Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

kuratenko80
5. mar 2012

@evel Robíš dobre, vedenie by malo vedieť čo sa tam deje. Možno ani nevie.. Len keby som aj ja vedela ako sa volá ta sestrička.. ja som chcela vedeniu napísať šťažnosť ohľadom váhy. Ja som bola dosť vystresovaná z váženia, lebo mali iba jednu váhu a tú stále prenášali, takže im potm dosť blbla. Chodila som vážiť malého pred a po krmení, lebo sme mlai problém s papaním a vždy tá váha ukazovala niečo iné. Dokonca po papkaní vážil menej ako pred. Neexistuje, aby takáto nemocnica mala iba jednu váhu, ktorú musia prenášať z novorodeneckého na pôrodnicke. Zbytočne som bola nervózna. Dokonca aj normálna nemocnica na východe má poriadnu váhu. No a keby som vedela mená tých dvoch sestier, tiež by som napísala. Ale inak z ostatným som bola spokojná.

kuratenko80
5. mar 2012

@evel ja som sa bala tiez nieco povedat, povedala som az pri odchode.

leni444
5. mar 2012

Ahojte kocka, tak uz to mam aj ja za sebou konecne a mozem povedat ze super. Rodila ma doktor Ditte a boli tam dve porodne asistentky jednu volal doktor Ditte Kika tak asi Kristina a druha bola Zuzka, obe velmi mile , starostlive dost sme sa nasmiali, tak mi ani neprislo , ze by som isla rodit . Na sale sme debatovali o vsetkom jak "stare zname". Na sesto som bola na prvom poschodi , velmi mila stanicna tam je , bola som uplne spokojna so starostlivostou aj s novorodeneckym oddelenim , neslo mi moc kojenie vsetko mi vysvetlili pomohli mozem len pochvalit.
Kazdemu urcite nevyhoveju, evel tu spominala napriklad sestricku z gynek. Andrejku , ze bola zlata mne zase nesadla . Novorodenecka sestra mi vysvetlovala dojcenie ona jej skakala do reci, na vizite sa tvarila velmi dolezito , doplnala Dr. Ondackovu . Este tam bola jedna taka starsia na kratko ostrihana , ta mi prisla troska taka zvlastna . Ale to je vsetko moj osobny pocit , mozno len na mna tak zaposobili.
inak vsetko bola v poriadku, porovnavala som troska so susedkou ktora rodila v Irsku a mozem povedat ze mozme byt radi este ako sa o nas tu par dni po porode staraju, tam idete domov po porode a hotovo. Tu sa niektore stazujete ked Vam daju dietatko na izbu , alebo si ich date na novorodenecke. Treba sa prekonat lebo doma nam tiez nikto nebude pomahat , ja som osobne si pospala ked malinka spala a snazila sa to takto riesit .
kuratenko 80 mam dobru spravu bola som pozret kamosku po porode tam a maju uz aj dalsie vahy mi spominala. 🙂
Ubytovanie, strava, prezliekanie posteli vsetko v poriadku na vysokje urovni , len tie urpatovacku su nejake "zvlastne" mozno by mali pouvazovat o ich vymene. 🙂

mirka35
5. mar 2012

babulky a to ste u Kocha rodili a mali tam len jednu vahu a vy ste si deticky vazili?A to co je?😀 Tolke peniaze a toto?

mirka35
5. mar 2012

@adrika25 mozem sa ta spytat koľko si tam platila?

verinka100
5. mar 2012

@mirka35 Ja som tam rodila a babo som si nevazila ani raz. Asi si mamicky vazia babatka iba ked maju problem s prijmom potravy, ale inak mi babo prevazili len na vizite na novorodeneckom

mirka35
5. mar 2012

@verinka100 dakujeeeem 🙂

verinka100
5. mar 2012

@mirka35 nemas zac. a ja som rodila v oktobri a platila 1200eur, myslim, ze to stale plati. 😉

mirka35
5. mar 2012

@verinka100 dakujeeem

sashie
5. mar 2012

@kvetinqa existuje, my to máme (našťastie 🙂
napr. keď niečo zhodí v obchode a rozbije, tak sa to platí cez poistku.

evel
6. mar 2012

ja nesuhlasim s postojom, ze doma mi nikto pomahat nebude.. keby som mala pocit, ze moj muz mi nie je schopny pomoct s dietatom,tak ON nie je moj muz a urcite si s nim dieta robit nebudem... lebo to, ze som sa narodila s mliecnou zlazou neznamena, ze sa musim hrat na martyra, vsetko chciet velice zvladat sama... pri vyrobe dietata sme boli dvaja, pri rozhodnuti, ze sa vezmeme,lebo chceme spolu nieco zdielat sme boli dvaj a na vychovu deti budeme taktiez dvaja... moj muz prebaluje, krmi, cicika ked mala nevie zaspat, snazi sa mi cim viac pomoct,aby sa moje telo po porode zregenerovalo.. a to je podla mna normalny pristup...

innka09
6. mar 2012

Ahojte, tak aj ja mam za sebou porod v Kochu a musim povedat ze som bola so vsetkym spokojna.. od porodnikov az po stanicne sestry, vsetko super... tiez som mala problemy s mlieckom ale dala sa zapozicat odsavacka tak to potom islo... ak by ste mali akekolvek otazky, kludne sa pytajte 🙂

tea333
6. mar 2012

@evel urcite do Kochu napis staznost na tu sestru! Nemozu s tym nic urobit, ked o probleme nebudu vediet. Rovnako by mali urobit aj ine mamicky, ktore boli nespokojne 😒

bisi
8. mar 2012

@kape Citam viacere prispevky a neda mi nezareagovat. Mam dve deti a skusenosti s porodom na Kramaroch - co absolutne chvalim a v Ruzinove - kde to bola tragedia. Ano, suhlasim, je to o pristupe a stasti na aky personal natrafis. V skratke k tomu placu deticiek som len chcela povedat, ze aj ja som mala stastie na taku sestricku z novorodeneckeho, ktora ked moje dieta plakalo, povedala dost neprijemnym tonom, nech si ho utisim, ze lekar spi na izbe ... v nocnej sluzbe :( ... Do tretice, snad by prisiel na radu Koch ;)

bisi
8. mar 2012

@bebel Ja som druhe dieta rodila v Ruzinove a bola som na nadstandarde. Mala sa narodila v decembri a okna velmi prepustali chlad. Jedine plus bola nova kupelna.

kape
8. mar 2012

@bisi - uz som sa zlakla, ze co ides pisat 😀 . Tak to treba este aj Antolsku dat a budes mat vsetko dostupne v BA 😉

alicka7
9. mar 2012

Ahojte, tak aj my to uz mame za sebou. Porod prebehol bez problemov vo velmi dobrej atmosfere. Epi zabrala, tak som skoro ziadnu bolest necitila. Velka vdaka patri MUDr. Ondackovej a porodnej asistentke Andrejke, starali sa o nas vyborne, aj po porode. Ked by som to mala cele zhodnotit, v Kochu som sa citila velmi dobre a bola som spokojna. Naslo sa tam sice aj par ludi, ktori boli menej "sympaticki", ale to asi je individualne. Celkovo to bolo nad moje ocakavania. Ak budeme mat dalsie babo, rodim urcite v Kochu 🙂.

lenuska12
9. mar 2012

Ahojte, tak uz to mame aj my za sebou. Chcela by som trochu popisat, ako to prebiehalo v Kochu, aby som uviedla trochu reality a nie len jedna pani povedala. O Kochu sa hovori ako si vyberaju bezproblemove pacientky a novorodenec keby mal nejaky problem, tak nevedia zareagovat a dieta ohrozuju a podobne. Pisem z vlastnej skusenosti, nie ze mi to niekto povedal, ale realitu, ktoru som zazila. Mozno tato realita poburi niektore mamicky, co maju alergiu na toto sanatorium, ale mozno to niekoho bude zaujimat. Takze z pondelka na utorok v noci mi odtiekla plodova voda a zacala som rodit o mesiac skor, hned sme s manzelom utekali do Kocha, kde nas okamzite vysetrili a prijali. Koch navstevujem ako ich pacientka a tyzden pred porodom som len dostala zmluvy na prestudovanie a este som mala absolvovat zopar vysetreni. Kedze som zacala rodit o mesiac skor, a nemala som vysetky vysetrenia, museli rychlo rozhodnut ako budem rodit, kedze som nebola "bezproblemova" pacientka (som po Hodgkinovom lymfome, mam vysoky krvny tlak - holter v piatok nameral 191/126 a tazky migrenik). Nakoniec som rodila s epiduralkou a stale ma sledovali, hlavne tlak. K porodu len v skratke, tak ako uz vela mamiciek spominalo, tak naozaj to stalo za to. Velmi mili a ochotni su tam vsetci, rodila ma pani doktorka Ondackova (pozdravujem a velka vdaka) a bol pri nej moj osetrujuci gynekolog prim. Demecko. Bola tam vynikajuca atmosfera a naozaj patri moja velka vdaka od pani doktorky anesteziologicky, gynekologov, zdravotnych sestier, novorodeneckych doktoriek a sestriciek a urcite aj mojmu manzelovi, lebo boli vsetci uplne uzasni. Na druhy den rano, ked mali malinku vybrat z inkubatora a mali sme skusat prilozenie, my oznamili, ze dcerka zacala vraciat krv a musi byt okamzite hospitalizovana na specialne oddelenie na Kramare, ze sanitka po nu za chvilku pride. Letela som hned za malickou, pani primarka jej podavala lieky, vyplachovala zaludok a chystala na prevoz. Vysvetlila mi, ze ma novorodenecku hemoragicku chorobu, skorej formy najmenej casto sa vyskytujucu (toto ochorenie sa vyskytuje asi u 14 novorodencov rocne na slovensku), nastastie pani primarka uz mala skusenost s jednym novorodencom. Vzhladom na to ze dcerka mala problem so zrazanilovostou, mohla by vykrvacat keby sa spravne nestanovila diagnoza a nepodali spravne lieky. Cize za zachranu nasej dcerky velmi vdacime pani primarke. Vzhladom na ochorenie musela byt prevezena na Kramare, cize aj keby som rodila na Antolskej alebo dokonca na samotnych Kramaroch, tak by som nemohla byt s nou, lebo inde je porodnica a inde je DFNsP a novorodenecke oddelenie, to len tolko pre doplnenie info, ze ako ked sa narodi dietatko na Kramaroch a nieco sa stane, tak vedia okamzite pomoct. Taktiez to dieta musi byt prevezene a matka s nim nemoze byt. Na Kramaroch malinkej urobili dopnujuce vysetrenia, nakolko pani primarka spravne stanovila diagnozu a nasadila liecbu, jej stav sa zacal zlepsovat. Mna dnes rano prepustili skor, aby som mohla utekat za malinkou pozriet na Kramare, lebo nemozem tam byt s nou. Nemusim snad zdoraznovat ako velmi mi ich empaticky pristup, podpora a zaujem o nasu dcerku pomahal. Ked malinku odvazali, plakala este aj upratovacka. CIze uz len v skratke, su to ludia na svojom mieste, myslim, ze takyto pristup a ochotu by mal mat vsetok zdravotnicky personal a pre zdoraznenie toho celeho co sa tu snazim popisat a hlavnej myslienky - Koch ma prijal ako pacientku (aj ked sa mi stalo v statnom zariadeni, ze ma imunologicka odmietla pre moju diagnozu, ze sa boji), podporili ma aby som zvladla prirodzeny porod a nie cisarak a ked islo o ohrozenie zivota novorodenca, nevolali len sanitku aby ju niekam previezli a zbavili sa zodpovednosti, ale spravne diagnostikovali a nasadili liecbu a tak zachranili zivot nasej dcerke. Takze velka vdaka ludom v Kochovom sanatoriu a uprimne, je mi jedno, co tu kto bude vypisovat a hladat si v tom negativa, pre mna su jednotky a nikdy nebudem lutovat tie peniaze.

ivanka.7
9. mar 2012

@lenuska12 Drzim palce, nech je mala co najskor v poriadku a nech ste spolu pekne doma 🙂

ellit
10. mar 2012

@lenuska12 Velmi pekne si to napisala a prajem tebe a hlavne malinkej, nech ste co co najskor spolu a uzivate si jedna druhu.

anuka123
13. mar 2012

Prajem pekný deň . Som tiež po hospitalizácii u Kocha ale ja som mala trocha iné problémy ako tehotné mamičky.
Mám za sebou vybratie maternice a vaječníkov. Musím povedať že pôrod bol oproti tomuto zákroku čajíček čo sa bolesti týka ale vďaka odbornej starostlivosti celého personálu som to zvládla super. Primári, lekári sestričky anesteziológovia ale aj upratovačky všetci boli strašne super a sám pán riaditeľ MuDr.Cupaník je veľmi seriózni a citliví človek je skoro pri každom zákroku osobne a zaujíma sa o každú pacientku osobne a to isté robí aj jeho personál. Tak Vám srdečne všetkým toto sanatórium odporúčam, lebo pobyt tam je ako na dovolenke a nie ako v nemocnici.Nič si tam nenoste okrem zubnej kefky a pasty Vám dajú všetko a strava je na vysokej úrovni a dokonca sa dá vybrať z ponuky. Dúfam že raz budú všetky naše nemocnice na takej úrovni. Ďakujem celému personálu.

anuka123
13. mar 2012

Prajem pekný deň . Som tiež po hospitalizácii u Kocha ale ja som mala trocha iné problémy ako tehotné mamičky.
Mám za sebou vybratie maternice a vaječníkov. Musím povedať že pôrod bol oproti tomuto zákroku čajíček čo sa bolesti týka ale vďaka odbornej starostlivosti celého personálu som to zvládla super. Primári, lekári sestričky anesteziológovia ale aj upratovačky všetci boli strašne super a sám pán riaditeľ MuDr.Cupaník je veľmi seriózni a citliví človek je skoro pri každom zákroku osobne a zaujíma sa o každú pacientku osobne a to isté robí aj jeho personál. Tak Vám srdečne všetkým toto sanatórium odporúčam, lebo pobyt tam je ako na dovolenke a nie ako v nemocnici.Nič si tam nenoste okrem zubnej kefky a pasty Vám dajú všetko a strava je na vysokej úrovni a dokonca sa dá vybrať z ponuky. Dúfam že raz budú všetky naše nemocnice na takej úrovni. Ďakujem celému personálu.

sashie
13. mar 2012

@anuka123 skoré uzdravenie prajem.

red_kika
14. mar 2012

baby, neviete niektora nahodou ci Gynekologicka ambulancia je este stale v ruzinove? naposledy som tam bola v juni min roka a az potom otvorili Sanatorium. Tak teraz neviem kam mam ist, ci do ruzinova alebo uz do novych priestorov na partizanskej?

ivanka.7
14. mar 2012

@red_kika v ruzinovskej pod sanatariom ordinuju uz len dvaja doktori, ostatne sa odohrava na partizanskej, takze to zavisi ku komu chces ist... asi by som si vypytala info telefonicky a potom riesila, kam ist 🙂

kuratenko80
14. mar 2012

@leni444 No dufam pre buduce mamicky, ze maju aj dalsie vahy. Ked sme tam boli, tak som im to davala dost najavo, je to nie je mozne, aby mali len jednu a to ktora vazi ako sa jej zachce

anuka123
14. mar 2012

@sashie Ďakujem pekne,

katun
15. mar 2012

@red_kika urcite si zavolaj na recepciu a objednaj sa k lekarovi/lekarke - niektori z nich robia na striedacku aj v ruzinove aj v sanatoriu .. napr. dr. Ditte zacal aj v ruzinove znova ordinovat, co mi vyhovuje, tak ja som sa uz objednavala na kontrolu po sestonedeli s tym, ze chcem ist do ruzinova.

zuzi118
20. mar 2012

26.3. bude riaditel Kocha Dr. Cupanik hostom relacie Medicina, ktora sa vysiela na STV2, poslali sme niekolko divackych otazok... mozte si ich precitat tu: http://vybrali.sme.sk/c/Moderne-metody-porodov/

ak vas otazky zaujali, pozrite si relaciu, pripadne ich mozte podporit aj svojim hlasom na vybrali sme.

iukapiuka
21. mar 2012

Caute, pisem sem kratku spravu priamo z Kocha. Moj Dr ma minuly stvrtok vypisal na max. kludovy rezim (iba lezat, jedine na WC chodit) koli skratenemu krcku a vysokemu CS a v pondelok vecer mi pi 4roch dni lezania vyskocika teplota na 38,5 a priznam sa ze mna by v takom skorom tyzdni ani nenapadlo ist do Kocha, som chcela na normalnu pohotovost, lebo v Kochu nemam este ani zmluvu odovzdanu ani nic zaplatene (takto skoro sa to ani nerobi samizda) ale nasi sem zavolali a povedali im na recepcii neh hned dojdeme..vysetrili ma a aj hospitalizovali. Vsetci su tu uplne uzastni, max. suhlasim s predoslymi tvrdeniami ze je to tu skor ako v hotelu nadovolenke ako v nemocnici 🙂 personal aj sluzby su uplne skvele, super sa tu o mna staraju a pri tim to nieje nic az tak vazne. Vobec som necakala ze si ma tupre istotu nehaju az do piatka...su naozaj dosledni, ja osobne by som to ohodnotila ako zdrav.starostlivost na vysokej urovni 🙂 uz sa sem tesim na porod 🙂 P.S sorry za chyby/preklepy pisem z mobilu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre