Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

slniecko77
29. dec 2013

@latvia aj kamos pediater-neonatolog ho uznava 🙂
Som rada, ze sme sa pochopili, presne takto som to myslela 😉 ono je niekedy narocne si len pisat ten druhy nemusi vzdy pochopit pismenka toho prveho.
Ja osobne nie som proti cisarskemu rezu ked napr. rodicka ma panicky strach z porodu (pre niekoho mozno nedostatocny dovod na tak zavaznu operaciu s moznymi rizikami zvysujucimi sa ked je v celkovej anesteze), myslim si, ze je to lepsia alternativa ako neskor nespolupracujuca rodicka s hysterickymi zachvatmi len za cenu prirodzeneho porodu. Nic nie je len cierne alebo len biele.

slniecko77
29. dec 2013

@latvia a este myslienka od mojho vyssie zmieneneho kamarata: treba sa na to pozerat aj z pohladu novorodenca, nie len z pohladu matky 🙂

latvia
29. dec 2013

@slniecko77 ano, aj ta zena, ktora ide rodit cisarom lebo sa boji spontanneho porodu, by mala pozerat na novorodenca 🙂 je indukcia porodu z tvojho pohladu teraz horsia nez cisar ?je to na polemiku.a cisar je o to horsi, ze to dieta sa absolutne, ale absolutne nestihne pripravit na porod. pri indukcii telo dostane aspon latky, ktore imituju prichadzajuci porod, tak sa stihne ciastocne pripravit na porod.pri cisarovi zcista jasna len vylezie vonku...

slniecko77
29. dec 2013

@latvia presne ako pises, pri indukcii novorodenec tusi, ze sa nieco deje a ma cas sa pripravit. Prejde prirodzenymi porodnymi cestami, nachyta prirodzenu floru, plucka sa spravne postlacaju atd. o toto vsetko je pripravene dieta pri cisarskom reze. Len mi tam nesedi ten umely oxytocin, ktory rodicke zvysi bolest, kedze kontrakcie su silnejsie, podla niektorych moze sposobit komplikacie napr. pri zvysenom tlaku na hradzu moze sposobit rupturu (je mi jasne, ze to nie je chyba len oxytocinu). Citala som blog dr. Zahumenskeho, zhodou okolnosti pracuje v Kochu 🙂 o cisarskych rezoch, velmi sa mi pozdaval. Niektori porodnici preferuju ked cisarsky spravia az po spusteni prirodzeneho porodu, lebo novorodenec uz vie, ze sa ide narodit 😉 samozrejme nie je to vzdy mozne, hlavne pri urcitych diagnozach. Mmt skusim to najst.
Myslim, ze aj ta zena co sa boji spontanneho porodu sa diva nie len, ale aj na novorodenca, sama vies co moze sposobit hypoxia..myslim, ze pre to dieta je to mensie zlo.

martinka008
29. dec 2013

@latvia Vedomost, ze anesteziolog sa pri podavani EPI musi radit s porodnikom ako zakladny poznatok pre tento pripad staci. Co ale podla mna nestaci je zjavne emotivny popis situacie, ktoru tu nikto z nas nemoze vediet objektivne zhodnotit, pretoze nevieme do akej miery je uvedeny opis pravdivy/skresleny, aky bol presny casovy sled a pod. Neexistuje aby anesteziolog sam rozhodol o podani davky bez konzultacie s porodnikom nech rodicka trpi akokolvek, nemoze si predsa len tak vycucat z prsta co sa deje a aku silnu davku moze podat. Sama som nieco take zazila, aj uplne "slabe" dopichnutie dokaze zastavit kontrakcie presne uprostred porodu, pri siti uz samozrejme bolo po ucinku 😒

malymisko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
latvia
1. jan 2014

@martinka008 1. do epiduralu ta zena nedostala nic, pichli ju v optimalnom case a v optimalnom gyn.naleze. 2. zena mala bolesti, a vzhladom na rychly porod museli byt velke. pichnut aspon jednu davku do epiduralu nemal byt problem ani pri nepritomnosti porodnika. a za 3. porodny nalez mohla aristke povedat porodna asistentka, kebyze sa aspon tvari, ze je v praci...ale nielenze odignorovali anesteziologa a nezavoali ho pri bolestiach, ale ani neprisli pozriet pacientku napriek bolestiam. maju pravo byt nastvani

didia
2. jan 2014

@shania31 Ahoj, chcela som sa opytat, ze ako je to pri tom rizikovom u kocha? Ja cakam dvojicky, tak ma poslu do nemocnice skor, a tak som sa Ta chcela spytat, ci to nebolo potom predrazene ked si tam o tolko skor? Pomohlo by mi ak by si mi napisala do spravy ze co vas to vyslo.. Fakt by som ti bola vdacna, teda ak ti to nevadi.. Ja som raz uz u Kocha rodila a bolo tam super, tak by som chcela aj teraz, len neviem ako je to potom s tou cenou....

didia
2. jan 2014

@katicao Ahoj aj ja cakam dvojicky a chcela by som rodit u kocha, kedze som tam uz raz rodila🙂 Ako ste na tom?

lucul
3. jan 2014

@didia zda sa mi ze je to 20€ na den ale nie som si ista a na predporodnej nam vraveli ze v tom porodnom poplatku je porod 2dni hospitalizacie pred nim a neobmedzene po nom ak nie si na apartmane

swarovski
3. jan 2014

@lucul ja som bola hospitalizovaná 4 dni pred pôrodom, za všetky som platila tých 20 eur. V porodnom poplatku je zahrnutých 6 dní hospitalizácie, ostatné sa opäť platí.

lucul
3. jan 2014

@swarovski aha tak teta mala asi zle info

didia
3. jan 2014

@swarovski @lucul tak asi to trochu zmenili odkedy som tam rodila v 2011, mna vtedy tiez o dva dni skor hospitalizovali a nic sme navyse neplatili..

swarovski
3. jan 2014

@didia ja som rodila teraz v marci. Môžem sa opýtať, kde si rodila v kochu v 2011, keď bol tuším ešte zavrety kvôli rekonštrukcii? Či už vtedy bol otvoreny? Mám v tom zmätok 😀

lucul
3. jan 2014

@swarovski vtedy ho otvarali, tesne po tom ako som koncom 2010 porodila 😀

didia
3. jan 2014

@swarovski Akurat ho otvorili🙂)) Mali sme stastie🙂

cucovia
3. jan 2014

@swarovski @didia aj ja som rodila v kochu 11/2011 😉 uz niekolko tyzdnov sa tam rodilo..😉

sugi81
5. jan 2014

@malymisko vidim ze si rozprudil debatu. je mi luto porodnych komplikacii najma kvoli priatelke, clovek uz kasle na tie prachy ale som smutna ze to. takto v kochu dohnojili. ja som tam rodila vo februari 2013 a mala som zazmluvneneho dr Ditteho a achvalabohu, lebo som rodila o mesiac skor a sluzbu mala taka p doktorka starsia , tmave vlasy, neviem ci marcisova? a som zdesena postojomsestriciek, ja som dosla do kochu o jednej v noci vonku kosa a ja mokre komplet nohavice od plodovej vody a neskutocne ma vytocila prijimajuca sestra, nebudem od srdca nadavat ale vazne bolla neadekvatne manualne zricna co sa tyka obsluhy pocitaca a ked som tam skapinala na stolicke v kontrakciach tak sa este pyta na bydlisko mojho muza a sto rokov to tam vypisovala a hovorim jej ze mam este pesar v sebe a ona nic. az ked som povedala ze musim ist na velku potrebu sa zlakla a volala sluzbikonajucu doktorku. hned mi vybrala pesar a dali ma na porodni salu a volali ´mojho zazmluvneneho doktora. ten prisiel asi do polh hodky a cely cas bol vedla v miestnosti ako aj sestry. ja som o hokdinu uz isla rodit a epidural mi uz nedopichavali ( uzasny anesteziolooog fantasticky bol). mala som za 20 min maleho vonku ale verim ze aj vdaka skvelemu porodnikovi a celemu tymu, porodna sestricka mi fakt pomahala a povzbudzovala ( mala som muza pri sebe).
som zdesena ze vas takto nechali a je to nezodpovdme strasne.

co sa tyka ubytovania podla man super a s tou stravou suhlasim, podla mna absolutne nevhodna pre dojciace matky, ale kvalitou mi aj celkom chutila. na tej strave by mohli popracovat, aj my sme mali fazulove a kelove karfiolove polievky 🙂

co sa tyka sestriciek vsetky do jedneho vyborne a velmi starostlive aj doktori. nemozem si pomoct vsak , a spreto som si zazmluvnovala mojho doktora, ta tmavovlasa doktorka mi niecim nesedela uz ked som tam bola hospitalizovana mesiac pred porodom. mozno tym ze nie som jej pacientka neviem. ale p dr Ondackova mi veeelmi sedela po ludskej stranke a viem ze kolko krat hovorila ze bola pri porode takze asi nerodi sama ale vzdy s njakym atestovanym doktorom.

na zaver co sa tyka recepcie tak tam ma koch najvacie nedostatky. a kompletne vsetky recepcne. nmozne nachopne a pritom je to prva osoba s ktorou klient dojde do kontaktu. mne s tiez viackrat stalo ze vykecavala sukromne a nechala ma cakat.

suma sumarum ale ked budem rodit svoje druhe dieta, tak isto v kochu a so zazmluvnenym doktorom.

shania31
5. jan 2014

@sugi81
Ta starsia doktorka, ktoru spominas, urcite nie je Marcisova- to je mlada pani Dr., obdobne ako pani Dr. Ondackova. Ak to bola taka ciernovlasa vyssia - tak to bola Dr. Vacokova- mna rodila a nemozem povedat ani krive slovo.

raffaella
5. jan 2014

baby, prosim vas - treba mi do porodnice aj odsavacku vlastnu si brat? A zupan? 🙂

zuzulkaba
5. jan 2014

@raffaella zupan tam je a odsavacku si zober radsej vlastnu,predsa len erarna nie je nikdy vlastna🙂

raffaella
5. jan 2014

@zuzulkaba dobre vediet, dakujem velmi pekne 🙂 ja totizto zupan doma ani nemam, vobec to nenosim a nevedela som, ci si kvoli 4 dnom v porodnici mam kupovat 😀
Odsavacku mam taku super masinku Medela Swing, tak asi si ju supnem do tasky. Mne je len take tazke si zvyknut, ze si tam nic nosit nemusim, teda okrem slapiek a kozmetiky 😉 😉

zuzulkaba
5. jan 2014

@raffaella
Na dobre sa lahko zvyka🙂

raffaella
5. jan 2014

@zuzulkaba tak tak 🙂 vidim, ze si tiez marcovka, tak drzim palce a mozno sa tam aj uvidime 😉

zuzulkaba
5. jan 2014

@raffaella dakujem,aj tebe vsetko dobre🙂 kedy mas presne termin?ja 14.3. Aj si chces zazmluvnit?

kuko7
5. jan 2014

Ahojte musim pridat aj ja svoju skusenost 🙂 U Kocha som rodila teraz v januari a nemozem povedat jedneho kriveho slova,,,,naozaj som bola velmi spokojna, som stastna, ze som mohla zazit nadherny (aj ked dlhy) porod a ze sme to zvladli na 1 s hviezdickou,,,,mozem porovnavat, kedze prvu som rodila na Antolskej a uprimne? Je to neporovnatelne,,,,mna rodila teraz p dr. Ondackova,,, tiez bol pri porode aj dr. Ditte,,,,boli priam dokonali, profesionalni, mili, proste jednym slovom som bola asi v 7 nebi,,,vratane uzasnych sestriciek, ktore so mnou travili celu noc a aj vsetkym naokolo som mala z porodu nadherny zazitok 🙂 a som stastna, ze som nedala na reci okolia a zvolila si tuto nemocnicu,,odporucam ju vsetkymi 10timi 🙂 A najkrajsie na tom je ze mame naseho uzasneho Huginka , ktory sa narodil prirodzene bez nastrihu s vahou 4020g :D takze spokojnost nadovsetko 😀 😀 😀

raffaella
5. jan 2014

@zuzulkaba dakujem aj ja 😉 termin mam okolo 26. 3., ale ja myslim ze to bude skor. Zazmluvnovat nebudem, baby si pochvaluju vsetkych doktorov a priznam sa, ze sa mi to zda zbytocne vyhodenych 300 eur. Teraz mam Dr. Maresa, predtym som mala Dr. Demecka - s oboma som velmi spokojna a verim, ze aj pri porode natrafim na niekoho dobreho 😉

zuzulkaba
5. jan 2014

@raffaella hej,ja som mala zatial so vsetkymi len dobre skusenosti,ja uz som tam bola toto tehu 4x hospitalizovana,takze som stretla naozaj vsetkych 🙂

raffaella
5. jan 2014

@zuzulkaba juj, tak snad uz len budes hospitalizovana na porod a vsetko dobre nech dopadne! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre