Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

amouramour
16. júl 2011

@katuska ano myslim, ze ti lekari su podstatne menej vytazeni z asi 10 pacientiek isli k nim spolu len dve pacientky...

nina_m
16. júl 2011

ako som uz raz pisala, napr. dr. Ditte ma ordinacne hodiny uz len v utorok a preto v tomto mesiaci ma vela pacientok. Pri mojej poslednej poradni mu vsak okrem objednanych prislo na vysetrenie aj 8 neobjednanych, napriek tomu som cakala len o cca 20 min. dlhsie. Beriem ako prechodny stav, ktory by vsak nemal trvat dlhsie ako mesiac.

amouramour
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
effkaa
17. júl 2011

@amouramour keby som sa rozhodla rodit v Kochu, platil by mi to manzel 🙂 Zavidis? 😀

dulcinea
17. júl 2011

@amouramour a co je na tom az tak strasne divne? vies, niektori rodicia davaju aj svojim zarabajucim detom darcek napr. na narodeniny a vianoce, tak jej nekupia nejaku blbost, ale daju cash a co si s nim spravi je jej osobna vec. Nevidim na tom nic, za co by sa clovek mal hanbit!!

tucika
17. júl 2011

@amouramour : Ja by som sa hanbila jak pes za taky prispevok!

swiss
17. júl 2011

tiež na tom nič nevidím, keď rodina na to má a chce prispieť, tak prečo nie? Vždy lepšie ako darček, ktorý je nepotrebný a skončí v skrini zapadajúci prachom, len pre to, že bolo treba predsa niečo kúpiť a podarovať. Mne osobne teta pomohla s pladbou za zazmluvnenie lekára. Keďže splácame hypotéku a chceli sme veci pre drobca kúpiť sami a nezaťažovať rodičov, tak už veľa peňazí neostávalo, tak mi teta "darovala" lepší pocit psychickej pohody, 🙂 že sa niekto o nás postará, a nemám pocit, že by som sa mala za niečo hanbiť. 😉

heln
17. júl 2011

asi každá žijeme v inom svete, niekto v istanbule a niekto na slovensku, ale neviem si predstaviť, že by mi svokrovci, alebo rodičia dali "darček" za 1200 euro..... ale ako vidím u niekoho je to bežné dávať si také darčeky..... manžel mal narodky a dostal od sestry cash 10 euro, neviem si predstaviť, že mu niekto z rodiny dal viac........

effkaa
17. júl 2011

tak ja budem rodit pomaly na poli bez epiduralky, bez lekara, lebo nemam peniaze a manzel (ktory zaraba stvornasobok) alebo rodicia (ktori by sa na mna urcite nevykaslali) sa budu na mna divat. U niekoho je to proste naopak. Ja na to nemam, ale keby mi rodina namiesto 400 dupaciek prispela 100 eurami na porod, preco nie? A manzel? Ten ma ma tak rad, ze by mozno odrodil aj za mna. Tak preco by mi na to neprispel? hm? 🙂

amouramour
17. júl 2011

@tucika vazne?ja mam urcite aspon jedno a to sebauctu a schopnost byt clovek ktory sa o seba postara🙂ona to netitulovala len cisto ako darcek od rodicov k vianociach...a prepac je som nasim tak vdacna, ze by som od nich nepytala prachy na predrazeny porod🙂myslim, ze som vo veku kedy by som skor mohla ja prispiet nasim napr. na dovolenku🙂ale to je asi o kazdeho sebareflexii...vela ludi poklada od rodicov, manzela dozivotne sponzorstvo ako samozrejmos...a prepac ak nema na taky porod je to jednoznacne rozmar🙂

amouramour
17. júl 2011

@swiss no vies, ja som sa rozhodla mat dieta az ked som na to mala🙂a neotravovat svoje cele pribuzenstvo...a asi kazdy zodpovedny rodic to tak robi🙂nie hura podme na dieta a pribuzenstvo sa nam vyzbiera🙂

amouramour
17. júl 2011

@effkaa nemam co, nastastie som nepatrila nikdy k vydrziavanym partnerkam co cakaju co im partner prinesie🙂ale som sa aj snazila...a makala uz pocas vysky...je to o tom, ze ked clovek chce dokaze vsetko🙂

chichinka
17. júl 2011

babulky babulky prestante, lebo nam to tu zavru a to by bola skoda... ja tu pekne trpezlivo cakam, az sa nejaka mamicka s cerstvou skusenostou z porodu v Kochu ozve a obohati nasu diskusiu 😀 zatial nejake informacie "k veci" poskytlo fakt len par dievcat a to ma tema uz 25 stran 😲 😉 😉 tak to nezahlcujme natahovackami - kazda mame predsa uplne ine dovody a nazory, ine zazemie, ine financne moznosti, ine rodinne zvyklosti... ale to nie je predmetom tejto temy...plus by sme si to fakt mohli vzajomne respektovat...
ja sa chystam na ten dalsi tyzden (po 25.tom) na prieskum do Kocha aj so smelym porodnym planom 😀, tak vam dam potom vediet, ako som pochodila 🙂
a teraz ma prosim neukamenujte 😉 lebo sa budem bat opat ozvat 😀

pici
17. júl 2011

@veve39 ale nebud taka netykavka. ano. nesla by som do ba normalnych porodnic. co to ma spolocne s kochom?

pici
17. júl 2011

@heln tak a potom sa niekto urazi za snobstvo, ked je tu bezne, darovanie darcekov za 1200 eur

pici
17. júl 2011

@chichinka ja sa budem tesit na tvoju skusenost, co povedali na porodny plan

amouramour
17. júl 2011

@chichinka tak som zvedava ako to tam bude ficat naozaj🙂pretoze tych bruskatych mamiciek je tam fakt dost...aby sa pomestili🙂predsa len je to mensia porodnica...inak nevies naprikad kolko tam je inkubatorov?

mateson
17. júl 2011

@amouramour prepač ale čo je nemoralne na tom ak manžel zaplatí porod? Je to predpokladám spoločné dieta. A mali by to byt aj spoločné financie. To ako ked manžel zarába viac ako manželka tak on jazdí autom a ona vedla neho uteká? Nejako som to asi nepochopila.

chichinka
17. júl 2011

@amouramour zial, neviem kolko je tam inkubatorov, ale spytam sa na to ked tam pojdem, napisem si to dakam, lebo teraz mam obzvlast deravu hlavu 😀 tehu demencia na plne obratky rozbehnuta 😀...ak sa rozhodneme pre Kocha ale budu mat prebytok bruskatych mamiciek, tak pojdem na Antolsku a tam si spokojne lahnem na pristelku 😀 (ale nie, ja sa teraz smejem, ako tento baby boom a tolko tehuliek je krasne, len ma trosku laka ten natresk) a budem mat po probleme 😀 akurat to by som potrebovala vediet v priebehu najblizsich tyzdnov a nie v septembri, ze 😅
@pici urcite dam potom vediet, to u mna zavazi. ale pocula som ze su otvoreni k diskusii, tak to je pozitivne. vsak uvidime.

amouramour
17. júl 2011

@mateson podla mna je nenormalne ked ti to maju platiti rodicia, tety, babicky a prababicky...

amouramour
17. júl 2011

@chichinka ved prave aj ja sa tesim z tolkych bruskatych skoromaminiek len ten natresk vsade🙂no jo, ked sa rusia nemocnice, oddelenia...

mateson
17. júl 2011

no ak dávaju rodičia prip. starý rodičia na vianoce, narodeniny ako dar peniaze tak je na dotyčnej či si za to kupi kabelku lebo porod. Tak nejako to asi dotyčná myslela. Holt nekomu je sveta žiť 🙂

chichinka
17. júl 2011

@amouramour tak tak, vsetky skoromaminky bruskate su zlate, kym si na podobny termin nechcu zazmluvnit toho isteho porodnika ako ja a nechcu nadstandard salu 😀 😀 snazim sa byt od toho celeho "slobodna" - snazit sa si zabezpecit co sa bude dat ako tak zaistit, pripravit sa co najlepsie ale ratam aj s tym, ze nic nepojde podla mojho planu 🙂

veve39
17. júl 2011

@pici ja netykavka urcite nie som, mam vsak o diskusii inteligentnych ludi iste predstavy....
to ze by si ty nesla rodit do ba porodnic a velmi ta pritom zaujima preco a na zaklade coho sa baby (asi budu vacsinou z BA a okolia, nie?) pre kocha rozhoduju .... no ja neviem, ak tam ty suvis nevidis, tak asi nie sme "vzajomne kompaktibilne" na diskusiu 😀

nina_m
17. júl 2011

@amouramour ak si dobre pamatam, tak v Kochu planuju odrodit 30 deticiek mesacne a maju 2 inkubatory, z toho jeden je na spickovej urovni (vraj stal 33 tisic eur), podla detskej lekarky, ktora predtym pracovala v Ruzinove je z tohto pohladu lepsie vybaveny Koch ako Ruzinov.

amouramour
17. júl 2011

@nina_m no jo ale udrie blesk...nahoda...inkubator budu potreovat tri deticky...co potom?a verim, ze je fajn vybaveny, ved predsa len inkasovat cca 2600 za porod....z toho sa uz da🙂tu sumu myslim poistovna a prispevok rodicov...

nina_m
17. júl 2011

@amouramour tak to dufam ze musia mat zalozny zdroj, ked su nemocnica 🙂 ale rozumiem co tym myslis, prave preto som uviedla, ze ich kapacita je odrodit dokopy 30 deticiek mesacne, pri priemernej hospitalizacii 4 dni sa tam nebude rodit ako na pase 🙂 A fakt by si mali mamicky zvazit, ze je to porodnica vybavena na porody donosenych deticiek -rovnako ako Ruzinov. Aj na svojej stranke pisu, ze porody robia az od ukonceneho 34tt a v pripade skorsej porodnej cinnosti prevazaju.

amouramour
17. júl 2011

@nina_m ten blesk uderi...bolo myslene ako extrem nahoda🙂lebo dva inkubatory nie su az tak vela...a napriklad mna aj toto odradza...ze co ak daco a prevazat rychlo dieta niekam je dost risk...lebo z hladiska bezpecia dietatka to asi nie je to naj...myslim v pripade nebodaj problemov...

dulcinea
18. júl 2011

@amouramour ja len ako priklad uvediem, ze jedna znama rodila takto pred rokom na antolskej v 32 tt. Pokial viem, antolska je jedna z najlepsie vybavenych porodnic pre predcasne narodene deti a jej maleho hned po porode prevazali na kramare, lebo nemali dostatok inkubatorov... stat sa ti to moze kdekolvek, takze ani nemocnica nie je zarukou.

kaia
18. júl 2011

@amouramour, tiez uvediem priklad - moja kolegyna rodila v Ruzinove a tiez jej syna previezli na Kramare a ju nechali tam 😨. Stat sa moze vselico a istota nie je nikde 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre