Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kamed
1. nov 2013

@kuko7 jasne, viem. ja si tiez na nicom nezakladam a zatial sa mi to zdaju vyhodene prachy ale tak snad budeme naozaj spokojne. mne tiez nejde o nic len nech to prebehne rychlo a nech je drobcek a aj ja v poriadku. na ostatne kaslem

kuko7
1. nov 2013

@kamed vies ja sa musim spytat lekarky aj na to, ze ak by sa zopakla situacia a maly by mal kratku pupocnu snuru ako mala (tym padom prichadza do uvahy len klieste a cisarak ) a musia velmi rychlo reagovat, kedze to nie je viediet na UZV iba pri porode,,,tak ze ci to je vsekto bezpecne aj tam,,,,toto ma tiez velmi zaujima :D kedze to mame za sebou 😅

lucypaba
3. nov 2013

@kuko7 mam zas sebou "pobyt" u Kocha a na tvojom mieste by som vobec nevahala a vybrala si kocha. s Antolskou je to neporovnatelne. Prvu som rodila na Antolskej takze viem zhodnotit.

kuko7
3. nov 2013

@lucypaba dakujem velmi krasne 🙂 dnes sme u Kocha boli aj s manzelom a sme rozhodnuti 🙂 nad nicim inym uz ani neuvazujem 😀 😀 😀

raffaella
6. nov 2013

ahojte kocky, tak ja som dnes bola u Dr. Feldmara na morfologickom UTZ a teda musim povedat, ze je neskutocne dobry. Nielen odborne - vsetko velmi dopodrobna povysvetloval, pomeral, ukazal, este sme sa aj rozpravali o roznych vysetreniach a pod., ale aj ludsky je neskutocny. Aj moj manzel bol az prekvapeny, ze tak dobreho a ludskeho doktora uz davno nevidel. Velmi krasny zazitok sme mali obaja z morfa a pan doktor dal aj 2 fotecky, ani som nestihla vypytat 😉 Ale to aj pri NT ultrazvuku Dr. Ditte dal, takze u mna obidva ultrazvuky super zazitok 😉

junkfoood
6. nov 2013

@raffaella ..ten je aj moj oblubenec..strasne zlaty clovek..

yanielka
6. nov 2013

@raffaella jj s tym to tam vyhrali lepsieho som ani ja nestretla je fakt super.

barusk
7. nov 2013

@raffaella presne tak 🙂 velmi zlatý je a perfektny ludsky pristup ma 🙂

eloissa
11. nov 2013

Aj ja by som chcela prispieť názorom na toto zariadenie. Rodila som v septembri a s väčšinou som bola spokojná. Personál je veľmi milý, rodila ma Dr.Marcišová, a bola veľmi ľudská, dokázala ma povzbudiť aj usmerniť, netlačila na mňa a snažila sa mi vyhovieť. Naozaj ju môžem len odporúčať. Čo by som na sanatóriu vylepšila sú: hromadné vyšetrovanie na pôrodnej sále je veľmi ponižujúce, to bol asi jediný negatívny zážitok z pôrodu, ďalej, niektoré detské sestry sú neochotné... a mohli by niečo urobiť aj s tou stravou, niekedy dobré, niekedy som to celé vrátila. Ale myslím si, že to stálo za tie peniaze. Ďalšie dieťa určite tam.

hanka787
12. nov 2013

@eloissa ahooj,rodili sme v jeden mesiac. Kde si lezala na 1 alebo na 3 ? 🙂

hanka787
12. nov 2013

Ahojte uz mamicky alebo buduce mamicky. Tak aj ja pridavam recenziu na toto zariadenie. Kedze pracujem v zdravotnictve ako lekarka , vsetci ma odhovarali od porodu v Kochu ... nemaju inkubator, prevazaju deti a podobne. Samozrejme ,že ked by nemali inkubator , a podobne vybavenie tak by asi nemohli vykonavat svoju cinnost.
Nemala som zazmluvneneho ziadneho porodnika , prisli mi to vyhodene peniaze. Prijmala ma velmi mila Dr. Marcisova , mlada doktorka ,s jej pristupom a pracou som bola velmi spokojna . Pri porode bola spolu s Dr. Ditem , ktorích mozem len a len odporucit., starostlivost na 1. Na porodni salu ma prijali porodne asistenky Zuzka a Kristinka. Musim len a len pochvalit vacsinou sa o mna starala sestricka Kika ako ju volal Dr. Ditte , mlada , mudra , kocka podporila ma , vysvetlila aj sme sa nasmiali pri porode co som vobec necakala,starostlivost na 1.
Lezala som na 1 poschodi , zlata pani stanicna bohuzial neviem meno, ktora chodila rano na vizitu .Lezala som na izbe hned oproti nov. oddeleniu, vsetko bolo dobre len tie dvere na porodny trakt hrozne trieskaju , nedala sa tam poriadne vyspat . Strava , dalo by sa nieco vylepsit ,ale oproti statnemu spitalu kde robim ja , rozdiel velky 🙂 Jedine co vy som vytkla bolo novorodenecke oddelenie, niektore sestricky v noci nechavali u seba otvorene dvere, co by nevadilo ked by im nehucalo odtial radio, co bolo na moju izbu velmi pocut. Niektore sestricky viem, ze toho maju vela , boli trosku neprijemne v noci , hlavne taka starsia pani , ked som uz zazvonila viac krat bola velmi neprijemna a nosila take topanky, ze klopkali po chodbe a stale som ju pocula. 😒 Inak sanatorium mozem len odporucit , ak druhe mimi tak budu moje cesta smerovat opat sem. Este raz velmi pekne dakujem celemu personalu 🙂

miriam830
13. nov 2013

Ahojte ja som rodila tiez u Kocha - 2x (s odstupom 2 rokov). Co sa tyka predporodnej pripravy - tu som absolvovala 1 x externe v Gravifit a 1 x u Kocha. No mozem povedat, ze predporodna priprava u Kocha nestala za nic - islo viac menej o akesi zrelaxovanie a osvojenie si cvikov panvoveho dna po porode. Naopak predporodne cvicenia a priprava na porod s Barborou z Gravifit bola super a vela som sa tam naucila.
Lekari - ti su v Kochu naozaj odbornici - mozem len odporucat. Naopak zdravotny personal - od sestier na porodnom oddeleni po detske zdravotne sestry az samozrejme na par vynimiek nestoji za nic. Pri porode ziadna podpora - starostlivost po porode takisto. Po porode nas s dietatom zaviezli na izbu a cely den si nas nikto nevsimol ... az ked som sa uz na tu zakrvavenu postel a na moje dieta, ktore bolo cele od grckania mokre nemohla pozerat a nezavolala sestry. Az potom.....zacali pobehovat ako splasene a vymienat nam oblecenie a postelne pradlo. Co sa tyka podpory dojcenia 0 bodov - ziadna! Laktacnu poradkynu tam nemaju takze ak ste prvorodicka drzim palce. Ked som tam rodila pred dvoma rokmi, hned po otvoreni - bola som nadsena. No myslim si, ze teraz to tam ide dolu vodou. Podla mojho nazoru - mali by davat vyplnat mamickam pri odchode nejaky dotaznik - "ako ste boli spokojni so starostlivostou" - lebo ani vela lekarov, co tam robi netusi aky ochotny zdravotny personal maju. A este ma zamrzela jedna neprijemna skusenost - ked sme odchadzali, detska lekarka sa ani neprisla s nami rozlucit a povedat aspon par slov ohladne starostlivosti o dieta...

katkakovac
14. nov 2013

Tie mamičky, ktoré ste teraz rodili, zaujímalo by ma, koľko stojí pôrod a následná starostlivosť po pôrode, či sa platí za ubytovanie a podobne. Našla som si na stránke cenník, ale nejako sa z neho neviem vysomáriť. tiež ma zaujíma, či sa dá objednať na konzultáciu a či sa platí aj za to 😉

dagaa
14. nov 2013

@katkakovac porod stoji 1200 Eur a mesiac pred porodom uz chodis kazdy tyzden na poradnu tam co je dalsich 4 x 20 Eur, alebo menej ak porodis skor 🙂

katkakovac
14. nov 2013

@dagaa dakujem za odpoved. a plati sa aj za ubytovanie?

dagaa
14. nov 2013

@katkakovac nie, je to uz zahrnute v tej cene. Ta cena uz obsahuje aj epiduralku a 1 osobu pri porode.

raffaella
14. nov 2013

baby, rodili ste tu niektora aj s nizko polozenou placentou?

zuzulkaba
15. nov 2013

Dievcata,ktora ste rodila u Kocha po sekcii a podarilo sa vam porodit prirodzene?ako to prebiehalo a kolko mesiacov po sekcii ste boli?
Dakujem za odpoved.

martinka008
16. nov 2013

@miriam830 Fuha, takuto negativnu skusenost s personalom som tu tusim este necitala. Ja som mala pred rokom uplne opacnu skusenost. Sice sa s nami tiez neprisiel nikto rozlucit (ak nepocitam odovzdanie prepustacich sprav), ale nijako ma to nevyrusilo, my sme sa prisli rozlucit sami. Spravanie personalu je casto odraz spravania samotnej mamicky, tym samozrejme nenaznacujem, ze je to tvoj pripad. 2 dni som bola na izbe s mamickou, ktora mala dost "zvlastnu" komunikaciu a aj sa jej to pekne vracalo, ta by sem mohla napisat cele litanie aky je tam otrasny personal a pritom si za to mohla sama. Ze si ta po porode nevsimali je zvlastne, mozno v ten den nestihali, to sa stava. Laktacna poradkyna by sa tam urcite zisla, ale mne osobne velmi pomohla primarka novorodeneckeho, hoci sestricky mi teda natarali hluposti az az...

junkfoood
16. nov 2013

@martinka008 @miriam830 inak mna si tam tiez cele dni nikto nevsimal, ale mne to vyhovovalo.. ale hned na zaciatku mi bolo povedane, ze ked budem mat akukolvek poziadavku alebo problem, mam si zavolat tym telefonom na sestricky.. ja som ziadny problem nemala, tak som nevolala.. a tiez sa s nami nikto nelucil.. a este sme im slohli aj dudel.. 😀

kikuleenka
16. nov 2013

@miriam830 prepustaciu spravu pre gyndosa a spravu o novorodencovi Ti teda kto daval? Lebo mne spravu o rodicke odovzdala moja Dr. Marcisova, spravu o novorodencovi sestra z novorodeneckeho, vramci toho sa s nami aj rozlucili.
Vizity tiez chodili kazdy den (po narodeni Hanky uz aj z novorodeneckeho) a overovali, ako sa mam/mame.
Tiez starostlivost o novorodenca sme si kompletne presli 2x vramci vecerneho kupania s lekarkou a sestrami na novorodeneckom. Ze nemaju laktacnu, to sa tu popisalo, je to veru skoda, ja som si zabezpecila vlastnu, dosla, ked som potrebovala, nikomu to tam nevadilo. Co sa tyka vymeny bielizne, upratuju kazdy den, staci si vypytat, resp. telefonicky cez sestry zaziadat, spravia to aj kazdy den, proste podla potreby...
Rodila som tam teraz v marci 🙂

demo
16. nov 2013

treba povedat,ze sestricky na novorodeneckom su naozaj neprijemne. mnohe z nich. lekari, zenske sestry aj stanicne sestry su uplne v pohode. ale naozaj nechapem na zaklade akeho kastingu sa tam dostali niektore novorodenecke sestry: neprijemne, arogantne, neochotne, so spinavymi dlhymi nechtami a este aj zafajcene 😒 . Pritom pediatricky su strasne fajn. toto bol paradox, ktory som nedokazala pochopit.

ella_joy
17. nov 2013

@zuzulkaba ja 17m po prvej sekcii, som isla normalne..s prenasanim a islo to na 1*, kamosku som tam detto poslala a isla po sekcii 2,5r natur,a bola nadsena a dakovala mi, ze som ju tam poslala

raffaella
18. nov 2013

baby, tie co ste mali take negativne skusenosti, nestazovali ste sa vobec? Lebo mozno to primar a ostatny vrchny personal nevie...podla mna si prave na takych veciach davaju zalezat, kedze ta suma za porod nie je par eur. Ja teda nemam problem sa stazovat ak bude nieco negativne.

hradnapani
18. nov 2013

@raffaella tiez sa nad tym pozastavujem. To naozaj nie je v BA porodnica, kde by bol super personal na vsetkych frontoch? ked su dobri na zenskom, tak su hrozni na novorodeneckom a opacne. A ta chybajuca laktacna - ved toho by sa mali zeny tiez dozadovat. Nechapem. Asi sme sa naozaj este nenaucili pytat si to, na co mame pravo, a ked je to este aj zaplatene, tak duplom.

raffaella
18. nov 2013

@hradnapani mam rovnaky nazor. Ja som sa tam zatial nestretla so zlym personalym, ale je pravda, ze rodit tam este len budem, takze skusenosti bude po tom ovela viac 😉
No ak bude ku mne niekto neprijemny, a zvlast neopravnene, tak sa teda riadne ozvem. Ved prave kvoli tomu inemu zaobchadzaniu a komfortu tam chodia zeny 😉

vierka84
18. nov 2013

Ja nemôžem naozaj nič zlé povedať na personál. Trošička ma iritovala jedna sanitárka. Bola fajn, ochotná, len bola strááášne hlučná a neriešila, že malý spí. Podľa mňa to nerobila naschvál, len bola taká hlučnejšia 🙂
Čo sa týka laktačnej poradkyne ... bolo by super keby bola, ale aj keď som bola prvorodička, tak problém, poradili, pomohli. Malý spočiatku trocha štrajkovala, ale primárka z novorodeneckého poradila čo a ako a už to išlo v pohode.

junkfoood
18. nov 2013

@raffaella ku mne boli tiez vsetci velmi mili.. akurat sa mi nepacilo ze tie novorodenecke sestricky niektore smrdeli od cigariet, to by mali mat podla mna pocas sluzby zakazane, mozno aj maju, ale tak vies ako to je.. 😉

demo
18. nov 2013

@raffaella nie, ja som sa nestazovala. v civilnom zivote nemam problem ozvat sa, ale po porode, s rozhodenymi hormonmi a s placom na krajicku som mlcala ako ryba.

hradnapani
18. nov 2013

@raffaella tak by to malo byt. Mna aj celkom zaujalo, ze niektore zienky spominali, ze tam kdesi hlasno buchaju dvere, ze sa kvoli tomu nevyspali atd. Ale ved toto by sa uz naozaj nemalo stavat! tu by som to rozhodne necakala 😒 Ale bohvie, ci sa niekto ozval, ci sa stazoval, alebo len mavol rukou, ze aj horsie mohlo byt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre