Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ladybaby
17. okt 2011

@dena dik, a ty sa este nechystas / uz si bola?

dena
17. okt 2011

@ladybaby ja som objednana do poradne na 8,30 a povedali mi, ze stiham aj prednasku o epi...tak dufam ze vybavim oboje 🙂

ladybaby
17. okt 2011

@dena 🙂, tak sa asi stretneme, chcem to uz aj ja absolvovat... aj si zazmluvnujes lekara k porodu?

dena
17. okt 2011

@ladybaby nie som ich pacientkou, nepoznam tam ziadneho dr., ktory sa da zazmluvnit, tak si ani nikoho nezazmluvnim 😉 a ty?

cucovia
17. okt 2011

@dena
@ladybaby z pocutia a osobneho presvedcenia si myslim, ze su tam vsetci lekari vyborni odbornici 😉 ani ja si nikoho nezazmluvnujem, aj ked som ich pacientkou 😉

ladybaby
17. okt 2011

@dena @cucovia ja chodim k Dittemu, uz davnejsie rodili u neho moja segra, svagrina (komplikovany porod) a boli velmi spokojne, na zaklade ich skusenosti som si ho vybrala ako gynekologa a teraz by som ho chcela aj ako porodnika. Ale tiez si myslim, ze su tam vsetci lekari vyborni odbornici.

dena
17. okt 2011

@cucovia tiez si to myslim... 🙂

libbie
18. okt 2011

@zu11 Ja som bola na 3D sono tiez u Ditteho, zacal mi ho sice robit najprv Mares, ale musel utekat k porodu po 20 minutach, tak ho vstriedal Ditte, ktory sa snazil tiez aspon 20 minut, aby sme mali lepsie zabery, aj ked sa to moc nepodarilo, ale to nie je vina doktorov, hold ked sa babo hanbi a zakryva sa rucickami, tak sa s tym neda nic robit 😉 Ale obaja sa fakt snazili, aj ked bola plna cakaren...

libbie
18. okt 2011

@stellamiapiccola pozeram, ze mame rovnaky termin porodu, a ja idem tiez sekciou, uz mi ju schvalil aj riaditel...ale nemam este stanoveny termin. V pondelok mam poslednu poradnu, kde by sme sa mali dohodnut na hospitalizacii, ak si mimi nezmysli skorsi prichod na svet 😉 Vcera som v Kochu sice "zabila" vyse 4 hodin, kedze len 2 hodky som cakala na poradnu (a to som nahodou zistila, ze na rovnaku hodinu nas objednali 2 naraz), ale absolvovala som aj zaznam (meranie oziev babatka) a ultrazvuk, a vsade sa musi cakat...Vcera mali tiez dost frmol, len co som tam cakala, brali 2 holky na prijem na porod. Tak sa to snazim brat s nadhladom, su to tiez len ludia a tiez maju pravo napr. na obed...

libbie
18. okt 2011

A este som si vsimla v cakarni na nastenke cennik platny od 1.10. - akciova cena za porod 1200 € plati do 31.12.2011.

reni93
18. okt 2011

@libbie takze to opat predlzili, super 🙂 povodne mala akcia platit len do konca oktobra. ja mam vsak termin v prvej polovici januara, tak asi ma to uz obide. 🙂

zu11
18. okt 2011

@libbie Dakujem libbie, to asi teda len ja mam stale smolu, ked tam pridem.. ci uz na poradnu alebo na USG.. snad sa to terez prelomi 🙂
Este som sa chcela opytat, ci neviete ako je to teda s platenim za porod. Ja mam termin sice az v marci, ale zvazujem porod v Kochu, tak ci si to neviem nejako dohodnut uz vopred, aby som mala tiez tu akciovu cenu.. Dik.

majonka79
18. okt 2011

@chichinka Ahojky🙂 Ja som rodila už s ďalšou smenou, tak ma rodila p. Dr. Vačoková a taká mladá Dr. - viem, že sa volá Denisa. Obe boli super 🙂 Tých ľudí okolo som moc nevnímala - rodila som prirodzene, tak som tlačila ako o život, vôbec neviem, čo sa dialo okolo...iba som hlásila, že ide kontrakcia a niekto mi tlačil na brucho a niekto mi pomáhal dýchať 😉
Tak idete 19,10 na očkovanie proti TBC?

kiribaby
18. okt 2011

@majonka79 Ahoj, udrelo mi do očí to TBC v tvojom príspevku, tak ma napadá otázka, v Kochu neočkujú v 4 dňoch života bábätka ako je to spravidla v štátnych nemocniciach? Viem, že zo zákona je to očkovanie povinné medzi 4.dňom a 6.týždňom života dieťaťa..,ako to tam prosím ťa chodí? Je potrebné nahlásiť výber pediatra ešte pred narodením, resp. po narodení? A posielajú potom hlásenie o narodení priamo k pediatrovi, alebo dávajú správu o novorodencovi priamo do rúk rodičov? Ďakujem 🙂

chichinka
18. okt 2011

@majonka79 a aka bola dr vacokova ako porodnicka? ja som tiez az tak nevnimala, ale ked som otvorila pomedzi to oci a tam do U-cka stoji osem ci kolko ludi kukajucich na mna, tak 🙄 😀 som im aj zahlasila: fiha vas tu ale vela je 😀

libbie
18. okt 2011

@reni93 To neviem, ale mozno sa to bude dat uhradit skor do toho 31.12., len neviem, ako by sa to riesilo, ak by si z nejakeho dovodu predsa len nerodila v Kochu...Ja som teraz pozerala ich stranku a tam tie ceny a informacie este nemaju aktualizovane. Na ich nastenke som si vsimla taky rozsireny cennik, dokonca tam maju aj ceny pre priame platby (co myslim plati pre zeny, ktore si neplatia na Slovensku zdravotnu poistovnu), lebo tam boli ceny ako napr. za 6-dnovu hospitalizaciu po porode 500 €, na novorodeneckom cca 630 € + ten priplatok za nadstandard za porod 1200/1500 €.

majonka79
18. okt 2011

@kiribaby Ahojky 🙂 musela som nahlásiť meno pediatra a adresu po narodení bábätka (myslím, že sa ma sestrička z novorodeneckého pýtala hneď na druhý deň, záleží asi ako sú busy - riešili sme to spoločne s vypĺňaním údajov pre matriku). Pri prepustení sme dostali správu o novorodencovi a manžel ju išiel hneď na druhý deň zaniesť pediatričke - to by sa malo do 24 hodín po prepustení z pôrodnice. Čo sa týka očkovania, tak nám dali termín na očkovanie proti TBC pri odchode z pôrodnice a je to presne ako píšeš - malo by to byť do 6. týždňom po narodení bába. Oni ti všetko povedia, vôbec nemusíš mať obavy - len si určite pred odchodom do pôrodnice vybav pediatra 🙂

majonka79
18. okt 2011

@chichinka Bola úplne super, mala veľmi ľudský prístup a dosť ma aj psychicky podporila...ja som totiž na začiatku fázy tlačenia riadne spanikárila, lebo celý deň som predýchavala kontrakcie do brucha a potom zrazu som mala dýchať ináč a vôbec mi to nešlo, tak ma najskôr riaadne upokojila a spoločne sme pár kontrakcií predýchali a už to potom šlo...potom tuším somnou dýchala pôrodná asistentka...aj ma p. Dr. pohladkla a upokojila...bolo to super, taký prístup mamičkovský. Mne to veľmi pomohlo. A aj Dr. Denisa bola úplne super, po pôrode sa za mnou stavila takmer každý deň na pokec...ako stará kamarátka... 😉

majonka79
18. okt 2011

@reni93 Ahojky, ja som nezamluvňovala, tak ako bolo písané viac krát...tam sú všetci odborníci, takže v pohode. Môže sa stať, že zrovna bude mať službu Ditte alebo Mareš a budú ťa rodiť a ušetríš 300 € 😉 Môj názor 😉

katuska
18. okt 2011

@libbie kde v čakárni je cenník???? Ja som bola v pondelok na poradni, motala som sa tam takmer celé doobedie od 7 rána.... a nevšimla som si žiadnu nástenku, ale recepčná mi potvrdila, že cena za pôrod zostáva zatiaľ nezmenená.
Absolvovala som aj prednášku o EPI, trvala ca. 1/2 hodku. Dozvedeli sme sa základne informácie. Na prednášku môže ísť (myslím) hocikto, nikde sa nenahlasuje, je to každý pondelok o 9:30 hod. Na konci si Dr. vypýtala materskú knižku, potvrdila do nej účasť na prednáške a podpísala tzv. informovaný súhlas (potrebný k pôrodu, ak sa rozhodnete pre EPI)

katuska
18. okt 2011

@libbie možno sme sa tam míňali okolo seba, čakala si na Dr. Vačokovu? hej je pravda, včera ráno mala tri sekcie po sebe, takže my ambulantné pacientky sme museli čakať.

katuska
18. okt 2011

@cucovia suhlasim s tebou 🙂 vsetci lekari u Kocha su vyborni odbornici, ani ja si nikoho nezazmluvnujem, aj ked som ich pacientkou

libbie
18. okt 2011

@katuska Pred cakarnou Dr. Vacokovej, ked si sadnes na stolicky v pravo, tak je to oproti na stene (nedaleko je nadoba na vodu)...Ja som si to vsimla tiez iba nahodou...

chichinka
18. okt 2011

@majonka79 tak to je fakt super, parada. ono to, aky je porodnik zohra neskutocne vela v tom, aky ma porod priebeh a ake mas nan spomienky.

libbie
18. okt 2011

@katuska Asi sme sa tam videli, ale bolo tam vela pacientiek...🙂 Som nevedela, ze Vacokova aj rodi, lebo na stranke myslim nie je medzi porodnikmi, ktori sa daju zazmluvnit....

cucovia
18. okt 2011

@libbie ja som pacientkou dr. vacokovej, pytala som sa jej pred casom a teda ze bezne nechodi k porodom, iba ked ma sluzbu. a potom sekcie.

libbie
18. okt 2011

@cucovia diky za info 😉 Tak mozno mi sekciu urobi ona, ked mi je bude planovat, pretoze si tiez nikoho nezazmluvnujem.

cucovia
18. okt 2011

@libbie ked sa mozem opytat, chodis ku vacokovej teda? a planuje ti sekciu?

15121985
18. okt 2011

dna 16.9.2011 som podstupila v sanatoriu koch operaciu ako pacientka dr.maresa touto cestou sa chcem podakovat dr.maresovi ,dr.lesnej,dr.ondackovej, as matusovej. nikdy v zivote som sa nestretla s takou ochotou a obetavostou zdravotnickeho personalu akou je v tomto zariadeni. ivana kubinova, cary

kiribaby
18. okt 2011

@majonka79 Super, vďaka za odpoveď 🙂 Aspoň už mám akú takú predstavu, som prvorodička, čiže všetky tie administratívne záležitosti sú pre mňa nové 😅 Som rada, že na pôrod spomínaš v dobrom, obom Vám s Natálkou prajem veľa zdravia a lásky!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre