Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

usacek79
12. feb 2012

@ellit hm, tak neviem... no mozno to teda este predlzia do neurcita, ale ako hovorim, zatial je to oficialne do 31.3...

sisko78
12. feb 2012

@katarina_augustinic dakujem za info 😒 sice moc nepotesilo i kedy mal lekar zmulu z poistovnou?aj tak satam cvaka?

sisko78
12. feb 2012

@mona1981 dr.kostolny je No.1velky odbornik a velmi dobry gynekolog vrele odporucam ja som u neho rodila dvojicky:O

jasminet
13. feb 2012

baby absolvovali ste niektora geneticku konzultaciu u dr. krizana a nasladne amniocentezu v kochu? ako to prebieha (aj konzultacia aj amiocenteza)? co sa na tej genetike pytaju. ked ste mali amnio, preplatila vam tu zrychlenu poistovna alebo nie? 😅

zuuzka
13. feb 2012

@jasminet Ahoj ja som absolvovala oboje. Dr. Krizan sa ta bude pytat najma na choroby v najblizsej rodine, na tvoj a manzelov zdravotny stav, na to ci uzivas nejake lieky, na co si sa v minulosti liecila a pod. Je velmi fajn, urcite skvely odbornik. Zvazi tvoje vysledky a odporuci alebo neodporuci amnio. Opyta sa ta ci si zelas byt nim informovana telefonicky o vysledku. No a amnio u Kocha je v pohode, ak si teda odmyslis svoje vlastne stresy a strach, da sa to prezit. Pre mna bolo najhorsie cakanie na vysledok. Rano prides na lacno do Kocha, myslim, ze ju robia vzdy v stredu. Ubytuju ta, prezlecies sa, do ich nocnej kosele, zmeraju tlak a teplotu a pockas kym pre teba pridu a odvedu na salu kde sa odber vykonava. Trva to naozaj asi 5 min, je to pocit takeho tlaku v brusku a potom ja som citila trohu neprijemny pocit pri prepichnuti maternice. No a zase ta odvedu na izbu a tam asi dve tri hodky polezis a mozes ist domov. Potom myslim 24 hod. mas dodrziavat pokoj na lozku. Nerobit nic, ja som to teda dodrziavala dobry tyzden, pre istotu. No a zaplatili sme tzv. fish zrychlenu metodu, vtedy odoberu dve skumavky plodovej vody. Prve vysledy na tie hlavne choroby tea vies do 24 hod. a zvysok tak do dvoch tzdnoch. Ti zvysne su ale uz len dovysetrenia na vyvojove choroby na ktore si ani nebola testovana. Takze po 24 hod. vies, ze je vsetko ok. Platila som 300 Eur asi, zrychlena metoda spolu s vykonom v Kochu. Snad som pomohla, nech vsetko dobre dopadne, drzim palce.

zuuzka
13. feb 2012

Ahojte kocky, prosim vas neviete ako je to s prenasanim v Kochu? Nechavaju po termine prenasat?

alicka7
13. feb 2012

@zuuzka Citujem zo stranky Kocha: "Ak u vás nenastane začiatok pôrodu do ukončeného 41. týždňa tehotnosti je našou samozrejmou povinnosťou zvýšená starostlivosť o vás a o vaše ešte nenarodené dieťa. Preto zvyčajne takúto budúcu matku hospitalizujeme na našom oddelení a sledujeme stav dieťatka a to zaznamenávaním oziev srdca dieťaťa a zaznamenávame prípadné sťahy maternice (kardiotokografia), ktoré nám pomôžu odhaliť prípadnú poruchu zásobovania plodu kyslíkom. Ďalšou dôležitou metódou, ktorá nás informuje o stave nenarodeného dieťatka, je ultrazvukové vyšetrenie veľkosti dieťaťa, jeho uloženia v maternici, množstvo plodovej vody a rýchlosť prietoku krvi cez cievy v pupočnej šnúre ("prietoky")."

jasminet
13. feb 2012

@zuuzka dakujem za info 😉

amouramour
13. feb 2012

@jasminet a musis ist na amnio?viem, ze sa to odporuca zenam od isteho veku automaticky, ale ja by som si to pokial mas dobre ostatne vysledky rozmyslela, sestra bude mat 40, je tehotna a tiez jej to automaticky odporucali, ale NT ultrazvuk aj morfo mala v poriadku a to riziko ochorenia,postihnutia bolo rovnake ako riziko nejakeho poskodenia pri amniocenteze, ona nakoniec nesla...a za tie zrychlene vysledky sa plati myslim vsade rovnako....drzim palce🙂

nelinqua
14. feb 2012

@biba11 ee jednotka izba sa neda nijako zarezervovat, umiestnia ta podla toho ako maju volne...

nelinqua
14. feb 2012

tak konecne som sa dostala k tomu aby som napisala svoju skusenost s porodom v kochu. rodit sme prisli v noci, dali nas s manzelom na taku tu cakaciu izbu, tam som sa pripravila, natocilo sa ctg...problemik ale nastal, ked prisla dalsia rodicka, a kedze mali dost plno, dali ju na ctg na izbu ku mne, manzel musel ist na chodbu..porodne boxy sice malinke, ale koniec koncov zmesti sa tam pri porode celkom dost ludi..okrem manzela tam bolo este 6-7 ludi. po porode som dostala malinku hned na brusko, kedze vsetko bolo ok, potom ju zobrali premerat, povazit, a doniesli naspet, ale prve prisatie az potom co ma pozasivali..co trvalo celkom dlho..MUDr. Ondackova, ktora ma rodila pod dohladom primara Demecka, bola velmi mila, starostliva, aj po porode chodila niekolko krat do dna za mnou na izbu. Izby na sestonedeli su malicke, ale utulne, kedze som bola na jednotke a mala som sama pre seba sprchu, wc-ko, a hlavne vdakabohu za bidet...neocenitelna vec po epiziotomii🙂 v case co som tam bola ja bolo celkom plno, ale na kazdej izbe bola len jedna rodicka. co sa tyka stravy ja som bola spokojna, vsetko bolo chutne, na obedy a vecere sa da vybrat z 2 jedal, akurat vobec tam neriesia, ci to mozu aj kojace zeny...ja som si tam omylom dala pecene maso s cervenou kapustou, ktore bolo sice fantasticke, ale malinka si odtrpela v ten vecer svoju prvu koliku...takze asi tak...pitny rezim je zabezpeceny, sanitarka stale nosi navareny caj alebo vodu. kazdy den vlozky, podlozky do postele, nove kosele a uteraky, na poziadanie aj vymena postelnej bielizne...snazia sa byt mili a usluzni, aj ked vsade sa najdu aj menej prijemni ludia🙂)
najmenej spokojna som bola s novorodeneckym oddelenim, chyba tam laktacna poradkyna...veeeelmi, ohladom kojenia info strucne, treba ich nahanat a vela sa pytat ak sa chce clovek nieco dozvediet...zapoziciavaju odsavacky, plienky, vlhcene obrusky, oblecko pre babo, krem na ritku, vsetko je k dispozicii..
takze snad tolko...ak som na nieco zabudla pytajte sa kludne🙂

zu11
14. feb 2012

@nelinqua Dakujeme za dost podrobne info, bola by si pls. este taka zlata a zhrnula, co presne si teda treba priniest so sebou, co je naozaj potrebne? Viem, ze to tu uz niekde bolo spominane, ale pri tolkych strankach to uz je problem spatne najst a take aktualne zhrnutie by nam mohlo pomoct viacerym. Vdaka.

lenuska12
14. feb 2012

@nelinqua vdaka za podrobne info, som zvedava ako to tam bude ked budem rodit. dost ma prekvapilo ze tam bolo tolko ludi. inak je super, ze si bola sama na izbe. a ako pise aj zu11, tie info co treba zobrat so sebou by sa hodili. este raz vdaka a vsetko dobre prajem

kvetinka211
14. feb 2012

@nelinqua ahoj, gratulujem k babatku 😉 by som mala otazocku ak nevadi ... ci ti pri porode pustili plodovu vodu a kedy a ci porod urychlovali oxitocinom a ako to zdovodnili ...

nelinqua
14. feb 2012

@kvetinka211 mne plodovka odtiekla sama a oxytocin mi davali az pri porode placenty.

nelinqua
14. feb 2012

@zu11
@lenuska12 takze realne som potrebovala prezuvky, ponozky, slapky do sprchy, podprsenky na kojenie, hygienicke potreby pre seba-sampon, sprchac a take tie veci, krem na bradavky (mala som svoj vlastny ale baby tu tusim pisali ze v kochu maju k dispozicii bepanthen), vlozky do podprsenky pre kojace matky, oplati sa aj jednorazove nohavicky po porode, a neskor som si dala priniest aj poporodne vlozky z lekarne - su o nieco jemnejsie ako tie co davaju oni🙂) to je ozaj tusim vsetko...pre babatko snad rukavicky ak by malo dlhe nechtiky a dudel, kto chce dudlikovat🙂 ciapocku ani netreba je tam brutalne teplo..

kvetinka211
14. feb 2012

@nelinqua dakujem, to ma tesi ze je to naozaj tak ako maju pisane na stranke (teda co sa tyka zasahov do porodu) ... ja so bola inak velmi spokojna na antolskej, ale kvoli tomuto a istote ze moze manzel na isto prijst aj na izbu do buducna ratam s kochom (dufam ze budu aj financie 😉 )

baryana
14. feb 2012

@kvetinka211 ja som prenasala vyse tyzdna, dva razy mi nezabrala tabletka na vyvolanie, treti raz uz aj pustili vodu a dali oxitocin a malicky bol za nejakych par hodin vonku.

zu11
14. feb 2012

@nelinqua super, velmi si nam pomohla, este raz velka vdaka 🙂 este sa chcem opytat, ci malinka absolvovala v kochu aj nejake prve ockovania, alebo sa to ma riesit s pediatrom? niekde som citala, ze prve ockovanie (tusim proti TBC) sa absolvuje uz na 4. den po narodeni. drzte sa a prajem vam obom hlavne vela zdravicka!

kape
14. feb 2012

@zu11 - ockovanie proti TBC by malo byt od 1.1.2012 uz minulostou, chvalabohu.

Dievcata ja mam za dva tyzdne planovanu navstevu u Demecka, prvy krat a rovno idem za nim s tym , ze sa nam nedari druhy krat otehotniet, aj ked je to zatial len od leta nejakych 8 mesiacov, ale som zvedava co mi na to povie, snazime sa dost intenzivne a ja si sledujem cyklus. Maly sa zadaril na duhy mesiac skusania. Na svet prisiel cisarskym tak dufam, ze nebude namietat a da nam porobit nejake vysetrenia. A Demecko teda rodi, alebo nerodi? Ked som sa objednavala pytala som sa sestricky na volneho lekara, ktory by neskor mohol byt aj pri porode (ak sa mi teda podari v dohaldnej dobe otehotniet) a doporucila mi jeho aj vzhladom na problem s ktorym za nim chcem ist. Inak som objednana na 13:00, myslite ze je realne aby som odtial vysla do 15:00 ?

alicka7
14. feb 2012

@kape Dr. Demecko sa neda zazmluvnit k porodu, rodi iba vtedy, ked ma sluzbu. Ja sa vacsinou u neho vybavim do polhodiny, asi raz sa stalo, ze bola velmi plna cakaren a vtedy som si pockala hodinu. Urcite sa do 15 h vybavis, len sa ohlas na recepcii ked prides, ze si uz tam, potom to aj on uvidi vo svojom pocitaci a zavola ta. 1x som sa neohlasila, dlho som cakala a cudovala sa, preco ma nevolaju... 😒

kape
14. feb 2012

@alicka7 - dik za upozornenie, ja som v kochovi este v zivote nebola neviem ako to tam chodi, tak pojdem skor a najprv na recepciu. No tak co uz ked k porodom nechodi ako zazmluvneny, ale tak tento problem je momentalne este zbytocne riesit. A inak teraz ma napadlo, ze asi aj preco. Aj v inych nemocniciach som uz tom pocula , ze primari sa nechcu dat zazmluvnovat a mali na to svoju logiku, ze nevidia na to dovod, lebo svojmu timu plne doveruju. No mna v predoslej porodnici primar "skoro" nechal rodit normalne, nastastie som mala lekarku dohodnutu, tak to zobrala potom do svojich ruk, lebo neviem ako by to s nami dopadlo. Dik ze si ma dostala do obrazu😉

nelinqua
14. feb 2012

@zu11 ee ziadne ockovania neabsolvovala, robia sa len skriningy...

nelinqua
14. feb 2012

@kape suseda je demeckova pacientka a mali problem otehotniet pol roka, ona po 30ke a dost na nervy z toho ze sa to nedari, tak sa s nim dohodla a zacala chodit na folikulometriu, manzela poslali na spermiogram...takze myslim ze by s tym nemal mat problem..ale standardne sa tusim problemy s otehotnenim zacinaju riesit az po 1 roku neuspesnych pokusov..

kape
14. feb 2012

@nelinqua - dakujem uvidime co na to povie, ona asi riesila prve babo, ze ?

kape
14. feb 2012

@nelinqua a blahozelam k babatku, nech je mala zdravucka a robi velku radost 🙂 😵

sandy84
14. feb 2012

Caute Baby. Rodila som pred par dnami v Kochu, tak sa idem podelit so skusenostami.
Co sa tyka prijmu, prisla som tam v noci, pekne Vam daju poharik na vycikanie a prezru a poslu na monitor. Podla toho sa zariadia. Potom nasleduje cistenie - pol hodinka na wc - musim povedat, ze som sa toho bala a pritom sestra to podala velmi vpohode a vobec tp nebolo ani ponizujuce ani stresujuce. Ste na predychavacej izbe, ktora je velmi pekna s vlastnou velkou kupelnou a wc.
Dostanete epidural a ked ste dostatocne pripravena sup do boxu.
Musim pochvalit vsetok personal od vsetkych doktorov, cez sestricky, porodne asistentky a este aj tety upratovacky boli super.
Co sa tyka sestoned. tak pristup vynikajuci stale sa chodili pytat sestricky ci nemate bolesti a vzdy prizvukovali, ze aj najmensi problem treba na nich zazvonit. Ja som par krat zazvonila, baby ja som ich pocula bezat, cipana.
Ked boli velke vizity, tak ziadne verejne odkryte intimne miesta, vopred prisiel sluzbu konajuci lekar skontroloval a oznamil a ostatni akurat na vas pozerali ked ste boli zakryta.
Musim vyzdvihnut cistotu, pristup a ochotu. Starostlivost na vysokej urovni, mne to velmi pomohlo ze som tam rodila a musim povedat, ze sa to neda porovnat so statnou, uz len tym pristupom.

sandy84
14. feb 2012

Inak pani primarka anesteziologicka - zlata zena. Velka opora, nezabudla, chodila kontrolovat, povzbudzovala, ja som z nej mala pocit, akoby prisla z neba 😀 zlata teta.

evel
14. feb 2012

Baby viete mi poradit pls? Ja som teraz uz 36+5 tt a povodne som mala v plane ist rodit na Antolsku,ale v pondelok som tam bola na monitore a pristup sestriciek a vobec ked som to tam videla ma to tak dojalo, ze by som isla radsej rodit ku Kochovi. Dnes som im volala a slecna , ktora zdvihla telefon, mi toho nevedela vela povedat. Moja doktorka, porodnicka MUDr. Durinova rodi aj u Kocha, zajtra mam poradnu tak to s nou skusim este dohodnut. Ale ak pojdem do KOcha zajtra, myslite, ze sami tam niekto bude na recepcii venovat? lebo do telefonu mi povedali,ze si mam objednat poradnu u niektoreho z ich lekarov, len ja uz mozem kedykolvek porodit, tak sa bojim, ze tam nestihnem ist na tu poradnu, potom ma tam neodrodia?

evel
14. feb 2012

plus by soms a chcela spytat, ci ste tam boli na izbe dve alebo iba po jednom? lebo do telefonu mi povedali, ze ak chcem byt sama, mam si priplatit za apartman,ale kamosky, ktore tam rodili povedali, ze mali len ten zakladny poplatok 1500 € a boli aj tak same na izbe..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre