Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

dulcinea
12. sep 2011

@usacek79 prepac mi, ja som uplne zabudla. Este som pred poradnou na to myslela, ale tak ma odrovnal tym, co mi povedal, ze mi to vyfucalo z hlavy ☹

usacek79
12. sep 2011

@dulcinea v pohode, chapem, aj ja by som zabudla 🙂 ale hadam ta odrovnaval pozitivnymi info 😉

dulcinea
12. sep 2011

@usacek79 no ani nie. Zajtra mam termin porodu, hlavicka velmi vysoko, nic porodu nenasvedcuje a na hospitalizaciu mam prist az 21.9. Dovtedy ma asi slahne a okrem toho porodim maleho slona 😒 Ale idem k nemu zajtra na uzv, tak sa pokusim nezabudnut (ak mi nepovie, ze moje dieta vazi 5 kg 😉 )

usacek79
12. sep 2011

@dulcinea juuuj, ale ved to nie su zle spravy, akurat si viem predstavit, ze ta uz ta "velrybia" podoba velmi nebavi 😀 uz tych par dni treba zatat zuby, skus ho nejako vydurit 😉 ale veru podla foto nevyzeras na to, ze by si bola slonia matka 😉 drzim palce 🙂

dulcinea
13. sep 2011

@usacek79 😀 dakujem, ale fotky klamu 😀 no pytala som sa dnes Demecka a povedal, ze sa mas rovno objednat k nemu a s nim to potom nejak poriesis, ale ze s tym nie je ziaden problem.

usacek79
13. sep 2011

@dulcinea dakujem, si zlata 🙂 ja som teraz na 5.10. objednana k Maresovi, tak rozmyslam, ze to rovno zrusim a preobjednam sa k Demeckovi teda.. snad este bude mat volny termin, idem volat 🙂

usacek79
13. sep 2011

@dulcinea nuz, az 19teho mal najblizsie volny termin, tak neviem.. 😒 u Maresa som objednana na 5teho (to bude uz mesiac a pol po kyrete - 19teh by to boli dva mesiace..), tak neviem, ci to mam este o tie dva tyzdne natiahnut.. 😒 asi to este necham na Maresa juuuuj, neviem co mam robit..

dulcinea
13. sep 2011

@usacek79 tak to ti neporadim, to je uz na tebe. Kedy ti povedali, ze po kyrete mas mat kontrolu?

usacek79
13. sep 2011

@dulcinea no klasicky sa chodi po prvej menstruacii, ak dobre pojde, mala by som ju mat okolo 23.septembra.. ale to je jedno, necham to teraz tak a potom uz sa budem objednavat k Demeckovi 🙂 este raz dakujem 🙂

dulcinea
13. sep 2011

@usacek79 nie je za co 😉

majonka79
13. sep 2011

@lucyferia Ahojky 🙂 bola som včera u p. doktorky Vačokovej a bola som veľmi spokojná, síce som tam čakala dlhšie, ale na to ma upozorňovali už pri objednávaní, že majú veľmi veľa pacientiek a že niektoré majú termín už dlho, no a tým, že ja som tehotná, tak mne ho musia dať čo najskôr, ale že budem musieť čakať. NO našťastie ja sa nikam neponáhľam, tak mi to nevadilo.
Bola veľmi príjemná, vyšetrenie absolútne nebolelo, urobila mi dôkladný UTZ a potom všetko vysvetlila, čo som potrebovala vedieť kvôli pôrodu a pod. Tak u mňa spokojnosť 🙂

majonka79
13. sep 2011

@verinka100 Ahojky, tak poradňu ďalšiu mám budúci týždeň v pondelok, na tej prvej som bola včera a bolo to v pohodke...p. Dr. je veľmi príjemná a odpovie na všetky otázky, pôsobila na mňa až upokojujúco, lebo ja som bola vystresovaná ☹ Zistila, že bábo je menšie asi o 2 týždne, tak ma ihneď poslala na UTZ na prietoky (kde som nemusela dlho čakať - robil ho p. Dr. Mareš), tie sú našťastie v poriadku, asi mi len zle určili termín pôrodu a tak vždy tam je taký limit, že termín pôrodu +- 2 týždne. Alebo to bude drobček 🙂 NO horšie je, že moje čakanie sa asi predĺži, čo už. V pondelok by som mala ísť aj na krv a potom na tú prednášku k anesteziologičke. Držím palce ohľadom tej krvi 😉 Hovorila Ti, čo si treba doniesť do pôrodnice?

raffaella
13. sep 2011

Ahojte dievcata,
sice sa ma porod v blizkej dobe netyka, ale potesili ma vase dobre referencie na MUDr. Demecka. Ja som chodila roky do ProBiosu k MUDr. Smolikovi, ale ten odisiel odtial do ruzinovskej FN, tak kvoli vzdialenosti som sa prehlasila ku Kochovi a objednali ma k tomuto doktorovi. Objednana som na oktober, tak som zvedava na cele to prostredie tam 😉

libbie
13. sep 2011

@majonka79 to su dobre spravy, lebo ja som bola vcera na prehliadke Kocha a uz som sa objednala aj na prvu oktobrovu poradnu a tiez mi ponukli len Dr. Vacokovu, tak som rada, ze si bola spokojna...

ivanka.7
13. sep 2011

@raffaella Dr. Smolik odisiel do GPN a ordinuje sice v Ruzinovskej poliklinike (nie v nemocnici), ale pod GPN-kom, ktore patri prave pod Kocha, ak som to dobre pochopila (ked si zadas na nete gpn.sk, hadze to na Koch).

verinka100
13. sep 2011

@majonka79 Ahojcek, tak som tada, ze aj na teba zaposobila lekarka dobre🙂) Ja idem na prietoky zajtra, k Dittemu, tak som zvedava, co povie mne. Pokial ti Mares povedal, ze je vsetko ok, tak sa nemusis stresovat. Budes mat male babatko, aspom sa nenatrapis pri porode 😉 Aj ja by som chcela mensie babatko, aby som s velkym nemusela na cisarak 😕 tak ty budes mavat zrejme poradne pondelky a ja piatky 😒 Potom mi pls napis, co sa vlastne prednasa u tej anesteziologicky a ako na teba zaposobila. A dakujem za palce, budem potrebovat 🙂 Nie, nehovorila, ale na tej prehliadke co som bola, sestricka vravela, ze nam vsetko daju, len nech si donesiem pastu,kefku,sampon, sprchovy gel a jedna baba pisala, ze si doniesla aj jednorazove nohavicky. Mas nejake novsie info? Chystas sa brat si nieco ine okrem tej "hygieny"?

kaia
13. sep 2011

@raffaella, ja som tiez odisla s Dr. Smolikom do GNP a planujem rodit u Kocha. On ordinuje v Ruzinovskej poliklinike aj so svojou povodnou sestrickou, dnes som tam mala prvy krat poradnu. Snad sa tam rychlo zabehnu 😉

raffaella
13. sep 2011

@ivanka.7 ano, ja viem, mne to aj v Kochovi povedali na recepcii, ked som tam volala. Ale preferujem lokalitu Stare mesto pred Ruzinovom, tak preto ten vyber 🙂 mna v Ruzinove drzal len Smolik, lebo to je fakt spickovy doktor. Skoda ze nie je priamo na Partizanskej, ale co uz.
@kaia iste sa rychle zabehnu, oni su taka zohrata dvojka 🙂 No ja neviem ci druhe babo ked bude budem rodit u Kocha, nie kvoli financiam, ale z inych dovodov, ale tak to budem riesit ak to pride (planujeme neskor) 🙂 Tak drzim palce a nech porod dopadne co najlepsie!

mikymiky
13. sep 2011

@majonka79 Ahoooj, si poslom samych dobrych sprav🙂). My ideme akurat zajtra na prehliadku, tak som velmi zvedava. Ak sa smiem spytat, na poradne si sa objednavala telefonicky na tej ich infolinke, kde ti zdvihnu na jedenasty pokus, alebo priamo v Kochu u tetusiek na recepcii?
Inac s tym ultrazvukom by som si nerobila starosti ani najmenej. V tomto stadiu uz to velmi presne nie je a presne ako pisala verinka100, radsej mensie babatko (ale zdrave ako rybicka samozrejme) ako nejakeho guliverka. A ak by si mala nebodaj zle vypocitany termin, tak sa tam nakoniec mozno aj stretneme. U mna to totiz zas vyzera tak, ze to bude o nejaky tyzden skor, v co uprimne povedane pevne dufam🙂)).

ale hlavne nech ide vsetko tak, ako ma...aj u teba.

majonka79
14. sep 2011

@libbie Tak dúfam, že aj ty budeš 😉 Budem rada, ak napíšeš aj svoj dojem 🙂

majonka79
14. sep 2011

@verinka100 Čauky 😉 skôr sa bojím toho, že mi posunú termín pôrodu...ale s tým asi nič neurobím 🙂 Uvidíme ako sa to vyvinie. Dr. mi predpísala aj nejaké vitamíny, tak som zvedavá. Bola som z toho trooošku vystresovaná, lebo nechápem, že prečo je babula menšia...na stravu si dávam veľký pozor, ani náhodou nefajčím, veľa oddychujem a pod. Poznám babu, čo celé tehu fajčila (nechápala som to) a narodilo sa jej zdravé bábo, síce trošku skoro, ale malo pôrodnú hmotnosť...no hlavne sa s tým nemôžem stresovať 😉
Potom napíšem, ako som dopadla u tej anesteziologičky.Nemám žiadne info, že čo so sebou do pôrodnice...asi sa na poradni opýtam (ak bude čas) - ale už tak premýšľam, tak zo všetkého niečo - samozrejme moje osob.hygienické potreby, 1 nočnú košeľu (pre istotu) - baby, čo rodili písali, že nie je treba, potom papuče, 2 koj.podprsenky, pár tampónov do podprsenky, 2 jednorázové nohavičky, pár tých pôrodnických vložiek, vlhčené utierky, pár novorod.plienok...neviem ako s kozmetikou pre bábo, ale myslím, že všetko dajú, tak naozaj zoberiem len pár ks zo všetkého (max. 2-3) a až by niečo nedali a chýbalo, tak mm donesie 😉 No a vôbec netuším, či treba vl. odsávačku a fľašku. Zatiaľ ma nič iné nenapadá, uvidím, čo povie doki a potom upresníme. Tebe sestrička o kozmetike pre bábo nehovorila nič?
Tak držím palce na prietokoch, Ditte mi robil UTZ 2 x - je veľmi príjemný, aj keď ja som mala z neho pocit, že je unavený...ale poznám ho len z UTZ a z ambulancie vôbec...čítala som, že si ho baby, čo k nemu chodia chvália.Papa a napíš, čo nové 🙂

majonka79
14. sep 2011

@mikymiky Ahoj, no dúfam, že som poslom dobrých správ 🙂 a bude sa aj Vám páčiť. Na prvú poradňu som sa objednala na čísle, kt. končí číslom 2 a hneď mi to zdvihli...asi som mala šťastie 😉 , lebo keď som tam volávala v júli, tak nebola šanca. Chcela som sa tam objednať na UTZ vyšetrenie (na ktoré ma poslala moja doktorka - nie som totiž ich pacientkou) a bolo to nemožné, tak som nakoniec šla do GYN-FIV na Záhradníckej.
Skús volať hneď po 7. ráno, možno vtedy ešte nevolá toľko pacientiek. Je pravda, že keď som chvíľu sedela v pondelok na recepcii, tak im v kuse zvonil telefón a tá jedna tetuša len telefonovala ☹
Júúj, ja by som sa tiež tešila, keby to bolo skôr ako neskôr....ale musíme bojovať 🙂 Držím palce. Budem rada, ak napíšeš, ako na prehliadke.

verinka100
14. sep 2011

@majonka79 Ahojcek, no dnes tam mali strasny frmol, Ditte nestihal, mna zobral o hodinu neskor ako som mala ist a potom cele vysetrenie frflal, ze to je neunosne, ked mu davaju tolko utz..teda ja som bola objednana, ale prisli tam nejake mamicky, aj netehotne bez objednania a to ho zrejme napalilo.. 😕 Babo je nastastie ok, teda ma hmotnost 2850g, povedal, ze vsetko je v norme, tak neriesim 🙂 Inac, to je pravda, a neferovost, ze niektore mamicky fajcia a piju alkohol a maju zdrave deticky a mamicky, co ziju zdravo maju vselijake komplikacie ☹ 😠 A neboj, aj keby sa ti termin posunul, ved oni vedia najlepsie, co je pre teba aj babo dobre🙂 O kozmetike pre babo nehovorila nic, ale tu si neber, aj v statnych davaju kozmetiku oni, ibaze tam musis doniest aj plienky a podobne..Ako vravim, nam ta sestricka povedala, ze nam daju: nocnu koselu, zupan, uteraky, podlozky, plienky..jedine, co si mame doniest su tie veci na moju osobnu hygienu, papuce a mozem jednorazove gatky, podprdu a utierky pre babo. Takze sa najprv spytaj doktorky, alebo nejakej sestricky, ci to stale plati aby si nemusela zbytocne tie veci so sebou tahat 🙂 😉 Dufam, ze sa to nezmenilo, lebo s tym ratam a nemam nic nachystane 😀 potom tiez napis 😉
Na Antolskej odsavacky poziciavaju, tak si myslim, ze v Kochu by to mala byt samozrejmost. A co sa tyka dokrmovania to netusim,ake maju tu postupy, niekde krmia flasou, niekde striekackou, specialnym poharikom, lyzickou... 😅 Ja sa nad tym nezamyslam, ked to nastane, bude sa to riesit, ale tie pomocky ti poskytne porodnica. 😉 Tak mi potom v pondelok nezabudni napisat, ako u tej anesteziolog. Ja mam v piatok poradnu, tak snad bude mat lekarka zas dobru naladu 🙂 zatial pa

majonka79
14. sep 2011

@verinka100 Jéééj, tak vy máte super váhu...teším sa, že všetko OK. Kedy máš termín?
Možno nakoniec aj ja zoberiem len tie hygienické veci, čo píšeš, lebo to bol aj jeden z dôvodov, prečo som sa pre Koch rozhodla, že nebudem musieť so sebou brať ešte aj toaleťák 🙂 A ak by niečo chýbalo, mm kúpi...hahaha...už ho vidím ako nakupuje pôrod. vložky. No tak vyzerá, že v Kochu majú nátresk...tak sa v piatok držte. Podľa mňa je Dr. Vačoková typ, že ju nič nerozhádže.
Oni majú tie UTZ nejako rozdelené podľa dní...videla som jej v kancli taký rozpis..tak zatiaľ 🙂

marietta0
14. sep 2011

Ahojte, no ja som tiez dnes bola na poradni u dr. vacokovej, nie je vobez surova, uplne normalne vysetrenie, mali ste pravdu 🙂 , naozaj toho moc nepovie, ale treba sa pytat. Chcela som si zazmluvnit Dr. Ditteho ale bohuzial ma od 1.okt dovolenku tak nechcel byt nekorektny, kedze nevieme presne kedy to bude.

marietta0
14. sep 2011

@verinka100 Verinka, my sme sa tam asi videli. Bola si s priatelom? Hned rano?

didia
14. sep 2011

Ahojte baby, aj ja som objednana k dr. vacokovej, tak som rada ze ste s nou spokojne. V pondelok som bola na tej epi prednaske a hovorila nam o tom primarka anesteziologie, velmi mila a zodpovedala vsetky nase otazky🙂 a dnes pridali novy clanok o kochu na rodinka.sk, a tam je napisane, ze odsavacky poziciavaju a prikrmuju bud hadickou alebo injekcnou striekackou, len ked je to nutne. A pri prehliadke porodnice nam stanicna sestra povedala, ze okrem veci pre seba si skoro nic netreba priniest, takze ja si vezmem len veci pre seba, vlozky a plienky vraj doplnaju denne podla potreby. Baby, ktore tam rodili pisali, ze tam mali sluzby ako v hoteli 😉

libbie
14. sep 2011

Nam tiez pri prehliadke porodna sestricka povedala, ze si staci doniest len osobne hygienicke potreby, ostatne od nocnych kosiel, zupanu az po plienky a vlozky davaju. Poziciavaju aj odsavacky, ale maju len manualne, nie elektricke. Ja som sa teda informovala hlavne na starostlivost po cisarskom, ktory mi hrozi, jedine, co ma mrzi je, ze manzel nemoze byt na operacke ☹ , ale ze moze byt so mnou hned "po" na izbe aj s babom 🙂

libbie
14. sep 2011

@majonka79 jasne, urcite dam vediet, ale ja mam prvu poradnu az zaciatkom oktobra 😉

kaia
14. sep 2011

Caute, chcela by som sa opytat, ak si idete zazmluvnit porodnika a chcete uz prvu poradnu absolvovat u neho, ako sa k nemu dopracujete?
Ja som dnes volala na recepciu a odpoved bola, ze kazdeho objednavaju k Dr. Vacokovej 😒. Tato informacia sa mi nejako nezda...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre