Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

martinka008
16. aug 2013

@resuada Tiez si myslim, ze vsetci interni lekari v Kochu su skveli, preto sa u nich porodnik vacsinou vopred nezazmluvnuje. Z predoslych prispevkov maju velmi dobre skore Dr. Ditte, Dr. Kostolny, Dr. Marcisinova. Ja som rodila u Kostolneho a mozem len potvrdit, nie je to prilis kamaratsky typ, ale vynikajuci porodnik. V pripade bondingu ako si ho popisala by som si asi zazmluvnila Dr. Marsicinovu, je to mlada baba z uzasnym pristupom.

shania31
16. aug 2013

@resuada
@martinka008
Aj Dr. Ondackova a Dr. Zavodska su skvele, proste ich interni lekari su vsetci ok 😀

martinka008
16. aug 2013

@shania31 Jasne, este aj Dr.Vacokova 🙂

Inac, teraz som pozerala na stranke Kocha, ze ako dopadla ta ich sutaz a vidim, ze hlavnu cenu vyhralo "dievca za milion" Barbora Chlebcova, no, snad to bola nahoda 😎

shania31
16. aug 2013

@martinka008
No to som aj ja cital, nezda sa mi to naaaahoda 🙂 Btw. ona uz aj porodila ....

martinka008
16. aug 2013

@shania31 Hej, hej, ma Filipa tak ako my 😀 , nasla som aj fotky z terasy toho apartmanu 😎
http://www.topky.sk/cl/100313/1357659/Barbora-C...

shania31
16. aug 2013

@martinka008
Uhm 🙂 Teraz mi uz dochadza, ze my sme si uz tiez pisali, vsak? 😀

martinka008
16. aug 2013

@shania31 Ano, zabudlivka 🙂

shania31
16. aug 2013

@martinka008
Vies co zo mna sa na materskej stava "retardko" 😀 Zabudam, gramatika sem tam problem a taaak 🙂

susannah
16. aug 2013

@bimba01
@resuada
Ahojte, ja som si ciastocne pisala porodny plan podla Vami uvedenej knihy (inak, je vyborna). Mala som ho dost podrobny (na 3 A4). Zazmluvnenu som mala dr. Ondackovu a max spokojnost! Porod bol uplne prirodzeny (akurat ze na 4 dobu porodnu podavaju oxytocin, od toho Koch neustupi, ale to mi uz bolo jedno). Dufam, ze sa mi podari poslat Vam ho v blizkej buducnosti 😉 Na ulahcenie porodu Vam este velmi odporucam vyuzitie homeopatie (ako prvorodicka som do 5 hodin od nastupu porodnej cinnosti porodila a len posledna hodinka bola narocna, dovtedy s usmevom na tvari 😉 a taktiez pouzivanie Epina - mala mala 3,5 kg a obvod hlavicky 35 cm a ja som bola bez poraneni (na MK je o tom aj skupina, pozrite skusenosti mamiciek)! Taktiez pitie caju z malinika od 36 tt (nie sackovy ale sypany) a uzivanie drveneho lanoveho semena( 2CL zaliate velmi teplou vodou, nechat postat cca 8 min, kym to ziska gelovu konzistenciu a vypit najlepsie rank nalacno). Dufam, ze som trosku pomohla

junkfoood
17. aug 2013

@martinka008 to je ale naahodicka.. 😉 😉 😉

martinka008
17. aug 2013

@susannah Co sa tyka bondingu vo vsetkom ti vyhoveli tak ako si chcela? Ozaj, co je 4 doba porodna, nemyslela si nahodou 3 dobu ked sa rodi placenta?

evelynba
17. aug 2013

@martinka008 podla mna to nie je nahoda, tiez hned jak som to videla som si to pomyslela, ale tak doprajme jej, nic nie je zadarmo v konecnom dosledku 🙂

evelynba
17. aug 2013

@martinka008 myslim, ze @susannah myslela zavinovanie maternice, myslim, ze doby porodne su oficialne len tri, ale potom nastava este zavinovanie maternice, a vtedy sa zvykne pouzivat oxytocin- co teda si ani ja nezelam, na to sa opytam preco na tom trvaju a ci je to nutne.

@susannah aj mna by velmi zaujimal ten PP, dakujeeem 🙂

zinhka
17. aug 2013

Porodila som pred par dnami u Dr Ondackovej, sikovnej a velmi efektivnej doktorky. Ma moj absolutny respekt, uctu, a velmi jej dakujem za krasny porod a umoznenie bondingu po porode aj bez pp, nevyrusenom kupanim babatka (iba rychym utretim/vysusenim). Cely team lekarov na gyn bol ohromny, primar Demecko, dr Ditte, prim Lesna, hlavna sestra, a kolektiv sestriciek .... Uzasna podpora, ochota, jednoducho vynikajuci profesionali... Na gynekologii aj novorodeneckom.

Zlepsit by sa este dali:
podpora kojenia, napr pritomnost laktacnej sestry in situ aj za extra poplatok by bol nad zlato, namiesto default predpisania UM... 😠 😖
Takisto jedlo... Viacmenej typu skolska jedalen, s prisadami typu kapusta, karfiol, brokolica,... Uf... Ale,...na izbach je ladnicka, takze mm vam moze priniest vlastnu stravu 🙂

Celkovo ale moja skusenost s gpn je vynikajuca. Ak raz este budem rodit, urcite v Kochu. Odporucam vsetkym.

susannah
17. aug 2013

@evelynba myslela som porod placenty, ale trochu som to poplietla 😀

susannah
17. aug 2013

@martinka008 vyhoveli vsetkemu, na com sme sa dohodli v porodnom plane: bonding bol 100 %

martinka008
17. aug 2013

@susannah Tak to je super, nabuduce uz budem vediet 😀

jakubko7
18. aug 2013

Ahojte.....o 10 dni nastupujem ku Kochovi na cisarsky......
Chcela by som vediet ci ste boli spokojne a ci sa doplaca asj za to ked manzel chce ostat s tebou aj na noc.dakujem

shania31
18. aug 2013

@jakubko7
Ahoj, ja som bola velmi spokojna, a ktory den ides? Ano, doplaca sa, ked manzel by tam ostal s tebou na noc - skus mrknut cennik, ale myslim, ze to je 120 €/noc.

jakubko7
18. aug 2013

Ahoj idem vo stvrtok 29

jakubko7
18. aug 2013

@shania31 co si si brala zo sebou?
Kolko vas je na izbe?

shania31
18. aug 2013

@jakubko7
Ahoj, na izbe pred porodom sme boli dve, alebo som bola sama - ale ja som si tam odlezala par tyzdnov 🙂 Po porode je zvycajne maminka sama na izbe, iba ked maju plno, davaju maminky po 2.
Stvrtok? To bude primar Demecko? Alebo nevies?
Co som si vzala? No stacia hygienicke potreby (mydlo, sampon.....), papuce, podprsenka na dojcenie + vlozky do podprsenky a mala som aj svoju nocnu koselu, ale zvycajne som pouzivala tie ich. Vlozky, podlozky na postel, zupan, uteraky, mineralna voda Lucka...., veci potrebne pre babatko Ti daju.

jakubko7
18. aug 2013

@shania31 vo stvrtok nastupujem a v piatok mi budu robit sekciu.
Inac chodim prim.Demeckovi.
Dufam ze do vtedy vydrzi...dali mi tyzden pred terminon ...taj dufam vydrzim...

shania31
18. aug 2013

@jakubko7
Aha, aj ja chodim primarovi Demeckovi, netusim, kto ma v piatok operacny den- Dr. Vacokova tusim??? Nie som si ista.
Ale ona aj mna odrodila 🙂

jakubko7
18. aug 2013

@shania31 len nech to dobre dopadne a uz nech sme doma.

shania31
18. aug 2013

@jakubko7
Neboj, vsetko bude ok 😉

jakubko7
18. aug 2013

@shania31 dakujem..dam potom vediet

danjelca
18. aug 2013

@jakubko7 ahoj ja som spokojná bola velmi a dopláca sa tuším 100 e za manžela na noc.

jakubko7
18. aug 2013

@danjelca dakujem...ta suma sa mi zda trosku prehnana...ale co uz..

anglicanka1981
18. aug 2013

@shania31 prosim ta, ked si tam lezala par tyzdnov, doplacala si nieco? Ci to bolo v ramci toho tehotenskeho + porodneho poplatku? A este, aka bola dr Vacokova pri porode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre