Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

dulcinea
15. júl 2011

@amouramour informacie o tom, za co platis mas na ich stranke a ak mas otazky navyse, urcite ti ich zodpovedaju. Ja som sa stretla aj s dobrymi skusenostami zo statnych, ale prevladali tie zle, ale je to vsetko o stasti, ktore som ja zial nemala a preto ked je moznost volby, vyberam kocha. A co sa tyka cakania, chodim k Mudr. Demeckovi a este sa mi za 3 roky nestalo, ze by som cakala dlhsie nez 10 minut a aj to je skor vynimka.

pici
15. júl 2011

@veve39 mam aj take aj take v zalohe :D ale ja pojdem rodit tam kde mam porodnika :D ten je pre mna najdolezitejsim faktorom

mateson
15. júl 2011

@dulcinea a ked ju nechceš tak ju asi neodrátaju, že?

heln
15. júl 2011

osobne si myslím, že keď je pôrod v poriadku, tak ma môže odrodiť aj veterinár a bude to najkrajší zážitok zo všetkých, ale keď sa niečo zmrví, tak aj najlepší lekár v najlepšej nemocnici je bude bezradný.....

dulcinea
15. júl 2011

@mateson praveze nie, pytala som sa na to, lebo ja ju nechcem, ale suma je celkovy balik.

veron_
15. júl 2011

@amouramour vsetko maju na stranke. hlavne tu sumu platis za to ze je to SUKROMNE sanatorium tak isto ako platis za skuromneho zubara, gynekologa.

elise
15. júl 2011

možno by stačilo rozpísať čo je v cene napríklad epidurálka, relaxačná hudba, fitlopta, masáž krížov, partner pri pôrode, pediatrick vyšetrenie novorodenca, podanie liekov, meranie krvného tlaku, .......alebo dačo podobne, ja som sa zaujímala o jednu sukromnu škôlku a v cene za mesiac mali uplne na chlp čo maju v cene zarátané tak mi to bolo hned jasne. inak zdravotná poisťovna prepláca samotný pôrod (je toako neodkladný lekársky výkon) na slovensku to preplácaju kdekolvek v štátnej aj v sukromnej, tak sa obávam či si za pôrod nevypýtaju u kocha tých 1300€ (čo je suma pôrodu preplácaná poisťovnou) a plus na to aj zinkasuju zo zdravotnho poistenia.

mateson
15. júl 2011

No nic baby, hodina duchu je tu tak Dobrou noc. Všem Vám držím palce 🙂 nech už je to kdekoliv hlavne ať výsledek je OK. A těm co jdete ke Kochovi tak pozdravujtéééééé. Peníze byli, jsou a budou. Jenom mi už nebudeme.

usacek79
15. júl 2011

baby, odporucam na pici nereagovat.. fakt, proste sa rozhodla, ze bude "proti vsem" a urcite ohnivo diskutuje aj na fore "porod v Uzbekistane", v ramci demokracie a moznosti sa vyjadrit ku vsetkemu... a vytrhava z kontextu jedna radost, navyse bez toho, aby poznala pozadie - je mi tejto damy fakt skor luto, ale co ja taka stara a pritom blba, mozem o tom vediet..
kto nema absolutne ziadnu skusenost s nejakym zariadenim a ide sa o nom vyjadrovat hned kriticky, a teda idealne voci celemu mestu, kde by "nikdy nerodila", tak ako relevantne uz mozu byt prispevky...
taka malost slovenska - akoze ked "nejaka snobska hus to tam zaplati, tak ja si do nej kopnem" - presne tak to na mna cele posobi
ale uz sa fakt nevyjadrim, naozaj zelam len "mier s tebou", musis byt velmi oblubena..

amouramour
15. júl 2011

ja si myslim, ze aj koch je kapacitne obmedzeny...a tych mamiciek je tam tiez viac nez dost...maju tam tolko izieb?

veron_
15. júl 2011

@pici napr. ja zvazujem Kocha 1. po zazitku z porodu a vsetkeho ostaneho po na Antolskej.. doteraz aj ked to uz je dost rokov dozadu placem ked si na to vsetko spomeniem.. 2. mam uzasneho doktora/porodnika, vdacim mu za vela kedze som mala trosku komplkovane tehotenstvo, len naposledy som ostala dost prekvapena a nestotoznila som sa s tym doteraz, i oznamil mi ze budem mat planovany porod - s vyvolavackou, pretoze u nich takto rodia.. no a tak teraz len rozmyslam a rozmyslam ktora volba je lepsia.. zisla by sa este nejaka 😀 Som velmi smutna, kedze som tak isto brala porodnika za najfaktor a v tom najdolezitejsom sme sa nezhodli

heln
15. júl 2011

ja by som chcela len podotknúť, že Koch nie je len pôrodnica, je to sanatórium s názvom Koch (história na ich stránke), v ktorej spoločnosť s názvom GPN, prevádzkuje svoje gynekologicko - pôrodnícke centrum a zameriavajú sa na komplexnú gynekológiu vrátane vyšetrení a operačných zákrokov a tiež aj na prenatálnu starostlivosť a pôrody.
takže by bolo fajn, keby sa toto fórum orientovalo práve na túto oblasť a nebolo zneprehľadňované protichodnými polemikami osobami, ktoré nemajú záujem využiť služby tohto zariadenia.

amouramour
15. júl 2011

@heln ved ok🙂len ked sa spytam podla ktorych konkretnych kriterii sa mamicky rozhodli pre koch tak mi to nebolo zopdpovedane adekvatne...to ako su vybavene izby a ze mas hygienicke potreby v cene a kolko to stoji si viem zistit sama...ved tie mamicky sa rozhodli asi na zaklade toho, ze si to priamo zistovali...tak som tie vyhody chcela vediet z prvej ruky...

amouramour
15. júl 2011

@elise presne taketo nejake info som chcela🙂

veron_
15. júl 2011

@amouramour ked si precitas tuto diskusiu aj spatne tak tam mas vsetky postrehy /co ponuka/ - aj z osobnych prehliadok u Kocha, asi je zbytocne to tu vsetko pisat znovu..

heln
15. júl 2011

@amouramour nemyslela som menovite teba 🙂
som pacientkou GPN, lebo som sa rozhodla si priplatiť za starostlivosť a oplatilo sa mi to, pretože som s "obyčajnou" gynekologičkou nebola spokojná, bola som u nich na laparoskopii a rozhodla by som sa u nich aj rodiť..... ale jednoducho na to nemám, pre mňa je to cena privysoká, bez ohľadu, čo všetko je v tom zahrnuté.....
jasné že by som chcela radšej rodiť v príjemnom a peknom prostredí, spať na normálnej posteli, jesť normálnu stravu, mať neobmedzené návštevy, ale jednoducho u mňa zohral úlohu pomer ceny za ponúknuté služby k môjmu príjmu......

ono, tam môžu mať tých 33 lôžok, či koľko, ale nie všetky musia byť zákonite pôrodnica.....

amouramour
15. júl 2011

@veron_ no mne sa to z osobnych prehliadok hodnoti tazko🙂spokojnost s lekarom velka ale nespokojnost so sluzbami ako takymi...recepcna mi nevedela dat poriadne termin na ultrazvuk, dala mi potom jeden s tym, ze nevie itak ci je ozaj volny...otrasne cakanie...proste za tie peniaze zatial nic extra...a docitala som sa spatne, ze maminky sa tesia z kupelne a personalu ktori podla nich bude mili...to su zatial pre mna nie presvedcive argumenty...

heln
15. júl 2011

@amouramour treba brať do úvahy, že sa práve presťahovali a rozbiehajú to, personál tak isto určite čerpá dovolenky a preto je tam holubník taký aký je.....
personál je ten istý čo bol, naozaj boli milí (teda okrem občas nevrlých sestričiek za recepciou) plus nový personál.....
v ružinove boli zabehnutí, objednanie na určitú hodinu, čakanie minimálne, v prípade problémov vyšetrenie mimo poradia, kvalitné vyšetrenie atď. ...... keď sa zabehnú, bude to na úrovni, len to chce trochu času, už pred tým mali veľa pacientiek a bolo to tam niekedy narvané do plna......
mne doktorka ešte v júni nevedela povedať, či sa tam vôbec v júli stihnú presťahovať a či už otvoria pôrodnicu......

nina_m
15. júl 2011

@amouramour u mna rozhodlo, ze budem rodit u mojho gynekologa ku ktoremu mam doveru a pozna moj zdravotny stav v priebehu celeho tehotenstva - to je pre mna najdolezitejsie, dalej potom rozhodla obhliadka porodnice, kde mi zodpovedali na moje otazky ohladom priebehu porodu a pozitivne sa vyjadrili sa k mojmu porodnemu planu, ze ak chcem mozem odmietnut nastrih, klyzmu a holenie, nohy ti nikto neviaze, ze v porodnici budu pri porode pouzivat gel na hradzu, ze pritomnosti manzela je uz od prvej porodnej fazy, dalej som zistila, ze novorodenecke ma lepsie inkubatory ako maju v Ruzinove, kde som povodne planovala rodit, ze je tam 24 hod pediater, ze aktivne zaucaju mamicky na izbe ako spravne kojit, ze napr. babatko sa kupe s kazdou mamickou samostatne nie hromadne, ze je rooming in, ale nie problem poziadat o vzatie, navsteva az do 21 na izbe, umiestnovanie mamiciek prioritne po jednej na izbu atd., Dalej som uvazlivo zhodnotila ako som na tom zdravotne a ako prebieha moje tehotenstvo. Ak by mi hrozil predcasny porod alebo mam vazne zdravotne komplikacie, pravdepodobne by som sa rozhodla inak.

pici
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pici
16. júl 2011

@veron_ dakujem za odpoved... som rada, ze si povedala, co su dovody porodu pre teba... drzim palce aby si sa spravne rozhodla.. a bolo vsetko tak ako ma byt

veron_
16. júl 2011

@nina_m krasne si to vystihla. mne tiez imponuje moznost roming in, podpora dojcenia a tiez pomoc sestriciek pri babatku, tohoto sa naviac obavam ako to zvladnem 🙂 a ked mi pomozu tak aspon nebudem mat stres a budem spokojna mamina a verim ze potom bude aj babetko spokojne 🙂 vedela som, ze maju 2 inkubatrory, ale novinka pre mna napr. je ze su lepsejsie ako v Ruzinove.. Ja vyberam medzi Ruzinovom /posobisko mojho porodnika/, alebo Kochom a dtale nie som uplne rozhodnuta.. Prosim ta, ktoreho mas u Kocha doktora? Ja idem v pondelok na vstupne prve vysetrnie tak som zvedava na moje pocity a dojmy a hlavne som zvedava na odpovede na moje otazky 😀

biancaneve
16. júl 2011

@tesoro tesoro mio, nebudem sa uz zmienovat vobec k teme, len posledna poznamka - boli tam ti isti, ktorí su teraz zverejneni na ich novej web stranke. Stammi bene!

veve39
16. júl 2011

@amouramour myslis asi tymi "peniazmi" rocny poplatok tehotnej pacientky...to su naozaj "strasne peniaze"...ich rocny poplatok je uplne adekvatny v porovnani s inymi BA gynekol. zariadeniami, ziadna nadhodnotena suma, nesuvisi vobec s poplatkom za porod....a ked sa pred par dnami prestahovali, tak snad na urcity chaos maju aj narok.....
som pacientkou GPN niekolko rokov.absolvovala som v ich rezii laparoskop. zakrok, v porovnani so statnou nemocnicu, kde som absolvovala narocnostou podobny zakrok islo o 2 absolutne rozdielne svety....
ked idem na gynek.prehliadku, ci v minulosti tehot.poradnu v GPN, citim sa "kapanek inak", ako ked napr. idem na vysetrenie na Kramare....
takze "co asi tak budu vsetko ponukat za tie peniaze " ???...nerozumiem tymto otazkam. ved v nasom skvelom, prosperujucom zdravotnictve, so spokojnymi lekarmi i sestrami, je taketo zariadenie uuuuuplne zbytocne....

veve39
16. júl 2011

@pici ja tu nevidim ziadnu snobsku hus, mozno iba niekoho kto chce stale nieco akoze zistovat, aby to potom spochybnil....
ty sama vies, ze by si nesla rodit do BA nemocnice a straaaaasne ta zaujimaju dovody, preco tam chcu ist rodit ine mamicky....len sa mi to zda, alebo si vlastne vies odpovedat aj sama ?

amouramour
16. júl 2011

@veve39 ja si teda peniaze vazim pretoze si ich zarabam svojou pracou a nemam sponzora🙂ten poplatok je za nadstandartne sluzby, ktore nadstandartnymi v tomto ponati nie su, absolutne ma nemusi zaujimat, ze sa stahovali...to vsetko malo byt logisticky a logicky naplanovane tak, aby taketo preslapy neexistovali...u nas sa stahovalo cele logisticke centrum a toto sa nestalo..su sukromnici, je to bussiness a ja za svoje peniaze ocakavam nieco naviac ako by som dostala v statnej nemocnici...a myslim, ze je to vcelku logicke...som pracujuca mamicka a nemam cas vyckavat 2 a pol hodiny z mojho cenneho pracovneho casu na klinike kde si platim za presne objednanie...samozrejme cakanie do pol hodiny je pochopitelne...ja som uz z GPN pred dvoma rokmi odisla kvoli neprofesionalite lekarky...teraz je lekar skvely ale podmienky sukromnemu zariadeniu zatial nezodpovedaju....

nina_m
16. júl 2011

@veron_ chodim k dr. Dittemu a verim ze sa ti tazko rozhoduje....neskusis sa objednat aj na obhliadku? Ja som mala pred obedom poradnu a pri objednavani sa som zistila, ze ten den maju na 2 dohodnutu obhliadku tak som sa pripojila no s dovolenim manzelskeho paru co sa objednal. Inak ich robia samostatne.

veve39
16. júl 2011

@amouramour sponzora zial nemam ani ja 🙂 , zarabala som pred MD dobre a to veeeelmi narocnou pracou.....moja skusenost s GPN je diametralne odlisna od statnych lekarskych zariadeni. Napr. nedavno na USG na Kramaroch (nebola zial alternativa sukr.zariadenia) - bola som objednana na 11,00, cakala som do 15tej, nikoho to ani najmenej netrapilo - to je najhorsie, vraj to bezne tak chodi, stacilo by pritom trochu zaujmu a organizacie, stazovat sa mozes ist na lamparen....
s 10mes. dietatom bola platena opatrovatelka - cize financne ma to tiez nieco stalo...
prave preto, ze si svoje peniaze vazim, vyuzivam aspon v gynekologii ich sluzby...a za niekolko rokov bolo v mojej skusenosti vyrazne viac pozitiv ako negativ....

chichinka
16. júl 2011

@nina_m dakujem za vsetky cenne info 🙂

katuska
16. júl 2011

@amouramour s tým čakaním je to individuálne, ja som sa normalne objednala, prišla som dokonca skôr a vzali ma ešte pred objednaným termínom. Raz ráno o 8mej ked som isla na UTZ prsníkov, druhýkrát ked som išla na NT o 9:45 tiež ma vzali o 10 min. skôr, a na poradnu som čakala oproti plánovanému termínu o 8mej asi 5 minut. Patrím k Dr. Vačokovej. Tak neviem, či je menej vyťažená ako Dr. Mareš, či Ditte.... čo sa týka čakárne, to je pravda, ked som išla na odbery, bolo tie úzke chodbičky plné a klíma zapnutá nebola. Ja im držím palce, tiež už šetrím na pôrod tam. A dúfam, že mi časť prispeje aj rodina, povedala som, že nechcem nič na narodky ani pod stromček, že chcem rodiť v Kochu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre