Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

raffaella
9. jan 2014

@sarra6 jasne, urcite si zavolaj a ti povedia. Drzim palce 😉

andinka001
9. jan 2014

@raffaella k dr. Feldmarovi som objednana na morfologicke, tak uvidim.

tatramatka
9. jan 2014

@andinka001 ahoj, prosim ta po amniocenteze si bola po par hodinach prepustena domov al. si tam zostala cez noc? Aj si nieco platila? Lebo mna to pravdepodobne tiez caka :(

zuzulkaba
9. jan 2014

@majusqa77 nejak skoro si bola pozerat nemocku..ja som tam volala a chcu mi dat termin az niekedy vo februari..

girlie_konik
9. jan 2014

ahojte, chodim do Kochu na poradnu, 04.03.2014 mam termin..ale zatial to kvôli placenta previa vyzera bohuzial na cisarsky.
Myslite, ze aj v tom pripade ma zmysle Koch alebo to zvladnem aj na Kramaroch?
Myslim to tak, ze ten ich ludsky pristup asi zena najviac oceni, ked rodi vaginalne a pomahaju jej v tom a podporuju ju..tak ci aj pri cisarskom moze byt az taky rozdiel?
dik 🙂

majusqa77
9. jan 2014

@zuzulkaba ja som tiez bola prekvapena. som pisala mail na info, ze uvazujem o nich a ze kedy mozem prist pozriet aj s muzom, len ze chcem navecer, aby si nemusel brat dovo. odpisala mi vrchna, ze jej mam zavolat a dohodneme sa. navrhla termin o 2 dni, tak som suhlasila 🙂

zuzulkaba
9. jan 2014

@girlie_konik no ja som mala cisarsky na Kramaroch a ak budem mat aj teraz,aj tak by som sla do Kocha..

shania31
9. jan 2014

@girlie_konik
Aj v tom je bohuzial rozdiel, kde ti ho robia......

zuzulkaba
9. jan 2014

@majusqa77 fakt?no uvidim,co mi povedia,ked zavola pani z recepcie a spytam sa na to..lebo ja som jej tiez povedala,ze vecer by nam to vyhovovalo,manzel robi do siestej az..a ako prebiehala prehliadka?kto tam vsetko bol?

majusqa77
9. jan 2014

@zuzulkaba my a vrchna 🙂 nikde nikto, vsade ticho, mozno jedno babo sme poculi plackat 🙂
najskor sme sedeli u nej v kancli, porozpravala ona, ja som sa popytala par veci co ma zaujimali. potom nam ukazala izbu a porodne boxy

girlie_konik
9. jan 2014

@zuzulkaba - nenapises mi k tomu viac prosim ta? Kludne aj do spravy.. Lebo priznam sa, tych 1.100,- eur nam je dost, ja zvladnem toho vela, tak mam stale dilemu, kam ist, jaaaj

@shania31 - toho som sa bala..

shania31
9. jan 2014

@girlie_konik
Mam zname, ktorym robili cisarsky na Kramaroch a vôbec nespominaju na to dobre- jednak pristup personálu, jednak je dolezite aj to kto ti robi cisarsky rez- je to predsa rana, je to dolezite, ako sa ti to hoji, ako sa zotavujes po porode a samozrejme aj stav a starostlivost o babatko.

demo
9. jan 2014

@girlie_konik zalezi na odolnosti. Ja som napr padavka a keby do mna niekto na druhy den hukal ze sa mam postavit a fungovat, tak to by som urcite nezvladla

girlie_konik
9. jan 2014

@shania31 - uf, nie moc dobre info, ale dakujem za ne 🙂

@demo - ja zvladnem vselico, ale uz z principu tam po mne nema kto co hucat ;)

mabliss
9. jan 2014

Ja som rodila cisárskym na Kramároch min.rok. Zákrok bol urobený dobre, na lekárov nemôžem povedať krivého slova aj jazva sa rychlo zahojila ALE... treba sa pripraviť na to,že pooperačné je jedna veľká katastrofa. Tak hnusne a bezcitne sestry, ako sú tam (s výnimkou jednej dvojice)... a bábo tam nedonesu vôbec,vraj to je zakázané..hlúposť podľa mňa, ale nedalo sa ich uprosit. Malého som videla hneď po pôrode, ale potom až o 26 hodín!!! - keď ma dali na izbu. Ale zas novorodenecke oddelenie je na jednotku s hviezdickou.

zuzulkaba
9. jan 2014

@mabliss ja mam presne rovnaku skusenost s tymi sestrickami,len take 2 tam boli mile,inak otras..

shania31
9. jan 2014

@mabliss
toto som pocula aj ja, ze jednaju so zenami s prepacenim ako s dobytkom, dokonca niektori lekari dobabru aj samotny cisarsky - otrasna jazva, zle hojaca sa jazva ...

@girlie_konik

mabliss
9. jan 2014

@zuzulkaba no hrozné niečo... a to nie som nejaká citlivka. Ale to bolo aj na mňa veľa. Kebyze môžem, tak sa tam vrátim a prefackam niektoré. Možno by sa uvedomili...

girlie_konik
9. jan 2014

@mabliss - dakujem za info. Neviem si predstavit, ze mi babo donesu az o 26 hodin po porode 😲oo

didia
9. jan 2014

@mabliss co? to jehrozne.. Mne u kocha po cisarskom o 6 maleho doniesli asi o 8ej, a manzel ho videl hned po porode🙂 a na druhy den mi ho uz nosili na kojenie. a na dalsi som ho mala uz stale pri sebe.

mabliss
9. jan 2014

@shania31 asi tak, aj keď ja si myslím,že aj ku krave v maštali sa krajšie chovajú... rozmýšľala som,že sa budem sťažovať,ale keď som uvidela ich šéfku,tak mi bolo všetko jasné. Horšia ako jej podriadené dokopy....

zuzulkaba
9. jan 2014

@mabliss ved aj ja zvladnem hocico,aj tie sprchy a 2 wc pre vsetky izby by som prekusla,keby sa ku mne spravali normalne..zena po sekcii predsa potrebuje viac trpezlivosti zo strany personalu..

mabliss
9. jan 2014

@girlie_konik boli to veľmi ťažké hodiny... ☹

mabliss
9. jan 2014

@didia to je super, tak by to malo byť!

mabliss
9. jan 2014

@zuzulkaba to áno, škoda len,že tie úžasné sestričky na to ešte neprišli. ☹ Priala by som im len toľko, aby to samé raz zažili na vlastnej koži.

girlie_konik
9. jan 2014

@didia - ty si prosim ta rodila sekciou v Kochu? A ako, spokojnost? Mne sa to uz blizi, jaaaj 🙂

shania31
9. jan 2014

@girlie_konik
Zabudla som napisat, ze ja som mala sekciu u Kocha a s dvojickami a nemozem povedat ani jedno jedine krive slovo,

miselka252
9. jan 2014

ahojte baby, ktoré sa rozhodujete ísť ku Kochovi. Rodila som tam v roku 2012. Neviem, či sa to nejako zásadne zmenilo. Spomienky na Kocha sú v podstate pozitívne, hoci samotný pôrod, ktorý bol komplikovaný, a hlavne náročnejšie hojenie, mi to trošku skresľuje. Ale za to sanatórium nemôže, Kocha odporúčam, boli ústretoví, cítila som sa ako ľudská bytosť. Vždy sa nájde človek, ktorý nie je úplne na 100%, ale je to tam čistučké, správajú sa k vám ako k partnerovi, majú na vás viac času, trpezlivosti. Ak tie peniaze viete obetovať, treba skúsiť. Vydržať sa to dá hocikde /prvý pôrod som mala na Antolskej, cisársky rez/. Rozdiely medzi štátnou a súkromnou sú tu už popísané dostatočne detailne myslím. Zázraky sa nedejú, odtrpieť si to musíte všade, nikto to za vás neurobí, ale snažia sa vám pomôcť. U Kocha boli pomerne benevolentní, dovolili mi rodiť prirodzene, lebo som to po prvom cisárskom chcela skúsiť a rešpektovali to. Hoci s odstupom času viem, že som mala ísť cisárskym, pretože som sa dosť dlho hojila at'd atď. Možno mali trvať na cisárskom /v štátnej nemocnici som svoj stav konzultovala a tam by to určite rodili cisárskym a neriskovali by, hoci sú teda dosť orientovaní na vaginálne pôrody/. Ale to je všetko diskutabilné, v zásade to bolo fajn, pôrod nie je naprogramovaná záležitosť a nikdy neviete, ako telo zareaguje, ako sa budú rany hojidť. Ako mohli, tak mi to uľahčili. Bolo zopár vecí, ktoré by som vedela oželieť, napr. personál v noci sledujúci telku na chodbe a hlučne sa baviaci. Ale na druhej strane je zase sanitárka, ktorá vám a vašej návšteve uvarí kávu z vlasntých zásob, anesteziológ, ktorý vás a vaše bolesti kontroluje niekoľkokrát za noc. Držte sa všetky, nech to všetko dopadne čo najlepšie🙂

anglicanka1981
9. jan 2014

@girlie_konik ja som tam rodila cisarskym. Ocenila som to, ze mi babo hned ukazali a hned po prevoze na izbu prilozili na kojenie. Manzel bol s nim celu dobu od porodu, vsetky vysetrenia az po prilozenie, az kym som sla spat. O 2 dni som ho uz mala rooming in, cize len jediny den som bola bez neho a aj to mi ho vzdy priniesli, ked som ho chcela a na ako dlho som chcela. Neviem, ci je toto v statnej nemocnici mozne. Tiez som ocenila navstevne hodiny celodenne, manzel bol vacsinu casu s nami.
@demo do mna nehukali, ale ja som sa skor nevedela dockat, lebo maly bol silna motivacia. Povzbudzovali ma, ze keby mi to neslo, nic sa nestane, nie kazda je schopna vstat po 12tich hodinach. A ked videli ,ze sa mi hlava nemota ani nic, nechali mi v sprche sukromie 🙂 Citila som sa hrozne spinava, takze sprcha a umytie zubov ma motivovali.

demo
9. jan 2014

@anglicanka1981 praveze v kochu su trpezlivi a v statnej nemocnici, ako som pocula, nie. Bez ohladu na to, ako sa zena po sekcii citi, ju nutia byt o 24 hod sebestacnou. Cize v tomto koch ocenujem. Preto si myslim, ze ak clovek o sebe vie ze nezvlada napr fyzicku bolest je koch dobra volba. Podla mna prave po cisarskom zena oceni nadstandardnu starostlivost. To som tym chcela povedat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre