Sanatórium Koch. Boli ste spokojné?

sasa80
25. apr 2007

vie mi niekto povedat ako prebieha porod v tejto nemocnici a kolko to asi stoji? Ci ste boli spokojne alebo nie?

tulipanik13
1. dec 2010

Cauko, ja som sa prihlasila do Medicentra HSC a je to tam super, mily doktor, ktory sa mi zda velmi precizny a vie co robi. ide to tam v cakarni celkom rychlo. Bola som na 1 dnovej chirurgii a velmi dobre sa o mna postarali- ciste, polohovatelne postele, cajik, keksik... Sestricka je mlada a velmi mila. Jedine, co moze niekomu vadit, ze sedi v ambulancii tam kde sa vysetruje, ale mne to nevadi, lebo je v pohode. Maju tam aj sono, takze ked treba, hned sa vsetko vysetri.

katka2011
11. jan 2011

ano, na jar, potvrdili mi to dnes v gpn. mne robili v gpn jednodnovu chirurgiu a bola som max spokojna. keby tak funguju vsetky nemocnice, tak mame ukazkove zdravotnictvo. bohuzial ked u nas chceme kvalitu musime si za nu priplacat a je jedno kolko clovek mesacne zaplati na zdravotnom poisteni. ked vidim nase statne nemocnice, je mi do placu, vyzera to tak rovnako ako ked som prisla na svet ja, v sukromnom zariadeni sa to na nemocnicu ani nepodoba...

kvetinqa
18. jan 2011

mne minuly tyzden v gpn povedali, ze najskor v maji. no len to uz tu bolo. najprv to bol oktober, potom november, potom januar a teraz maj. takze uvidime..

red_kika
16. apr 2011

baby nemate prosim nejaky funkcny link na tuto porodnicu? rada by som sa poinformovala o to, co ako kolko atd

dakujem

kvetinka211
16. apr 2011

@red_kika http://www.gpn.sk/ info o chystanej (znovuotvorenej) porodnici tam ale este nie je ... mozno ti budu nieco blizsie vediet povedat ked zavolas alebo sa zastavis osobne (zatial su stale este v ruzinove) ...

red_kika
16. apr 2011

@kvetinka211 u nich mam gynekologicku, ale som nevedela, ze to patri k nim.. dik za info

kvetinka211
16. apr 2011

@red_kika no, to su oni .. ked to otvoria, mali by tam ti isti lekari aj robit porody + asi zoberu aj dalsich novych lekarov (napisala som ti aj do IP)

charlize
16. apr 2011

@red_kika moja gynDr (Durinova) bola predtym u Kocha a vravela, ze v lete uz by mali otvorit, ale zarucit mi to nevie...

red_kika
17. apr 2011

@kvetinka211
@charlize tak to ma normalne tesi 🙂 lebo niesom nejak moc nadsena tymi nasimi 3 porodnicami - asi najlepsie z tych 3 pre mna vychadzaju Kramare, ale tiez len z nutnosti.

To kym ja budem rodit, budu urcite uz v plnom prdude 😀

charlize
17. apr 2011

@red_kika suhlasim, tiez vaham... Koch by bol ideal. Antolska sa celkom da, ked tam mas zazmluvneneho/dohodnuteho Dr, da sa s nimi celkom dohodnut, Durinova tam zatial rodi napriklad... ale moznosti moc niet - rozmyslala som nad Topolcanmi (chcem co najprirodzenejsi porod), Rakusko ma odradza kvoli byrokracii, tak uvidime, co Koch... snad ti to vyjde 🙂

zuzana154
23. apr 2011

Dievčatá, podľa informácii z GPN by Koch mali otvoriť už v júni. Prvého syna som rodila tam, teraz som tesne pred pôrodom v 38. týždni a chodím na Kramáre. Podľa skúsenosti, ktorú mám, už by som však v Kochu nerodila. Na Kramároch pokiaľ je zaplatený nadštandard, je na vyššej úrovni ako bol v 2007 Koch. Záchody boli spoločné na chodbe, aj sprchy, sestričky neboli všetky prívetivé a hygienické potreby z nich bolo treba doslova ťahať ako z chlpatej deky. Navyše, problémové pôrody alebo babatka sa prevážali na Kramáre alebo Antolskú. Neviem síce aké to bude teraz po prestavbe, ale v tej dobe som bola sklamaná s úrovňou služieb.

charlize
28. apr 2011

@freefamme vdaka!

Fotky vyzeraju pekne, keby este cennik chceli zverejnit 😅

ninan2
28. apr 2011

@charlize hmm, no dufam ze ten termin zas neposunu, lebo to uz vazne nebudem stihat... A ze ceny budu v pohode 🙂

charlize
28. apr 2011

@ninan2 mas info o cenach? Skvele 😵 Drzim palce, nech ti to vyjde a stihnes 😉

ninan2
28. apr 2011

@charlize no zatial nemam, len dufam ze budu v pohode... Co som zistovala ako to bolo predtym, tak sa to dalo prezit. A to dokonca aj bez toho, aby tam nieco platila poistovna. A teraz s nimi vraj maju zmluvy tak by to mohlo byt este lepsie.
Mas nejaku alternativu, ak by to presunuli az na september napr.? 😀

charlize
28. apr 2011

@ninan2 moja Dr by ostala rodit na Antolskej, takze ja asi pri nej, ak sa zadari, tym padom Antolska... horsie bude, ked Kocha otvoria, ceny budu vysoke, Dr tam odide a ja nebudem mat pri kom rodit na Antolskej 😀
Ak by nieco prispievala poistovna, tak by sa to mohlo dat prezit 😵

heln
12. máj 2011

ja chodím do gpn, a mám rodiť v júli, ale moja doktorka mi vravela, že vtedy sa budú len sťahovať, takže to ešte nestihnú spojazdniť....... ale osobne si myslím, že po prerobení to bude na úrovni......

ninan2
13. máj 2011

@heln hej? Cize budu fungovat asi az od augusta?

sladjana
13. máj 2011

Baby ja som rodila kochu,pred 6rokmi,nastastje vsetko sa dobre skoncilo,ale nist moc,lekar ktori sa o mna staral pocas celeho tehotenstva,zacal porod vlastne mi ho vivolal,ale ked ze som si ho nepriplatila plus k porodu,tak po skonceni sluzbi odisiel co som bola aj rada,nakonjec ma odrodila dr-ka ktora mala nocnu sluzbu,ta bola uplne zlata.
tedi ma to vislo 30 000sk okolo 1000e,teras sa chistam rodit na kramaroch,a dufam ze to bude ok,zatjal som pocula samje chvali,o lekaroch na kramaroch 🙂

sladjana
13. máj 2011

@zuzana154 suhlasim stebov,aj ked ja som vjac bola sklamana,z dr ktori ma mal na starosti 🙂
jedine co tam bolo ok mozno to ze nebol pohib vela ludi,ako co bude asi na kramaroch,aj ked to budem vedjet porovnat az po porode,ale si mislim ze je zbitocne vihodit tolko eur,aj tak si to musime odtrpet to us je jedno gde 🙂
Drzim palce,abi setko dobre dopadlo 🙂

heln
13. máj 2011

@ninan2 myslím, že ambulancie by mohli fungovať už aj v júli, ale zrejme či už v ružinove, či v kochu, budú tam mať mierny chaos a budú fungovať obmedzene. a pôrodnicu spojazdnia zrejme najskôr v auguste. ale zase až tak presvedčivo mi to doktorka nevravela, mali to spojazdniť už minulý rok, tak je otázne čo im to brzdí a či sa im to nejak neskomplikuje.
@sladjana dobrá suma..... osobne si myslím, že si dosť dobre uvedomujú situáciu v zdravotníctve a keď chcú robiť spoplatnený nadštandard, tak tomu dajú aj patričnú úroveň...... teda tak si to myslím.......

sladjana
13. máj 2011

@heln no malo by to tak bit ale nie vzdi tak je 🙂
ja by som druhi krat us nesla do kochu 😉

heln
26. máj 2011

@sladjana chápem, ale predpokladám, že za 6 rokov sa veľa zmenilo, či už personál a tiež samotné zdravotníctvo, osobne si myslím, že to bude na úrovni...... ale za také peniaze by som tam tiež nešla.....

red_kika
6. jún 2011

ja by som chcela vediet kolko pytaju za tie 1lozkove izby a hlavne za apartman 🙂)) nech sa mozem zchuti zasmiat na niecom co si nemozem dovolit 😎

jankaku
6. jún 2011

caute, ja som niekde citala...tusim zdravie to bolo, ze koch sa ma otvorit v juli...predtym to bolo tak, ze porod sa platil ale pobyt platila poistovna...teraz vraj porod sa bude pohybovat od 1000 eur a ostatne neviem uz si nepamatam ako tam bolo uvedene...ale je to dost...myslim ze to bolo posledne ,,zdravie,, tam to urcite najdete...takze ja len tolko...je to skoda ze je to tak drahe inak by to vsetko bolo take pekne ☹

charlize
7. jún 2011

Ahojte, moja Dr ma dnes informovala - cez vikend ma vedenie Kocha nejaku konferenciu, po vikende uz by mohol byt aj cennik. Otvarat maju 1.7., Dr uz majuj aj sluzby dohodnute (moja Dr uz na jul ma). Porod okolo 1000e, ako pise @jankaku, ale presne nevedela. Aha, a ze podla nej by vsetky informacie mali byt uz coskoro 😀

monka88
7. jún 2011

@charlize ja som tiez bola dnes u mojho dokyho,ktory tam bude robit a objednal ma na 1.7 do poradne uz tam.Tak som moc zvedava,ako to tam bude vyzerat 🙂
Samoska sa ma pytal,ze ci tam nechcem aj rodit,hoci cennik este nemaju,dobry ze 🙂
Inak ta predpokladana suma,je podla mna moooc vysoka...
charlize a Ty sa tam chystas rodit?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre