Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

baryana
31. máj 2012

@suge ty si uz rodila v kochu? bola si spokojna?

evel
1. jún 2012

@suge Ahoj. Na margo starostlivosti U Kocha by som rada napisala len tolko... bola som v 37 tt na zaciatku na kontrole na Antolskej s tym, ze sa necitim dobre, je mi divne som neprimerane opucnuta a mavam vysoky tlak... bolo mi povedane, ze vsetky priznaky ktore opisujem napadne pripominaju tehotenstvo a poslali ma domov... vdaka tomu, ze sestricky sa spravali ku mne dost neprimerane na poslednu chvilu som sa rozhodla, ze pojdem rodit radsej do sukromneho..a to bolo moje jedine stastie..3 dni na to som bola na poradni u MUDr. Kostelneho,ktory ma okamzite nechal hospitalizovat s preeklapsiou, cez noc sa snazili mi znizit tlak a odvodnit ma,ked soms a trosku ustalila hned rano mi robili cisarsky,kedze aj ja aj babo sme boli ohrozene na zivote.. malu museli po narodeni ozivovat,kedze mala 3 x obmotany pupocnik okolo krku a nedychala. Malej podali okamzite potrebnu liecbu a bola umiestnena v inkubatore. Neskor jej tam robili aj fototerpaiu,kedze mala silnejsiu zltacku.. moja lekarka sa aj cudovala, ze sa vobec pri jej hodnotach obtazovali fototerapiuo, lebo vo vacsich nemocniciach vraj maju tolko deti, ze pri podobnych hodnotach posielaju domov a potom ak to deticky nezvladnu musia dochadzat na fototerapiu ambulantne kazdy den na Kramare. Neviem, ci Ti je znamy nejaky pripad, kde by zanedbanim alebo dlhym prevozom utrpelo nejake dieta U Kocha,mne ziaden taky pripad znamy nie je.. Myslim si, ze toto sanatorium ma stale co zlepsovat co sa tyka pristupu personalu hlavne niektorych sestriciek,ale co sa tyka zdravia a zivota mna mojej malej, ja im mozem len dakovat. Treba brat do uvahy aj to, ze u nas je mometalne "babyboom" a v tychto mensich zariadeniach kde sa musia venovat mensiemu mnozstvu pacientiek sa velakrat pride na to, co inde zanedbaju. Tym samozrejme nechcem znevazovat zdravotnu starostlivost v statnych nemocniciach,len pisem moju skusenost. Mne nikdy ani neslo o to,aby som mala peknu izbu a ked som bola v noci sama na izbe a malinka bola cele noci na fototerapii aj by som prijala spolubyvajucu v tych chvilach,ale chcela som proste ludsky pristup vo chvilach, kedy prisla na svet moja dcera a na ktore som nechcela spominat s hrozou. Nemyslim si, preto, ze si moze niekto dovolit rodit u kocha, ci uz ma nasetrene alebo proste ta ciastka nie je problem, z nas robi zeny, ktorym nezalezi na zdravi nasich babtiek,ale na peknom vyhlade z izby... Prajem pekny vecer.

vampgirl
5. jún 2012

Ahoj kocky,

nemate niektora skusenost s rodenim dvojiciek u Kocha? Cakame dvojicky, bola som rozhodnuta rodit tu, ale ako tak citam ake vsetky komlikacie mozu byt s dvojickami, nie som si teraz ista...

Dik 🙂

amanda12345
5. jún 2012

ake su zeny pri porode? v zozname maju iba tieto: MUDr. Denisa Marcišová, MUDr. Lenka Ondačková, MUDr. Zuzana Ďurinová

sandy84
5. jún 2012

@amanda12345 MUDr. Z. Durinova, je suprova, ona vsak pracuje v procare na daxnerovom a rodi v kochu, ale mozem odporucat, je strasne empaticka a dobra a je skusena.MUDr. Ondackova je taka mlada, ale je tam snad kazdy bozi den a je velmi milucka, dobra a snazi sa velmi. Tretiu nepoznam. 🙂

evel
5. jún 2012

@amanda12345 Ja som mam MUDr. Durinovu a som maximalne spokojna... ale kedze ona ma velmi vela pacientiek, nerodi zazmluvnene kazdeho... ja som ju mala zazmluvnenu,ale kedze som trafila z 280 dni ten tyzden kedy bola na jarnej lyzovacke, nakoniec ma nerezala ona. MUDr. Ondackova je sympaticka bola sekundarka pri mojom cisarskom,ale naozaj posobi, ze ma 14 rokov..a MUDr. Marcišová ma vysetrovala pri prijme a bolo to najneznejsie vysetrenie ake som kedy absolvovala.. predsa male rucky su male rucky 🙂 a tiez je mladucka po skole...

evel
5. jún 2012

@amanda12345 ale ja by som si u kocha nezazmluvnoala lekara, podla mna je to tam zbytocne, kedze vsetci maju podla mna dobry pristup, ale to je na Tebe samozrejme..

kape
5. jún 2012

@evel - kto Ta nakoniec rodil , ak sa mozem opytat ?

evel
5. jún 2012

@kape MUDr. Kostelny

kape
5. jún 2012

@evel - Dakujem.

iukapiuka
5. jún 2012

Ahojte, tak tu je teda moja skúsenosť s pôrodom v Kochu 🙂

Keď´že sa malej nechcelo von som musela týždeň po termíne prísť a hlásiť sa na príjem. Vyšetrovala ma taká úplne mladučká doktorka (žiaľ neviem meno - ale veľmi milá a kompetentná) a skonštatovala že som na 4cm otvorená, tak naordinovala klistir (teda Yal gel) a pustiť vodu - s čím úplne súhlasila. S manželom sme teda išli na sálu, kde monitor ukázal nepravidelné kontrakcie a po ďalšom vyšetrení sa ukázalo že už sú z toho 5cm. Ku pôrodu prišiel nakoniec pán Dr.Ditte a Dr. Marcišová, a po pustení vody bola malá za 3hod na svete. Rodila som bez epi, z čoho boli trochu všetci vyšokovaný 🙂 celkovo som si všimla že Koch je asi veľmi pre epidurálku, nezazlievam im to, ja osobne som ju proste nechcela 🙂 tiež som chcela aby ma nenastrihovali ak to nebude nutné a ni to nespravili. Vonku som sa trochu sama natrhla ale zašili ma tak super že som viac menej hneď po pôrode mohla úplne normálne sedieť. Malá bola dosť velká a išla von na supermana takže samotný pôrodný kanál bol veľmi potrhaný a aj ma dlhšie šili. Samotná tá procedúra bola dosť bolestivá, ale nie kvôli šitiu (dali mi lokálnu anestéziu) ale kvôli tlaku na kostrč. Urobili to ale celé tak super, že som naozaj potom nemala žiadne bolesti s tým spojené 🙂 Malú mi hneď ako vyšla z bruška položili na mňa, aj mi ju sestrička priložila ku prsníku a malá sa prisala, takže úplne super 🙂 tiež som chcela aby jej nechali chvíľu dotepať pupočníkovú krv a aj sa tak stalo. Zobrali ju len na chvílku preč kvôli meraniam a to šiel manžel s nimi, po došití nás nechali troch pokope aby sme si uživali prvé spoločné chvílky 🙂 Takže pôrod bol úplne super. Celé 4 dni bol potom manžel pri nás a personál a všetci naokolo boli úplne skvelí. Malinká bola a aj je dosť zlatíčko takže ani s ňou neboli problémy, ale kedykoľvek bolo treba prišli sestričky ku mne alebo aj ku malej. Ja osobne som riešila iba nízky tlak a bolesť panvy, ale na to mi dali analgetické čipky, takže sa vlastne nemám na čo sťažovať a môžem len chváliť 🙂

Čo sa vecí týka, tak vlastné som potrebovala iba hygienu, papuče, župan (ten ich je dosť hrubý tak som si zobrala vlastný tenký), podprsenky a vložky do nich...a to je fakt všetko 🙂 Bolo úplne úžasné ako sa o nás starali a vďaka tomu (a aj vďaka manželovi ktorý sa o malú staral) som došla domov úplne fit 🙂 (teda ok, trošku ma ešte bolela kostrč/panva a aj konečník sa musel trochu zotaviť z tých tlakov pôrodných, ale nebolo to nič co by nevyriešili glycerínové čipky a tymiánový krém, takže tomu nepripisujem veľkú dôležitosť)

V skratke, v Kochu vyhoveli všetkým našim pôrodným želaniam, pri pôrode mi super pomáhali, boli veľmi ochotný a aj celá starostlivosť potom nemala chybu, takže môžem len odporúčať 🙂 platila som 1200 za pôrod a manžel 480 za 4noci, ale poviem vám, to čo sme za tie dni tam získali sa za žiadne peniaze kúpiť nedá.. takže mi nie je ľúto jediného centíka 🙂

iukapiuka
5. jún 2012

@alicka7 @danjelca požiadala som rodiť bez nástrihu ak to nebude nutné a aj mi vyhoveli a som moc rada 🙂

@jasminet no o tretej som už tlačila na sále :D

@tea333 no na epi sa ma nesnažili priamo ukecať ale veľa sa na to vypytovali..hlavne moj Dr ešte na poradniach sa ma posledných 5x spýtal či ju fakt nechcem 🙂 a priamo v Kochu to potom skôr obdivovali, že "wow, prvorodička, veľké bábetko a bez epi..." 🙂)

tea333
5. jún 2012

@iukapiuka a ako sa ti rodilo velke babo bez epi? ja stale vaham. na jednej strane epi nechcem, na druhej som zbabela. Ale predpokladam, ze si to mozem rozmysliet aj na sale 😀
dobre sa o tvojom porode cita, aj o dobrych skusenostiach. ja by som bola tiez rada ak by nenastrihavali kym nemusia, a nechali aspon nejaky cas dotepat pupocnik.
tiez je dobre ze vas nechali samych a malu zobrali prec len na chvilu, tak si to predstavujem 🙂

iukapiuka
5. jún 2012

@tea333 no priznam sa že samotné tlačenie von nebolo až také strašné..sústredila so sa na to že už to bude za mnou a všetci naokolo mi moc pomáhali, tažke rovnako by sa mi asi rodila aj keby mala o pol kila menej 🙂 ale nemysli si, zakričala som si teda poriadne 😀 ja som epi nechcela kvôli všetkým tým možným vedľajším účinkom, lebo pri mojom šťastí by som ich mala určite všetky 😀 3 týždne pred pôrodom som poctivo masírovala hrádzu s na to určeným olejčekom z lekárne, a 3 dni pred pôrodom som manželíka zamestnávala 3x denne. pila čaj z maliníku a vela sa prechádzala 🙂 možno aj vďaka tomu som došla už na 4cm otvorená.. takže aj to odporúčam 🙂

enkida
5. jún 2012

mozete mi prosim napisat, kolko ma v Kochu priblizne vyjde porod? z ich stranky mi to nie je celkom jasne - teda ak chcem zazml. lekara + EPI + normalna izba. Je mozne, aby spolu so mnou na izbe okrem manzela bolo aj nas starsi syn, alebo tam moze byt len manzel? Dakujem 🙂

ivanka.7
6. jún 2012

@enkida Porod 1200 (je v tom aj epi), zazmluvnenie doktora 300, cize 1500. V pripade, ze chces, aby s tebou bol aj manzel na izbe, tak je to myslim 120 eur na den. Ale navstevne hodiny su tam dost velkoryse (9-21 myslim), takze moze prist napr. manzel so synom rano a odist az vecer, nemusia tam spat 🙂 ci by tam mohol byt aj syn, sa treba zrejme opytat, ale podla mna by to bolo dalsich 120 eur na den

tea333
6. jún 2012

@iukapiuka ja sa chystam na masaz hradze, kegelove cviky, caj z malinika aj homeo 🙂
tentokrat by som velmi chcela rodit prirodzene! 🙂
ja som sa pri prvom nedostala az do fazy tlacenia, kontrakcie som mala silne, ale vobec som ich nevnimala ako strasne bolestive, bolo to akutnej sekcie v pohode, aj mi pustili vodu, dali oxytocin. a to ma vyvolavali a roztahovali ako zabu hamiltonom niekolko krat. aj preto si myslim, ze by som to zvladla aj bez epi.
pravdupovediac epi sa mi pacila najmenej. zaviedli mi kateter, ale moje telo ho fakt nechcelo.
skoro som im tam omdlela a bolo to velmi neprijemne pre mna, omnoho neprijemnejsie nez kontrakcie

enkida
6. jún 2012

ivanka.7 - dakujem velmi pekne.

tina2222
6. jún 2012

@iukapiuka Velmi pekne si to napísala.Dufam že aj ja budem mat taký super porod 😉 . Ten prvy na Antolskej bol hrozný,tak dufam ze na tento budem mat len pekne spomienky 🙂 .

iwet001
11. jún 2012

ahoj maminy, vo stvrtok idem na prvu kontrolu do Kocha. Mam sa najprv nahlasit na recepcii, alebo treba ist priamo k ambulancii? Idem k doktorovi Kostolnemu, neviete kde ma ambulanciu? Som zvedava co mi povie, minuly tyzden mal maly v 35tt vyse 2700g a stale KP ☹

kaby
11. jún 2012

@iwet001 Pri každej návšteve lekára v Kochu sa treba najskor nahlásiť na recepcii a tam pacientku informujú do ktorej ambulancie má ísť...

iwet001
12. jún 2012

@kaby dakujem 🙂

suzan1111
13. jún 2012

@amanda12345 mne bola pri porode Marcisova a je skvela..ked som mala bolesti,tak ma tak utesovala a podporovala a hovorila,ake bude o chvilu pekne babatko a tak..

suzan1111
13. jún 2012

@iwet001 ambulancia c. 3 😉

danjelca
13. jún 2012

ahojte som v 27 týždni, kedy mám nakontaktovať Koch, že tam chcem ísť rodiť? A kedy sa robí preškolenie na epi?🙂

orchidea100
14. jún 2012

@danjelca Ja myslim, ze niekedy pred 36. tyzdnom tehotenstva, ked uz bude jasne, ze budete ten posledny mesiac chodit skutocne tam. Myslim, ze je pre nich v tomto stadiu zbytocna informacia, ze tam mate zamer rodit. Skolenie na epi sa kona vzdy v pondelok (myslim, ze 9:30) a netreba sa na to nahlasovat. Cize to absolvujete medzi 36.-40. tyzdnom.

danjelca
14. jún 2012

@orchidea100 aha ďakujem moc!

kape
14. jún 2012

@danjelca - no neviem, ja by som si tam mozno zavolala, lebo ide leto dovolenky a oni su dost obsadeni, nech pripadne Ti uz daju o mesiac dva termin, ja ked som sa objednavala v januari najblizsi termin volny mi dali o mesiac, ale neviem ako to chodi s tehotnymi, ja som sa objednavala este ako netehotna.

danjelca
14. jún 2012

@kape no som ešte len v 27 tt.. tak skusim cca o dva týždne im zavolať

orchidea100
14. jún 2012

Dievcata, ale ked je niekto tehotny a ma povinne kontroly kazdy tyzden, urcite vas neobjednaju o mesiac. To je uplne ina situacia. Este chcem podotknut, ze robia porody az od ukonceneho 37. tyzdna tehotnosti.... pokial vas to chyti dovtedy, treba ist do "statnej" nemocnice.
V kazdom pripade vela stastia, urcite budete u Kocha spokojne, ja tam chodim uz niekolko rokov a pristup je velmi fajn.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre