Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

ella_joy
10. aug 2012

@nelinqua vdaka za odpoved 🙂

danjelca
10. aug 2012

no tak včera som bola na obhliadke Kochu..

kvetinqa
10. aug 2012

@danjelca dojmy? 🙂

danjelca
10. aug 2012

@kvetinqa celkom dobré...boli velmi ochotný...aj ked pri pohlade na pôrodnu sálu mi nebolo všetko jedno🙂

kvetinqa
10. aug 2012

@danjelca ja som pred mesiacom lezala jeden den na izbe a mne uz tam nebolo vsetko jedno 😀 neboj, zvladnes to. drzim palce! 🙂

danjelca
10. aug 2012

@kvetinqa ja ked vidím ten stôl a ukázali nám aj operačnu sálu, normálne som sa musela ovládať, čo mi tak ťažko bolo..
neviem nejako na mna nemocničné prostredie nevplýva dobre..ďakujem, už sa mi to blíži a beriem to už viac "realisticky" ako pred mesiacom..

kvetinqa
10. aug 2012

@danjelca ani nevies ako a budes mat babatko doma 🙂 aj ten porod ubehne ako voda,neboj 🙂 nemocnicne priestory asi nikomu z nas nerobia dobre, ale tak, nemame na vyber 😒 😉

danjelca
10. aug 2012

@kvetinqa bodaj by to tak bolo🙂nejaká som poslednou dobou zmätená z toho🙂

kvetinqa
10. aug 2012

@danjelca to je normalne, ja som v prvom tehu az do nejakeho 37. tyzdna vobec porod neriesila a potom prisiel riadny stres.. Nevies, do coho ides a vzdy mas obavy, ci vsetko dobre dopadne... vsetky sa tak citime.. teda vacsina urcite 😀

dancul80
10. aug 2012

@danjelca sprav si prehliadku kramarov a budes mat pocit ze ides do inter hotela ;)

kvetinqa
10. aug 2012

@dancul80 😀

danjelca
10. aug 2012

@dancul80 :D asi je to tým že som nemala šancu porovnat....ale dík za povzbudenie..

amouramour
10. aug 2012

@dancul80 bola si na kramaroch na nadstandarte?🙂tam to vyzera dost pekne, viackrat boli zabery aj v spravach🙂..no jo ale tak niektore maminky hladaju hotel, to je potom dobre ist do krajiny, kde sa da rodit doma, zohnat PA a odrodit si v hiltone🙂)))

dancul80
10. aug 2012

@amouramour mne ani tak nejde o izbu lebo na kramaroch je nadstandart taky aky by som ocakavala standard ;) mne ide o tu porodnicu o to 1wc a x cakateliek s klystyrom, preplnene smetne kose kadecim 🤐 a do toho personal ktory sa snazi kazdu rodicku rychlo vybavit, cim rychlejsie tym lepsie. kocha si platim hlavne preto aby mi pri porode dali pokoj a nesnazili sa urchlit dobre rozbehnuty porod. na kramare som dosla na 7cm a bola som v pohode ale nie lekarka usudila ze musim 2x na kozu medzi tym monitor, praskla vodu a potom manualne dorotovala krpca lebo to chudak sam nestihol

@danjelca nebola si nikdy na ziadnej operacii v statnej nemocnici? ja len ked som videla tie zelene plaste co nosia na operackach tak sa mi robilo zle

amouramour
10. aug 2012

@dancul80 no kose som neskumala, lebo na porodnej sale som ziaden nevidela a na izbe viem co v nom bolo a 3x mi ho vynasali🙂))co sa tyka personalu ja viem, ze je to indi vindi ale ku mne boli lekari nesmierne mili, pocas cisaraku mi stale niekto nieco rozpraval na odvedenie pozornosti...tak neviem🙂a pozerat ta budu aj v kochu a monitor je samozrejmost tiez v kazdej porodnici...

danjelca
10. aug 2012

@dancul80 ja som nikdy v nemocnici nebola, akurát ako malej mi vyberali nosné mandle...
@amouramour a bola si pri CS pri vedomí? Uch a dalo sa to prežit??

amouramour
10. aug 2012

@danjelca mala som spinalku, takze ano🙂a da sa prezit v pohodke, len ten pocit, ze necitis nohy je troska strasidelny, ale nechcela som celkovu anestezu ani za ziadnu cenu🙂ale bola tam velmi mala doktorka ktora sa ku mne naklanala, rozpravala mi, ked malu videla mi este raz potvrdila, ze je ok a krasna, takze zazitok nebol zly...a tiez mi predtym len nosne mandle ako malej vyberali🙂drzim palce

danjelca
10. aug 2012

@amouramour a nepredstavovala si si ako ta režúúú?Ja sa bojím aby som prípadne neodpadla

kvetinqa
10. aug 2012

a sme zase pri tom, ze v kochu idu rodit len maminy, ktore potrebuju pri porode luxus a nemaju dolezitejsie priority 😕 😀

@danjelca sekcia pri vedomi uplne v pohode, horsie to bolo po tom 😉

danjelca
10. aug 2012

@kvetinqa vieš čo mna tie izby vobec nijak neoslovili, ani vyblýskaná porodná sála, ani vstup, akože ok vyzerá to ako hotel, ale ved nejdem na dovolenku.
Ale zas čisto tam bolo to je fakt-a až nenormálny klud.

kvetinqa
10. aug 2012

@danjelca ja som s izbou bola spokojna aj na kramaroch, teda az na tu pavucinu nad mojou hlavou, ale to iste sa moze o par rokov stat v kochu 🙂 s personalom som tiez bola na kramaroch spokojna... A aj tak chcem rodit v kochu.. Dovody som tu pisala milionkrat, uz sa nejdem opakovat.. Len sa cudujem, ze to niektorych ludi este bavi...

co sa tyka sekcie, tak pri spinalke citis akoby tlaky v bruchu, nic ine.. Takze v pohode 🙂

dancul80
10. aug 2012

@amouramour nehovorim ze lekari neboli mili. pri mne boli pritomny aj nejaki mili dojati medici. neviem preco si rodila sekciou, ale byt v pohode psychycky je podla mna najdolezitejsie a ja som tam tu pohodu nenasla. nemyslim si ze chcem nieco extra, ale po 4 porodoch viem co nechcem a mozno si to v kochu idealizujem. niekedy ma tak napada ze porodit v trolejbuse ako ta pani by mi ani nevadilo 🙂

dancul80
10. aug 2012

@kvetinqa tak nejak ;) luxus by bol keby ma po porode pustili domov 😀

kvetinqa
10. aug 2012

@dancul80 to by sa mi veru pacilo! Ale ked si nakoniec vyberies ten trolejbus, tak aspon cestou domov 😉 ja potom radsej ten hilton 😀

yanielka
10. aug 2012

skocim vam do toho ak mozem. Ja teda nie som ziadna fajnovka si myslim, a clovek prezije hocico ked musi, ale tiez som sa rozhodla pre Kocha. Prve dieta som rodila v Ruzinove a prezit som to prezila .....ale moj spatny pohlad na chvile pred porodom je asi taky, ze ked nemusim, tak uz to prezit nechcem🙂 Izba cakateliek (uz ten nazov je priserny) bola plna , dalsia baba na chodbe, dalsie na porodnych boxoch, rozdali nam glycerinove cipky a je tam jeden!!!!! zachod spojeny so sprchou......ked som bola na WC (na ktorom sa samozrejme nemozes zamknut lebo chyba kluc) vletela tam sestricka, ze ta pani uz ide rodit a nech ju pustim na zachod.....no comment. Inak na porod ako taky mam pekne spomienky, ale ten pobyt potom na sestonedeli tiez bol velmi vycerpavajuci hlavne psychicky kvoli neochotnym sestrickam. Takze si nemyslim, ze porod v Kochu je iba pre narocne mamicky, ktore potrebuju "interhotel". Kto tie peniaze na to ma a chce porod prezit v dostojnejsom a kulturnejsom prostredi nez ake je prostredie nasich slovenskych nemocnic je to jeho rozhodnutie a v ziadnom pripade si nemyslim, ze by to malo byt povazovane za akysi velky nadstandard..............Tymto samozrejne neznevazujem nikoho, kto sa rozhodne pre nemocnicu statnu, kazdy ma pravo sa rozhodnut....

dancul80
10. aug 2012

@yanielka vahala som nad kochom strasne dlho lebo je to fakt vela penazi a 100x dokola premyslala ci iste veci neprekusnem ale nejak uz nevladzem a nechcem.

lentila.g
10. aug 2012

@amouramour myslim že na Kocha sa to nechytá,vrátane služby za kt.sa samozrejme platí..Ale stojí to za to

duelka
10. aug 2012

ahojte ja som pred 4rokmi rodila na antolskej a musim povedat ze to bolo ok personal bol zlaty ochotni hoci sme nikoho nepoznali a nikoho sme nemali zaplateneho bolo to tam ako na bezacom pase plno preplnene a nejak to strasne rychlo ubehlo Neviem asi sme mali stastie .Mne osobne je jedno ci je izba ruzova alebo zelena nech je tam ciste wc a sprcha a odborny personal a moj muz to mi staci

amouramour
10. aug 2012

@dancul80 rodila som sekciou, lebo som sa neotvaral, krcok neskrateny, nezabrali vyvolavacky, tak to bola jedina cesta von🙂

evaryder
10. aug 2012

V Kochu som rodila minulý týždeň vo štvrtok (2.8.). Nakoľko išlo o moje prvé dieťa, neviem porovnávať, ale pre Koch som sa rozhodla z dôvodu, že som ich dlhodobá pacientka. Mala som zazmluvneného môjho ošetrujúceho lekára Dr. Mareša, takže cena bola 1500 eur. V Kochu som absolvovala aj predpôrodnú prípravu (cvičenie, konzultácia s pediatrom, konzultácia s pôrodníkom a anesteziológom). Pôrod bol vedený prirodzenou cestou, nakoniec však skončil akútnou sekciou. Prístup lekára a personálu počas pôrodu bol absolútne profesionálny, a to i napriek tomu, že v tú noc rodilo 5 žien ( na Koch je to dosť). Všetky pôrody sa snažili viesť prirodzeným spôsobom, pri akomkoľvek náznaku rizika však prichádzala sekcia. Anesteziologička bola veľmi ochotná a permanentne k dispozícii, takže nebol problém kedykoľvek doplniť epidurál. Jednoznačne som mal apocit, že bezpečnosť dieťaťa aj ženy je pre nich prioritou. Pred pôrodom sme mali každá svoju izbu a následne nasledoval presun do boxu. Takže žiadna "tlačenica" pred toaletou nehrozila. Po pôrode som vzhľadom na obsadenosť nemocnice ležala na pooperačnom oddelení, nie na šestonedelí. Tu vznikol trocha problém, pretože som potrebovala možno viac pomôcť. Po sekcii som nemala mlieko. Napriek tomu, že sestričky boli naozaj zanepráznené (na celom novorodeneckom boli iba dve), som sa nakoniec vždy dožiadala konkrétnej pomoci. Záver: pôrod bol vďaka môjmu lekárovi i vďaka ďalšiemu personálu odvedený na 100% vrátane ľudského prístupu. Ďalší pobyt v nemocnici bol síce náročnejší, ale osobne som sa nestretla s neochotnou sestrou alebo lekárom. Práve naopak. Dokonca mi sestra z novorodeneckého dala svoje telefónne číslo pre prípad, že by som potrebovala ďalšiu konzultáciu aj doma.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre