Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

danjelca
17. júl 2012

zajtra idem na poradnu, tak nebudem sa tým trápiť, ale tá poznámka kolegyne sa mi stále vracia na myseĺ:/Dufam že neporodím v 32tt

ivanka.7
17. júl 2012

@danjelca kasli na kolegynu, chod na poradnu, keby sa im zdalo, ze je babo prinizko, tak zakrocia, to sa neboj
Pekne do konca prazdnin vydrzis a potom sa mozes tesit 🙂

danjelca
17. júl 2012

@ivanka.7 radšej by si mali odpustiť takéto reči, stále na to myslím..ale pritom mi ani bruško netvrdne, ani neviem niekedy že ho mám, len cítim že bábätko kopká nízko. No uvidím, ked mi zajtra nič nepovie, tak sa nebiudem tým zaoberať.

ivanka.7
17. júl 2012

@danjelca ked je otocene, tak jasne, ze ta nebude kopat do rebier 🙂 hlavne sa nestresuj, na to chodis na tie kontroly, aby si vedela, ze je vsetko ok

lentila.g
17. júl 2012

@danjelca mne brucho teraz padlo zo dňa na den tak nízko že malému dohovaram že ešte týždeň nech tam je,a to je alebo bol malý vo štvrtok dole hlavou,teraz vo štvrtok idem 1krat do Kocha na poradnu tak musi ešte vydržať🙂 a muž je 2 dni služobne odcestovaný(takto sa prvorodeny narodil-muž bol preč,tahala som ho domov že rodím a malý sa pýtal skôr-dúfam že história sa nezopakuje)

marmete
17. júl 2012

@danjelca Ako pise Ivanka, kasli na reci cudzich ludi. Pojdes na poradnu, tam su predsa odbornici, ktori vedia co maju robit tak aby bolo vsetko v poriadku pre Teba a maleho 😉 Chapem, ze mas stresy, ale skutocne neries reci, ktore siri Tvoje okolie, niekto to ani nemysli zle, ale v danom stave to mozno nepadne tak dobre, akoby malo. A co sa tyka predcasneho porodu, oni rodia od ukonceneho 34 tt. Takto mi raz na kontrole povedal doktor, ktory ma upozornil, ze mozem zacat skor rodit, ale s tym, ze uz bezproblemov v Kochu, kedze som bola aktualne 34. Hlavu hore, vsetko dopadne dobre 🙂

danjelca
17. júl 2012

no ty si v 36 to ešte aspom do 38 určite vydržíš, ja som ešte len začala 32tt..

lentila.g
17. júl 2012

@danjelca no môže sa stať že aj prenášať budeme a vyvolávať nám pôrod budu🙂
@marmete len ja u nich nie som ako pacient,iba na pôrod a bolo mi povedané že je dobre byt po prvej poradni u nich aby ma hospitalizovali,lebo papiere čo k pôrodu treba dostanem az na 1.poradni...ale určite by som im volala keby ma to chytilo... 🤐

danjelca
17. júl 2012

@marmete ďakujem za povzbudenie ozaj mi tá poznámka a híkanie zle padli....

danjelca
17. júl 2012

@lentila.g a kedy si ich oslovila? v kolkom týždni si tam šla 1. krát? ja som im písala ale neodpísali mi info, že kedy sa mám zastaviť..

marmete
17. júl 2012

@lentila.g predpokladam tie informovane suhlasy myslis a urcite ak by sa nieco stalo, tak prides skor a nejak to tam vyriesite na mieste. Teda neviem, ako to budes mat s epi, ale tam treba prist v pondelok na prednasku, ktora trva cca 30 min, ostatne sa da podpisat aj na mieste, ale dobre vsetko dopadne 🙂 Ja idem vo stvrtok a ako povedal moj doktor, mozno si ma tam uz aj nechaju, ale ja dufam, ze nie, este sa mi rodit nechce 😀

marmete
17. júl 2012

@danjelca Poznam to velmi dobre, ked stresujem, do toho niekto nieco mudre zadre, bez ohladu na moj stav a potom ma to este viac pochyti, ale stresovat sa uz fakt nema vyznam, lebo Ta sleduju a ak by nieco, tak poradia a pomozu ako najlepsie vedia 😉 Treba sa dohodnut s malym, ze je vsetko ok a ze este mate obaja cas a bude dobre 🙂

lentila.g
17. júl 2012

@danjelca bola som tam v 35t že chcela by som si to obzrieť(ale práve mali 2 porody a na každej izbe mamicku tak sa nedalo)ale tak bola pani mila,a hovorila že aj epi prednašku az po prvej poradni...No a teraz som im volala že chcem poradnu a hoci že nemali termín(vsunuli ma do dňa kt.mne vyhovoval,kedže muz je mimo a potrebujem nech je s malým kým ja tam budem tak pani robila aj nemožné aby mi vyhovela)

lentila.g
17. júl 2012

@marmete no ved to že ešte epi absolvovať a uz nech si malý robí čo chce a vyberá dátum podľa svojej chuti 😎 Ale dovtedy bude musieť počúvať mna 😀
Moj gyn.robi u nich pohotovosť a hovoril že keby dačo že určite by nebol problém tam prísť pred prvou poradnou,že vsetko sa da a že ked som u nich uz nahlasená

nikiss
17. júl 2012

@misinka26 Ahoj, ja mam termin koncom oktobra, ale predpokladám, že tak ako pri prvom, budem presnášať🙂 do novembra...

danjelca
17. júl 2012

@lentila.g tak ešte mám čas..takže epi po prvej poradni, dobre...dufam že sa malý nevyberie skôr na svet...

lentila.g
17. júl 2012

@danjelca no ja nie som ich pacientka,tak vlastne nemajú mi skôr dat ako na prvej poradni papiere tak asi preto,ale myslím že po 34t by ta tam hospit.keby si povedala že tam chceš rodiť,len asi to nechcú tak povedať otvorene,lebo niekto si tam príde poležať a nakonie rodiť pôjde inde..

danjelca
17. júl 2012

@lentila.g ja už som pre nich rozhodnutá, len teda budem pokojnejšia jak budeme po tom 34-35 týždni🙂))
zajtra idem na poradnu tak hádam mi povie, ale teda necítim nijaké pocity že by som mala už už porodiť🙂

ellit
18. júl 2012

@tea333 ahojcek, ako sa ti dari? uz chodis do predporodnej poradne v Kochu? 🙂

tea333
19. júl 2012

@ellit ahoj, ja som pacientkou kochu, takze poradnu mam tu istu 🙂 Dari sa mi dobre, len uz ma to brucho troooosilinku obtazuje 😀
Ako sa ma vasa princezna medzi velkymi bratmi? 🙂

lentila.g
19. júl 2012

Tak som po 1.poradni a nadsenááá prístupom i vysetrením u Mudr.Marcišovej

marmete
19. júl 2012

@lentila.g Suhlasim 🙂 dnes som bola aj ja u nej prvykrat a parada, sice som bola objednana k panovi doktorovi, ale dostala som sa k nej 🙂

lentila.g
19. júl 2012

@marmete ja tak isto a som veľmi rada🙂na koľku si tam bola,ja tak pred 12h či sme sa náhodou nestretli🙂

marmete
19. júl 2012

@lentila.g o pol hodku skor, ako ty 🙂

lenuska85
19. júl 2012

@vampgirl ahoj, ako som slubila, pisem info z prvej navstevy u dr. Kostolneho. Najprv som mala trocha divny pocit, lebo ta jeho asi sestricka - taka starsia pani nebola velmi mila, taka odmerana. ale ked som prisla do ambulancie, tak bolo celkom fajn, doktor je mily, aj posrandoval. vela nenahovoril, ale odpovedal na vsetko co som sa ho opytal. hned som uzatvorila aj zmluvu a zaplatila rocny poplatok. zajtra idem na krvne testy rano.
takze zatial mam dobry pocit 🙂 nemusis sa bat.

kape
19. júl 2012

Dievcata a zistuje sa novorodencom krvna skupina pocas pobytu v Kochovi ?

hradnapani
19. júl 2012

@kape nerodila som sice u kocha, ale myslim, ze sa to musi robit vsade automaticky, ved to je zakladna zdravotna informacia o babatku, ktora sa pise aj na tu karticku na postielke.

kape
20. júl 2012

@hradnapani - no to veru tak nie je 🙂, ked som rodila starsieho v roku 2008 tak krvna skupina sa nezistovala a nevieme ju dodnes unho, kedze su to odbery navyse, povieme sii vzdy ze ho nejdeme trapit, tak isto rok na to sestra v inom meste a tiez nevie dodnes krvnu skupinu maleho

hradnapani
20. júl 2012

@kape to snad ani nie je pravda!! fuha, som z toho trochu v soku, uprimne... to kde maju taky pristup? ved to je vase zakladne pravo vediet, aku krvnu skupinu ma vase vlastne dieta. TAk dufam teda, ze aspon u kocha to robia automaticky, ked uz tam maminy nechaju tolko penazi.

ivanka.7
20. júl 2012

@hradnapani Neviem ci sa to robi automaticky, urcite sa to robi u vsetkych deti, ktorych maminy maju Rh faktor negativ. Ale napr. mne hovorila pediatricka na Antolskej, ze takto zistena krvna skupina je z pupocnika a presnost je na cca 95%, cize ak si chce byt clovek na beton isty, tak sa zvykne v roku robit novy odber.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre