Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

catherine214
3. mar 2013

@swarowski gratulko, tak si sa dockala, my sme uz od piatka poobedia doma 🙂
a nnapr. mojej malej nedavali vobec nic, ja som mala kolostrum a mlieko az v piatok rano a zvladli sme to, ja som stale prikladala aj kazdu hodku a mala bola ok, akoze bolo to narocne, este som vlastne nespala viac ako 2 hodky, ale nedali jej nic, akoze kebyze poviem, ze chcem, daju, ale tak ja uz som skusena co sa kojenia tyka, tak som nechcela a nepytala

catherine214
3. mar 2013

A moja mala mala pri porode 3000g a schudla na 2700g, prepustali nas s 2770g, zaklad bol ze pribrala aspon trochu

martinka008
3. mar 2013

@swarovski Gratulujem, skoda ze to neslo prirodzene, ale hlavne ze ste zdrave. My sme boli bez vody skoro 15 hod. 🙂. Chcem sa opytat na toho primara anesteziologa - to nebola zena? Ja ked som tam bola v oktobri primarkou bola taka starsia lekarka, uplne uzasna. Uz tam nie je? Robila aj to poucenie o EPI co je kazdy pondelok...

moon1979
3. mar 2013

ani v Kochu sa nemôže po celý čas piť voda? 😕

swarovski
3. mar 2013

@martinka008 ano, primarka je zena. Pani doktorka, doplnala mi epi cely den. Na op som potom mala pana doktora a myslela som si, ze je primar 🙂 ale uzasny clovek. 😉

swarovski
3. mar 2013

@moon1979 ja neviem, ale ja som pila. Dokonca aj sestricka mi trochu ponukla na porodnom boxe.

canama
3. mar 2013

@moon1979 Ja som tiez pila, ale samozrejme nedovolia ti vela.

vampgirl
3. mar 2013

@moon1979 Pit sa moze, daju ti vodu, len po porode sa chvilu nemoze, ten cas co zostanes na sale kym ta prevezu na izbu.

sashie
4. mar 2013

@mandarinkaa jasne, ale keď šla moja doky na MD, tak som si mohla vybrať medzi ním a inou dr. na zastupovanie. vybrala som si doktorku a neľutujem. lebo raz som tiež mala s ním dočinenia, keď som dostala zápal prsníka a prišla som k nemu do ambulancie v dennu hodinu a tiež bol nepríjemný. mne ten človek nesedí.

mandarinkaa
4. mar 2013

@sashie rozumiem... este stastie ze si mozeme vyberat. Nie je to moj lekar, mam radsej lekarky, lepsie sa mi s nimi rozprava... 🙂

sashie
4. mar 2013

@moon1979 poradím ti. zazmluvni si lekára. viem že je to tuším ďalších 300 eur navyše ale budeš mať koho chceš a milého. ja som si nezazmluvnila, lebo som bola presvedčená, že je to zbytočné, pretože:
1. všetci sú profesionáli - čo je aj pravda, sú, žiadne výhrady
2. že budú milí, alebo v norme, tým myslím, že nebudú podráždení - a vidíš. ak by som šla znova, tak by som si vybrala Dr. Ondačkovú - super žena alebo Dr. Závodskú- super žena moja gynekologička.

sashie
4. mar 2013

@mandarinkaa súhlasím, a sú jemnejšie. viem o čom hovorím, ja som zažila asi 5 chlapov gynekológov (poradne, zastupovanie a 1 bol môj prvý lekár) a nedá sa to porovnať so ženami. aj pri vyšetrení. keď ma vyšetruje žena, to ani nevieš, že ťa vyšetruje. keď som prišla rodiť a lekár ma išiel vyšetriť, myslela som, že mi prsty výjdu z krku von a bolelo ma to ako fras. oni sú sadisti, pretože sa nevedia vžiť do tej situácie. a toto mi hovorila aj moja dr., že má radšej ženy gynekologičky, pričom sama je gynekológ, lebo sú jemnejšie a je to pravda. viem to podľa seba.

ivanka.7
4. mar 2013

@sashie no vidis, a ja mam zas opacnu skusenost :D

ivanka.7
4. mar 2013

@moon1979 ja som mohla aj na Antolskej, nie vela, ale pomalicky a trosku cely porod (nakoniec som sla sekciou a neboli ziadne problemy) - ja som tam dostala aj cely obed a vecer som rodila :D

cmelinka06
4. mar 2013

@sashie u mna toto napr. vobec neplati co sa tyka chlapov gynekologov - napr. ja som mala zavodsku ako lekarku - bola mila vsetko fajn, ale ja som mala gynekologicky problem ktory mi nevedela odstranit - skratka stale sa mi to objavovalo, a ked odisla na matersku tak som presla k smolikovi, ktory ma musim povedat ze zatial uspesne vyliecil a je ku mne tiez mily takze fajn, ale zase sa k nemu bojim ist rodit, a preto rozmyslam ze si nikoho nezazmluvnim a ze budem dufat ze tam bude niekto kompetentny a mily, a ochotny mi pomoct. Zase s Dr. Ondackovou mam len pozitivnu skusenost aj som nad nou rozmyslala, ci si ju nezazmluvnit ale pripadalo by mi to cudne ked nie je moja lekarka ... tak teraz neviem co mam robit, mam este 3 mesiace do porodu, tak stale rozmyslam ...

ivon444
5. mar 2013

@swarovski gratulujeeem 🙂 pokial tam bola Dr. Ondackova muselo byt vsetko ok
Vela zdravicka a krasnych chvil prajem 😉

catherine214
5. mar 2013

@moon1979 ja som mohla pit, ale potom posledne hodiny co som bola uz na 7otvorena uz nie, iba mi namocili taky tampon do vody a mohla som si ovlazovat pery, a potom 2 hodiny po porode som nemohla, na izbe uz hej

medka33
5. mar 2013

@swarovski gratulujem 🙂

mandarinkaa
5. mar 2013

@swarovski gratulujem, za chvilu aj domov pojdete 🙂 tak nech vsetko ide podla planu...

luckazlm
5. mar 2013

ahojte, dievcata, co ste rodili v Kochu, co davaju mamickam v balicku pri odchode z nemocky?

medka33
5. mar 2013

@luckazlm nic speci ten reklamny kufrik co vsade

lentila.g
6. mar 2013

@luckazlm ja som v lete dostala aj španiel.deku , a ked porovnam Ružinov a Koch tak tu boli vzorky Bioderma + klasika a letaky...

lentila.g
6. mar 2013

@luckazlm ale ten balíček je "úplne zanedbateľný" v porovnani s tou ***** starostlivosťou

yanielka
6. mar 2013

jj aj ja som dostala k balicku spanielsku deku, len potom tu baby pisali, ze uz ju nedavaju, tak neviem.

trish31
6. mar 2013

Ahoj baby,ja som sice len v 6.tyzdni,ale musim ist rodit na Slovensko,a teda aj lekara si hladam na SVK.V aprili letim teda domov,najprv som uvazovala ze pojdem do Medissima ale oni nemaju porodnicu,tak zvazujem Kocha.Idem si to tu precitat,ak mate pre mna nejake rady ci odporucania sup sem s nimi,pomozete mi velmi.Kolko ste prosim celkovo platili za porod a hospitalizaciu?Ten cennik co maju je aktualny?Tych 200 eur balik pre tehotne je platny?

Este jedna vec,ja som chodila predtym k MUDr.Zackovi a on rodi u Kocha zhodou okolnosti,mali ste snim skusenost?

trish31
6. mar 2013

A este ma zaujima,s kym konkretne,s akym lekarom ste boli spokojne

mandarinkaa
7. mar 2013

@trish31 ceny najdes tu http://www.sanatoriumkoch.sk/sk/cennik/
199 je pre tehotne rocny poplatok
za porod 1200 + 300 ak chces zazmluvnit porodnika
co sa tyka lekarov, pozri si forum - tuto diskusiu, je ich tam dost pospominanych...

enanena
7. mar 2013

mala ste niektora pri porode mudr.Vargu?a ak ano tak aky bol?
😉

lentila.g
7. mar 2013

@enanena mna rodíl,prvýkrát som sa s ním stretla a dostala do kontaktu pri pôrode,a jeho vyšetrenie a pôrod ako viedol,bol rýchly,povzbudil ma...spokojnosť...a po "práci"odrodení podal nám ruky s manželom,poblahozelal...poprial príjemný pobyt a všetko dobre...

swarovski
8. mar 2013

@trish31 mna rodil dr. Kostolny - uplna parada, druhym lekarom bol tusim dr. Ditte. Mala som sekciu, takze nejako som to nestihla vnimat. Ale myslim, ze vsetci lekari su tam mili a zodpovedni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre