Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

alexv
25. máj 2012

@iukapiuka Blahozelam. Krasne miery, krasne meno, nech sa vam dari! My sme uz doma, tak sa mozno uvidime pri kocikovani niekde pri Dunaji;)

ellit
27. máj 2012

@alexv ahooooj, tak skoda, ze som nemala v Kochu net. Ja som tam uz 17teho bola a 18 rodila. Aj mi o tebe hovorili a to som netusila, ze hovoria o tebe 🙂 Ja som bola na izbe 305 uplne v zadu. A hlavne gratulujeeem 🙂
@iukapiuka gratulko k malinkej 🙂

ja som si pobyt v Kochu uzila plnymi duskami. Az na bolesti, kedze som mala tazky porod, tak personal celkovo uplne spickoví a milí ludia. Ja som 100% spokojna a nelutujem ani cent zaplateny 🙂

lenkagl
27. máj 2012

@iwet001 Ahoj, ja som rodila v Kochu KP. Uprednostnuju porod prirodzeny, ak je vaha babatka do 3500g. Ja som bola na hranici a este mi odtiekla aj plodova voda, takze som rodila sekciou 😉

iwet001
27. máj 2012

@lenkagl dakujem 🙂 stale dufam, ze sa krpec este otoci, ale je uz strasne velky. Uvidime..

alexv
28. máj 2012

@ellit no teda, ja som bola na 1.poschodi:) Velmi som si to tam tiez uzila. Na porod mam len tie najlepsie spomienky, vsetci boli uzasni. Odporucam vsetkymi desiatimi.
Gratulujem k princeznicke a snad teda niekedy pri Dunaji sa uvidime;)

alexv
28. máj 2012

@iwet001 este to moze stihnut;) A skusala si ho predsvedcit nejakymi polohami, svetlom a pod.? U niekoho to zabera. Drzim palce.

amanda12345
28. máj 2012

kočky a kto vás rodil, mali ste zazmluvneného pôrodníka? oplatí sa to?

iwet001
28. máj 2012

@alexv kazdy vecer mu dohovaram, ale nejak to nepomaha 😒 No co, bude po starsom bratovi, cisty salamista 🙂

baryana
29. máj 2012

@amanda12345 ahoj, mna rodila dr.ondackova s dr. maresom a super spolupraca. lezala som tam tyzden pred porodom, takze som sa stretla so vsetkymi lekarmi.podla mojho nazoru a mojich skusenosti sa ti neoplati si zazmluvnovat lekara. vsetci su odbornici a zaroven maju perfektny pristup k rodickam.

adka0029
29. máj 2012

@iwet001 ahoj, viem co prezivas, tiez som bola v podobnej situacii, maly bol kp az do 38 tt ! Nikto neveril ze sa otoci, len ja 🙂. Dokonca mi na tehotensku knizku velkym cervenym napisali polohu plodu. Velmi som sa bala lebo lekari v kochu (ale aj moja gynekologicka) trvali na tom ze kp sa da odrodit aj prirodzene a ze to nie je indikacia na sekciu a vsetky moje argumenty odbili jedinym "vsak uvidime ako bude porod prebiehat, seknut vas mozme kedykolvek". Drzim palce, verim ze sa otoci, ale teraz uz verim aj tomu ze lekari (hlavne v sukromnej klinike) nechcu a nebudu riskovat zdravie a pripadne kompllikacie mamicky a babatka. A este, babatko vie preco je takto otocene, tak sa nicoho neobavaj, drz sa 🙂

iwet001
29. máj 2012

@adka0029 si strasne zlata 🙂 ja stale dufam, ze sa este otoci, ale fakt sa zacinam trochu obavat co bude ak nie.. Prvy porod nebol najlahsi a to ani nehovorim o tom ako strasne som sa natrhla aj napriek nastrihu a ako dlho sa to hojilo a davalo do poriadku.. Nechcem si ani predstavovat ake to musi byt ked sa rodi KP 😒

bebel
29. máj 2012

@amanda12345 doktori Ondačková a Ditte a zazmluvňovať je zbytočné 😉

tea333
29. máj 2012

@ellit gratulujem k Sophinke 😵 a som rada ze si si to v Kochu uzila 🙂

tea333
29. máj 2012

@iukapiuka gratulujem k Eliske. ako bolo bez epi? nesnazili sa ta na nu ukecat?

tea333
29. máj 2012

@alexv Gratulujem k Ninke 🙂 a pozeram,ze byvas kusok. ja byvam v studenom 🙂

iveta2905
29. máj 2012

Včera večer som bola na pohotovosti, mala službu mladá pani doktorka Ondačková, keď som jej povedala môj problém, vyšetrila ma, dostala som injekciu, ktorá po pár hodinách zabrala. Do ordinácie prišiel aj pán doktor Mareš a potvrdil to, čo povedala pani doktorka. Páči sa mi, že doktorka je tesne po škole a ozaj pracuje profesionálne, je veľmi milá a ochotná. Takže som nechtiac spoznala ďaľších doktorov a som rada, že som v tomto sanatóriu. Je síce mále, ale to je práve tá obrovská výhoda oproti nemocnici na Antolskej, Kramároch a Ružinovu. Takýto " rodinný typ" nemocnice je aj pre nás - pacientky ukľudňujúci, nemusíme sa zbytočne stresovať. Aj od mojich kamošiek, ktoré tu rodili a následne chodia sem viem, že toto sanatórium je vynikajúce, sú tu špičkoví doktori, milé sestričky, recepčné a tiež ostatný personál. 🙂

suge
30. máj 2012

Ja osobne by som nikdy nepreferovala súkromné centrum pred štátnou (napr. univerzitnou) nemocnicou. A to nielen pre to, že si služby súkromného centra nemôžem dovoliť, nakoľko je to príliš finančne náročné. "Rodinný typ" nemocnice mi veľmi nepomôže, ak sa mi závažne skomplikuje tehotnosť alebo pôrod. Čaro "nehumánnej" univerzitnej nemocnice pre mňa spočíva nie v krásnej súkromnej kúpeľni, ale vo funkčnom KAIM oddelení a kope lekárov z najrôznejších odborov, ktorí mňa a moje bábo zachránia ak bude treba. Uvedomujem si, že ani lekári v štátnych nemocniciach nie sú všemocní, no nebudem predsa súkromnému sanatóriu platiť za to, že ma v prípade vážnej komplikácie posadia do sanitky a pošlú do "štátnej". Nechcem nikomu v tejto diskusii brať ilúzie, no priala by som si, aby sa hovorilo aj o tejto stránke súkromnej starostlivosti. Pre mňa osobne je väčším strašiakom ako jej finančná náročnosť práve jej neschopnosť všestranne zvládať závažné komplikácie.

kvetinqa
30. máj 2012

Kocky, takze v kochu funguje normalne pohotovost? alebo tam treba predtym zavolat alebo ako to je? vdaka

kape
30. máj 2012

@kvetinqa - funguje, ked som ja bola prvy krat u Demecka v 6 tt, dal mi cislo a povedal kedykolvek volat, alebo kedykolvek prist sme tu 24 hodin denne. 😉

@suge - jasne, ked ma iekto zlu skusenost, nech sa s nou podeli a napise. My co sme zastankynami tohto sukromneho centra sa radi dozvieme aj jeho nedostatky. A myslim ze vsetky sme si vedome toho, ze ak by nastali vazne komplikacie hrozi nam alebo babu prevoz do univerzitnej nemocnice. Co vsak musia absolvovat aj mamicky v malych mestach v malych statnych porodniciach a ich prevazaju potom do vacsich vzdialenejsich miest. Myslim, ze co sa tyka lekarov su to odbornici a urcite v predoslej praxi pracovala vacsina z nich prave v univerzitnej nemocnici. Nam ide o pohodlie, bez stresovy pobyt a tu rodinnu atmosferu, hlavne tu piseme o tom tie, co uz mame za sebou nejaky porod v statnej BA nemocnici. Jasne da sa prezit statna nemocnica, ale ak nemusim uz viackrat nechcem . A ked si zoberieme rozne ine sukromne kliniky - sportovci, ocne kliniky , .... tie sa preco "nezatracuju" len preto ze su sukromne a tiez su drahe, ved aj tam ide velakrat o zachranu zdravia a zivotov?

bebel
30. máj 2012

@suge pôrodná asistentka, a kde konkrétne pracuješ?

lenuska12
31. máj 2012

@suge
Nerada sa opakujem, ale asi treba. Moja dcerka dostala 18 hodin po porode hemoragicku chorobu, ktoru jej pani primarka hned diagnostikovala a nasadila liecbu, potom ju bolo nutne kvoli vysetreniam previest na patologickych novorodencov na kramare, co by museli aj keby som rodila v statnej a teda aj na kramaroch, co je uplne ina budova. Vdaka vcasnej liecbe nam dcerku zachranila a nechcela som to tu pisat ale asi musim, kamaratka rodila pred rokom na antolskej, tiez skor, rovnako ako ja a syncek dostal hemoragicku chorobu ale oni tam riesili hlavne plucka, na toto prisli ovela neskor, cize neliecili. Nasa dcerka mala lahky stupen a nema nasledky, aj ked je o mesiac skor narodena dobehla vahu a aj vzrast a aj psychomotoriku, jedine nas trapi zuzene crevo, co je vyvojova vada a ma odlozenu operaciu pre zvolenu konzervativnu liecbu. Usmieva sa na nas, dviha hlavicku, na hrazdicke vie triafat hracky cielene a vykecava s nam jedna radost. Kamaratky syn ma DMO tazkeho stupna, uz rok 3x do tyzdna cvivi Vojtovku a ledva udzi hlavicku. Casto na to myslim, ako mohol nas pokladik dopadnut, keby sme rodili inde, mozno by si to vsimli a liecili a mozno nie. Len tolko k tvojmu prispevku.

suge
31. máj 2012

@bebel momentálne nikde, no predtým samozrejme 😉 v "štátnej". Inak mi skutočne ani v najmenšom nejde o dehonestáciu súkromných centier. Len sa pozastavujem nad ich odbornosťou a možnosťami. Ako zdravotník sa súkromným centrám vyhýbam z viacerých dôvodov, jednak si ich starostlivosť nemôžem dovoliť a tiež som si vedomá, že nikto z môjho "odborného okolia" ich služby nevyužíva, pokiaľ ide o pôrody alebo operácie. Poznám prax, kedy malé zdravotnícke zariadenia odosielajú komplikované prípady na vyššie pracoviská, je to bežné a malo by sa to tak robiť. No určite by som nerodila v zariadení, kde nemajú KAIM oddelenie (ARO) a slúži jeden anesteziológ, ktorý v prípade potreby varí z vody a kde možnosť konzultovať iných odborníkov (neurológa a pod.) nepripadá do úvahy. Ono to bude asi tým, že mám skúsenosti aj s veľmi ťažkými komplikáciami a jednoducho mám strach uprednostniť pohodlie pred odbornými možnosťami. ☹

kvetinqa
31. máj 2012

@suge ja som rodila v univerz.nemocnici. Nas syn sa narodil s vodou v plucach, podla novorodeneckeho bol v ohrozeni zivota,lebo mal 'katastrofalny' krvny obraz. Ja som ich uprosila nech maleho prevezu do detskej fakultnej odkial mi hned volali,ze maly je uplne zdravy,len sa narodil s vodou v plucach,kt.sa musi vstrebat. Krv.obraz mal ukazkovy,len na novorodeneckom bezne krv neberu a hodnoty maju nastavene na dospeleho cloveka. Takze neviem o com hovoris. Rodila som v univerzitnej nemocnici a bolo mi to houby platne

danjelca
31. máj 2012

tak ja si tiež nezastávam súkromné sanatóriá ale ja osobne si myslím že je veľká šanca že si všimnú že niečo nie je v poriadku,v TT nemocnici vykrvácala mladá žena na ruptúru maternice pár hodín po pôrode...obrana?-ve´d nič nepovedala...tzn. nikto si ju za tie nejaké 4 hod poni len nevšimol.

bebel
31. máj 2012

@suge prevoz z Kocha na Kramáre bude trvať rozhodne kratšie ako z iných okresných pôrodníc do zberných fakultných nemocníc vybavených KAIM oddelením. V štátnych nemocniciach je tak málo personálu na xy pacientiek, že starostlivosť bez všimného je dosť biedna, pretože nestíhajú a rezignovali. Konzultácie sú všade možné, stačí dvihnúť telefón.
A úprimne ja som za to, aby sa stavali konečne pôrodné domy aj v našej republike....na pôrod úplne postačí pôrodná asistentka- tak ako je tomu vo všetkých vyspelých krajinách a v prípade nutnosti sa zabezpečí prevoz .
Chcela by som možnosť alternatívnych pôrodov do vody na pôrodnej stoličke ,zavesiť sa na lano....meniť polohy, mať možnosť akupunktúry. Mať pri pôrode "súkromný životný priestor" pre seba a partnera...nie 4 m2 s kozou a xy prístrojmi a stojanmi.
Veľmi ma mrzí, že som pri prvorodenom synovi nešla rodiť na Obilní trh do Brna.

suge
31. máj 2012

@bebel V živote som už mnoho ráz ležala v nemocnici ako pacientka, často aj dlhé týždne a úplne presne si pamätám prístup personálu, tiež všetky tie protichodné názory, kým sa podarilo dopracovať sa k správnej diagnóze, príšerné jedlo, krátke doby návštev a x iných vecí, ktoré mi prekážali a privádzali ma do zúfalstva. No aj tak na štátne zdravotníctvo nedám dopustiť a to nielen preto, že som teraz zdravotník. Všetko je o ľudoch a vždy sa vám môže stať, že kdekoľvek natrafíte na kdoviekoho, no stále tvrdím, že ja osobne nie som ochotná uprednostniť komfort pred odbornosťou a možnosťou posyktnúť adekvátnu zdravotnú starostlivosť v prípade potreby.

erinka123
31. máj 2012

@danjelca do TT ani zadarmo ,aj ja mam zle skusenosti.......

kape
31. máj 2012

@suge - veď Tvoj názor Ti nikto neberie a každý v konečnom dôsledku zodpovedáme sami za seba a naše deti, takže rozhodnúť sa musíme my, len je neseriózne od niektoých prispievateliek na tomto fóre napísať na nás ostatné, že sme nezodpovedné prípadne, si dáme záležať len na pohodlí a luxuse ak chceme ísť rodiť do Kocha. Inde v zahraničí je úplne bežné , že si ľudia priplácajú a idú na súkromné kliniky a nikto sa nad tým nepozastavuje ohľadne vyššie spomínaného. V manželovom okoí - pracovno, kamarátske vzťahy- v Kochovi odrodilo teraz pomerne dosť mamičiek a to išlo vo väčšine prípadov a druhé pôrody v poradí a všetci si Koch pochvaľujú, jediný problém bol odtiahnutie auta počas pôrodu 😉

@danjelca - tento prípad ma stále strašne máta v hlave a preto by som bola rada, ak teraz by ma nikto do normálneho pôrodu netlačil, tak ako bol o tom presvedčený primár v Ružinove. Dúfam, že tu to bude z tejto strany rozumnejšie a že v mojom prípade budú uvažovať len o cisárskom.

bebel
31. máj 2012

@suge moja mamina je sestrička, sesternica záchranárka a manželova teta a bratranec sú lekári internisti, naj kamoška gynekológ pôrodník ....v štátnych nemocniciach....takže som obklopená ľuďmi , čo sú v tom kolose dennodenne. 😉

danjelca
31. máj 2012

@bebel to je super ale treba si uvedomiť že rodinný príslušník a známy v štátnej nemocnici je niečo uplne iné ako žena, ktorá nikoho nepozná v štátnej nemocnici. Verím tomu že teba by vykrvácať nenechali..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre