Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

dulcinea
21. júl 2011

@tasiko hlavne sa od nich na recepcii nenechaj odfajcit. Su tam fakt kravy! Kamoska tam volala, ze je teho, ze aky je teraz postup (chodi tam uz 4 roky) a na recepcii jej povedali, ze sa nemusi ani objednavat, ze len pride a zoberu jej krv. Prisla tam a urobili z nej uplnu kravu, ze ako si to vobec predstavuje prist svojvolne na odber krvy bez toho, aby bola u dr. a pod. Fakt nerozumiem tomu, na co tam taketo truby davali!

tasiko
21. júl 2011

@bubinovci ahoj tak teda si ma ukľudnila,vďaka.,mne tam nikto nič nepovedal,možno aj preto že doteraz bolo všetko ok,takže nik asi nepredpokladal nejaké komplikácie,nikomu nechcem krivdiť.Vidím že vy to máte už o chvíľku...ideš rodiť do Kochu či dakam inam?

tasiko
21. júl 2011

@dulcinea no to ma podrž.Tak fakt tá recepcia je tam osobitná záležitosť,a to doslova.Hlavná vec že sú tam všetky tri zladené krásne od hlavy po päty,no nevie to ani telefón zdvíhať.Tie by mali ísť sa vlniť ako ten trio doprovod voľakedy v repete čo tam škriekali 😀 😀

bubinovci
21. júl 2011

@tasiko ja budem rodiť inde, lebo mám v nemocnici rodinu, ale inak som s GPN spokojná 🙂 ja som tiež nemala problémy, to mi doktor povedal ešte na začiatku tehotenstva 🙂
jediné čo mi tam teraz vadí, je tá ich recepcia, resp. tie recepčné, mám pocit že v živote takúto robotu nerobili, akurát sa snažia tváriť strašne dôležito a na úrovni tie tetušky 😀 snáď sa do toho časom dostanú 😅 je to škoda, lebo ozaj nerobia dobrú reklamu celému zariadeniu, ony sú predsa ako prvý kontakt s pacientom/klientom, takže by mali robiť minimálne taký dobrý dojem ako ostatný personál 😅

usacek79
21. júl 2011

@tasiko 😀 😀 😀 trio TREND

dulcinea
21. júl 2011

@tasiko Keby tam aspon nejake reprezentacne mlade kocky dali, tak este povies, ze pekne ale blbe, no co uz. Ale neviem kde tieto tety pred dochodkom vyhrabali a este sa fakt niekedy ani spravat nevedia, resp. nevedia toho velmi vela 😀

tasiko
21. júl 2011

@dulcinea @usacek79 aj také musia byť aby sme my normálne vedeli že normálne sme 😀
@bubinovci samozrejme vizitka je recepcia a to nielen v nemocniciach ale všade..bohvie ako ich tam vyberali 😝 😝 inak držím palce nech sa narodí zdravé krásne babuľo a nech máš čo najpríjemnejší pôrod. 😉 😉

usacek79
21. júl 2011

@dulcinea ale zas nekrividime vsetkym 🙂 minimalne jedna sa aspon veeelmi snazi aj cez telefon aj nazivo, je sice zmatena, ale aspon mila.. To je prijemnejsie, ako zmatena a zduta od dolezitosti ako bonus k tomu 😀

bubinovci
21. júl 2011

@tasiko ďakujem 🙂 dúfam,že to bude ok, zatiaľ to vyzerá na sekciu tak už začínam stresovať, aj keď to by som stresovala aj keby to bol prirodzený pôrod 😀

paris3
21. júl 2011

k teme recepcne.... teda ja mam podobne negativnu skusenost s tetuskami na recepcii... mozno su to niekoho znameho zname 😀 inak si to neviem vysvetlit, ze ako sa tam dostali 😉 je pravda, ze zakazdym co clovek s nimi pride do kontaktu a hned mu zhorsia naladu 😒

nina_m
21. júl 2011

som si dnes vsimla, ze na ich stranke hladaju recepcnu 🙂 mne sa prvy tyzden ich prevadzky na partizanskej osvedcilo obist recepciu a odchytit si sestricku - mala som mat poradnu a utz v 30tt v jednom, ale ten mi nakoniec robil iny lekar a zostala som bez poradne...na recepcii ze termin o mesiac, to som sa len zasmiala. sestricka to bez problemov dohodla s lekarom a poradna bola v ten den, len som sa dodatocne isla zaregistrovat na recepciu, aby ma mali v systeme.

dulcinea
21. júl 2011

@nina_m Ja som im zase vcera musela vysvetlovat, ze za uzv v 30 tt sa nedoplaca :D a ked som sa pytala, v ktorej ordinacii je Demecko, tak mi samozrejme povedali zlu...

tasiko
21. júl 2011

@bubinovci aha...malý sa neotočil ešte? ...dakto mi hovoril že sa môže bábo otočiť aj v deň pôrodu...ale tak či tak neboj všetko prebehne tak ako má.ak aj budeš rodiť sekciou alebo prirodzene uvidíš že všetko bude ok 😉

bubinovci
21. júl 2011

@tasiko no zatiaľ sa neotočil, aj keď možné je všetko, ale asi to bude málo pravdepodobné 🙂

nina_m
21. júl 2011

@dulcinea mna na odber krvi navigovali do miestnosti c.2 alebo 3., uz si nepamatam, ale podstatne je, ze takuto miestnost tam nemaju.... motak az taky nie som, lebo sme tu miestnost hladali tri pacientky....nakoniec to cislo bolo pre ambulanciu, nie miestnost 🙂 opat pomohla sestricka

usacek79
21. júl 2011

@nina_m mna zase navigovali za Maresom na ordinaciu 2 a bol pritom cely den na 1... nuz, z tychto chyb sa nastastie nestriela, mozeme byt akurat tak blahosklonne k tym tetam 🙂 kym nerobia chyby lekari, tak je to ok 😉

nina_m
21. júl 2011

@bubinovci kamaratka svietila malemu baterkou na spravny smer 😀 hrozne som sa rehotala, ked mi to opisovala...neviem ci to bolo tym, ale maly sa jej par dni pred porodom skutocne otocil

tasiko
21. júl 2011

@dulcinea @usacek79 tých zmatených je tam viacej,aj keď zase niekedy je to sranda.Napríklad vždy keď sme tam prišli s priateľom tak sme sa rehotali na jednej sestričke /najprv bola v GPN u Mareša/ taká čiernovlasá krátkovlasá staršia...vždy keď sme tam prišli mala zo všetkého stres..neviem či sme ju vystihli alebo čo,raz jednej mamičke zasušila dverami,inokedy sa vymkla,potom v strese hľadala karty,raz ma nespoznala vytlačila mi papiere ako novej a ja už 20 tt,samozrejme s úplne iným menom,na tehu knižku napísala zas meno aj za slobodna aj meno,hlavne že som neni vydatá,inokedy behala splašená po chodbe s nádobkou na moč a pýtala sa koho je...fakt sme sa nasmiali 😀 😀 ale inak zlatá.Počuť ju telefonovať a pripomínať pacientkám že už treba chodiť do kocha je tiež na nezaplatenie.Tá to tam riadne oživuje,musí tam s ňou byť riadna prča 😀 😀

kvetinqa
21. júl 2011

@tasiko ja chodim tiez k dr. Maresovi a ked som mala problem, bral ma vzdy mimo poradia ako akutny pripad. V ramci tehu to bolo dvakrat, ani som nevolala,prisla a hned ma vzal. Neboj

tasiko
21. júl 2011

@kvetinqa ďakujem ti.Trochu sa bojím že mi bude nadávať že idem tak neskoro od incidentu ale fakt som ledva stála na nohách a ešte k tomu aj tá recepcia.Neviem aj či sa má chodi´t ako chorá k dr,v takýchto prípadoch,fakt netuším.Obávam sa preto bo mám ho ako za takého "správňaša" tak dúfam že mi nevynadá 😖 😖

bubinovci
21. júl 2011

@nina_m 😀 to je dobré 🙂 ja si každý večer pred spaním prikladám na bruško hrajúceho macíka, že sa možno za hudbou otočí, ale asi má dobré uši a nepotrebuje ho mať bližšie 😀

kvetinqa
21. júl 2011

@tasiko nevynada, neboj. drzim palce

usacek79
21. júl 2011

@tasiko nehovoris nahodou o Maresovej sestricke? ta ma take rovne pod usi cierne vlasy, tak okolo 55 rokov tipujem..
tak s tou mam luxusny zazitok z pondelka - bola som na prvych odberoch na krvny obraz tehule a nevedela mi trafit do zily! najprv sa mi rypala v pravej, tri krat napichavala a nic, potom skusila lavu, ledva naplnila jednu skumavku a zilu prepichla, takze zase nic neslo.. Potom zavolala inu sestricku, ze ona uz na to nema nervy a ta mi brala krv zo spodnej polovice predlaktia! to som este nezazila.. Ta druha bola vyssia, starsia, kratkovlasa hrdzava - akurat, ze neviem preco mi z ruky len tak z nicoho nic bolestivo strhla cerstvu naplast - so smiechom a komentarom, ze "haha, depilacia zadarmo" 😖 moc som sa nebavila, som sa nezmohla na slovo.. dost desny zazitok ☹
a tiez mi povedali, ze vysledky mi nebudu oznamovat, iba ak by nieco nebolo OK - to je v poho? tak to robia?

tasiko
21. júl 2011

@kvetinqa ďakujem.si zlatá.

kvetinqa
21. júl 2011

@usacek79 ano, oni volaju iba ak sa im nieco vo vysledkoch nezda

tasiko
21. júl 2011

@usacek79 áno myslím že je to ona.čierna,krátkovlasá.Doteraz som ju videla len u Mareša,naposledy aj u iného dr,tak neviem ako to tam majú.Íha,nie moc vtipná príhoda...mala si jej to opätovne nalepiť na obočie a strhnúť,že haha,depilácia II 😝 ako by sa tvárila.
podľa toho či si išla na testy na potvrdenie tehu.Myslím že to tak robia.Ja keď som prišla,bola som tuším 8tt+6,iba som povedala že mám pozitívny tehu test a Mareš mi urobil uzv zdola,potvrdil tehu,akciu srdiečka,krv mi brali iné sestry ešte v GPN v iných dverách,a tiež mi nikto nevolal.Iba pri tripple testoch ktoré sú cca v 13 tt mi Mareš povedal že ak budú zlé výsledky tak mi volá,ak nie tak všetko v pohode a nevolá.V zásade mi volali alebo posielali sms iba v prípade že sa zmenil termín alebo že už mám prísť do kocha.

nina_m
21. júl 2011

@usacek79 ano, tak to robia a povedia ti ich pri nasledujucej poradni. Ja som si napriek tomu vzdy zavolala asi po tyzdni na recepciu a dala sa prepojit k mojmu lekarovi ohladom vysledkov. Predsa len, poradna je na zaciatku tehu 1x do mesiaca a takto som mala istotu, ze je vsetko ok.

usacek79
21. júl 2011

@tasiko nie, neboli to testy na potvrdenie, tehu uz je jasne 😀 to boli tie sirokospektralne testy do tehu knizky - krvna skupina, stitna zlaza, krv kompletka, choroby atd..

ale s tym obocim to je dobry tip, nabuduce neodolam 😉

usacek79
21. júl 2011

@nina_m ja idem v stredu, tak t uz vydrzim 😉 ale dik za info!

tasiko
21. júl 2011

@kvetinqa inak prepáč že sa možno tak sprosto pýtam,ale tuším že som tu čítala od teba nie moc dobrý zážitok pri pôrode ohľadom malého...môžem sa spýtať kde si rodila?ak nechceš o tom rozpráva´t nemusíš,chápem to a ešte raz prepáč ak som sa ťa náhodou dotkla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre