Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

mummytobe
11. júl 2011

@kuratenko80 ahoj kuratenko, super, tak to si blizko mna 🙂 ja mam tak stred dec. zatim, uvidime co si o tom bude mysliet drobec 🙂 Takze ty si rozhodnuta uz hej? Ja este nie na 100 % .Aj si si zazmluvnila lekara? Ja to chcem popozerat a nejake skusenosti ak budu mat uz kocky z porodu, tak to by bolo fajn vediet. A ku komu chodis prosim ta? Ktory z nich robi 4D?dakujem pekne packo

kaia
11. júl 2011

Ahojte, tiez sa zacinam pohravat s myslienkou rodit u Kocha 😉. Chcela by som sa opytat, ci nahodou neviete, dokedy plati akcia "1.200,-" za porod?
Zaroven by som sa chcela opytat, ci v pripade zaujmu sa po standartnej poradni pokracuje od 36 tt u Kocha a ci sa tam plati dalsi poplatok pre tehotne?
Dakujem za info 😎

mummytobe
11. júl 2011

@dai cauko dai, presne to je ta jedina relevantna otazka, ktoru riesim aj ja...No pojdem a uvidim, dufam, ze sa tam bude dat s niekym porozpravat, mame milion otazok. Sestriciek v Koch je zatial ako vidim len 5, dost malo nie? A ak sa mozem spytat, u koho si rodila na Antolskej? Dakujem velmi pekne & pekny den, slnko sa nam schovalo :(

bosoriak
11. júl 2011

Ja by som chcela vediet, ako je to v Kochu naozaj, rada by som si konecne precitala nazor mamicky, ktora tam naozaj odrodila odkedy ho nanovo otvorili 🙂
Naozaj by som isla rada rodit do Kocha, ale stale ma brzdi ten idiotsky pocit, ze CO AK.. v zivote by som si to neodpustila, ak by sa stalo nieco dietatu alebo aj mne len kvoli tomu, ze by nas museli prevazat. Preto by som rada citala o nejakom komplikovanom porode, ktory v Kochovi zvladli, pripadne o nejakych problemoch po porode a ako sa tam riesia.
Obavam sa, ze kvoli tomuto tam svoj porod uz teraz nestihnem, mozno pri dalsom porode 🙂

kaia
11. júl 2011

@mummytobe, ja som tiez rodila na Antolskej a bola som spokojna 😉. Citala som tu kritiky na statne porodnice, urcite ma kazdy svoj vlastny zazitok a ten moj bol OK 😎.

titkovamiriam
11. júl 2011

@bosoriak ja som mala lahky a rychly porod no Marek mal pravý uzol na pupocniku a ako sa tlacil von tak sa vlastne škrtil-narodil sa vlastne mrtvy a len rychlemu zasahu-elektrosokom a adrenalínu je na svete.na Kramare ho previezli až na druhý den-pre istotu ☹ ,ja som isla až po prepustení...na druhý den prevažali znovu dieťatko,matky nechavaju v porodnici.Myslím si že porod by zvladli neviem ako komplikovaný chirurgicky su velmi dobre vybavený,len detske oddelenie mali ,,klasika,,-na jednoduche problemi.

swiss
11. júl 2011

Dievčatá, neviete náhodou kedy teraz ordinuje Dr. Sviteková a kde?
Inak k téme "pôrod v Kochu", aj ja zvažujem, či budem rodiť druhé dieťa v súkromnej alebo v štátnej nemocnici. Je pravda, že Antolská má najlepšie vybavené neonatologické oddelenie, ale čo sa týka šestonedelia, je to bieda. Pôrod som tam mala pohode, pôrodné boxy majú vynovené, tomu nemám čo vytknúť, rodila ma kamarátka Dr. Czirokovej, keďže ona už na Antolskej v tom čase nerodila a chystala sa do Viedne, ale na šestonedelí to bol šok. Gynekologické sestričky otras až na jednu, dve a o novorodeneckých ani nevravím (česť výnimkám). Všade samá neochota, oduté tváre, keď sa človek niečo spýtal a nedajbože ešte niečo chcieť, veď by si nemohli dopozerať katalóg s oblečením, poklábosiť alebo posurfovať na nete. A prístup asi taký, že veď to všetko mám vedieť a čo otravujem. Smola bola aj to, že som rodila v termíne, keď bolo tak plno, že všetkých čo sa dalo púšťali domov a keď už nebolo kam, tak dávali maminy na iné oddelenia, čiže žiaden rooming-in, kým sa niečo neuvoľnilo. Takže nadštandard, ktorý som chcela, sa nekonal, presne ako písala veve39. Pre mňa to bol pekne povedané "kultúrny šok" z prostredia a o jedle a ľuďoch, pri ktorých sa mi zdalo, že robia svoju prácu asi za trest, ani nehovorím. Hold, prvýkrát v živote v nemocnici, tak prekvapko. Asi som, čo sa týka lekárov, vyšetrení a zdravotnej starostlivosti, rozmaznaná súkromnými lekármi, ktorých si aj napriek zdravotnému poisteniu pekne krásne platím. 🙂 Pobyt na Antolskej mi opäť pripomenul prečo, 😉

dai
11. júl 2011

lemurko,
ved prave preto sa pytam na motiv...
tiez je pre mna dolezity hlavne porodnik - ja nie som velky zastanca prirodzenych porodov, takze mam dohodnuty termin - som uz otvorena a krcok maternice mam pripraveny na porod, takze mame dohodu ze sa prepichne plodova voda a rodime ( bez epiduralky a oxytocinu...) - lekar mi preveruje uz aj nadstandart ktory mi bude na datum rezervovat...
no, moja skusenost bola zase opacna - ze nadstandartka je vacsinou volna ( na antolskej su relativne normalne aj obycajne izby - toalety su spolocne pre 2 izby, pricom na kazdej su 2-3 pacientky, takze sa tam nejak zas maminy nehrnu...) dnes som bola na monitore a bola tiez volna, takze by to malo byt ok, uvidime...

keby nie je moj gynekolog mojim porodnikom , tiez by sa mi tazsie rozmyslalo, aj ked stale by som musela rozmyslat nad tym vybavenim, zial mam tiez v okoli skusenost s kochom aku spominala rebecaa.

dai
11. júl 2011

swiss,
ja mam tiez vsetko len sukromnych lekarov... len toto je nieco ine, neviem, bojim sa tych sukromnych klinik trochu... inak so sestrickami mas plne pravdu - ja som rodila pred 4-mi rokmi a tiez nerozumiem ako tie zeny mozu robit pracu pri malych babatkach ☹ mala som poporodnu depresiu a ked som sa nato pozrela s odstupom, zial velky podiel mali na nej prave sestricky... 🤐

shania31
11. júl 2011

@swiss
Mudr. Miroslava Sviteková je u Kocha, ked si zavolas, na recepcii Ti povedia, ktory den a ako ordinuje

stellamiapiccola
11. júl 2011

@kaia ahoj tak sme sa stretli aj tu 😉 mne tam začína ordinovať lekár od septembra tak ti určite dám info ak sa dačo dozviem ja ho budem nasledovať

swiss
11. júl 2011

@dai mňa tiež "straší" na súkromných klinikách vybavenosť pre prípadné problémy s bábätkom, ale keď si vezmem aký prístup mali z novorodeneckého na Antolskej, tiež som tým nebola veľmi nadčená. ☹ Malý mal novorodeneckú žltačku, čo v zime nie je žiadna výhra, ktorá sa mu dosť zhoršovala a nikto s tým nič nerobil až keď to už bolo také, že musel ísť na fototerapiu a potom na bilybed, čo trvalo 12 hodín a sestričky ho priniesli na dojčenie až RAZ. A to nehovorím o tom koľkokrát ho museli pichnúť na odber krvi kvôli testom na krvný bilirubín. A keď som sa pýtala, či sa to zlepšuje (na postieľke bola taká tabuľka s hodnotami), tak mi sestrička veľmi milo odvrkla, že to je pre nich a čo sa vypytujem. Takže o tom či je s mojím dieťaťom všetko v poriadku alebo nie, som sa dozvedela naozaj kvalifikovane. 😠 Rovnako ochotná bola aj neonatologička, nadiktovala pri vizite sestričke nejaké údaje a keď som sa jej na niečo pýtala, tak sa tvárila, že nepočuje alebo nahodila zhorozený pohľad, že čo sa to pýtam. V tomto smere bola Antolská pre mňa veľkým sklamaním. ☹

kuratenko80
11. júl 2011

@dai Ahoj, ja som ešte nerodila, ale čítala som to tu niekde na fóre, že práve na Antolskej sa niečo také jednej rodičke stalo.. Mali úplne plné stavy a nemala kde rodiť. Tiež som tu čítlala, že je jedno kde rodí žena, ak napr. rodí na Antolskej a dieťatko ma nedajbože dajaku vrodenú chybu, tak sa preváža inde. Antolská sa špecializuje na predčasne narodené deti. Takže môže byť, že žena niekde rodí a potom aj tak musí byť dieťa prevezené inde keď je dajaký problém. Neviem ešte ako je vybavené novorodenecké v Kochu, určite ak príde na to čas, budem sa informovať. Ale podľa toho čo som čítala v tejto téme je aj jedno kde žena rodí. V prípade rôznych problémov môže byť dieťa tak či tak prevezené. Tak neviem..

swiss
11. júl 2011

@shania31 Vďaka. Ešte možno otázka, je jedno na ktoré číslo zavolám alebo musím volať len na to čo končí 62, ktoré majú uvedené na objednávanie termínov?

kuratenko80
11. júl 2011

@mummytobe No ja som rozhodnutá možno na 90%. Keď moja sestra rodila v Amerike a videla som ake sú tam podmienky (standartné) tak som si povedala, že do tých našich hrozných nemocníc nepôjdem. Videla som, aké je dôležité aby mamička bola v pohode pri pôrode a po ňom. Možno keby naše nemocnice mali väčšie kapacity a viac nadšandartných izieb by to bolo iné. Ale videla som ako je dôležité mať aj súkromie po pôrode. Veľa to vplýva na psychiku a od toho sa vyvíja stav mamičky a bábätka. Inak lekára som si nazazmluvnila a myslím, že ani tak naurobím. Kedže som ešte pri nikom z Kochu nerodila nemôžem vedieť ako kto z nich postupuje pri pôrode, ale myslím si, že všetci sú dobrí doktori a to kto ma odrodí pre mňa nemá až taký veľký význam. Aspoň zatiaľ. Chodím k Demečkovi, zatiaľ som nepočula nič zlé na neho. Je primár na gynekologicko-pôrodnickom oddelení v Kochu. Neviem Ti povedať, že kto robí 4D. Ja už som sa objednala dopredu, lebo určite to budú mať dosť vybukované možno aj od externých pacientok nakoľko toto robí iba pár pracovísk. Som zvedavá či sa mi dajako zmení TP. Možno ak sa rozhodneme obe pre kOCH, tak sa tak dakde stretneme. Zatiaľ držím palčeky, nech je všetko OK. pa pa

kuratenko80
11. júl 2011

@bosoriak No nakoľko novootvorený Koch funguje iba od 6.7. asi ešte sa tam možno nerodilo. Aj mňa by zaujímalo ako to tam prebieha, myslím, že si asi budeme musieť trošku počkať..

swiss
11. júl 2011

@mummytobe ak myslíš 3D/4D ultrazvuk s videom na DVD, tak ešte v Ružinove ho robil Dr. Ditte a aj to len dva dni v týždni.

shania31
11. júl 2011

@swiss
myslim, ze to je jedno.... 😝

swiss
11. júl 2011

@shania31 tak budem skúšať. dík

bosoriak
11. júl 2011

@kuratenko80 No ved prave, ze ja uz to pri tomto tehotenstve nestihnem, asi si pockam az na tretie 🙂

veron_
11. júl 2011

@rebecca16 @dai ako tu uz niekto pisal vacsina mamiciek co sa rozhodla rodit u Kocha ma uz zlu skusenost prave zo statnej nemocnice. nechcem sa tu rozpisovat o mojich osobnych spomienkach na porod na Antolskej, ale nikdy viac! o babetko som prisla.. A nikto ani v statnej negarantuje, ze nebudu prevazat rodicku,, alebo babetko do inej nemocnice..

veron_
11. júl 2011

@dai otazocka: citam, ze ides na planovany porod, aj prve baby si takto rodila? Ja mam doktora s ktorym som spokojna, len naposledy mi predostrel plan, ze budem rodit planovane - vyvolavackou a ja som akosik proti. Povedal mi ze vsetky pacientky od nich z Gynaex-u takto rodia.. citala som o tom od veeela rodiciek, ze nikdy viac.. tak preto som zvedava na tvoju skusenost..dakujeem 🙂

pici
11. júl 2011

@usacek79 ja som sa pytala kto je ochotny dat tolko penazi? nie kto na to ma :D ja na to mam a ochotna nie som napriklad :D

pici
11. júl 2011

@kuratenko80 prosim. neprekrucaj moje slova. nepovedala som ze nic neposkytne...

pici
11. júl 2011

@mummytobe diky brona, ze tu mozem byt :D

usacek79
11. júl 2011

@pici aha, takze mam napisat, ze JA? a teda vsetky sa maju prihlasit, ktore su ochotne...? lebo asi to s tym suvisi, ochotna je zrejme ta, ktora na to ma (naopak to platit nemusi samozrejme), tazko bude mamicka z osady planovat porod u Kocha..

lemurko
11. júl 2011

@pici poviem ti tak, kym som nebola tehotna, respektive kym som porod nezacala riesit realne, tak som bola tiez presvedcena, ze ved ma odrodi hocikde a hocikto a ze v ziadnom pripade nebudem zazmluvnovat nejakeho lekara. Ze sa pojdem pozriet do porodnic a ked to bude velmi zle, tak prinajhorsom zaplatim nadstandard a bude.

veve39
11. júl 2011

@dai s volnostou nadstandardu na Antolskej je to velmi individualne...
skutocne su vraj aj dni, ked je uplne prazdny...avsak to je v mensine

ked som bola ja na nadstandarde, bolo aktualne na sestonedeli cca 5 bab, ktore mali zaujem, no bol obsadeny...
ja som tiez mala v plane predbeznu rezervu cez porodnika, kedze som mala termin planovanej sekcie...avsak nakoniec sa rodilo mimo planu o 3tyzdne skor 😒 no mala som na nadstandard stastie - po 1.dni som sa nan dostala...to je nevyhoda statnej nemocnice, ze iste podmienky si nemozes s urcitostou dopredu zabezpecit (tiez mi neslo o TV, ani o luxusnejsi raz izby, ale o vzacne chvile, ktore sme mohli po porode v sukromi prezit s babom a manzelom....)

pici
11. júl 2011

@usacek79 a preco si taka v krciku. ved nikto ti to neberie. kazdy nech rodi, kde uzna za vhodne, chcela som vediet, ake su dovody pre zeny, ktore tam idu rodit... ci preferencie, skusenost, gynekolog, vybavenie alebo sen... nic viac nic menej.

pici
11. júl 2011

@lemurko ja by som si lekara napriklad urcite zazmluvnila... :D ale kazdemu ako si zela... nech su hlavne vsetky zienky spokojne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre