodom ma strasili 4,3 kg a nakoniec mal 3900g ze vraj dost skresluje voda. Ved uvidis vedia co maju robit, tak sa vidime drzim palce🙂

swarovski
19. feb 2013

@medka33 aj ja drzim prsty, urcite nas predbehnete 🙂

kape
19. feb 2013

@swarovski - pekne miery 🙂 Mne sa nesekli ja som krpata 156 cm , velkost 36 normalne a starsi 4300 g a teraz druhy porod tu 4450 g, tiez v rodine som rarita co sa porodenych deti a ich velkosti tyka 😀

swarovski
19. feb 2013

@kape
a spravili ti teda cisarsky?

kape
19. feb 2013

@swarovski - prvy ma nechali v Ruzinove rozbehnut normalny no neslo tak sekcia a teraz planvana sekcia v 39tt

kholka
20. feb 2013

Prave idem z profylaxie, veľmi som spokojna, cvičenie bolo výborne a užitočné. Síce nemohla prísť doktorka na prednášku, ale to nam vynahradia vraj nabudúce. Trochu ma sklamalo, že sa cviči v jedalni a take zariadenie ako Koch zrejme teda nemá telocvicnu, ale samo o sebe hodina bola vynikajúca.

kacenkamax
20. feb 2013

Ahojte maminy a buduce maminy, skusam sa opytat este raz.. 🙂 za par dni budem tiez rodit u kocha a jedine coho sa trosku bojim, je sitie po prirodzenom porode.. prosim vas, ktore ste to uz absolvovali, ci by ste mi mohli napisat ako ste to zvladli.. dakujem 🙂

junkfoood
20. feb 2013

@kacenkamax ahoj, mne pred sitim dopichli epidural a vobec som to necitila..a trvalo to asi 10minut..mozno aj menej..

silvinka511
20. feb 2013

@kacenkamax staci to doktorovi resp.doktorke povedat, ze chces par minutiek pockat kym zaberie mesocain (ak by ti ho nepichli, teba pytat a nie je problem) 🙂 a drzim prsty

mimikas
20. feb 2013

@kacenkamax mne najprv dali nieco na umrtvenie a az potom sili, skoro vobec som to necitila, ak ta to bude boliet tak povies lekarovi a on zvysi davku 😅

kacenkamax
20. feb 2013

Dakujem dievcata, uz som kludnejsia 🙂

marmete
20. feb 2013

@kacenkamax Tak moje šitie bolo horšie ako samotný pôrod, napriek tomu, že som sa ozvala, doktorka to neriešila a šila si ďalej, mňa to fakt bolelo, ale napriek môjmu už verbálnemu prejavu, som tam trošku zanadávala, mi pani doktorka spravila prejav, síce úplne od veci, lebo ona bola v tom, že som mala pôrodný plán a nechcela som strihnúť, tak musela to moje natrhnutie šiť, lebo pre ňu bolo lepšie ak by ma strihla a nemusela sa "trápiť, ale vytrápila riadne mňa. Bola to taká postaršia doktorka (babička), ktorá bola až na samom konci pôrodu, pri celom pôrode som mala MUDr. Marcišovú, ale keďže tú staršiu musela poslúchať, nemohla mi nijak pomôcť, napriek tomu, že by rada. Toto bola jediná situácia, ktorá mi dala zabrať, takže nie každé šitie je fajn, ale vydržala som... A ešte jedna vec, u tej doktorky absolútne chýbala profesionalita, lebo nedrbala iba mňa, ale aj Dr. Marcišovú, ktorá mi spravila pôrod fakt krásnym zážitkom (samozrejme aj ostatný personál vtedy na sále) a táto staršia dáma zas traumu zo šitia... môj muž mi neskôr zahlásil, že mal sto chutí tam s ňou spraviť poriadok, keď počúval ako komunikuje smerom ku mne a ku kolegyni.

danjelca
20. feb 2013

@marmete ako sa volala tá babička

marmete
20. feb 2013

@danjelca Neviem... ale pamätať si ju budem do konca života 😀

mandarinkaa
20. feb 2013

@kacenkamax mna sili dokopy asi hodinu, citila som bolest, nie strasnu, ale to bolo preto, ze mne nezabral ani epidural poriadne. ale to bolo v Ruzinovskej nemocnici, preto idem teraz do Kocha 😉

mandarinkaa
20. feb 2013

@marmete mozno Vacokova? dlhe cierne vlasy?

marmete
20. feb 2013

@mandarinkaa Krátke blond vlasy, menšieho vzrastu, proste milá babička do prvého stehu 😀

mandarinkaa
20. feb 2013

@marmete 🙂 no tak to bola velmi milaaa 🙂

catherine214
20. feb 2013

babule co ste rodili u kocha dievcatka, davali ste im nausky uz v porodnici, alebo to tam sestricky nerobia?dakujem za info

catherine214
20. feb 2013

@marmete a preco si sa neozvala teda, alebo muz?mna sili na antolskej hodinu a ja som to cele prerevala od bolesti, a to na mna furt vykrikovala sestra ze to uz nic neni, no jasne, pri kazdom stehu dr ze nech dam rit dole, aleja som tam bola sama a taka vycerpana, ze som nemala chut sa hadat, (mm nestihol prist, nakolko ho vyhodili predtym)

marmete
20. feb 2013

@catherine214 ako som hore písala, ozvala som sa a nie raz, ale bez úspechu. A v danom stave som fakt nemala chuť zbytky síl použiť na nejaký krik alebo zvadu..o tom čo sa všetko dialo na sále mi manžel vravel až keď sme už boli dávno doma, ja som si všetko do detailu nepamätala a až tak neriešila, lebo všetko ostatné bolo ok. Bola som pripravená, že to bolieť bude, ale až tak veru nie 😀

catherine214
20. feb 2013

@marmete skoda, ze si nepamatas meno dr, ona mala vtedy nahodu sluzbu?dufam, ze nenarazim na takuto tavu

kacicka01
20. feb 2013

@kacenkamax ahoj, ja som sitie citila, ale nebolo to az take strasne, teda po porode to bola uz len ceresnicka na torte 🙂 ale doki mi sam povedal, ze keby mi stihli pichnut epiduralku, tak to necitim vobec... ale zasa napriek tomu, ze som to citila a aj to bolelo chvilkami, dalo sa to vydrzat, hlavne po tom ako som videla maleho, tak uz mi to bolo jedno, uz som vedela, ze to mam za chvilu cele za sebou 😉

mandarinkaa
20. feb 2013

@catherine214 no tie nausnicky by zaujimali aj mna...

kacicka01
20. feb 2013

@mandarinkaa jeeejda tato "starsia dama", ktoru spominas, ma prijimala a robila mi uvodne vysetrenie, ked som prisla rodit... auu!!!!! som si pripadala ako taka zrebna kobyla a ze sa vo mne hrabe vetos.. 😝 potom som sa uz len modlila, aby jej skoncila smena, kym to na mna naozaj pride a nastastie mi to vyslo :D lebo bolelo to same o sebe, este keby mi tam ona "pridavala na bolesti", tak to asi nezvladnem.. a nestihli mi pichnut epiduralku, si myslim, ze vdaka tejto dokine, lebo ked ma prebral dalsi lekar, tak povedal, ze uz je na epiduralku neskoro.. 😖

moon1979
20. feb 2013

@kacicka01 no s pánom bohom ak človek aj v súkromnom sanatoriu natrafí na "príjemných" ľudí 😖 to je jediné asi čo by som nechcela a prečo nechcem ísť do štátnej fakultnej nemocnice ... prístup ...

catherine214
20. feb 2013

vsak toto, baby preboha, preto ja idem teraz do Kocha, ze snad tam nebudu taketo individua, aby som to v poho zvlladla, mam strach aj bez toho, nechcem mat dalsiu traumu,uff

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre