Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kkristin
11. okt 2012

@misinka26 tiež som dlho necitala väčšiu blbosť že keď to nenájde v štátnej v kochu určite ;) a že tam zomieraju zdravé rodičky ..... prepac ale toto je už aká blbosť ;)

denaalubos
11. okt 2012

@kape minaj si kde chces peniaze , mne to je teda uplne ukradnute.... 😀 Ja som si povedala svoj nazor na vec, o tom je hadam diskusia.... 😉

denaalubos
11. okt 2012

@mimikas ja som nepovedala ze chyba kochu, som narazala na to, presne ako niekto napisal, kludne sa to moze rovnako stat aj inde.... ale za tie prachy, nemas nic garantovane, chapete??? A este raz, neriesim nicije peniaze, davajte ich kam chcete, ja osobne si aj nabuduce zaplatim nadstandart na kramaroch a mam sa ako v bavlnke 😉 p.s. a keby sa mi to aj stalo,tak aspon nelutujem ze som im dala take prachy a este musim koli ich chybe ja trpet, chapete?! Tot vse moj nazor 😔

kvetinqa
11. okt 2012

@denaalubos ale ved my necakame, ze ked si zaplatime, tak mame garantovany lahky porod bez komplikacii... Tak ako tebe vyhovoval nadstandard v nemocnici a zaplatila si si ten, mne nevyhovoval a zaplatim si koch...

denaalubos
11. okt 2012

@kvetinqa ale v poriadku.....co riesis...ved mne to nevadi, pochop, ze to je len nazor...nerozumiem,co na tom nedokazes pochopit a stale sa navazas

kvetinqa
11. okt 2012

@denaalubos navazam? Navazanie vyzera inak. Napisala som ti svoj nazor,to je vsetko.

denaalubos
11. okt 2012

@kvetinqa 🙂

kape
11. okt 2012

@denaalubos - uz mam moznost porovnat nadstandard v statnej nemocnici a standard v Kochovi a je to sakra rozdiel a o pristupe sestier a lekarov - ludskom a neludskom uz dalej radsej ani nehovorim. Ja som si velmi dobre zratala, kolko by ma so vsetkym vysiel porod v statnej, kebyze si ho chcem dopriat v nadstandarde ako pri prvom synovi (ale fakt dost ubohy nadstandard a odrevala som si tam kvoli milym tetam sestrickam a pristupu pana primara svoje ) a porovnala som to s Kochom a ten rozdiel , je cca 500 Eur a vobec ich nelutujem a tiez si neslubujem , ze su tp carodejnici a vedia zachranit s pravit vsetko. Su tiez len ludia, my sme kazda ina, kazdy porod je iny. Je velmi zaujimave, ze sem zavitaju stale tie iste tvare, ak nahodou sa tu objavi nejaka negativna reakcia, kebyze ja mam cca pol roka po porode, uz asi velmi nestudujem temu Koch a nesledujem kazdu jednu spravu, este cerstvo po porode su v cloveku dojmy a emocie, ale potom uz sa venujem inemu.
Jasne je to slebodne forum piste si co chcete, ale rady typu, baby ved tie prachy sa daju vyuzit inak a rozumnejsie (necitujem teraz Teba) uz mi fakt lezu hore niekam. Ja tiez nikomu nepindam, ked mina na nieco co mojom zivote nema ziadnu hodnotu.

No myslim, zeby sme uz mohli skoncit toto natahovanie a "urazanie". Uz staci dievcata, nie ? Sme predsa rozumne dospele matky nasich deti a nie deti na pieskovisku. POvedali sme si svoje a skusme sa uz dalej k tomu nevyjadrovat, ak uz naozaj netreba.

misinka26
11. okt 2012

@kkristin ty buď nevieš čítať alebo neviem, ja som nenapísala, že keď to nenajdu v štátnej tak v Kochu určite ale, že v Kochu to apoň zistili a riešili a nevravím, že by to nevyriešili aj inde ... a to s tými rodičkami je pravda, asi nečítaš noviny ... ale ešte raz opakujem keď sa to má stať stane sa to tak v štátnej ako v Kochu ...

misinka26
11. okt 2012

... a končím túto tému taktiež ma to už nebaví sa tu hašteriť ... každá nech si urobí to čo uzná za vhodné pre seba ...

dulkagabulka
12. okt 2012

na pôrod sa môžete pripravit uz v predstihu- aby bol radostný a dokonca bezbolestný (bez liekov)
ako tieto ženy :

http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/zenske-...

baryana
13. okt 2012

@misinka26 neboj, nie si sama. viacere sme vztahovacne 🙂 ona je v tejto diskusii velmi znama ako antikoch. a zo mna uz spravila idiota takym inteligentnym sposobom, ze som jej napisala nieco, co ma potom mrzelo. lebo taka nie som a ona mi za to nestoji, aby som sa tak ponizovala. tak len tolko. dobre robis, ze koncis tu debatu. 🙂 nema to vyznam.

sandy84
14. okt 2012

Pre vsetke zienky, ktore chcu rodit v Kochu. Rodila som tam vo febr. 2012, mozem len odporucit. Lekari perfektni, sestricky tiez Niektore su tu od prvych stranok zasadne proti Kochu, nechcem uviest meno,lebo som skoro odpadla, ze ju to este bavi. Stoji to za tie peniaze, neda sa to porovnat so statnou, nicim !!!! 😵

sandy84
14. okt 2012

Porod boli nie jo ziadne tutuli mutuli, proste niektoru to boli viac, niektoru menej, ale treba zabojovat. Hlavne imaginarne temy o sile myslenia...vtedy rodis, nemyslis....takze na to sa vykaslite.

danjelca
14. okt 2012

Koch Vám odporúčam všetkými desiatimi🙂))

sasenkah
14. okt 2012

Ahojte, mate prosim niektora skusenost s porodom v Kochu cez Vianoce? Tak blbo mi vychadza termin planovaneho cisarskeho... Aby ma mal vobec kto odrodit 😒

danjelca
14. okt 2012

inak ja som mala v Kochu sekciu a mm bol pri mne od 18tej do cca 22 spolu s malým na izbe🙂Cítila som sa tie hodiny úžasne!

swarovski
14. okt 2012

Ja sa tiež pridávam, po otrasnej brušnej operácií pred rokom vo fakultnej nemocnici v BA, kde som sa cítila ako obyčajný asociál, som sa rozhodla, že niečo tak intímne - ako je pôrod, tam určite nechcem prežiť. Preto Koch. Ak si musím zaplatiť za slušné správanie, za príjemný prístup, za manžela pri mne, tak to milerada urobím. Nie som naturálna matka, ktorá sa bije do pŕs, že to odrodí doma, bez liekov a bez lekárov. Po tom, čo som si odžila po operácií, netúžim po obdobnom zážitku. Proste si tú pre mňa nevyhnutnú pohodu zaplatím. Bohužiaľ alebo možno našťastie, že sa to dá 🙂

kape
14. okt 2012

@sasenkah - ku komu chodíš? Sú tu určite baby, ktoré Ti povedia ako u ktorého lekára. Ale myslím, že na 24teho Ťa nebudú plánovať. Mne povedali, že v utorok by som mohla ísť, zajtra nastupujem a termín mám oficiálne 24.10. takže až tak skoro pred termínom ma nedali. A tiež mám za sebou prvý cisársky. Vám to krásne vyšlo ako pozerám - párik, tak nech všetko dobre dopadne. Neviem či si pamätáš ešte na augustovky 😉

sasenkah
14. okt 2012

Pamätám 🙂 🙂. Praveze mám termin o niečo neskôr... Ak by sa narodil ako mala musel by sa von vypytat uz okolo 15-teho 🙂. Inak ja mám narodky 25-teho a je to dost naprd. Uvidím teda ako sa dohodnem s mojou doktorkou, mám Durinovu.
A drzim palce!!!!

kape
14. okt 2012

@sasenkah - ja som sa narodila 6.1. 😵 . Neboj všetko dobre dopadne a nakoniec možno budeš ešte aj pri stromčeku s malým.
Tvoju doktorku vôbec nepoznám , ja chodím k primárovi, ale snáď sa tu nájdu iné dievčatá , čo k nej chodia .

alexandra_j22
14. okt 2012

Prosim Vas ktore od začiatku tehu chodite Kochovi... Tak v ambilancií číslo 1.robia iba odbery krvi a nie aj nejaky smpeciálny utz?! Pytam sa bo pan dr.Mareš mi dal vymenny listok kde vypisal udaje z NT utz a povedal, ze mam ist na utz z tym papierom do ambulancie č. 1 ale podla mna sa pomylil bo to budem v 15tt a to by som mala ist na odber krvi či ?!

kvetinqa
15. okt 2012

@danjelca ahoj Dani, mozes mi prosim napisat ako prebieha sekcia? Vdaka.

kvetinqa
15. okt 2012

@kape Kati, drzim palec a daj vediet ako si dopadla a ako to prebiehalo, prosim ta. ak teda budes vladat 🙂
@alexandra_j22 tak mne napriklad robil NT ultrazvuk dr. Mares prave na ambulancii c. 1. Nie je to ambulancia len na odber krvi, dr. Mares v nej ordinuje a je tam aj ultrazvuk .

dash1536
15. okt 2012

@kvetinqa
ahoj.ja som 17.9. rodila cisarskym.sice trichu necakane v noci ale postup bude rovnaky🙂
takze najskor mi dali klystir a pobalila som si veci.po sekcii som bola totiz na izbe hned pri sestricke aby som bola pod dohladom.potom mi zabandazovala nohy kvoly krvnym zrazeninam a cakala som kym si po mna pridu.takze sme si volali s muzom.ja som ho tam nemala lebo som rodila o pol noci a boli by zbytocne aby sa tam trepal ked potom budes aj ak unavena z liekov.sli sme sa salu a a napichli mi spinalku.lahla som si na stol a dali mi tlakomer a pripojili infuzku.sestricka to pripravila este na izbe.ak mozem piradit nech ti napichne zilu a nue tu na ruke(dlan).menej to pitom boli a he to aj praktickejsie pri starostlivosti o babo.prisiel lekar pokecat a isli sme na to jed zabrala spinalka.natiahli prefomna plachtu a pripravili ma(dezinfekcia brucha,holenie, cievkovanie).cievkovanie necitis lebo si uz umrtvena.cca 10
- 15 minut trva kym vyberu babo.hned mi ho ukazali a isli ho osetrit.

dash1536
15. okt 2012

mna dosili a potom ma previezli na izbu pri sestricku.dostala som infuzky a injekcie od bolesti.prakticky tam len lezis, meria sa ti tlak, dostavas infuzky a ked boli tak nieco od bolesti.po cca 12 hodinach sup vstavat z postele.je to trochu neprijemne ale len taka mala prachadzka po izbe na zaciatok.potom ti vybetie sestricka cievkovanie a zacinas fungovat🙂pekne pomaly to treba rozchodit.nebudeme si klamat.boli to!!!ale je to individualne.mna prvy cisarsky bolel viac.teraz to bola pohoda.maleho som si na druhy den vypytala nastalo🙂a sestricka chodi vkuse kontrolovat.a za mnou aj moj lekar chodil kuk ze ako mi je🙂dufam som ti to co najlepsie priblizila🙂

alexandra_j22
15. okt 2012
kvetinqa
15. okt 2012

@dash1536 vdaka za info. este ak sa smiem opytat, co babo? kedy ti ho priniesli na prve prilozenie? vdaka

alexandra_j22
15. okt 2012

@kvetinqa no ja som bola uňho v abmulancii č.1 iba raz, stale chodím do amb.č.2. Pozri dal mi takýto papier ... tak čo myslis ??

danjelca
15. okt 2012

@kvetinqa tak predtým ma trošku oholili v bikini reze, došla som k sále-prezliekla sa, lahla si na stôl, predtým mi dali do chrbta spinál-ja som necítila vôbec nič, na vlasy mi dali čapicu a ležala som. Pomaly som cítila ako nemožem hýbat nohami-skúšala som prstami aby doktori vedeli, že ešte cítim:DDDAle neboj oni ta predtým odskušaju či už anestéza poriadne zabrala...a ležím si a zrazu počujem mám riťku! Potom mi troška stlačili akoby pod hrudným košom a počujem plač🙂 Priniesli mi ho ukázať a potom asi cca 20 min šili, preložili na postel a dali na izbu a vzápätí aj nahatého malého🙂))A to je všetko🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre